19 komentářů

 1. 
  Derek dne 04.02.2012 v 10.34 hod.

  Jak jindy beru tve nazory s rezervou a souhlasim treba jen s casti, tak tady jsi to myslim vystihl vic nez dobre.
  Sam jsem WT vzdy spis jen sledoval (a posledni rok dva uz ani to ne) a co jsem si odtamtud bral byl spis entuziasmus a chut neco delat, diky tomu, ze se tam lidi vice ci mene otevrene delili o ukazku svych uspechu. Sam jsem do webbizu za ty roky nikdy poradne nevstoupil (ale treba jeste vstoupim) a smeroval svoje aktivity spis jinym smerem, ale i tak to prostredi dost zformovalo moji zivotne-pracovni filozofii.
  Coz je nemaly prinos, kdyz se clovek musi potykat s tim „bahnem“ beznych lidi a nazoru na to, co je v zivote dulezite a jak by se mel clovek „realizovat“.
  Fandor to dobre vystihl frazi „malomestacky sen (hypo & octavia2)“.
  Z tohohle stereotypu bezne reality, o praci na nekoho jineho a jeste na pichacky, je pak WT nebo rybnicek webtrznickych blogisku docela dobre nakopnuti…

 2. 
  Stránský Browser hry dne 04.02.2012 v 10.59 hod.

  Tady se neda nijak nez souhlasit. Moc peknej clanek, puvodne sem ocekaval nakej flame nebo neco podobnyho, ale tohle me dost prekvapilo 🙂

 3. 
  petr Online byznys blogy dne 04.02.2012 v 11.35 hod.

  Celkem pěkný článek, nezbývá než souhlasit. Jen bych doplnil, ještě je tam kategorie dítek, kteří tam sice chodí už 6 let, ale žádní borci se z nich nestali a stále se ustrašeně rozhlížejí kolem sebe jako první den. Do této kategorie jsem sebekriticky zařadil právě sebe:-)

 4. 
  LukasP Affiliate dne 04.02.2012 v 13.11 hod.

  V podstatě se s tím dá souhlasit, ale chce to jeden hlavní impulz a to bylo pro tebe právě Leaguespy.com. Desítky možná stovky lidí se snaží denně příjít na projekt, který bude jedinečný a posune je dál ve smyslu podnikatelském i finančním. Bohužel to tak jednoduché vymyslet něco originání není. V podstatě se to pak povede pouze malému zlomku lidí. I tak by se ale lidi měli posunovat dopředu alespoň v tom, co dělají aktuálně. Ono to platí i na osobní život, nedovedu si představit, že bych neměl motivaci se nějak vyvíjet i po lidské stránce, mít nějaký sny, cíle a za těmi jít těmi pomalými krůčky. Znám ve svým okolí spoustu lidí, který to prostě nemaj, žijou tzv. ze dne na den v hospodě, pak do práce a po práci do hospody, nejezdí na dovolené, nejezdí na výlety, nejezdí do kina. To je smutný i přesto, že ty peníze by na to byli. Ale to jsem trochu odbočil jinám.

  Hezký článek k zamyšlení po sobotním dobrém obědě 😀

 5. 
  Okoliduci dne 04.02.2012 v 20.53 hod.

  Je to tak ako pises. Niektori jedinci sa proste zasekli na webtrhu. Namiesto aby napredovali dalej a posuvali sa dopredu, tak zakrpateli a ostali na mieste. Tito jedinci sa hlavne vyskytuju medzi designermi, kodermi a programatormi. Ti rozumnejsi a schopnejsi pochopili, ze je lepsie robit pre seba, cize sam pre seba navrhovat, kodovat, programovat a rozbiehat projekty z ktorych sa da vytrieskat viacej ako zo sluzieb co ponukaju teraz. A ti co zakrpateli, tak ostali len pri ponuke svojich sluzieb tym schopnejsim businessmanom, pretoze nicoho ineho su schopni ani neni. Taka je situacia. A teraz robia velke ramena na webtrhu a honia si ego a sami si neuvedomuju, ze stoja na mieste.

 6. 
  Sergejevič dne 05.02.2012 v 3.27 hod.

  zdravím…. idem sa opytat nieco celkom mimo tohoto clanku, ale ako si na zaciatku spominal ze si tvoril MFA weby, tak som si spomenul na tvoj serial o MFA, konkretne o stranke barva-vlasy.cz ….spominal si ze sa budes venovat este minimalne jednej (stvrtej) casti a ze budes zverejnovat ako sa ti s tym webom dari zarabat….. rad by som sa teda dozvedel ci sa v tom este pokracovat a uverejnit aspon nejake zisky…

 7. 
  Petr Jeník dne 05.02.2012 v 8.18 hod.

  Sergejevič: Už jsem si najal šikovného linkbuidera, kterému vysvětlím co a jak a on začne makat. Sám to bohužel nestíhám. Během pár dní ten postup zveřejním a pak i výsledky.

 8. 
  Luboš dne 05.02.2012 v 10.51 hod.

  Jo smyslem života je neustálý vývoj. Takže by jsme se měly určitě vyvíjet i ve svém podnikání a postouvat je postupně dopředu.

  Tady se asi hodí přísloví: Kdo chvíli stojí, za chvíli stojí opodál.

 9. 
  honza web dne 05.02.2012 v 19.10 hod.

  Jen taková poznámka na odlehčenou. Zaujalo mně, že jsi napsal, jak od září jsi odpracoval tisíce hodin. Tak jsem to hodil do kalkulačky a vyšlo mi, že od začátku září do konce ledna je necelých 3700 hodin. Předpokládám, že jsi taky někdy spal, tak těch tisíců nebude tolik, jak to vypadá 😉

  A pokud jde o Webtrh, výstižně napsáno!

 10. 
  kenthanio web dne 05.02.2012 v 19.49 hod.

  honza: Predpokladam, ze to bylo myslene spis obrazne. Obecne vzato se pocet odpracovanych hodin urcuje dost obtizne, zejmena kdyz clovek pracuje z domova a nikdo na nej netlaci s terminy.

 11. 
  Petr Jeník dne 06.02.2012 v 8.46 hod.

  honza: No vzhledem k tomu, že dělám 12 a více hodin denně, tak to i vychází. Další věc je, že na webu takto fulltime děláme ve dvou lidech. + ti, kterým za práci platíme.
  Každopádně je nutné to brát trochu s rezervou. Rozhodně to bylo více než 1000 odpracovaných hodin co se mě týká. Totéž mohu říci o kolegovi a dalších minimálně dvou lidech. Ostatní se počítají na desítky, až stovky hodiny. (máme cca 10 editorů).

 12. 
  Petr Václavek Fotobanky, prodej vašich fotek a ilustrací dne 06.02.2012 v 8.59 hod.

  Moc pěkné přirovnání ke školce a přerostlému chlapečkovi. Opravdu trefné! 🙂

 13. 
  Mirek Dárky a hračky pro každého dne 12.02.2012 v 18.26 hod.

  Ono hlavně na Webtrhu lze nahnat hodnocení prostým flamováním. Stačí se v pár sekcích opřít do několika lidí a hned hodnocení naskakuje. Kdyby se hodnocení mohlo získávat pouze za kvalitní rady tak neřeknu, ale v současné době to nemá žádnou vypovídající hodnotu.

 14. 
  Petr Jeník dne 12.02.2012 v 18.32 hod.

  Vůbec nejde o počet získaných bodíků. O tom tenhle článek není. Jde o skutečném hodnocení (reputaci, uznávání od druhých apod..) a nikoli o nějaké bodíky. O těch jsem i psal přímo na webtrhu, že by je měli zrušit, protože se rozdávají za kraviny, ale minulo se to účinkem. Trochu paradoxně jsem dostal spoustu těhlech bodíků právě v tom tématu, kde jsem o jejich zrušení žádal 😀

 15. 
  Jakub Musil Perfektní web developer ;-) dne 21.02.2012 v 17.47 hod.

  Souhlasím Petře. Webtrh je super pískoviště českého internetového podnikání. Ovšem plastovou lopatkou se díra do světa dělá velmi špatně. I když tam pár lidí občas postaví super hrad, zámek nebo malý tunel, pořád to je jen z písku. Skutečné domy se staví na úplně jiných staveništích.

 16. 
  Josef dne 20.04.2012 v 9.14 hod.

  Je zajímavé, jak tady všichni píšete, že Webtrh je jen pro začátečníky, jen na takový rozjezd a přitom tam beztak jste každý den a hledáte nové příležitosti, jak si vydělat. Viz autor článku, jehož příspěvky se objevují na WT téměř každý den.

 17. 
  Petr Jeník dne 20.04.2012 v 9.18 hod.

  Ano
  Rád se tam vracím. Rád poradím začínajícím online podnikatelům a rád využívám služeb webtrhu ke zvýšení svých příjmů. Je na tom něco špatného?
  Webtrh není ani zdaleka jediným zdrojem mých příjmů a už vůbec mi nezáleží na tom, jak moc mě tam lidé uznávají.
  Řekl bych, že co mě se týká, jsem naopak mezi tamními „tlustými dítky“ (viz. článek) ve velké nelibosti.

 18. 
  Nestranný Pozorovatel dne 29.04.2012 v 13.43 hod.

  Výborný článek, vážně mne rozesmál. 🙂

  Řekněme, WT je prostě WT, člověk se tam občas podívá a buď se pobaví a nebo může najednou přijít k něčemu zajímavému. Proč ne, že? Jako odrazový můstek, určitě není k zahození.

  Ale ti velevážení dinosauři tam vážně jsou. Pamatuju si, že když jsem byla va WT poprvé, tak jsem si myslela, že to jsou všechno admini. 😀

  Ale nevím jestli to jsou lidi, kteří postupují nebo ne, nijak je nepozoruju. Pokud ne, tak pravděpodobně ani nemají touhu. Vyhovuje jim přesně ta úloha, kterou popisuje výborně tenhle článek.

 19. 
  Honza dne 16.05.2013 v 9.23 hod.

  Trefný článek!