Čec 27

Blbě napsaná poptávka zazdí i sebelepší plán na sebelepší projekt

27.07.2012 v kategorii Tvorba webů, Zajímavosti. / Zobrazeno 8 611x / 16 komentářů

Někdy mi hlava nebere, jak se lidé dokáží blbě vyjadřovat. Především pak tehdy, když hledají partnery pro svůj budoucí byznys. Před nedávnem jsem se smál tomu, jak se na začátku prázdnin vždy vyrojí banda studentů, co nesehnali brigádu a zkoušejí tak své štěstí v online byznysu.

Takovýto lidé toho ale často příliš neumějí a pro realizaci svého nápadu potřebují nějakého zkušenějšího kolegu. Shodou okolností jsem jeden takový posměšný příspěvek na toto téma postnul na FB stránku spojenou s mým blogem přesně dva roky po té, co se na webtrhu objevil tento příspěvek:  Hledám Spolupráci pro unikátní projekt

Co měl ten klučina na mysli? Co se stalo s jeho unikátním projektem? Byl to jen další výstřel do tmy jakéhosi studentíka, kterým jsem se dva roky po té posmíval?

A proč jsem si z celé té velké řady podobně blbě napsaných příspěvků vybral právě tento? Není to náhoda. Vím kde je Rosťa teď a vím, jak dopadl jím zmiňovaný projekt. Ovšem vím také, že to ani zdaleka nebyl tento příspěvek na Webtrhu, díky kterému skutečně našel kolegu, se kterým celý projekt realizoval.

Na tento příspěvek se mu nikdo neozval. Resp. ozvalo se mu pár lidí s nabídkami na sponzorování hostingu a také pár lidí, kteří se mu jen posmívali podobně jako onen neregistrovaný člověk, který to udělal i veřejně v tom tématu.

Nebudu vás dlouho napínat. Přibližně rok a půl po zveřejnění té šílenosti na Webtrhu oslovil mě. Věděl, že se zajímám o problematiku, která souvisí s jím zmiňovaným projektem. Věděl, že umím programovat a věděl, že nejsem úplná lama co se internetového marketingu týká a že jsem finančně zajištěný. Splňuji tedy vše, co on požadoval v tom svém, tak blbě a naivně napsaném příspěvku.

Trochu si mě proklepnul, zjistil, že se mi možná dá i věřit a prostě mi vyklopil, co chce udělat. Slovo dalo slovo a v září 2011 jsme začali společně makat. Netrvalo dlouho a zrodilo se přesně to, co on tak blbě popisoval před rokem a půl na webtrhu. Zrodil se web LeagueSpy.com.

Sázkařský servis, který nemá obdoby nejen u nás ale ani ve světě a uživatelé si jej chválí pro jeho přehlednost a jednoduchost. O tom, že nelhal ani o velkém potenciálu co se počtu potenciálních uživatelů a zákazníků týká, svědčí to, že od prosince 2011 do teď má tento servis více než 7000 registrovaných uživatelů.

O počtu platících zákazníků a příjmech webu s nikým nemluvím, ale věřte, že ani v tomto ohledu nelhal. Není to takový šlágr, jak by si mohli mnozí myslet, ale na to, že web běží 7 měsíců, je to více než dobré.

No konec vychvalování :)

Co z toho vyplývá? Podobnými příspěvky na Webtrhu ani kdekoli jinde ničeho nedosáhnete a kolegu nenajdete. Stanete se tak maximálně terčem posměchu ostatních diskutujících.

Než začnete někoho hledat, dejte do kupy pořádný a především konkrétní plán a předložte jej vybraným lidem o nichž si předem zjistíte, že splňují vaše požadavky a že by mohli mít o spolupráci s vámi zájem. Je to asi nejlepší cesta k tomu, abyste kolegu pro váš vysněný projekt našli.

Jak jste hledali kolegu vy? Máte podobné zkušenosti? Napsali jste i vy někdy podobně blbý příspěvek při hledání kolegy? A s jakým výsledkem? Diskuse je otevřená

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


16 komentářů / Blbě napsaná poptávka zazdí i sebelepší plán na sebelepší projekt

 1. Atsor Online podnikání dne 27.07.2012 v 8.42 hod.

  Bude to znít možná nadneseně, ale já jsem nejlepší kolegy do projektů vždy potkal spíše spontánně. Někde jsme se potkali, dali se do řeči a něco z toho vyrostlo. Nebo jsem třeba hledal copywritera, programátora, grafika a tak, a postupem času se s nás stali „kolegové“ a děláme spol nějaký projekt :)

 2. David Lörincz blog David Lörincz dne 27.07.2012 v 8.58 hod.

  Musím souhlasit s Atsorem. Asi nejlepší spolupráce vznikají tak nějak přirozeně, nenuceně. Netřeba dělat šílené byznys plány. Pokud je člověk rozumný, dokáže pochopit i špatně vysvětlený projekt. Což se ostatně potvrdilo i u tebe Petře s projektem LeagueSpy. Generalizovat skupinu na „lidi z webtrhu“ je nedozírné. I zde se najdou odborníci a zkušení profesionálové, ale také blbci a chvástalové. Ostatně jedná se o vzorek společnosti.

 3. Petr Jeník dne 27.07.2012 v 9.03 hod.

  Já jsem vůbec nemluvil nijak špatně o „lidech z webtrhu“.
  Jen jsem napsal, že ten jeho příspěvek byl úplně blbej :)
  A také to, že i já jsem jeden z těch, kteří se podobným příspěvkům vysmívají.
  Tohle není o webtrhu či jiném fóru. Tohle je o tom, že podobně se kolega fakt hledat nedá.
  Ideální je, jak říkáte, navázat spolupráci nějak spontánně. Někdy to ale prostě nejde a budoucí kolega se musí nějak hledat. A je určitě lepší hledat konkrétního člověka s rozumně zpracovaným plánem, než naprosto nekonkrétně kdesi na diskusních fórech, kde to stejně dopadne jedině tak, že se stanete terčem posměchu.

 4. Radek nový blog o podnikání dne 27.07.2012 v 15.28 hod.

  No upřímně, byl bych jeden z těch, kteří by se mu smáli, ale kvůli ztrátě času bych to asi nepsal.
  Myslím si ale i tak, že to je jedna z výjimek, které potvrzují pravidlo. Většina lidí se snaží tvořit pořád unikátní komunitní a sociální projekty, které ale mají jen velmi malou šanci na úspěch.
  To proč je tento projekt úspěšný je možná proto, že jste vzali nějaký osvědčený způsob, co funguje (profily) a zaměřili to na obor, kterému rozumíte (sázení).
  I když jsem často skeptik, musím vám popřát štěstí a úspěchy s dalším pokračováním webu 😉

 5. Martin Poptavky zdarma dne 27.07.2012 v 18.40 hod.

  Hlavně jde o to, nevzdávat to. Taky jsem s jedním větším projektem i soutěžil a neuspěl jsem. Né proto, že by neměl potenciál na úspěch, spíš naopak, byl až moc megalomanský :-). Místo toho uspěly projekty typu -donáška kvalitní kávy do firem nebo ruční výrba bižuterie apod.

  Jde o to najít ty správný lidi v tu správnou dobu. A bacha taky na kradení nápadů.

 6. Matej Poznávacie zájazdy dne 27.07.2012 v 21.57 hod.

  Tak hlavne, že to vyšlo :) Veľká časť projektov chce aj určitý čas na rozmyslenie, usporiadanie a uležanie myšlienok. Čo v tomto prípade znamená ten rok a pol, kým ťa oslovil

 7. peter recenzie kníh dne 27.07.2012 v 23.49 hod.

  Kolegu som nikdy nehladal. Pri podnikaní su dvaja už vela ale zato jeden je málo.

 8. S. Kovář Skládací hůl Wandrall dne 28.07.2012 v 8.41 hod.

  Tak tak, u podnikání jsou dva moc. Vlastní zkušenost :(

 9. Mirek Cool dárky dne 29.07.2012 v 8.54 hod.

  já jsem nakonec slušné spolupracovníky potkal obvykle při hledání někoho jiného :-) Tj. hledal jsem grafika a potkal programátora :-)

 10. Martin Kohout Hruška dne 29.07.2012 v 9.57 hod.

  Z kolegů se stali copywriteři a z copywrajtrů se stali kolegové.

 11. Mathew cestování dne 31.07.2012 v 8.21 hod.

  Taky jsem se jako student na začátku prázdnin vyrojil :)
  Kolegu jsem si našel jednoho, taky studenta, a jsem s ním spokojený, asi jsem měl štěstí…

 12. Honza Oddlužení dne 31.07.2012 v 11.10 hod.

  Najít dobrého kolegu pro společný projekt je těžké a už vůbec na Webtrhu. Vím to z vlastních zkušeností

 13. Lukáš dne 01.08.2012 v 9.56 hod.

  Ted uz se ten ,,hledaci inzerat,,spatne hodnoti kdyz clovek vi o co jde (slo):)..nepusobi to na me az tak blbe a hloupe (jde poznat, ze to psal nekdo kdo to ma v hlave srovnane)ale spis to bylo az totalne nekonkretni – klidne mohl zminit, ze jde o oblast kurzoveho sazeni atd.A to by videl ten frmol:)..Ale melo to tak byt,protoze by si ted na tom Petre treba vubec nemakal, ze?:).LeagueSpy jako projekt se mi libi hodne pac se kurz.sazeni venuji s prestavkami uz nejakych 15 let.Ale je zajimave, ze jsem na web nenarazil primarne pri hledani statistik. Spis to bylo tak, ze momentalne makam tez na projektu v oblasti sazek a tak nejak clovek zacne zjistovat informace,sbira vedomosti,cte blogy,weby o on-line podnikani, v RSS ctecce pribyvaji clanky no a cile me dovaly az sem:)..co se tyce hledani kolegu priklanim se take k predrecnikum.Web mi programuje zkuseny programator, ten me jen tak mimochodem seznamil se zkusenym webdesignerem,tomu se projekt libi tak do toho sel a tak dale:)je to takove spontanni nabalovani snehove koule:)

 14. Hana outsourcing v účetnictví dne 03.08.2012 v 9.28 hod.

  Dobrý den,

  přečetla jsem si článek a mám otázku. Původně jsem chtěla zadat na Webtrhu poptávku na programátora se znalostí jazyků ObjectiveC v iOS 4, Java v O.S. Android a HTML/CSS/Javascript. Jde o seriózní nabídku ze strany zahraničního klienta (jde o klienta mých klientů, na jehož web posílám odkaz). Po přečtení několika diskusí ohledně Webtrhu a jeho neprofesionality jsem se rozhodla vyčkat. Můžete mi někdo poradit, kde se takový programátor s uvedenou kvalifikací hledá? Děkuji za odpovědi. Hana

 15. pepa web dne 03.08.2012 v 17.01 hod.

  To já našel kolegu náhodně tím že jsem chvilku pro něj dělal potom jsme se začali bavit o byznysu a udělali jsme stránky a celkem se vyvedl.

 16. Honza web dne 09.08.2012 v 20.37 hod.

  Určitě se tímto způsobem jak Píše pepa dají najít dobří kolegové. Tento způsob se mi jevý jako hodně dobrý.Štítky: , , , ,