Led 25

K šíření rasové nesnášenlivosti mluvčí strážníků nepřispívá. Zpackali to novináři

25.01.2012 v kategorii Nezařazené. / Zobrazeno 4 796x / 4 komentáře

V postu Noviny.cz jsou hnůj plný hoven z huby mluvčího městské policie jsem v rozčílení označil mluvčího českolipských strážníků za blba, který nezná své město a šíří rasovou nesnášenlivost prostřednictvím médií.

Vycházel jsem z článku na Novinkách.cz, ze kterého cituji:

Strážnici i policisté v českolipském Bronxu zasahují častěji nežli v ostatních čtvrtích osmatřicetitisícového města. Zásahy se obvykle týkají běžných krádeží, distribuce drog, loupežných přepadení, vykradených bytů nebo aut. Došlo i na znásilnění a vraždy. „Něco tak brutálního se tam však doposud nestalo,“ dodal Doležal.

Stejně jako já, i tisíce jiných lidí pochopily, že slova o Bronxu a jiná tomu podobná vyjádření uvedl právě mluvčí strážníků Doležal. Komentáře pod článkem „o barvě pleti objetí“ či „feťáckém sídlišti“ apod. tomu jsou jasným důkazem. Článek zafungoval naprosto bezvadně.  Opírá-li se novinář o vyjádření druhého nejvýše postaveného strážníka města, lidé pochopitelně článku věří. Stejně jako bych mu věřil já, kdybych neznal okolnosti.

Domníval jsem se, že ona slova skutečně onen strážník pronesl. Označil jej za blba, který nezná své město a nařkl ho z šíření rasové nesnášenlivosti. Ano. Přesně to byla pravda, kdyby ta slova skutečně pronesl.

Vzhledem ke skutečnostem a především ke komentářům pod zmiňovaným postem na tomto blogu jsem došel k závěru, že pan Doležal ona slova nejspíš ve skutečnosti nepronesl a s jeho osobou je spojil jen senzacechtivý novinář z Novinek.cz.

Panu Doležalovi se proto tímto omlouvám za osočení z mé strany.

Upřímně ale doufám, že stejně jako se chce bránit (možná už opravdu brání) jakousi právní cestou proti urážkám, které jsem proti němu mířil, bude postupovat i proti novinářům, kteří jeho jménem šíří rasovou nesnášenlivost.

Velmi se podivuji tomu, že místo vysvětlení skutečností a žádosti o nápravu sáhl nejprve po výhrůžkách. Stačil jediný mail či telefonát ve znění „Pane Jeníku, já tohle neřekl. Všechna ta slova mi do úst vložili novináři a já se proti tomu budu bránit.“

Místo toho přišlo tohle: „Můj spor s médii o tom, co jsem řekl a oni otiskly, je věc prvá. To, že s Vámi urážky mé osoby na veřejně přístupném webu (je jedno, že to je Váš blog)budu důrazně řešit, je věc druhá. Pokud chcete tímto způsobem někoho urážet, přesvědčím Vás o tom, že je lepší to psát tzv. „do šuplíku“. Budu se těšit na osobní setkání 😉 „

Výhrůžka doplněná arogantním mrkajícím smajlíkem naznačující opovržení a pocit vlastní nadřazenosti je myslím něco, co si takto vysoce postavená úřední osoba nemůže dovolit, ale s tím se dokážu vyrovnat.

Jen se tedy ptám pane Doležale: Podniknete nějaké kroky proti tomu, že novináři vaším jménem šíří rasovou nesnášenlivost a špiní dobré jméno města, ve kterém zastáváte funkci druhého nejvýše postaveného strážníka? A proč jste jako první krok vyhrožoval místo toho, abyste věc uvedl na pravou míru?

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


4 komentáře / K šíření rasové nesnášenlivosti mluvčí strážníků nepřispívá. Zpackali to novináři

 1. 1984 dne 25.01.2012 v 12.51 hod.

  Hm… komu by sa páčilo keby niekto napísal článok o „hovnách z jeho huby“?

  „Stejně jako já, i tisíce jiných lidí pochopily, že slova o Bronxu a jiná tomu podobná vyjádření uvedl právě mluvčí strážníků Doležal.“ = ani nie, z kontextu článku vôbec nevyplýva že by šlo o citát strážnika Doležala.

  „Stačil jediný mail či telefonát ve znění „Pane Jeníku, já tohle neřekl“ = a prečo by mal vysvetľovať niečo on Vám? Vy by Ste mu mali vysvetľovať ako to, že takto unáhlene a nesprávne informujete na blogu.

  Inak nič proti owww.cz – máte fajn blog. Ale k blogovaniu a novinárčine patrí aj rozvaha a dôkladné overovanie faktov kým si niekoho dovolím očierniť.

 2. Jarda Švehla dne 25.01.2012 v 13.12 hod.

  Ahoj Petře, vůbec nehájím slova o Bronxu, které do textu mého kolegy vložil z čtk nejspíš editor. Stačilo se podívat na ostatní zpravodajské servery, zřejmě bys nepsal o hnoji a tom dalším v souvislosti s Novinky.cz. Líbí se mi, že jsi už změnil názor na způsob zdrojování článků. Řada lidí, o kterých jsi v ČD s takovou lehkostí psal, někdy i citoval, aniž bys je kupříkladu kontaktoval, to vezmou také jistě s povděkem. Měj se fajn. J.

 3. Petr Jeník dne 25.01.2012 v 13.26 hod.

  Líbí se mi, jak to všichni hází na ČTK a o mě pak říkají, že si nedokážu něco ověřit. Já si nemusím nic ověřovat. Nepíšu zprávy. Jen jsem okomentoval článek od někoho, kdo by si to měl ověřit. Ten někdo, kdo to udělat měl, to ovšem neudělal a kvůli tomu se teď někdo jiný vzteká na mě, že jsem si dovolil článek vydaný v seriozně se tvářících novinách okomentovat.
  Předpokládal jsem, že to co píší Novinky.cz jsou fakta a nikoli účelově poskládaná slova.

 4. Petr Jeník dne 25.01.2012 v 15.24 hod.

  Komentáře lidí, kterých se toto netýká, už budu mazat.
  Tohle fakt není normální. Stovky lidí si článek na Novinkách vyložili tak, že pan Doležal mluví o Bronxu. Podle toho také reagovali v komentářích a teď tu lidi mluví o tom, že to tak není. Opravdu velmi vtipný. Dohadujete se tu o tom, zda jeho slova byly v uvozovkách nebo ne. Mě tu nabádáte k tomu, abych si ověřoval fakta.
  Nejsem novinář. Nepíšu zprávy. Jen jsem reagoval na článek podobně jako stovky jiných lidí, kteří svůj názor napsali do komentářů přímo na Novinkách. Já jsem ho prostě okomentoval tady. A okomentoval jsem ho tak, jak jsem já uznal za vhodné. Z článku vyplynulo, že Doležal mluvil o Bronxu a nepřizpůsobivých lidech a to jsem okomentoval. Pokud o tom nemluvil, ať si to vyřídí s Novinkama.