Čec 15

Heurékáááá: Robot Seznamu konečně rozezná kvalitní weby

15.07.2011 v kategorii SEO. / Zobrazeno 5 281x / 6 komentářů

Online éterem se právě teď šíří informace, že Seznam přepočítal ranky webů. Srank byl podle mnou sledovaných webů do této chvíle spíše ukazatelem aktivity při shánění zpětných odkazů. Kdo hodně měnil a nakupoval, měl ranky vysoké. Kdo na to kašlal, krčil se na hodnotách někde blízko nule. Tedy pominu-li opravdu kvalitní weby, na které lidi odkazovali spontánně, protože obsah těchto webů je skutečně zaujal a měli opravdu potřebu na ně někde odkázat.

Jediné o čem SR, tedy ukazatel kvality webů do této chvíle neinformoval, byla právě ona kvalita webů.

Zdá se ale, že právě po dnešním přepočtu, který proběhl tuším po měsíční pauze, se blízká na lepší časy a algoritmy Seznamu už dokáží kvalitní weby od nekvalitních odlišit a Srank se možná opravdu stane ukazatelem kvality webu a nikoli aktivity webmastera.

Z čeho tak usuzuji? Kupodivu provozuji i několik relativně kvalitních a mezi uživateli oblíbených webů. O linkbuilding se u těchto webů nikterak nezajímám a neřeším ho.

A přesto – tyto weby vykazují mnohem větší hodnoty než weby, které jsou naprosto o ničem a jsou stvořené pouze s vidinou výdělku z prodávaných odkazů a PPC reklamy.

Takovéto weby Seznam naopak právě před pár hodinami či dokocne minutami „odměnil“ pěknou kulatou nulou.

Po hodně dlouhé době proto musím směrem k vývojářům Seznamu utrousit pochvalná slova.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


6 komentářů / Heurékáááá: Robot Seznamu konečně rozezná kvalitní weby

 1. VladoPt web dne 15.07.2011 v 17.02 hod.

  Nie je pravda, ešte je ich veľa nekvalitných s vysokým S-rankom, robota si veľmi prechválil.

 2. lucas03 web dne 15.07.2011 v 17.07 hod.

  Ked ti stupli ranky na tvojich weboch, nie je divu, ze ho chvalis.

 3. Petr Jeník dne 15.07.2011 v 17.08 hod.

  tak to je jasný že to nejde všechno naráz – každopádně z mé strany je to tak, že cca 3/4 webů které sleduju jsou přepočítaný „správně“ (uvozovky, protože to je můj subjektivní pocit) – rozhodně to beru jako velký skok kupředu

 4. Petr Jeník dne 15.07.2011 v 17.09 hod.

  Lukas: není pravda – u většiny mi to naopak popadalo – jen kvalitní weby vyskočily – několik webů mi dokonce skočilo na úplnou nulu (a tu si zasluží i přesto, že linkbuildingem jsem strávil spoustu času)

 5. lucas03 web dne 15.07.2011 v 22.07 hod.

  Proste rank nebude mat nikdy vypovednu hodnotu kvality 100 percentne, vzdy je zalozeny na parametroch, ktore sa daju zmanipulovat. Ja mam teraz domenu na parkingu, co ma srank 50. Ale ked sa to na tvojom malom pieskovisku ukazuje ako ze sa zlepsuju, dobre pre seznam :)

 6. Petr Jeník dne 16.07.2011 v 8.35 hod.

  v boji robot vs. člověk bude mít vždy navrch člověk – o tom není pochyb. ojebat ty jejich algoritmy je otázkou času. Třeba jsem si všiml, že až podle mě příliš velkou váhu dává seznam odkazům z diskusních fór, protože je považuje za přirozené a tedy kvalitní. diskusní fóra se tak mohou stát v brhku nástrojem snadného obelstění seznamu.Štítky: , , , , , ,