Led 14

Babiši! Proč mi neodpovídáš?

14.01.2016 v kategorii Podnikání. / Zobrazeno 6 563x / 12 komentářů

Toto téma je možná trochu mimo má běžná témata, ale prostě mě to vytáčí. A vlastně to ani mimo téma není, když se jedná o to, že mi správci sociálních sítí hnutí ANO odmítají odpovědět na nepříjemný dotaz k tématu a odpovídají jen na dotazy, na které se jim hodí odpovídat. Takový typický nešvar správců sociálních sítí a PR oddělení nejen politických stran.

Tak a teď proč to píšu:

Na FB stránce hnití ANO se objevil jejich oblíbený obrázek kterak Andrej Babiš odpovídá na reakci nějakého čtenáře. Doslova tam je:

“Nejlepší důchodovou reformou je podpora budoucnosti mladých rodin,” napsal na Facebook uživatel Robil Kenuj. Přesně to si myslí i Andrej Babiš a proto UŽ PODRUHÉ od nástupu do funkce zvyšuje daňové zvýhodnění na druhé, třetí a každé další dítě. U druhého dítěte vzroste z 15804 Kč na 17004 Kč ročně. U třetího a dalšího dítěte ze 17004 Kč na 20604 Kč ročně. Důležité je, že tímto opatřením zároveň motivujeme rodiče k práci. Pouze pracující rodiče totiž mohou slevu uplatnit.

Paráda – proti tomu se nedá nic namítnou, kdyby to ovšem byla CELÁ pravda, což není. Já mu napsal jednoduchý dotaz ve znění:

Mám 3 děti. Ovšem jako živnostík uplatňující výdaje procentem daňové zvýdodnění na děti uplatňovat nemůžu.
Proč?

Odpovědi jsem se nedočkal. Né proto, že by dotaz přehlédli. To by museli být slepí. Mezi komentáři visí nahoře jako jeden z „nejpopulárnější“. A byli tam. Na jiné dotazy odpovídali. Ovšem pochopitelně jen na ty, které se jim hodí.

Všiml jsem si také, že reagují i na lidi, kteří v komentářích urážejí ostatní.

Paní, která ke mě směřovala odpověď „Stačí mít místo psů děti“ ovšem nechali také napokoji.

Ne – opravdu jsem nepsal o psech, ale o dětech a docela mě uráží takováto reakce vaší příznivkyně kterou jste si dokázal koupit koblihou, pane Babiši!

Chápu, proč neodpovídáte. Neexistuje totiž žádný racionální důvod, proč si živnostníci uplatňující výdaje procentem nemůžou uplatňovat slevy na děti.

Na twitteru mi jeden váš příznivec odpověděl, že si přeci můžu uplatňovat skutečné výdaje.

A další, že když mám výhodu procentuálních výdajů, tak musím čekat i nějakou kompenzaci.

Oba mají pravdu – ovšem jen tehdy, pokud by se to týkalo VŠECH a nikoli JEN těch, kteří mají děti.

Pochopil bych, kdyby za tu výhodu procentuálních výdajů, které nám ulehčují administrativu a tedy šetří čas a/nebo peníze, budeme mít i nějakou „sankci“ např. v podobě snížené základní sazby slevy na dani.

To by mělo význam. Ušetříte nám čas a starosti s administrativou a za to vám zaplatíme na daních o kousek víc. Nemám s tím nejmenší problém. To je fér.

ALE pro všechny. Nemůžete tuto výhodu zpoplatňovat pouze těm, kdo mají děti!

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 25% (slevový kód: WWW25)

Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

založení s.r.o. založení s.r.o. a a.s. online!

Kurz fotografování - naučte se lépe fotit; vlastním tempem a z pohodlí domova.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


12 komentářů / Babiši! Proč mi neodpovídáš?

 1. Karel Blog dne 14.01.2016 v 18.06 hod.

  za mě +1

  Vidím to stejně, také OSVČ, dvě děti a nechápu.

  Sice také používám paušál, ale když jsem to nedávno počítal, tak v posledním zaměstnání jsem jako zaměstnanec odvedl státu o pár tisíc méně, než kolik nyní platím v součtu za VZP+ČSSZ+FU (nepočítal jsem to co platil zaměstnavatel ze super hrubé mzdy, ale to je na jinou debatu). Tak nevím proč si nyní nemohu uplatnit slevu na dítě. Absurdní je i to, že školkovné si uplatit mohu …

 2. Petr Jeník dne 14.01.2016 v 18.21 hod.

  Já na sociálním a zdravotním platím jako živnostník cca 1,5x víc než by za mě odváděl zaměstnavatel z průměrné české mzdy! (jak moje, tak jeho odvody!)
  Odměnou za to že se o sebe dokážu postarat, netahám peníze ze státu a pracovní místo přenechávám někomu jinému je mi to, že si nemůžu uplatnit slevu na 3 děti ani na manželku na mateřské, což mi v součtu za rok 2015 dělá 71052,- Kč !

 3. Karel Blog dne 14.01.2016 v 18.51 hod.

  nj. hlavně že jsme ti paraziti … ;-)

 4. jan dne 14.01.2016 v 19.55 hod.

  Jste paraziti…máte jen výhody, a nic víc…styďte se a nechte se zaměstnat!

 5. Karel Blog dne 14.01.2016 v 20.52 hod.

  Nj. mi paraziti to máme snadné …

  Na sociálním zaplatím ročně cca 110k, na zdravotním asi 65k ročně, daně dalších skoro 100k (+/-).

  Zajímalo by mě, kolik z toho, co já zaplatím, někdo protočí někde v automatech …

  Jako zaměstnanec jsem ve výsledku platil o něco méně. V „čistém“ mi to vychází +/- pár tisíc stejně, ale takto jednoduše se to nedá srovnávat…

  Za posledních pár měsíců jsem už několikrát přemýšlel, že zase půjdu zpátky do korporátní sféry, abych se nemusel stresovat se všemi těmi formuláři, kterým moc po třech letech stejně moc nerozumím, ale už se mi nějak zprotivilo to „korporátní“ prostředí…

  Jsem rád, že mohu fungovat sám za sebe a mám čas na rodinu, ale po svých zkušenostech velmi nesnáším názory typu, že živnostníci jsou „vysmátí“, že jsou to „paraziti“ ap …

  … nechal bych se zaměstnat, ale myslím že mě, a ve výsledku ani státu by to nic moc nepřineslo …

 6. Radim Hasalík Online marketing dne 14.01.2016 v 22.05 hod.

  Doplnil jsem tento požadavek do našeho sdíleného dokumentu, viz http://bit.ly/1P3ekUG . V plánu je tento dokument ukázat politikům / úředníkům a chtít odpovědi. A ne mlžení, ale konkrétní náměty, jak to vyřeší.

 7. Radim Hasalík Online marketing dne 14.01.2016 v 22.06 hod.

  Doplnil jsem tento požadavek do našeho sdíleného dokumentu (URL nejde vložit – máme to ve skupině na FB, kde myslím jsi taky). V plánu je tento dokument ukázat politikům / úředníkům a chtít odpovědi. A ne mlžení, ale konkrétní náměty, jak to vyřeší.

 8. Jan Šimanko dne 15.01.2016 v 2.42 hod.

  Nikdo nikoho nenutí podnikat dle českých pravidel, jsme v EU a britské LTD je celkem rozumná forma, plátcem daně jste po překročení Ł77.000 :) . Bohužel české vládě dosud nedošlo, že čím snazší to lidem udělá, tím vyšší daně vybere a nikoliv tím, že bude škrtit přeživší…

 9. Jan Šimanko dne 15.01.2016 v 2.47 hod.

  Ještě k těm britským úřadúm, FÚ vás s předstihem upozorní na vaše povinnosti :) , v Česku scifi, asi by bez pokut nebylo na prémie pro úřednický aparát.

 10. Jarek forex dne 15.01.2016 v 10.47 hod.

  To je spíš vina socanů, protože oni se tyhle novinky proti živnostníkům snaží prolobovat za každou cenu…

 11. Petr H. Last Minute dne 20.01.2016 v 5.39 hod.

  Naprosto klasický přístup v komunikaci…ty jsi opravdu čekal odpověď?

 12. Miroslav dětský bazar dne 20.01.2016 v 22.23 hod.

  Můžeš být rád, že tvůj dotaz pouze ignorovali a rovnou ho nesmazali, jako většinu nepříjemných dotazů.Štítky: , , , , , , , , ,