Čec 25

Bezúdržbový web a pasivní příjem jsou jen mýty zvyšující ceny webů

25.07.2011 v kategorii Výdělek. / Zobrazeno 5 401x / 4 komentářů

Pravidelný příjem peněz bez práce je snem mnoha začínajících online podnikatelů. Jak ale brzy zjistí, i na internetu platí ono klišé, že bez práce nejsou koláče. Pojmy „bezúdržbový web“ či „pasivní příjem“ jsou dle mých zkušeností pouze mýty, které zvyšují ceny prodávaných internetových stránek.

Jen úplný idiot by prodával internetové stránky s pravidelným, naprosto bezpracným měsíčním výdělkem třeba i pouhých tisíc korun a člověka, který by takovouto webovou stránku dokázal vytvořit, je jen těžko možné považovat za idiota.

Za takovýmito nabídkami vždy něco vězí. Vždy je tam nějaký háček a vždy přijde na straně kupujícího zklamání.

Uvedu jednoduchý příklad.

I já provozuji několik „bezúdržbových webů“ a plyne mi z jejich provozu tedy „pasivní příjem“ a kdybych je nabídl do aukce, určitě bych za ně dostal pěkné peníze. Tyto pojmy totiž opravdu působí doslova magicky a kor v době, kdy se studentům blíží výplata za červencové brigády a hrozně rádi by tyto své těžce vydělané peníze investovali do něčeho, co jim bude přinášet pravidelný zisk bez práce.

Problém je v tom, že ona bezúdržbovost je velmi relativní pojem. Tyto své bezúdržbové weby totiž velkou měrou podporuji především zpětnými odkazy z jiných svých webových stránek, u nichž se o bezúdržbovosti mluvit opravdu nedá.

V okamžiku, kdy by tato podpora pro ty mé „bezúdržbové weby“ skončila, šel by do háje i „pasivní příjem“, který z nich pramení a přesně to by se stalo, kdybych weby prodal.

Pokud se tedy chystáte koupit nějaké bezúdržbové internetové stránky s vidinou pravidelného zisku, zamyslete se nejdřív nad tím, proč je jejich současný majitel prodává a také nad tím, jak to vlastně s tou jejich bezúdržbovostí je ve skutečnosti.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


4 komentářů / Bezúdržbový web a pasivní příjem jsou jen mýty zvyšující ceny webů

 1. Studenti ? dne 25.07.2011 v 16.00 hod.

  Co ty vlastně máš proti těm studentům ?

 2. Petr Jeník dne 25.07.2011 v 16.49 hod.

  Proti studentům nemám vůbec nic.
  Naopak jim tímto radím, aby své peníze neutráceli na něco, co není takové, jak se to tváří, resp. jak to někteří prodejci prezentují. Aby zbytečně nenalétli.

 3. Pavel K. web dne 21.12.2011 v 12.09 hod.

  S tím souhlasím, našel jsem podobný článek.

 4. Jindřich Lemiš Den D - investování dne 30.01.2013 v 17.17 hod.

  Je pravda, že webové stránky nejsou tak výhodná investice, jak jsem si zpočátku myslel že budou. Ale i tak jsem rád, že jsem se do toho pustil.Štítky: , , , ,