Zář 24

To co se tu děje už mi leze krkem. Poprvé v životě někoho otevřeně podporuju

24.09.2013 v kategorii Trendy a události. / Zobrazeno 8 108x / 58 komentářů

Už mě fakt nebaví se jen dívat na to co se tu děje. Totální rozkrádání státu. Miliardy lítaj vzduchem a lidi slyší akorát na hovadiny jako jízdenky ve vlacích zdarma, poplatky ve špitále a pastelkovný. Sere mě to. A hodně.

Dlouho jsem vybíral koho podpořit. A vybral jsem si. Sice na nevolitelném místě, ale kandiduju za Změnu. Nejdu do toho kvůli korytu. Jdu do toho, protože ty lidi znám.

A podporuji je na 100%.

Chci rozjet kampaň na FB. A k tomu potřebuju nějaký kačky.

Provozuju na FB „neoficiální městské noviny města Česká Lípa“ – mám tam nějakých 1800 příznivců. Když dám propagovat příspěvek, tak ho může za 2000 Kč vidět více než 100 tisíc lidí.

Mám propojený FB účet s účtem PayPalu. A proto na tomto mém písečku přibylo tlačítko DONATE v tom prostředním sloupci hned pod bannery.

Prosím tedy každého, komu je odporný to co se tu teď děje a chce mi trochu pomoci s tím něco udělat a dostat do poslanecké sněmovny lidi, kteří chtějí něco změnit a hlavně kteří mají reálnou šanci to udělat a už dokázali, že to umějí (vyhráli volby v Liberci i Libereckém kraji), podpořte to moje snažení jakoukoli částkou.

Jestli mi nějakou tu kačku pošlete, tak budu moc rád a na oplátku, budete-li chtít, zveřejním odkaz na váš web přímo v tomto článku. Jen mi o tom napište do mailu.

Jo abych nezapomněl – všechny ty peníze + spoustu svých peněz vložím do propagace příspěvků podporujících politické hnutí Změna.

Všem kdo se rozhodnou mě podpořit, předem díky

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

JoxCash.com AXA 250Kč/lead,Půjčky 389Kč/lead,JoxCash.com 250Kč/lead


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


58 komentářů / To co se tu děje už mi leze krkem. Poprvé v životě někoho otevřeně podporuju

 1. Honza dne 24.09.2013 v 10.31 hod.

  Můžu se zeptat čistě ze zvědavosti na Tvůj názor na Andreje Babiše? Jako podnikatel bys mu mohl být názorově blízko…nebo se pletu?

  (Pls není to lobbing ani rozpoutávání politických diskusí, jen má osobní zvědavost.)

 2. Lukáš Voplakal dne 24.09.2013 v 10.36 hod.

  Petře a co pár řádků odůvodňující Vaše rozhodnutí? Musím říct, že pan Korytář – lídr této strany u nás v Liberci patří k poměrně kontroverzním osobám. Dlouhodobě vše kritizuje, ale výsledky nejsou vidět. Otevřete nám oči 😉

 3. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 10.36 hod.

  Ptáš se mě na názor na STBáka, kterému ke štěstí chybí už jen politická moc?
  To co dělá není o ničem jiném než o tom získání moci. Je to pro něj jen taková hra. Chce sám sobě dokázat, že dokáže všechno co si zamane.
  Všechno ostatní mu je u zadku.

 4. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 10.40 hod.

  Lukáš Voplakal: Třeba v Liberci měl hodně slušně našlápnuto. Kromě kritizování z opozičních řad se stal primátorem města a začal s čistkou. Kontroverzní osobu z něj udělali ti, proti kterým vystupuje. A tak se spojili bastardi a z čela města ho opět svrhli.
  Ono je bohužel těžký něco udělat, když máš proti sobě většinu. Ale to přeci neznamená, že budeš volit ty, kteří tu většinu mají jen proto, že ji mají a mohou tedy rozhodovat.

 5. Tomas web dne 24.09.2013 v 13.10 hod.

  No, držím palce. Že je člověk nasranej, když se podívá na dnešní politickou reprezentaci, o tom asi není sporu, akorát nějak postrádám jistotu, že představitelé nových politických subjektů nepostihne stejný syndrom deformace moci jako stávající politiky…

 6. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 13.14 hod.

  Jo jo – VV to docela podělali. Lidi u nich hledali alternativu a jak to dopadlo. Ani se nedivím, že takhle teď lidi smýšlej. Proto jsem vybíral podle lidí a né podle slibů a programu. Hledal jsem lidi s vysokým morálním kreditem. A doufám že jsem je našel.

 7. Richard Lví Pracka Jak se nechat napálit dne 24.09.2013 v 13.36 hod.

  Petře, VV byla podvodná aktivita gaunera Bárty. Nastrčil xicht Johna. A souhlasím, že babiš jde po moci, kerou musí mít pro své lobby.
  Jinak podvodníci mají letos žně. Dával jsem to tématickýho vlákna, ale aby to nezapadlo. Lidi si kupujou naději při volbách (že prej bude líp) a jiný holt u kiršových nohsledů. Tenhle týpek třeba slibuje ráj na zemi díky obchodování robotů na burze: http://ggbtading.blogspot.com/

  Takže když lidi věří takovým blbostem, co by nevěřili blondýnám z VV a ukáčkovýmu xichtu velkolobysty Babiše…

 8. HC Zrcadlo.blogspot.com dne 24.09.2013 v 14.15 hod.

  Pane Jeníku, vím, že to myslíte dobře.

  Ale strana, která v dnešní době finační i morální krize láká na Táňu Fischerovou, 50% žen v politice a jinak na http://www.zmena.cz/vize pouze opakuje, co chce každá jiná partaj (ovšem jak toho dosáhnout?), to tady opravdu nezachrání.

  Ostatně ani Babiš nás nespasí: http://bit.ly/1akTNTi

  Iniciativa musí vzejít zespoda. Prioritou musí být ODSTRANIT BORDEL. Jinými slovy potrestat (ztrátou místa, peněz, prestiže, svobody…) každého, kdo vědomě škodí ostatními.

  Jak?

  Prostě tím, že KAŽDÝ z nás PŘESTANE BORDEL kolem sebe PODPOROVAT a začne s ním aktivně (v rámci platných zákonů) bojovat.

 9. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 14.20 hod.

  To máš pravdu
  ALE
  Lidi naprosto nezajímají sáhodlouhé elaboráty. Musí tam být hesla. To co jsi napsal, můžeš napsat o jakékoli straně.
  Já ty lidi znám. Vím jak pracují a co jsou zač. Proto je podporuju.

  Vlastně i ta tvoje věta na závěr je jen takový heslo. Je pravdivý, ale je to jen další výkřik do tmy, jaký popisuješ výše.
  Já ten bordel okolo sebe nepodporuju a bojuju proti němu. A vyzývám lidi, aby dělali totéž.

 10. Jiří Šubr Internetový marketing a SEO dne 24.09.2013 v 14.43 hod.

  Strana, o které jsem doteď nevěděl, že existuje, nemá šanci uspět. A to politickou situaci čas od času sleduji.

  Četl jsem Babišův životopis co má na stránkách a moc nevypadá, že by měl kostlivce ve skříni viz – http://www.anobudelip.cz/cs/o-nas/blogy/12512/muj-podrobny-zivotopis

  Je v byznyse, což je tvrdá hra. A jestli nějaké kostlivce má, ať má. Vyjmenujte mi lidi ve vladé, kteří nemají kostlivce? Ale hovno, všichni maj a dokonce velký a ještě se chlubí.

  Docela mi přijde, že když přijde někdo nový do politiky, každý se vrtá v jeho minulosti aby našel alespoň něco malinko podezřelého. Prostě malý kostliveček a konec, lidi ho odsoudí. Okamura je Japonec a nazdar nechceme tě tady. Prostě malichernosti. Ale to, že jsou ve vládě podvodníci již x let, co dělají průsery každý rok, to už nám přijde tak nějak normální, tak je zase zvolíme. Prostě nováček s malým kostlivcem je pro nás mnohem horší než zaběhlej ksicht, kterej rozkrádá stát už 10, 15 let. Proč by jinak lidi volili ČSSD, ODS, TOP 09?

  Politika je odrazem společnosti a společnost v ČR je zkažená, a tak si volí Zemany a stále rozkradeče, protože oni je před volbama dokážou vždycky zvyklat. A takhle to jde dokola několik posledních 10, 15 let. Nikdo nemá sílu si cokoliv vyzjistit, protože je politika kravina, ale pak jsou schopný to měsíce řešit po hospodách. Kdyby si každý sednul k internetu, vyhledal program všech stran a svobodně se rozhodl, mělo by to větší efekt.

 11. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 14.49 hod.

  Jiří Šubr: Změna vyhrála volby v Liberci i v Liberckém kraji. Tamní struktury převálcovali. Šanci na úspěch má tedy Změna velmi reálnou.
  To že lidé nevolí strany o kterých si myslí, že nemají šanci na úspěch, je hodně hloupé. To se tu pak naprosto nic nezmění.
  K ANO – STB není malý kostliveček. Je to obří kostlivec. A co hlavně. Babiš to dělá JEN kvůli vlastnímu egu. Kvůli ničemu jinému. Nejde mu o koryto a už vůbec ne o lidi. Jde mu JEN o získání politické moci, která jediná mu už chybí.

 12. Lukáš Voplakal dne 24.09.2013 v 15.27 hod.

  Petře, poslední věta: Jde mu JEN o získání politické moci, která jediná mu už chybí… skoro se ptám co je na tom špatného? O politickou moc stojí všichni, ale bohužel, kvůli svým dluhům, hypotékám mají i jiné zájmy. Navíc politika je o umění kompromisu a vyjednávání což se na radnici a kraji změně moc nedaří ..

 13. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 15.53 hod.

  Ptáš se mě, zda je špatného na tom, že mu jde JEN o politickou moc? Opravdu to myslíš vážně?
  Fakt ti nevadí, že to je pro něj jen hra při které mu ani trochu nejde o lidi, ale že prostě jde přes mrtvoli za tím, aby svému egu dokázal, že to dokáže?
  Protože přesně o tom celé to ANO je. O ničem jiným. O Babišovi (Burešovi viz. STB), který prostě chce sám sobě dokázat, že dokáže všechno.

 14. peto online hry dne 24.09.2013 v 15.56 hod.

  zaujímavá politická strana, len aby sa to napokon nezmenilo ako na slovensku, kde sú v parlamente ľudia ako Igor matovič z politickej strany Oľano a robia tam iba bordel, ale zase po druhej stránke oni si po hlave skákať nedajú a bez hamby povedia čo sa v skutočnosti v parlamente robí, nevýhoda je v tom že sú napríklad za legalizovanie marihuany a pod.

 15. Pavel dne 24.09.2013 v 16.58 hod.

  Nedávno jsem slyšel na Radiožurnálu rozhovor s Babišem, přidávám krátký úryvek:
  „BABIŠ: Nechci být poslancem. Já chci žít v zemi, kde se nekrade.
  VESELOVSKÝ: Pane Babiši, jestliže budete kandidovat do Poslanecké sněmovny, tak se to rovná tomu, že chcete být poslancem.
  BABIŠ: Jo, říkaj to poradci, že to mám říkat, no.“

  Tenhle krátký úryvek myslím dobře ilustruje to, co psal pan Jeník, tedy, že Babiš nechce dělat každodenní politiku, ale chce získat vliv pro své cíle. O to samé šlo i o Bártovi z VV, každý si může najít jeho odposlechy, kde hovořil o svém podnikatelsko-politickém projektu.
  Všimněte si další podobnosti: Bárta měl svého Johna, Babiš má svého Komárka. Projekty se liší pouze rozsahem-vyššími prostředky, vyšší profesionalitou, vyšší loajalitou. Babišovo ANO je vyšší liga než Bártovy VV.

  Politiku mají dělat politici. Babiš politik nikdy nebude, proto tam nemá co dělat. Pokud ho nyní budou voliči volit pouze z velké frustrace ze stávajících stran, je to chyba.

  Ke hnutí ZMĚNA: chybí mi na jejich stránkách program, mají tam zmínku, že by měl být zveřejněn dnes, 24.9., tak snad bude možnost se na něj podívat. Taky si myslím, že začínat kampaň měsíc před volbami už je docela pozdě. I z toho důvodu si myslím, že nakonec se do PS bohužel dostane Babišovo ANO na úkor jiných nových stran, protože prostě ostatní převálcuje rozsahem volební kampaně, a také vulgárním vyjadřováním na adresu stávajících politiků, což mu hodně lidí „žere“.

 16. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 17.09 hod.

  Bohužel na přípravu kampaně nebyl čas. Kdyby byly volby v řádném termínu, bylo by to jiné. Malé strany na tom jsou neskutečně byty. Vše se dělá ve spěchu a bez peněz.
  Změnu ale podpořil solidní půjčkou Karel Janeček, takže kampaň se zanedlouho rozjede a já v úspěch pevně věřím.

 17. hujer dne 24.09.2013 v 17.37 hod.

  chtit zmenu zakladanim novych stran misto vstupovani do vybudovanych stran a ty formovat svymi nazory – je amaterismus

 18. Jiří Šubr dne 24.09.2013 v 19.27 hod.

  Pokud je to pro Babiše jen hra a chce si něco dokázat, tak ať. Vždyť o to jde ne, aby něco dokázal? Sorry, ale pokud si odsouhlasí nějaká biopaliva aby na tom víc vydělal, tak mě to ale vůbec nesere. Svůj zájem si tam prosazují politici 20 let. Pokud bude schopnej to tam vyčistit a dám tomu alespon základní byznys model, klidně at si krade.

  Malá strana se tam nikdy nedostane, pochopte to. Běžný občan zná jen ty lidi z televize a běžných občanů je nejvíc. To že jste si vyštrachali někde politickou stranu a dáte jim hlas, ok může to pomoct v kraji, ale stejně nevyhrajou. Tohle se tu ukazuje 20 let a dlouho se to ještě nezmění.

  Já víc věřím podnikateli co jde do politiky než politikovi co jde do politiky. Proto mi třeba nevadí ani Okamura, u kterého je vidět nadměrná aktivita už x let, kdy se snaží něco prosadit apod. Nevím, co byste víc chtěli, aby dělali. Pokud vám jde o to aby ukazovali hezký ksichty na kameře a slibovali, tak ok, to se tu děje už dlouho a 2 strany se tu střídají pěkně za sebou a co z toho vzešlo.

  Bohužel bez pořádnýho peněžního i jiného zázemí nemají malé strany šanci. ANO je úplně nová strana, která má propagandu poslední půl rok možná? A za tu chvíli v průzkumech předčila zelený, KDU-ČSL atd co tady jsou roky.

 19. frances Affilak dne 24.09.2013 v 19.35 hod.

  Petře je to pěkná iniciativa, ale obávám se že Změna začala s marketingem příliš pozdě. Docela dění sleduji a v žádném předvolebním průzkumu nefiguruje a nikdy jsem o ní do dnes neslyšel. Iniciativa pěkná, jména také, ale myslím že lidi (myslím pravičáky) dají raději na Babiše (na úkor pravičáků – ODS, TOP09 a drobných typu Změna). Řeknou si to je miliardář, ten nás přece okrádat nebude:). Jinak ANO v preferencích neskutečně roste, myslím že je reálně že bude atakovat i komanče.

 20. Petr Jeník dne 24.09.2013 v 20.43 hod.

  Jiří Šubr: sorry, ale argument dočetl jsem to jen k „…klidně ať si krade“.
  Hezké, že tohle říká jeho zastánce. Alespoň vím, kdo jej volí.

  frances: bohužel času není dost. to máš pravdu. Volby měly být původně až příští rok. To že se to takhle rozpustilo nahrává právě těm „velkým“ stranám. I přesto věřím, že se tam Změna dostane.

 21. Jiří Šubr dne 24.09.2013 v 21.13 hod.

  Petr Jeník: Já už jsem rezignoval na idealistický svět. Pokud se koukneš do historie, vše se budovalo postupně a stejné je to s politikou. Tutovka je, že se k moci nikdy nedostane politická strana, která má nejlepší myšlenky, nerozkrádá a stanoví takové zákony, které budou dokonalé.

  Vždycky budou strany, které se tomuto ideálu více či vzdálené podobají. Takže ano, pokud dokáže Babiš se svojí stranou rozházet kmotry ve vládě a stanovit trošku reálnější fungování státu, byť za cenu toho, že si prohlasuje zákony zvýhodňující jeho byznys, tak proti tomu opravdu nic nemám.

 22. Patrik loftmag.cz dne 24.09.2013 v 21.35 hod.

  Jak jsem viděl v diskusi, že padlo příjmení „Babiš“, přestal jsem dál číst jiné komentáře. Ten člověk podle mě koupil média, aby měl svou kandidaturu „krytou“ a nepsalo se o něm nic zlého. To je pro něj klíč do politiky a možná vrátka pro ještě lepší zítřky celé Agrofert group.

 23. LuGu dne 25.09.2013 v 6.07 hod.

  To, že se tam Babiš dostane je už teď jasné. Hraje se pouze o výši procent. Co si budem namlouvat dělá to na velmi profesionální úrovni a s neomezeným rozpočtem. A nemám problém říct, že ho volím též.
  Je potřeba z tama dostat staré pseudopravicové a soc. garnitury, které tady kradou 15 let. Klidně ať si ego namastí,ať se cítí mocný, hlavně když stát dostane nějaké „firemní“ řízení. Další důvod je, že se nebude bát poukazovat na sračky co se tu dějí (jako velké „zvíře“ by s tím teda aspoň neměl mít problém. Že se zvedne ještě víc jeho Agrofert? Bude odvádět větší daně? Zvýšší se počet zaměstanců? Omezí dovoz levných sraček ze zahraničí? Pozvedne naši zemědělskou a potravinovou soběstačnost?Pomůže to dalším firmám? Klidně ať se tady jako pán cítí… za to mi stojí zkusit…lepší něco zkusit než se držet zaběhnutých kolejí…

 24. Gordon dne 25.09.2013 v 8.07 hod.

  Super zpráva! Myslím, že se do politiky výborně hodíš. Každý samonasírač, který se více či méně tajně považuje za ředitele zeměkoule, což na Tebe sedí na 150%, by si měl založit svou vlastní politickou stranu. Blog už Tvému legračnímu egu nestačí, tak hurá do politiky a hned s nejsluníčkovější Táňou! Gratuluji!!! Jeden by řekl, že to je přirozený a očekávaný vývoj :-DDDD Skvěle se hodíš za spolubojovníka Slávka Popelky, kterému se silně podobáš chováním i názory. Ještě přiberte do party Cibulku a jste komplet :-DDDD

 25. Lukáš Recenze proteinů dne 25.09.2013 v 10.12 hod.

  Naprosto souhlasím s Jiřím Šubrem a LuGu.

 26. Petr dne 25.09.2013 v 10.27 hod.

  Co říkáte na tohle audio? Babiš volá do Lidovek proč o něm nanapsali…

  http://video.idnes.cz/webtv.aspx?idvideo=V130628_171557_tv-zpravy_krr

 27. Petr Jeník dne 25.09.2013 v 10.28 hod.

  Gordon: Nemám ambice vstoupit do poslanecké sněmovny. Jsem také na navolitelném místě na kandidátce. A protože celý váš komentář je postavený na opačné domněnce, je to totální blbost.

  Lukáš: Souhlasíš s tím co napsal Jiří Šubr? Tedy že ti nevadí, že tam Babiš jde jen kvůli vlastnímu prospěchu a nevadí ti, že bude krást? Hlavně že nebudou krást jiní? To já neřekl. To řekl Jiří Šubr a ty s ním souhlasíš?

 28. Kapibara dne 25.09.2013 v 10.39 hod.

  Každý jde do pol. pro vlastní prospěch ostatní jsou jen keci

 29. Mirek dne 25.09.2013 v 11.24 hod.

  dnes mají šanci uspět pouze strany s desítkama milionu na kampaň. Ten kdo nemá za sebou dostatečnou ekonomicko-politickou loby, nemá šanci uspět ikdyby měl sebelepší program a kandidáty.

 30. Lukáš dne 25.09.2013 v 14.19 hod.

  Petr: Ano souhlasím, vždyť ty názory jsou naprosto trefný. Každopádně že ty podporuješ zatím malé politické hnutí nevidím jako něco špatnýho.

 31. lubo hollister dne 25.09.2013 v 14.56 hod.

  dúfam že sa nejakým zázrakom táto strana dostane do parlamentu

 32. Martin Pěnička Martys dne 25.09.2013 v 16.40 hod.

  Až budeš mít rozjetou kampaň, dej nám vědět 😉

 33. Patrik Resident mag dne 25.09.2013 v 16.41 hod.

  K tomu audiu z Lidovek.. Pan Babiš chce, aby byl vidět, ale kroku zablokované diskuse trochu nerozumím. Nedává prostor zlým jazykům?

 34. Lubo P. dne 25.09.2013 v 17.02 hod.

  Já názor na pana Babiše nemám, ale nechápu, že si na něj někdo dovede udělat názor bez bližšího povědomí. Já třeba nemám rád jeho způsob vyjadřování, kdy nepouští oponenty ke slovu, ale věřit, že byl STBák jen na základě toho, že to o něm zveřejnila nějaká obec a zároveň když ještě nehodlala předložit zdroj informací ani ověření informace, to je v dnešní době mediálně informačního šumu těžko přijatelné jako nezávislý názor. Když je možné takovýmito rádoby informacemi možné manipulovat širokou veřejností, můžete být schopni hlásat vyslechnutou špínu bez obav, že se mýlíte. A z toho sám mám strach. V tomto raději nevědět, než myslet si, že vím.

 35. Patrik Abality mag dne 25.09.2013 v 17.18 hod.

  Četl jsem před pár měsíci o rozhovoru s jedním z jeho zaměstnanců z blízkého okruhu, že je divné slyšet p. Babiše takto ve slušné rovině. Obvykle jsou prý jeho proslovy a komunikace plné sprostých slov.

 36. SAD dne 26.09.2013 v 1.49 hod.

  Volby 2013, aneb když se malé strany mezi sebou perou a velikáni se smějou.

 37. palo dne 26.09.2013 v 9.44 hod.

  odspodu je veci menit tazko… o vecich rozhoduju tam hore, to je jedina cesta… treba zo vsetkych veducich pozicii nutne vyhadzat neschopakov(dosledok rodinkarstva a politickych nominacii) a psychopatov(ludi bez svedomia, empatie). podla mna tieto dve veci staci aby sa spolocnost zacala ozdravovat sama.

  ak nemate jasno o psychopach, SILNE ODPORUCAM dokument I Am Fishhead https://www.youtube.com/watch?v=Jxq7hiHi1cE

 38. HonzaMo dne 26.09.2013 v 11.45 hod.

  No, na jednu stranu oceňuju zápal pana Jeníka. Jsem rád, když lidi místo kecání v hospodě nebo v diskuzích na internetu mají ochotu něco udělat. ALE. 1) To uskupení nemá žádnou šanci. Možná může v Libereckém kraji překročit 5%, ale ani náhodou nepřekročí 5% všech hlasů odevzdaných voliči ve všech krajích. 2) Podíval jsem se na transparentní účet tohoto uskupení. Největší jednorázové výdaje jsou tvorba webu (za 50.000,- bych takové udělal 3) a mzda pana Korytáře. 3) Osobnosti, tedy „osobnosti“ jako paní Fischerová… Měl jsem tu čest. Děkuji, opravdu nechci. Ikdybych neměl osobní zkušenost, člověk, který mění politické strany za které kandiduje jak ponožky moji důvěru nemá.

 39. Petr Jeník dne 26.09.2013 v 12.17 hod.

  HonzaMo: V Libereckém kraji získala v Krajských volbách tato strana 16%. Ke zbytku se nehodlám vyjadřovat.

 40. palo dne 26.09.2013 v 13.12 hod.

  „nehodlám vyjadřovat“ pouzivaju aktualni politici

 41. Petr Jeník dne 26.09.2013 v 13.49 hod.

  Používá to spousta lidí když někdo napíše nějakou blbost a ten druhý prostě nemá chuť se s ním pouštět do debaty na téhle úrovni.

 42. Jiří Šubr dne 26.09.2013 v 15.21 hod.

  P. Jeník: Nechytej se toho, že se mi zamlouvá Babiš proto, že jde do politiky krást 😀

  Osobně si myslím, že když se tam dostane, tak si z toho samozřejmě také vezme svůj prospěch (tohle si ale myslím úplně o všech co jdou do politiky), ale klidně mu to odpustím, pokud tam vyháže všechny ty vyžírky co tam jsou x let a změní politiku k lepšímu.

  Spíš ty mi přijdeš naivní. Malá strana vypadá hezky dokud se nedostane k moci, jsou tam lidé, kteří pak chtějí z místa taky vytěžit, pokud si to o těch tvých Změna nemyslíš, tak by ses měl asi probudit.

 43. Petr Jeník dne 26.09.2013 v 15.36 hod.

  Musím se toho chytat. Vždyť o tom mluvíš pořád. I teď. Opět jsi napsal že ti nevadí, že tam bude krást. Hlavně že vyhodí jiný zloděje 🙂
  Nechápu, jaká změna k lepšímu by to byla, když darebáky vymění jiní darebáci.
  Naivní nejsem. Jsem realista. Dokonce jsem to jasně řekl Honzovi Korytářovi. Řekl jsem mu totéž co teď říkáš ty. Že Změna ještě není zralá pro vrcholovou politiku. Že hrozí právě to, že se někteří lidé, ač s vysokým morálním kreditem, stanou loutkama lobistů.
  Na můj návrh proto jde Změna do vysoké politiky s tím, že se nebude cpát s nikým do koalice. A ať dopadnou volby jakkoli, zůstane v opozici, aby její zástupci získali zkušenosti a nestali se snadnou obětí těch zkušených zmrdů.

 44. Jiří Šubr dne 26.09.2013 v 16.49 hod.

  P. Jeník: Aha, takže dáš na dobré slovo? To jseš dobrej borec teda. Jaký je rozdíl v tomhle a předvolebním slibem?

 45. Lubo P. dne 26.09.2013 v 17.23 hod.

  Já Změnu znám. Sám jsem v krajských volbách u nás v Ústeckém kraji volil Pro kraj, což je vlastně asi to samé uskupení, jen je to prostě u nás v ÚK. Ale přeci jen není pro mne snadné soudit někoho dle toho, co o něm říkají jiní. Pokud bych to tak snadno uzavřel, jako většina z vás zdejších diskutérů, pak bych musel říct, že Babiš si jde nakrást, protože mu docházejí dotace a ti ostatní, co do toho jdou s ním, kteří předešlé roky proti korupci bojovali (Jančura, Bernard a podporuje jej i Janeček) mu to hodlají odpustit, jen když budou moci také.
  Jenže takto snadno to uzavírat nebudu. Nejsem ovce, která si vytváří předčasně ukvapené názory jen dle toho, že mne vyděsilo, co támhle jedna baba povídala. To bych musel asi být pravidelným čtenářem Blesku. V dnešní době, kdy je takto snadno možné člověka zdiskreditovat, nemá cenu uzavírat názory nad něčím, co nemůžu vědět.
  Na druhou stranu podporu uskupení Změna považuju za dobrý krok, přestože s nejvyšší pravděpodobností v těchto volbách neuspějí. Rozhodně však někdy se představit širší veřejnosti budou muset, pokud mají tak vysoké ambice, tak proč ne zrovna v tomto volebním období.

 46. HonzaMo dne 26.09.2013 v 20.25 hod.

  Pro zisk mandátu musí mít volební strana min. 5% hlasů ze všech hlasů v Čr. Ikdyby to v Libereckém kraji bylo 20%, nemusí to znamenat jediný mandát ve sněmovně.

  Ke zbytku, ke kterému se Petr nehodlá vyjadřovat – citace z webu zmena.cz – „Na volební kampaň potřebujeme minimálně 12 mil., optimálně 29 mil.“ Transparentní účet hnutí ( https://www.fio.cz/scgi-bin/hermes/dz-transparent.cgi?ID_ucet=2700457131 ) – každý se může podívat, kam peníze hnutí jdou…

  Myslím, že to Petr myslí dobře. Jen bohužel hned na začátku spadl mezi poněkud protřelé, kteří pod záminkou veřejného blaha provozují politické hnutí s.r.o.

 47. Lubo P. dne 27.09.2013 v 14.20 hod.

  HonzaMo:
  No Honzo, jsem si jist, že to taky myslíš dobře, ale bohužel ses asi předčasně zařadil do nějaké názorové skupiny, která s minimem údajů hodnotí politické hnutí, které sama nezná, nebo nechce konkurenci.
  S tím transparentním kontem jsi přišel na to jak, že provozují politické hnutí s.r.o.? Respektive, dle čeho jsi k tomu došel? Klidně to rozepiš, protože já to v tom dešifrovat asi nedokážu, ale klidně se poučím.
  Všichni tady „rozumí“ politice, ale asi nerozumí tomu, že každá strana, která vynechá kandidaturu nějakého volebního období, ztrácí potenciální voliče volebních období příštích a to platí i pro samostatné kandidáty.

 48. HonzaMo dne 28.09.2013 v 14.07 hod.

  Když to zjednoduším, je to jako u nadací, u nichž největší výdaj je mzda zaměstnanců. Nebo u vybíračů 50,- Kč na pejsky v útulku, přičemž na účet útulku jde 10,- Kč a zbytek jsou náklady na výběr.
  Minimum údajů? Zmínil jsem, že bohužel mám např. s paní Fischerovou vlastní zkušenost. A když pak vidím jaké náklady se hradí z transparentního účtu a komu, tak se jen utvrzuji v tom, že starého psa novým kouskům nenaučíš.
  PS: Fakt má web Změny hodnotu 50.000,- Kč? 🙂

 49. Michal Koch Jak najít během chvilky ztracené klíče? dne 29.09.2013 v 9.14 hod.

  Petře, jsem stejného názoru jako většina diskutujících. Změna nemá letos šanci uspět ve volbách do PS. Začínají pozdě a pravděpodobně nemají dost peněz, aby to stihli dotáhnout ve finiši. Drobné příspěvky na PayPal to bohužel nezmění. Pokud by se našlo 10.000 příznivců a každý z nich přispěl aspoň 1.000 Kč, tak by to nějaký smysl mělo, ale sbírání drobných od pár lidí tomu fakt nepomůže.
  Přesto ti moc držím palce, protože každý aktivní člověk, který se chce s dobrými úmysly podílet na zlepšení společnosti si zaslouží respekt ostatních.

 50. Libje Kamerové systémy Praha dne 29.09.2013 v 10.46 hod.

  Je to chválihodné, ale mají skutečně šanci ? Na druhou stranu, je fakt, že když každý bude nečinně přihlížet, nikdy se nezmění nic…

 51. Lubo P. dne 30.09.2013 v 1.18 hod.

  HonzaMo:
  Jo, máš pravdu. Sice vklad do s.r.óčka stačí nějakých 200.000, ale hnutí změna si přispělo rovnou 600.000 z vlastního a z toho jedna z plateb byla skutečně asi tak dvouměsíční výplata nějakého webmastera. Kdybych v tom viděl, že by od ostatních vybrali nějakých 600.000 a sami by si přispěli třeba 30ti tisíci, asi bych tvé přirovnání s nějakým pouličním výběrem chápal, ale když porovnáváš neporovnatelné, připadá mi, že spíš hledáš mouchy.

 52. Martin dne 03.10.2013 v 20.22 hod.

  Babiš – podle maslowa už chybí jen „politika“. Krást nejde, nakradl dost. Pokud tam zamete, jedině dobře.

  Souhlasím, že názor pojďme volit jen ty, kteří na to mají je zcestny – proto se tu za 20 let nic nezměnilo.

  Změnu neznám, fandím každýmu s dobrým úmyslem, včetně svobodných o kterých uvažuji. Jen se bojím, že i člověk s růžovým a čistým úmyslem bude buď odstraněn nebo se nechá semlít.

 53. rrrrr dne 03.10.2013 v 23.16 hod.

  lol, volit 2. nejbohatšího čecha, to je opravdu ZMĚNA 🙂 kdo asi z toho bordelu za těch 20 let profitoval? 🙂 nezlobte se na mě, ale ten kdo mu to tam hodí, to nemůže mít všech 5 po hromadě.. změna je taky vyhozený hlas, ale to dokážu pochopit, babiše fakt ne

 54. rrrrrrrrrr dne 03.10.2013 v 23.32 hod.

  LuGu dne 25.09.2013 v 6.07 hod.

  To, že se tam Babiš dostane je už teď jasné. Hraje se pouze o výši procent. Co si budem namlouvat dělá to na velmi profesionální úrovni a s neomezeným rozpočtem. A nemám problém říct, že ho volím též.
  Je potřeba z tama dostat staré pseudopravicové a soc. garnitury, které tady kradou 15 let. Klidně ať si ego namastí,ať se cítí mocný, hlavně když stát dostane nějaké „firemní“ řízení.

  No jasně a proto zvolíš člověka co své firmy dostal od těch zlodějů, kteří kradou ne 15 ale 20 let a s firemním řízením to nemá nic společného je to o intrikaření a mafiánství.

  Další důvod je, že se nebude bát poukazovat na sračky co se tu dějí (jako velké „zvíře“ by s tím teda aspoň neměl mít problém. Že se zvedne ještě víc jeho Agrofert? Bude odvádět větší daně? Zvýšší se počet zaměstanců?

  ano na úkor zaměstnaců menších firem a za ty jeho almužny..

  Omezí dovoz levných sraček ze zahraničí?

  nikoliv, babiš je jedním z dovozců italské koniny (nedeklarované, ze zdechlin co nemají do potravin vůbec přijít), kterou dává do salámu místo hovězího – mimochodem česká kontrola to nezjistila, profláklo se to až když si jeden řetězec nechal udělat testy v německu… že by tak troškičku agrofert měl konrolu pod kontrolou? že by korupce? bordel? :)))

  Pozvedne naši zemědělskou a potravinovou soběstačnost?
  jakože místo rajčat se dá do kečupu nějaký škrob, do pečiva guma a tak podoně, no to pěkně děkuji (ty rajčata nemám potvrzené, nevím zda zkurvil i tento obor zrovna on)

  Pomůže to dalším firmám?
  lol, jak??? že prosadí zákony výhodné pro giganty? i tak už se vyjádřil..

  Klidně ať se tady jako pán cítí… za to mi stojí zkusit…lepší něco zkusit než se držet zaběhnutých kolejí…

  až na to, že on je součástí těch zaběhnutých kolejí..

 55. Leoš dne 06.10.2013 v 12.06 hod.

  Pane Jeníku,ve svém článku a jednou v diskusi jste napsal,že Změna vyhrála v Libereckém kraji volby. Není to pravda, byla třetí. První byli Starostové,druhá byla KSČM. Navíc Změna pro Liberecký kraj nebyla jen Změna,ale byla to koalice Změny se Stranou Zelených. Např. pan Hudec z České Lípy za ní kandidoval a nyní je lídrem Zelených do Parlamentních voleb.

 56. Petr Jeník dne 06.10.2013 v 15.25 hod.

  Máte pravdu.
  Trochu jsem to pomotal s volbami komunálními, kdy v r.2010 skutečně Změna v Liberci volby vyhrála. Nebyl to záměr.

 57. Martin Lipova.cz dne 10.10.2013 v 8.35 hod.

  Já naprosto souhlasím s tím, že začít se musí od spodu. Každý se musí zajímat a dění okolo sebe a bránit si svoje práva případně volat po jejich změně. Bydlím teď 5 let v Šluknovském výběžku v obci Lipová. Máme na radnici lidi, kteří opravdu dělají pro obec. A je to vidět. A to by mělo být poslání politiků. Zvelebovat svoji zem a až potom myslet na svů prospěch. Proto nelze srovnávat řízení firmy a státu.

 58. ALOIS Připomínky dne 11.10.2013 v 13.50 hod.

  Vaše body programu jsou rozumné a když bude parlament
  trochu schopný dají se akceptovat pro většinu národa, ale chybí tam jeden velmi vážný bod, který by většina národa uvítala a to je bod: Třikrát a dost. Nebudeme
  číst ve zprávách , že ten a ten je desetkrát trestaný
  a takové musí pracující lidé živit, oni nemusí nic dělat a musí mít samé výhody. Tak už nic takového tito osoby
  si musí na vše vydělat jinak by měli dostávat jen chleba a vodu. měli by jít pracovat na výkopech a podobné neobsazené práce vykonávat.