Bře 20

Dva mega za dva dny práce? Rath vám je rád dá

20.03.2012 v kategorii Trendy a události, Tvorba webů. / Zobrazeno 7 922x / 23 komentářů

Středočeský kraj vedený nesmiřitelným bojovníkem proti korupci, pletichaření a klientleismu Dr.Rathem, utratil za podprůměrný web pro studenty 2 miliony korun. Stránky ToJeCool.cz opravdu Cool nejsou. Běží na redakčním systému, který se běžně distribuuje zdarma a jehož instalace trvá i velmi průměrnému programátorovi přibližně deset minut.

Instalaci tohoto systému (wordpress) navíc zvládne i úplný amatér bez jakýchkoli znalostí programování. A co víc, mnohé webhostingové společnosti jeho instalaci nabízejí zdarma jako službu navíc k objednanému hostingu.

A design webu? Jednoduchý jako facka. Podobný cirkus s barevnými tlačítky a nečitelným písmem zvládne vytvořit kodér a grafik během jednoho dne.

Sečteno a podtrženo, za dva miliony je to to prostě hodně DrRathá sranda.

Perfektně to vystihuje slogan společnosti Koch a Koch a.s., která zakázku snů vysoutěžila a která, jak je zvykem v české kotlině, má velmi nepřehlednou strukturu vlastníků.

Na co ostatní ani nepomyslí, my standardně realizujeme.

To je motto firmy, jejíž webová prezentace je tak akorát pro ostudu a žádný skutečný tvůrce webů by s ničím takovým v běžném světě online byznysu neměl šanci uspět.

Žádná seriózní firma totiž na podobné zakázky skutečně nemyslí. Otřesné weby a zlodějina, totiž standardem být ani nemohou. Tedy pro ty, kteří se živí skutečnou prací a tím, že něco umí.

Jsem opravdu hodně zvědav, jak se k tomuto postaví samotný Dr.Rath.

Pokud za tohle nepadne obvinění a nebudou padat hlavy, pošlu na něj Macka. Propleskne ho myslím moc rád.

A nebo na něj pošlu Kalouska. Jeho by takové proplesknutí vyšlo na dva tisíce. Já to bohužel udělat nemůžu. Mě by nejspíš zavřeli vzhledem k tomu, že stejnou pokutu jako dostal Kalousek za fyzické napadení, já dostal za napsání článku, ve kterém jsem urazil ješitnost jednoho človíčka a ani omluva nepomohla.

Je mi z tohoto státu opravdu na blití :(

(v článku vycházím z informací zveřejněných na zpravodajství Českého rozhlasu)

Líbil se vám článek? Myslíte, že by mohl někomu pomoci? Sdílejte ho prosím na Facebooku, Twitteru či G+

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


23 komentářů / Dva mega za dva dny práce? Rath vám je rád dá

 1. Honza dne 20.03.2012 v 8.23 hod.

  Jestli děláš podobný weby za dva dny, tak bych si nějakej objednal…

 2. Petr Jeník dne 20.03.2012 v 8.35 hod.

  Neživím se tvorbou webů na zakázku, ale tady bych udělal klidně výjimku.
  Dáš mi alespoň jedno procento ceny, kterou za ten web dal středočeský kraj?
  Pokud ano, v sobotu se na to vrhnu a do pondělí ho máš hotový.

 3. Petr web dne 20.03.2012 v 8.40 hod.

  Viděl jsem ty stránky a musím říct že jsou uplně na hovno. Nepřehledné a takové suché. Veškeré reportáže a články jestli se jim takto dá vůbec říct jsou odfláknuté na plné čáře(články krátké a fotky vždy max.1). Prostě hrůza a děs. Rathe měl by ses kurwa stydět a už konečně táhnout do politického důchodu. Rozkrádat státní peníze dokáže opravdu každý ale proč to dělat takhle okatě…

 4. petr RSS4biznys dne 20.03.2012 v 9.10 hod.

  Njn, asi byla ze všech firem nejlevnější :-)Prej to má být s naší protikorupční vládou ještě veselejší :-) Ryba smrdí od hlavy a smrdí celá. BTW – oprav si ve sloganu firmy mi na my:-), občas se mi to taky povede…

 5. Petr Jeník dne 20.03.2012 v 9.13 hod.

  Opraveno – díky 😀
  Jsem prostě češtinářský prase – už jsem se s tím ale naučil žít. Naštěstí žiju ve státě plném dobytku, takže je to celkem fuk.

 6. Radek Dal bych říct dne 20.03.2012 v 9.33 hod.

  Tak to je drsné… Nemá někdo zájem? Klidně mu takový web taky spíchnu. Klidně i za desetinu ceny.

 7. Radek Timesoft.cz dne 20.03.2012 v 9.47 hod.

  Díval se někdo do Aresu? Rok strará firma (prý firma s dlouhou tradicí). V dozorčí radě pořádně staří důchodci. No Drátova tlačenka…

 8. Honza dne 20.03.2012 v 10.17 hod.

  Neříkám, že to za stojí dvě mega, ale nemyslím si, že to je práce na dva dny. Jen specifikaci z nich určitě tahali dva měsíce…

  + nikde není napsaný, co všechno je v tý ceně (nebo se pletu?). Hosting, podpora x let (pochybuji, že si to budou aktulizovat nějaké paní z úřadu po večerech doma), třeba udělali i školení lidí, protože paní z úřadu jsou určitě natvrdlé a i ten wordpress jim dělá problémy…

  Jinak za 20k (1 % z 2M) si myslím je dobrá cena za podobný web.

 9. Holina Dámské hodinky dne 20.03.2012 v 10.18 hod.

  Je to prasárna, ale takhle to u nás prostě chodí. Postih neočekávám, mylím, že pan Dr. ví moc dobře o co běží.

 10. MikeTe Slevy4U.cz dne 20.03.2012 v 10.26 hod.

  Za 2 mega bych šel do toho taky. :-)

  Při této částce je přece celkem jedno, jestli by se takový web dal spíchnout za víkend nebo za týden. Prostě taková cena za web běžící pod WP, kde je potřeba akorát udělat nějaký trochu obstojný design, je nehoráznost. Ale u státních zakázek to tak bylo vždy.

  Padat hlavy nebudou, tím jsem si jistý (nikdy tomu tak přece nebylo). :-)

 11. Petr Jeník dne 20.03.2012 v 10.30 hod.

  Honza: Jakou specifikaci? Ten web neumí nic navíc oproti základní instalaci wodpressu. Školení? Otázka nižších desítek tisíc. Podpora? Max pár tisíc měsíčně.
  Vytvoření šablony? Pár tisíc. Hosting? 100 Kč na měsíc.
  Sečteno a podtrženo – za 200 tisíc vč. školení, hostingu na 5 let a kompletní správy na pět let.
  Navíc tvorba takového webu opravdu trvá max 2 dny.

  20k za podobný web je dobrá cena? Tak to ani náhodou. Pokud mi podobných zakázek za 20 tisíc měsíčně seženeš 10, udělám je a tobě dám z toho provizi 30% a oba budeme spokojený.

  Sám jsem podobných webů vytvořil desítky. A prodal jsem je v řádu tisícikorun a to ještě jen proto, že už měly nějakou historii a vydělávaly nějaké peníze.

 12. Miškin dne 20.03.2012 v 11.33 hod.

  Nepíše se tam ale nic o obsahu webu, pokud je to zaplacený obsah webu třeba na dva roky částka může být odpovídající (počítám 100% marži pro Ratha). Ale jinak je to pěkný tunel, taková zakázka by mi stačila na dva roky a za pár hodin by bylo hotovo.

 13. Los Peros dne 20.03.2012 v 12.43 hod.

  Všichni píšete, že za 2 mega by jste do toho šli taky. Je vidět, že nikdo nemá s takovým typem zakázek žádné zkušenosti. Víte kolik lidí musíte zaplatit, aby jste takovou zakázku dostali? Nakonec na tom bude nejhůř ten, kdo tu práci dělal, tomu nezbyde ani ta desetina…

 14. Pavel Duely bab dne 20.03.2012 v 14.56 hod.

  Je mi z toho na blití. Pozavírat je všechny!

 15. Pavel Tvorba webových stránek dne 20.03.2012 v 17.36 hod.

  Koch & Koch, to je COOL 😀
  Zajímavé je, že můžou lidi krást tak okatě a nic se jim nestane. To je cool.

 16. Lukaaashek dne 21.03.2012 v 18.48 hod.

  To kupovali s celou serverovnou, ne?

 17. jedy blog - thinker.cz dne 23.03.2012 v 2.08 hod.

  Každý, kdo už nějaký web dělal, musí vidět, že je to naprosto nemístná cena. Tohle vám kdejaký šikovný student udělá za pár stovek/tisíc. WordPress se dá nainstalovat do pár minut, grafiku zvládně schopnější grafik do týdne (v grafice zas tolik zkušeností nemám, tak ať nežeru), popř. by stála pár tisíc (max. nějakou desítku). Hosting je za pár korun měsíčně a správa na pár let? Jaká? Aktualizovat WP? Stačí vytvořit profily pro pisálky a je vystaráno.
  Prezentace Koch a Koch je na úrovni webdesignové špičky (běžící text je cooooool!). Tohle jsem fakt nežral.

 18. Max dne 24.03.2012 v 19.29 hod.

  To: jedy
  Tyhle názory, web za pár stovek, za pár minut atd. Je vidět, že si žádný větší web nikdy nedělal a díváš se na to právě z pohledu toho studenta, co nainstaluje WP s nějakou šablonou. Cena za samotný systém není ta hlavní položka rozpočtu. Mnohem dražší položka je obsah + pisálci a pokud ho má někdo zajišťovat několik let může to být pěkný ranec. Nikdo nevíme co ve smlouvě je, ale určitě to není jen nainstalovaní WP a nastavení šablony. Na tunel to trochu vypadá, ale informace pro posouzení nemám.

 19. Petr Jeník dne 24.03.2012 v 19.48 hod.

  Max: Já dělal velké i malé weby. Zkušeností mám myslím více než dost. Momentálně provozuji několik webů a o dvou z nich můžu říci, že kdyby mi za každý z nich nabídl někdo 2 miliony, pošlu ho do háje. (u jednoho bych přemýšlel, ale u jednoho bych ho poslal do háje fakt okamžitě)
  Web jako je ToJeCool se dá pořídit za 5 tisíc. O tom nebudu diskutovat – to tak prostě je. Chápu ale, že něco stojí příprava na výběrové řízení, cestovné, telefony…. Když se do takového výběrka přihlásím, chci také něco víc vydělat… bajvočko 100 tisíc – to je myslím už hodně slušná cena. Ale 2 miliony? To je brutál úlet.
  Co je ve smlouvě také nevím, ale vzhledem k tomu, že jak tisková mluvčí, tak všichni ostatní odmítají odpovídat na dotazy týkající se smlouvy i ceny, tak mám celkem jasno.

 20. Max dne 24.03.2012 v 20.59 hod.

  Víceméně souhlasím s tím co píšeš, čistý to spíš nebude a taky mě to pěkně s..e :-( Jen jsem reagoval na Jedyho, udělání webu není jen instalace WP. Tento konkretní případ je asi pokřiven korupcí, ale v normálním prostředí není problém postavit web na WP a inkasovat několik desítek tisíc i více, pokud splňuje to co zákazník požadoval. Pak ale příjde třeba Jedy a napíše svůj názor, ale nevidí přípravy, schůzky, revize návrhu atd. Z toho usuzuji, že žádnej web kromě svýho blogu nebo webu pro kámoše nikdy nedělal.

 21. Beowulf Treasure hunter dne 26.03.2012 v 13.23 hod.

  No je to smutný. Další mini tunýlek byl proražen. Prachy zmizeli a milion a pul nekomu pristal lehko na ucte. Nikdo nikdy stejně za to nebude potrestán. Policie nic v techto kauzach nevysetri a soudci stejne vse odroci. Tak proc se rozcilovat? Dal nam angazovani politici budou zvysovat dane, DPH a kratit dotace do skolstvi, vedy,… Az se Cechy promeni v primitivni stat jizniho typu:-)

 22. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 19.04.2012 v 12.53 hod.

  A tady je opačný příklad: Severní Korea si koupila šablonu oficiálního webu za 15$ http://www.wired.com/dangerroom/2012/04/north-korea-website/.

 23. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 28.05.2012 v 12.58 hod.


Štítky: , , , , , ,