Kvě 23

POKUS: Jak dopadla moje poptávka po CÍLENÝCH fanoušcích na Facebooku

23.05.2012 v kategorii Reklama, Zajímavosti. / Zobrazeno 13 461x / 18 komentářů

Nabídek na získání fanoušků na Facebook stránkách se na internetu objevuje spousta. Udělal jsem proto takový menší pokus, kterým jsem si chtěl tyhle Facebook marketéry prověřit. Bylo to vcelku jednoduché. Prostě jsem zadal poptávku, ve které jsem žádal přísun přesně cílených fanoušků pro Facebook stránku LeagueSpy.

Jak píšu, nabídek na levné získání fanoušků se objevuje velká spousta. A přesto: dlouho žádná reakce. Je tedy jasné, že ti, kteří podobné služby nabízejí, tak vědí, že jimi přivedení fanoušci prostě cílení nejsou. Dokáží přivést děcka prostřednictvím různých aplikací či postováním reklamy na velkých podvodných stránkách typu „klikni na To se mi líbí a uvidíš nahého Mareše“.

O takové fanoušky ale nikdo nestojí. Proč taky. Takový fanoušci jsou úplně k ničemu. Vaše produkty a služby je naprosto nezajímají.

A facebook marketéři to vědí a ti co mají trochu soudnosti, tak na poptávky podobné těm, jakou jsem zadal já, ani nereagují. Neumějí sehnat kvalitní fanoušky se skutečným zájmem o danou stránku.

Přecijen se ale našel jeden, který zareagoval. A jeho nabídka byla prakticky neodolatelná. Nabídl mi přesně to, co jsem hledal. Tedy anglicky hovořící muže starší 18 let se zájmem o sport. A to za velmi výhodnou cenu pod jednu korunu za fanouška. Taková nabídka se prostě neodmítá vzhledem k tomu, že stejně cílení fanoušci nás prostřednictvím PPC přímo na Facebooku vyjdou na cenu něco málo přes 3 Kč.

Zaplatil jsem čtyři stovky za získání pětiset fanoušků a čekal. Pár dní se nic nedělo i přes ujišťování „dnes začneme“, „zítra začneme“… „máme na to 5 pracovních dní“….“nejde to tak rychle, protože se nejedná o nějaké mrtvé duše, ale o přesně cílené fanoušky“…. „fanoušci budou přibývat postupně, nebude to během jednoho dne. To ani při takovémto cílení nejde“……..

Říkal jsem si, že takhle je to super. Je mi celkem jedno, zda fanoušci přibudou za jeden den nebo za pět dní. Jen mě trochu překvapovalo, že mi nabízel i 5000 fanoušků. Jak by asi trvalo získání tolika fanoušků, když 500 trvá tak dlouho.

Pátý pracovní den jsem se připomněl. A ejhle. Šestý pracovní den ráno kouknu na svou FB stránku a za jedinou noc těch objednaných 500 fanoušků je tam. Dokonce i nějací navíc.

Slova o tom, že to nejde hned, že to nemůže být za jediný den….. to tedy byly lži.

Juknul jsem tedy na to, jací to jsou fanoušci. Odhadem dobrá polovina z nich jsou ženy. (alespoň podle fotek)

Cílení na muže tedy nevyšlo.

Hledám, kdo z nich má u zájmů sport. NIKDO – to také nevyšlo.

A při tom procházení těch jejich zájmů si všímám jedné zajímavé věci. Všechny ty nové fanoušky zajímají stejné věci. Lépe řečeno, výpis jejich zájmů je téměř všude úplně stejný. Copak to je asi za „lidi“?

Pochopitelně to nejsou ani skuteční lidé. Jsou to robotem vytvořené mrtvé duše, kteří mi nepřinesou žádný užitek.

Co s takovým Facebook marketérem? Nejlepší by ho bylo vytahat za uši, ale spokojím se i s tím, že mi vrátí peníze, které jsem mu předem zaplatil.

Jsem velmi zvědavý, jak se k tomu postaví. S vrácením peněz ale příliš nepočítám. Spíše čekám odpověď ve smyslu „já to taky objednával od někoho jiného. Není to moje vina. Tady máte kontakt na toho, kdo to skutečně dělal a peníze chtějte zpět od něj.“

Jak to dopadne se dozvíte. Ani já to zatím nevím.

Každopádně až budete přemýšlet o tom, jak získat na své FB stránky fanoušky, vyhněte se podobným nabídkám. NIKDO vám nedokáže zajistit přísun skutečně relevantních fanoušků za cenu nižší, než na kolik vás vyjdou prostřednictvím PPC přímo na Facebooku.

Ona ta jedna koruna za falešného fanouška je mnohem více, než 5 korun za fanouška, který u vás utratí nějaké peníze.

Jediné, k čemu takto přivedení fanoušci jsou dobří je psychologický dopad. Lidé mnohem ochotněji „lajkují“ stránky, které se už před nimi líbí tisícům lidí než stránky s fanoušky v řádu pouhých desítek.

Pokud vám jde o tohle, tak podobných služeb klidně využívejte, ale kecům o cílení fanoušků nevěřte ani na chvíli a rozhodně si od toho neslibujte, že nákupem fanoušků vyděláte nějaké peníze. Nikdo z nich na vaše odkazy nebude klikat a rozhodně nikdo z nich u vás neutratí ani korunu.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Chang.cz - Thajsko Cestopisy z Thajska na základě osobních zkušeností


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


18 komentářů / POKUS: Jak dopadla moje poptávka po CÍLENÝCH fanoušcích na Facebooku

 1. David Lörincz Blog dne 23.05.2012 v 7.16 hod.

  Jj vůbec jsi mě nepřekvapil – však jsme se o tom spolu i bavili a nečekal jsem něco jiného. Myslím, že již brzy by mohl vzniknout nějaký web pro hodnocení marketingových firem. Portál, kde by si zákazník mohl ověřit a napsat zkušenosti, jaké měl se společností v oblasti marketingu. A to nejen internetového, ale také offline – tedy tvorba reklamních předmětů, plakátu, vizitek, tisk, výlohy apod.

 2. Petr Jeník dne 23.05.2012 v 7.22 hod.

  Jo jo – bavili jsme se o tom spolu (i s více lidma). Že je to pokus jsem ti neřekl záměrně (ani nikomu jinému).
  Nesliboval jsem si od toho nic. Kromě toho, že o výsledku napíšu článek. Ty utracené čtyři stovky mi za to stály :)
  Jsem fakt zvědav, jak se k tomu ten „marketér“ postaví. Podle toho se pak rozhodnu, zda zveřejním jeho jméno nebo ne.

 3. Kuba dne 23.05.2012 v 7.23 hod.

  Petře proč neplatíš takovýto služby přes paypal? Tam je vždycky ochrana na straně kupujícího a kdykoliv, kdy se neshoduje doručené zboží nebo služby s objednávkou, můžeš udělat dispute na refund. V 99 % dostaneš svoje peníze zpět

 4. Petr Jeník dne 23.05.2012 v 7.27 hod.

  Platil jsem to přes PP. O ty peníze mi ani tak nejde. Teď jsem hlavně zvědav, jak se k tomu ten dodavatel postaví. Určitě dám vědět.
  Každopádně díky za tip. Kdyby ten člověk reagoval nějak divně, nebo nereagoval vůbec, asi PP požádám o refundaci.

 5. Pavel Vše za 951Kč dne 23.05.2012 v 7.45 hod.

  Já jsem jednou koupil odkaz na FB Pages a 10 000 „uživatelů/odběratelů“ a na odkaz kliklo pouze 50 lidí!

 6. ThinkPro notebooky lenovo dne 23.05.2012 v 7.49 hod.

  Ja som s tymto tiez trochu experimentoval – na fiverr.com najdes ponuky za 5 dolarov cca 1000+ fanusikov. Je to sice blbost, ale ked clovek chce zaplnit stranku likeami…

 7. Olda mozektevidi.net dne 23.05.2012 v 8.33 hod.

  Něco podobného jsem čekal, prostě sháněl a když nesehnal, tak poslal mrtvé duše :/
  Peníze by měl rozhodně vrátit

 8. Stransky Zábavná videa dne 23.05.2012 v 12.46 hod.

  Chvilku jsem se zajmal o tenhle druh byznysu přes FB, ale přijde mi, že sehnat opravd cílené fanoušky ve větším počtu, je celkem nemožné … Rozhodně bych nic takovýho neplatil …

 9. Otakar Pěnkava Podnikání na internetu dne 23.05.2012 v 14.30 hod.

  Mám podobnou zkušenost, jen mi místo slibovaných stovek fanoušků přinesl kolem 30. Peníze jsem mu nechal, těch pár stovek mě nestálo za to handrkování. Ale platil jsem to přes BÚ, pokud jsi to platil přes PP, tak tam je vrácení jednoduché.

  Celou tu událost beru jako ponaučení do budoucna. Naštěstí mě to ani moc nestálo.

 10. Despo Flash hry zdarma dne 23.05.2012 v 17.11 hod.

  Super clanok, presne nad tym som premyslal ci sa to oplati . Este by ma zaujmal test tych samozarabajucich dropshippovych eshopoch ktorych sa tolko vyrojilo a predavaju sa skoro za reg fee. Web s takymito testami by fakt bodol.

 11. Petr Jeník dne 23.05.2012 v 17.15 hod.

  Stačí proběhnout historii tohoto mého blogísku a najdeš odpověď: http://owww.cz/hotelovy-affiliate-aneb-kdyz-podvodnik-narazi-na-podvodika/

 12. Jiří Cerhan dne 23.05.2012 v 18.10 hod.

  Jsou to zmetci, prostě to zkouší.

  Když budeš chtít peníze zpátky i je pravděpodobně po pár výhružkách dostaneš. Ale podle mě alespoň polovina lidí si o ně neřekne nebo nebude ověřovat relevanci fanoušků a jim tohle projde.

  Asi jako když se mě tuhle snažili okrást, vybalili na mě něco ve stylu: „Hej more, ty máš můj telefon. Vrať mi ho.“ Tak jsem je poslal někam a šel pryč ale určitě by se našel někdo kdo jim ho ze strachu dá. Prostě to zkouší a občas jim to projde.

 13. MaK. Kopík - ten s tím Céčkem a MaK.em všude dne 23.05.2012 v 20.21 hod.

  Pěkné, díky za průzkum. A jak se, Petře, díváš na placené postnutí příspěvku na FB stránky s desítkami či stovkami tisíc fans? Jsou nabídky typu „500,- Kč za postnutí vašeho příspěvku pro 100000 fans,…“ a některé z těch stránek jsou skutečně činné – lidé na nich komunikují, lajkují. Pokud by tedy téma nebylo zcela mimo záběr FB stránky, vidím to celkem přínosně. Jak ostatní?
  MaK.

 14. Mirek FAJNKLUK.cz dne 23.05.2012 v 23.03 hod.

  Super článek, tvoje tipy a postřehy nemají chybu. Rád je čtu
  Mirek

 15. Hmmm, dne 24.05.2012 v 22.40 hod.

  děláš si pěkné promo pro nový projekt, aby byl prodejný…

  Chtěl jsi fanoušky pro stránku na Facebooku LeagueSpy

  CÍLENÍ:
  Jazyk: Angličtina, Němčina, Italština, Francouzština, Španělština
  Pohlaví: Muž
  Věk: +18
  Zájem: Sport – Fotbal

  Máš jich tam 600, pohlaví nevidím….
  V čem nebyla dodržena poptávka?

  Pokud jsi nespokojený, reklamuj u dodavatele.
  Ale tobě jde jednoznačně o něco jiného – PROMO pro nový projekt

 16. Petr Jeník dne 25.05.2012 v 5.41 hod.

  Promo pro nový projekt?
  LeagueSpy není nový projekt – běží už 6 měsíců. Dělám na něm 9 měsíců.
  Navíc není na prodej.
  Při ziscích, které i po tak krátké době vykazuje, je prakticky neprodejný, protože cenu, kterou bych si za něj řekl, by nebyl nikdo ze zdejších obchodníků schopný dát.
  V žádném případě se ho nechystám prodávat a pokud ti tohle připadá jako promo pro prodej webu, jsi velmi špatný markeťák.

 17. Radek Seo a Linkbuilding dne 06.06.2012 v 10.27 hod.

  Být tebou Petře, tak zde zveřejním i jméno toho, kdo ti tu službu nabídl. Tak varuješ ty, kteří by o něj mohli potenciálně něco koupit /a není jim líto těch peněz/.

  Podle mě jasně nedodržel dohodnutá pravidla a je jedno, kdo to zajistil, jestli konkrétně ten uživatel, nebo ještě někdo další. Ty jsi chtěl pět set mužů se zájmem o sport a to ni jasně nejsou.

  To je jakobys poptával odkazy s tématikou půjček a já ti dal odkazy na mé seriálové weby..

 18. soundguy dne 17.09.2012 v 15.33 hod.

  Musím říct, že přestože Jeníkovi nevěřím ani nos mezi očima, tak s podobným problémem jsem se také xkrát setkal. Oni spoléhají na to, že se na to vykašlete a nebudete jim vyhrožovat, apod. jsou to většinou ještě navíc děti, často to dělají indové.. vůbec indie je pro online byznys černá díra.Štítky: , , , , , , , , ,