Led 27

Garance vrácení peněz nespokojeným zákazníkům – jaká je skutečnost

27.01.2013 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 10 924x / 32 komentářů

Kolečko a v něm zlatá hvězdička a nápis 100% garance na vrácení peněz nespokojeným zákazníkům. Úžasný tahák na lamy. Koupím si „infoprodukt“ a když během „výuky“ zjistím, že nic z toho nevyužiju, nezbohatnu, nezhubnu, nepřestanu kouřit…. tak mi vrátí peníze. Nemám co ztratit.

Funguje to perfektně i při virálním marketingu. Fanatičtí zastánci prodejců snů to využívají často v komentářích a říkají něco v tom smyslu, že ten člověk si je naprosto jistý tím co prodává. Jinak by nenabízel vrácení peněz nespokojeným lidem.

Kdyby to tak bylo ve skutečnosti, měli by pravdu. Bohužel i oni ale nalétli. Skutečnost je totiž úplně jiná.

Je to vlastně velmi jednoduché. Hlavní roli hrají dva důležité prvky:

1 – „bonusy“ nabízené k infoproduktu

2 – vrácení POMĚRNÉ ČÁSTI peněz

Nejdřív k těm „bonusům“. Ty jsou totiž v ceně prakticky každého infoproduktu. Často je to nějaká e-kniha.

Zaplatíte si pětidílné videoškolení o tom jak zhubnout. Dáte za to deset tisíc, přičemž v ceně této celé srandy je právě i tento úžasný e-book v hodnotě 5000 Kč. To školení vás vyjde vlastně jen na polovinu.

Úžasná nabídka. Ovšem jen do chvíle, kdy zjistíte, že vám je ten infoprodukt k ničemu a chcete vrátit peníze. A schválně si můžete tipnout, zda se vrácení peněz týká i toho e-booku. Nee. Týká se pouze toho samotného infoproduktu, který vás vyšel na POUHÝCH pět tisíc.

Tu knihu už máte. A její cena je pět tisíc. Takže smolík pacholík. Za tu skvělou knihu už vám nikdo peníze nevrátí, protože vy mu také nemůžete zaručit, že jste si ji nezkopírovali a nebudete ji tak využívat.

No a pak tu máme bod číslo dva a tím je zmiňovaná POMĚRNÁ ČÁST.

Moderní infoprodukty se skládají z několika částí. Většinou videí. Shlédnete první placené video, ve kterém se dozvíte, jak úžasná budou ta další videa. Nic moc konkrétního. Jen tolik, abyste měli pocit, že to další bude lepší a konečně to bude to, co potřebujete.

A ejhle. V tu chvíli jste utratili poměrnou část z investice do tohoto skvělého infoproduktu. Pokud se teď rozhodnete, že chcete vrátit peníze, už vám nevrátí plnou částku ze zbytku, kterou netvoří ceny těch skvělých a báječných „bonusů“. Vrátí vám jen tolik, kolik stojí zbylá videa.

Zatím nic nevíte. Máte jen bezcenný e-book a viděli jste jedno bezcenné video. Z vašich 10 tisíc vám však vrátí váš guru pouze čtyři tisíce. A protože zatím nic nevíte, podíváte se na další video. V tu chvíli se však suma možná na vrácení smrskává o další tisícovku.

No není tohle vymyšlené skvěle? A lidi na to dál skáčou a obhajují infoprodnikatele, kteří „garantují“ vrácení peněz, protože jsou si jistí tím co prodávají.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Extra rychlé půjčky Půjčky před výplatou i pro nebonitní klienty.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


32 komentářů / Garance vrácení peněz nespokojeným zákazníkům – jaká je skutečnost

 1. Pavel Microsoft Office dne 27.01.2013 v 9.48 hod.

  Takže může dojít k tomu, že účastník, který kurz vrátí bude ještě doplácet? Někdy v ceně obdrží „blbosti“ převyšující částku kurzu :)

 2. Mirek Flákači komentují dne 27.01.2013 v 12.00 hod.

  100proc. garance peněz bývá většinou 100proc podvod.

 3. Inwebstor dne 27.01.2013 v 12.12 hod.

  Vůbec by mě nepřekvapilo, kdyby to v Česku byl takovýto podvod.

  Já jsem kdysi vracel 2 takové produkty zakoupené v USA (Warior forum nebo Clickbank) a vždy jsem dostal 100% peněz, které jsem zaplatil.

  Jiný kraj, jiný mrav :( Až je mi někdy hanba…

 4. VK Roubenka na Páleném dne 27.01.2013 v 12.53 hod.

  Pokud si takový produkt kupují hloupí lidé, tak si stejně budou myslet, že ho potřebují. Takže moc lidi to vracet nebude.

 5. Jenda blog dne 27.01.2013 v 13.37 hod.

  Samotné infoprodukty jsou podvod.

 6. Jan Šimečíkˇ dne 27.01.2013 v 13.55 hod.

  Stoprocentně souhlasím s Inwebstorem! Takové produkty jsem kupoval v zahraničí už několikrát a pokud jsem byl nespokojen, nevyužil jsem ho nebo jsem si to jen rozmyslel, tak mi byly peníze vráceny – všechny a bez problémů. Pokud tohle někdo dělá v ČR, tak to není podnikatel, ale slušnej vychcánek.

 7. lucas03 blog dne 27.01.2013 v 14.51 hod.

  Tiez som raz kupil ebook o specifickej chorobe. Obsahovala pomerne vela informacii, lenze spravil som si sam par dnovy vyzkum googlovanim a 90 percent toho, co som nasiel, bolo v tej knihe. Takze z mojho pohladu sa to oplati kupit, nestratit dva dni hladanim a precitat si info v jednej knihe za par usd.
  No ja som tie dva dni obetoval a hladal sam. Takze mi kniha bola takmer zbytocna a poziadal som o vratenie penazi. Peniaze mi vratili bez kecov. (tiez som to bral ako test, ako to funguje v usa, kedze som tych stranok o predavani ebookov videl stovky a dobre im to dava love, ci to vratenie penazi aj funguje)
  Avsak mal som len tuto jedno skusenost, tak neviem ako je to vseobecne.

 8. Lukas dne 27.01.2013 v 15.57 hod.

  Garance vrácení peněz je výborný motivační faktor k nákupu a v zásadě na něm stojí i společnosti typu Amway, které se většinou nezatěžují s tím vysvětlovat jak jejich byznys funguje. Prostě to zkus, sejdeme se na plážích světa a kdyby ne tak je garance vrácení peněz půl roku. V tomhle vidím velkou spojitost s info produkty. Člověk kupuje zajíce v pytli.

 9. Petr Jeník dne 27.01.2013 v 18.22 hod.

  Není infoprodukt jako infoprodukt.
  Myslím že všem bylo jasné, o čem píšu.
  Když si koupíte v USA e-book od renomovaného autora a nejste spokojený, peníze vám vrátí.
  Já ale psal o „infoproduktech“ v podání českých novodobých „infopodnikatelů“, kteří natočí pár motivačních videí, zahájí affiliate kampaň a jedou.

  Já třeba také prodávám informace prostřednictvím LeagueSpy – jednou mi psal člověk, co si u nás zaplatil, jestli bych mu mohl vrátit peníze, protože dost peněz prohrál a chce přestat se sázením a stránky LeagueSpy mu tak budou k ničemu.
  Peníze jsem mu vrátil celé a to i přesto, že už vyčerpal několik dní z předplatného a navíc máme dost vysoké poplatky za přijetí plateb, takže jsem na tom ještě tratil. A to žádnou garanci nedáváme.
  A jen tak mimochodem – pár týdnů na to si ten člověk zaplatil znova a stal se z něj navíc stálý zákazník :)

 10. Petr Provident půjčky dne 27.01.2013 v 18.48 hod.

  Taky jsem kupoval od clickbank forex robota a když nefungoval tak peníze bez problémů vrátili.

 11. Radim Hasalík ParMinut.cz dne 27.01.2013 v 18.58 hod.

  Opravdu poctivý infopodnikatel by měl v případě nespokojenosti vrátit peníze do koruny. Pokud to neudělá, riskuje dlouhodobou nespokojenost zákazníka či případné šíření negativních recenzí. Je docela možné, že se tento trh časem pročistí, zákazníci se poučí a garance budou fungovat tak, jak opravdu mají.

 12. peto divoké kmene dne 27.01.2013 v 20.04 hod.

  konečne to niekto vysvetlil polopate lamám ako to v skutočnosti funguje, palec hore za to

 13. Eskim esemesky dne 27.01.2013 v 20.37 hod.

  Je článek o nějakém konkrétním produktu/stalo se to? Nebo je to myšleno v obecné rovině – na toto pozor, může se to dít?

 14. Martin Podlahové topení dne 27.01.2013 v 22.24 hod.

  Koupil jsem cca 10 infoproduktu na warrior foru, z toho asi 3 totalni bullshit, penize ale bez problemu vzdy vraceny zpet.

 15. Petr Jeník dne 28.01.2013 v 6.39 hod.

  Je rozdíl mezi infoprodukty, o kterých píšete vy, a „infoproduktech“, jak je po affiliate masáži z podzimu loňského roku chápe většina lidí.
  Tady cituji např. z Kiršovo dalšího „infopodnikání“ OnlineAcademy:
  „….jak je u mě zvykem, máte u mě 100% záruku spokojenosti….. pokud kdykoli skončíte, vyplatíme vám poměrnou část v PLNÉ VÝŠI….“

  Ty kapitálky u „plné výše“ opravdu má.
  Většina moulů tyhle kecy ani nečte. Vidí jen to, co autor chce, aby viděli. Krásné zlaté kolečko, nadpis 100% GARANCE SPOKOJENOSTI – a kapitálkama napsané „…V PLNÉ VÝŠI…“
  To že tam pak píše o tom, že vrátí jen poměrnou část, to už nikdo nečte.

 16. Jenda blog dne 28.01.2013 v 9.32 hod.

  Pochopil jsem, že trnem v oku je Kirš :-) mě obecně na infoproduktech vadí to, že ve většině případů jsou to informace, které si dohledám na internetu sám, zabalené do více či méně hezké „krabičky“. Přidaná hodnota takových přeprodávaných informací je prostě nula. Z mého pohledu podvod.

 17. Petr Jeník dne 28.01.2013 v 10.01 hod.

  Trnem v oku jsou mi „infoprodukty“ nejen Kiršovo, ale i těch, kteří se ho snaží napodobovat.
  S tím, že se ty informace najít na internetu zdarma, to máš pravdu.
  Třeba LeagueSpy.com je ale také projekt zaměřený na prodej informací. Převážná většina se také dá najít zdarma na internetu.
  Spousta lidí mě z počátku odrazovala od tohoto projektu a to právě z tohoto důvodu.
  Oponoval jsem jim ale tím, že tam ta přidaná hodnota je. A tou přidanou hodnotou je:
  – přehlednost
  – ucelenost informací
  – nastavení vlastního jazyka
  – úspora času

  Vše se fakt dá najít zdarma. Zkus si ale vyhledat i jen blbou informaci o počasí ve městě, kde se hraje nějaký zápas. A takových zápasů jsou měsíčně tisíce. Spočítej si průměr vstřelených a obdržených branek na jeden zápas u každého z týmů. Počty zápasů a vstřelených branek jsou známé. Spočítat to lze snadno. Zkus to u té tisícovky zápasů, které my měsíčně máme v našem portfoliu.
  Totéž pak co se vzdálenosti mezi kluby týká……
  Počet karet, počet gólů jednotlivých hráčů, jejich důležitost pro tým. Absence těchto hráčů, jejich návraty na hřiště po absencích, jaká je nálada v týmu……

  Všechno se fakt dá najít i zdarma.
  Na jeden zápas to jednomu člověku trvá minimálně půl hodiny. A stejně nebude mít všechno a navíc to nebude mít přehledné. A určitě to nenajde vše ve svém jazyce.
  A hlavně – sám to jeden člověk prostě najít ani nemůže. I kdybych počítal pouhou půlhodinu na nalezení všech informací o klubech a hráčích k danému zápasu, při počtu 1000 zápasů měsíčně, by to bylo 500 hodin ustavičné práce.
  A jen tak mimochodem jsem to hodil do kalkulačky, a těch zápasů nemáme měsíčně 1000, ale více než 1500.

  Pořád tam nevidíš žádnou přidanou hodnotu?
  Né všechny infoprodukty jsou podvod.

 18. Jenda blog dne 28.01.2013 v 10.16 hod.

  asi jsem se špatně vyjádřil. myslel jsem infoprodukty ala Kirš, to znamená takové ta motivační bláboly, které najdu na netu, nebo v knížce a kterých se dá koupit hafo, nejen od Kirše. už to tady někdo psal, že se to podobá amway atd. tam lidi na vrcholku pyramidy vydělávají nejen na produktech, ale také na prodeji motivačních knížek a CD, které jsou plné milionářů a keců o tom, jak milionář může být každý.
  Pokud budu brát leaguespy jako infoprodukt (což mi nejdřív nedošlo), tak ten určitě pro někoho přidanou hodnotu má.
  a konečně jsem pochopil, proč ti tolik leží v žaludku :-)

 19. HonzaS Pronájem bytů Praha dne 28.01.2013 v 10.35 hod.

  Možná by si tohle měli přečíst všichni, takový co pak brečí že jim nevrátí peníze, aby příště už nenaletěli.

 20. Radek P Kuchyňský robot - testy, recenze dne 28.01.2013 v 11.30 hod.

  Souhlasím s HonzaS. Já třeba doposud s podobným praktikami zkušenost neměl.

 21. Lydie Svatební oznámení dne 28.01.2013 v 15.56 hod.

  Do infoproduktu (když nepočítám knihy :-D) v řádu tisíců korun jsem zatím investovala pouze jednou. A to především kvůli tomu určitému bonusu ZDARMA. S tím jsem ale tak spokojená, že by mi snad ani nevadilo, kdyby ten zbytek byl zbytečný blábol (ale nebyl).
  Pokud někdo neví, jak informace najít a po určitém druhu informací neodolatelně touží, ať si vysněný infoprodukt koupí. Ze svého hlediska určitě neudělá chybu. Já korunky jaksi víc žmoulám v ruce, než se jich zbavím.

 22. HonyZahy Pražské Metro dne 29.01.2013 v 0.47 hod.

  Jen by mne zajímalo jakou dietu sis koupil??? 😀

 23. Petr Jeník dne 29.01.2013 v 7.54 hod.

  Dietu bych potřeboval, ale žádnou infodietu jsem si fakt nekupoval 😀

 24. Lukáš dne 29.01.2013 v 13.03 hod.

  Je to jednoduchý český slovíčkaření: 100% záruka vrácení peněz vs. záruka vrácení 100% peněz. Je jasný, kde mě asi odrbou, i když to na první pohled vypadá stejně.

 25. Alex rc modely dne 31.01.2013 v 22.30 hod.

  oprav si preklep „a obhajují infoprodnikatele“ -> infopRodnikatele.

  mimochodem: a divis se? jak rika muj znamej od piva: „na snech a nadeji se vydelava nejlip“. na nadeji, ze se budou mit lepe BEZ prace, BEZ vedomisti, BEZ snahy.

 26. Tomáš Poner dne 04.02.2013 v 9.06 hod.

  Už to tu jednou padlo,ale bez odpovědi:

  Je článek o nějakém konkrétním produktu / stalo se to?

  ..kdy a kde, abychom si dali pozor, díky

 27. Tomáš Poner dne 07.02.2013 v 0.08 hod.

  Čekáte až se to stane? 😀

  Ne opravdu – je článek o nějakém konkrétním případu / stalo se to? Kdy a kde, abychom si dali pozor..

  Nebo to jsou opět kecy, aby bylo co psát?

  Děkuji za odpověď

 28. Miloslav dne 20.02.2013 v 10.46 hod.

  Pozorně si pročítám vaše weby a jen by mne zajímalo proč jste takový pesimista? Nejsem infopodnikatel,ale tím jak si čtu vaše negativní vyjádření k tomuto oboru,začíná mne více zajímat a to i na profesionální úrovni. I negativní reklama má svůj účel a zařazení, Děkuji za udání směru.

 29. Petr Jeník dne 20.02.2013 v 10.52 hod.

  Negativního na infopodnikání nevidím nic.
  Kdyby ano, neživil bych se tím :)
  Ovšem to co tu předvádí následovníci Davida Kirše i on samotný, to má ke skutečnému infopodnikání hodně daleko.
  Je to jen způsob, jak nalákat lidi, aby zaplatili za něco bezcenného.
  Navíc to co jsem popisoval v tomto článku, tak je naprosto jasnou ukázkou toho, že to z morálního hlediska skutečně v pořádku není.
  Ale pokud se tímto směrem chcete vydat také, tak držím palce.

 30. Martin Další půjčkoweb před výplatou dne 27.02.2013 v 14.16 hod.

  Nemám s tím zkušenosti, ale tušil jsem že ty garance tak nějak fungují. Není náhodou v USA možnost při nespokojenosti s online službou zaplacenou dopředu okamžitě požádat banku o chargeback nebo refund zpět na kartu?

 31. Petr R. Vše o svádění a vztazích dne 04.03.2013 v 19.28 hod.

  Proboha proč píšete naprosto spekulativní ničím neověřený článek? Tohle zavání konspirační teorií. Je to typická Česká vlastnost…automaticky předpokládat že mne chce každý jen podvést a okrást. Zrovna můj švagr si u Kirše koupil jeho Milinovéimperium. Po měsíci a půl požádal o vrácení peněz a peníze mu byla vráceny. Kirše osobně nemusím a zrovna před 5 minutami mne přišel mail od některé z jeho oveček, kde jsem četl stále ty samé fráze: „Původně jsem vůbec neplánoval Vám tento mimořádný email poslat, ale jsem tak nadšený, že se prostě musím o to s někým podělit“…a nevěděl jsem jestli se smát nebo plakat, ale tenhle článek mne přijde naprosto přehnaný ve stylu kdo chce psa být, ten si hůl najde.

 32. Tomáš D. dne 04.06.2013 v 14.43 hod.

  Já teda nejsem odborník na práco, a jsem vždy skeptit a vidím jen jak každý se snaží vydělat šizením lidí.
  Ale jejich obchodních podmínkách je garance vrácení peněz napsaná následovně.
  Což jako skeptik si mohu představit tak, že první videa budou jen teorie o ničem a bude řečeno to se dovíte v dalších a dalších a celkově se nedovíme nic :-)

  ———————-
  Čl. V. – Garance vrácení peněz

  5.1 Za své produkty společnost INNER WINNER s.r.o. ručí zárukou spokojenosti a garancí vrácení peněz.

  5.2 Při objednání online kurzu má kupující právo odstoupit od smlouvy bez udání důvodu nejpozději do 21.6.2013, a to elektronickou formou na tento email: info @ neurorestart.cz s prohlášením, že od smlouvy odstupuje a s přiložením kopie faktury /
  daňového dokladu. Kupujícímu bude zaslán dobropis s částkou odpovídající kupní ceně
  online kurzu. Částka bude vrácena nejpozději do 30 dnů od doručení emailu s odstoupením
  od smlouvy. Částka bude vrácena zpět bankovním převodem. Po odstoupení od smlouvy
  bude znemožněn přístup do členské sekce placeného online kurzu a kupující nebude mít
  právo na získání a využití bonusů zakoupených spolu s online kurzem Neuro-restart.
  5.3 Bonusy se budou rozesílat kupujícím až po uplynutí garanční doby na vrácení peněz a to jen v případě, že zákazník neuplatní požadavek na vrácení peněz.

  5.4 Program NEURO RESTART si klade za cíl, aby online kurz opravdu pomohl všem, kteří se
  účastní kurzu.
  —————-Štítky: , , ,