Lis 21

Můj první web monetizovaný jinak než reklamou

21.11.2011 v kategorii Výdělek, Zajímavosti. / Zobrazeno 6 955x / 29 komentářů

Téměř dva měsíce jsem na blog nenapsal ani řádek. Důvodem bylo opět hodně práce. Dělal jsem a stále dělám dvanáct hodin denně na novém webu, který bude mou prvotinou, co se způsobu jeho monetizace týká. Rozhodl jsem se vytvořit web, na kterém nebudu vydělávat prodejem reklamy, ale přímým prodejem služeb koncovým zákazníkům.

Díky TipFóru mám hodně blízko k sázení a sportu jako takovému. Abych na toto navázal, nový web je taktéž o sportu a sázení.

Světlo světa proto spatřil před pár dny web LeagueSpy.com. Jedná se o servis pro sázkaře, který nabízí to, co jiné weby nenabízejí. Tedy ucelenost informací, které by měl znát každý sázkař před tím, než se rozhodne vsadit.

Je velká spousta webů, které nabízejí tabulky, statistiky, sestavy hráčů….. Najít zdarma se napříč internetem dá vlastně úplně všechno, co nabízí LeagueSpy.  Když si člověk chce najít údaje o zraněných hráčích, o těch, kteří jsou vyloučení ze zápasu kvůli trestům, také je najde. Článků o tom vychází velká spousta.

Proč si tedy myslím, že někdo bude ochotný za tyto informace platit? Je to vcelku jednoduché. Najít údaje o jediném zápasu poskytované LeagueSpy zabere lidem minimálně hodinu. U nás jsou k dostání po jednom kliknutí.

Podívejte se např. na preview zápasu Racing Santander – Málaga Club de Fútbol, což je zápas Španělské nejvyšší fotbalové soutěže Primera division.

Preview myslím obsahuje opravdu vše, co by obsahovat mělo. Od základních statistik obou týmů, přes sestavy, lavičky, informace o počasí, stavu hřiště a především o absencích hráčů obou týmů. U chybějících hráčů nechybí údaj o tom, jak který z hráčů je důležitý pro tým, či jak dlouho už je mimo hru. Po najetí myší na jméno hráče se zobrazí jeho podrobný profil. Tedy počet startů, počet branek, karet, odehraných minut…. a mnohé další.

Zkuste si tyto informace vyhledat ke každému z několika set zápasů, na něž měsíčně takováto preview připravujeme. To je prakticky nemožné. Proto si myslím, že o náš servis zájem bude. A abychom zájem ještě více podpořili, celý web je připravený v multijazyčné verzi. Zatím máme připravených 5 jazyků, ale minimálně pět dalších během následujícího měsíce přibude.

Co se „střev“ webu týká, základ je postavený na phpBB3. Ovšem z toho využívám v podstatě jen registrační formulář a překlady. Diskusní fórum jako takové k dipozici vůbec není. Vše ostatní je dělané na míru. Redakční systém je velmi obsáhlý a zároveň velmi jednoduchý. Musí takový být, protože data do něj nevkládám já, ale specialisté na jednotlivé ligy. O italský fotbal se stará Ital, o portugalský Portugalec, o německý Němec…..

Další věc, kterou bych rád zmínil je systém placení za přístup na web. Protože web je určený pro sázkaře, zvolil jsem možnost placení prostřednictvím Moneybookers, což je internetová peněženka, kterou využívají právě především sázkaři a pro vkládání peněz do sázkových kanceláří a k vyplácení výher. Platební systém je plně automatický. Po zaplacení se uživateli automaticky web zpřístupní a to na dobu podle výše platby.

Doufám, že web bude mít úspěch. První víkend, kdy web byl v provozu kompletně ve free verzi, jej navštívilo téměř 1000 návštěvníků. Více než 150 se jich registrovalo a co je hlavní, web se jim nejspíš líbí, protože na jednotlivá preview začali spontánně odkazovat z diskusních fór a chatů o sázení po celém světě. I proto je struktura návštěvníků velmi zajímavá a pouze 40% tvoří Češi. Zbytek jsou lidé z různých koutů světa. I u registrovaných návštěvníků je to podobné. Češtinu jako výchozí jazyk má nastavenou necelých 40% registrovaných uživatelů.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


29 komentářů / Můj první web monetizovaný jinak než reklamou

 1. Turek internet, běhání, čajovny, Itálie dne 21.11.2011 v 10.58 hod.

  Vypadá to dobře, být sázkař tak to uvítám. Co se mi hlavně na tom tvém počinu líbí je že tak nějak začínáš obsahovat jedno téma a ne lítat z tématu k tématu. Určitě na Tipforu najdeš plno podnětných názorů co vylepšit co chybí a může vzniknout opravdu zajímavý projekt. Tak podobně bych řekl že se třeba odpichl v minulosti Hofy. Měl (má) diskuzní server Hofyland a pak rozjel Hosting Sava určitě část návštěvniku fóra se stali jeho zákazniky pro začátek (třeba já) určitě z fora šel a jde do dnešní době nějaký užitečný feedback.

 2. TomT tematické zpětné odkazy dne 21.11.2011 v 11.14 hod.

  Přeji hodně úspěchu s projektem. Kdybych byl sázkař, tak bych to taky asi uvítal. :)

 3. PetrS trošku naštvaný blog dne 21.11.2011 v 12.22 hod.

  Super nápad…ale hlavně realizace musí být makačka ne? Ono ti zahraniční (ani od nás) odborníci na jednotlivé ligy to asi nebudou dělat zadarmo, takže to sebou určitě nese nemalé náklady (řekl bych řádově desetitisíce měsíčně). Ovšem pokud to bude mít slušnou základnu, bude to generovat i slušný peníze…držím pěsti.

 4. jbrychta dne 21.11.2011 v 12.23 hod.

  Velice pěknej web. Tento systém mě taky napadl pár měsíců zpět, pouze měl být zaměřený na hokej.

 5. Petr Jeník dne 21.11.2011 v 12.37 hod.

  Díky všem. Čekal jsem spíš reakci ve smyslu „fakt hnus grafika z roku 95″, ale mile jste mě překvapili.
  Makačka to je. A peněz to opravdu už stálo a pořád stojí celkem dost. Přidání jednoho zápasu trvá cca 4 minuty. (bez shánění údajů), vyhodnocení jednoho zápasu pak cca 6 minut.
  Tedy 10 minut jeden zápas. V tuto chvíli máme za sebou celkem 1088 zápasů, což je jen na vládání dat cca 10000 minut ustavičné práce. Vložení klubů dalších X hodin práce a vložení hráčů ještě víc. Vložení jednoho hráče trvá cca minutu. V tuto chvíli je jich v DB 4911.

  Když mi to naposledy zahlásilo chybu, tak hláška zněla, že na řádku cca 11000 chybí cosi. Pro zajímavost jsem se koukl a nestačil jsem se divit. Ta nejdůležitější stránka, tedy preview, má téměř 15 tisíc řádků kódu.

  To jest i odpověď pro ty, kteří „měli nebo dostanou“ podobný nápad. Opravdu to není nějaký beznákladový a bezúdržový agregátor výsledků 😀

 6. Darek Dárky pro muže i ženy dne 21.11.2011 v 15.21 hod.

  Tento web plánuješ provozovat tak, že Ti tam každý den budou lidi ručně přihazovat údaje? Nebo to časem chceš někde parsovat a automatizovat?

 7. Petr Jeník dne 21.11.2011 v 15.36 hod.

  Kdyby sis přečetl poslední můj komentář, bylo by ti to jasný.
  Tohle není agregátor. Jediné, co by se tak dalo sehnat v nějakých XML jsou zápasy a následně jejich výsledky a to je trochu málo.
  Ze snů o zbohatnutí bez práce jsem už vyrostl.
  Ty nejdůležitější informace jako jsou sestavy, chybějící hráči apod… se nikde automaticky získat nedají.
  Lépe řečeno dají, ale stojí to celkem balík. Jedna anglická firma nabízí podobný servis jako je LeagueSpy.com – přístup k informacím k jedné lize stojí 1200 liber na rok.

 8. Jiří Šubr http://subrjiri.info dne 21.11.2011 v 16.44 hod.

  Výborný nápad, kus dřiny, bezva výdělky v budoucnu, hlavně tržní cena webu bude nehorázně růst, kdyby jsi někdy potřeboval hotovost a cílení na další země, super.

 9. LukasP Podnikání na internetu dne 21.11.2011 v 18.04 hod.

  Jako sázkařovi – investorovi se mi to líbí, ačkoliv, kdo profesionálně sází, má zažité většinou sportovní weby jednotlivých zemí / lig, kde jsou většinou právě absence přehledně řazeny na nějaké ultra stránce. Podobných počinů tu vznikalo již několik, např. http://infobettor.com/ a ještě jeden web, který teď nemám úplně v paměti ale podobal se více především v těch absencích a označení důležitých a nedůležitých hráčů. Ale vaší kvality to nedosahuje.

  Pokud dokážete udržet stávající kvalitu + přidáte ligy u kterých je těžké informace shánět i já bych přemýšlel o členství.

  PS: Kdo dělá informace o tom, zda je ten hráč pro tým důležitý či nikoliv? Zda se jedná o výpočet vzhledem k počtu utkání či zda někdo sleduje dané týmy až tak podrobně.

 10. Darek Dárek pro muže i ženy dne 21.11.2011 v 18.13 hod.

  Však shánět se nemusí jen z xml, ale automatizovaně jdou parsovat i informace z jednotlivých webů. Věřím, že všechny informace někde jsou zveřejněny, pak jde o to jen naprogramovat robota, co si informace automatizovaně přebere.

 11. Petr Jeník dne 21.11.2011 v 18.18 hod.

  Díky za chválu
  Jak jsem psal i v článku, je spousta webů, které nabízí něco z toho co my. Ale vždy jen právě to „něco“.
  Tím webem, který máš na mysli a který se podobá těmi absencemi a údajemi o důležitosti hráčů, je http://ibetbook.com
  Kdo na odkaz klikne, bude přesměrován právě na http://leaguespy.com – proto ta podoba. Provozovatel iBetbook.com mě oslovil s nápadem a společnými silami a dalšími nápady jsme jej dotáhli do této podoby. LeagueSpy je náš společný projekt. Proto také všude píšu MY a píšu v množném čísle.
  Pouze u programování píšu JÁ, protože všechno co se technické stránky týká, dělám skutečně já.

  Co se týká důležitosti hráčů, tu určují specialisté na jednotlivé ligy. Jedná se tedy o subjektivní názor lidí, kteří danou ligu dobře znají. Objektivní jsou jen ty data u hráčů.

  Ligy přidáváme neustále. Už následující kolo přibuda Belgie a pracujeme i na Nizozemsku a Francii. Každý týden chceme přidávat jednu novou ligu, takže údajů bude stále přibývat.

 12. Petr Jeník dne 21.11.2011 v 18.26 hod.

  Darek: tak schválně – když napíšeš robota, který dokáže rozparsovat následující větu, jsi borec:
  „Trenér sparty nemůže pro zítřejší zápas počítat dosud nedoléčným Řepkou. Kweukeho start je nejistý a…… hráči se navíc budou muset potýkat s nepřízní počasí a promočeným trávníkem“
  Jako proměnné můžeš použít následující. cas=nevimkdytovyjde; kde=nevimnajakemwebu; stavhriste=faktnetusimkdeotomneconapisou;

  No prostě většina těch důležitých údajů se stáhnout opravdu odnikud nedá a musejí se zadávat ručně. Musejí to dělat lidi, kteří se o danou tématiku zajímají a mají velký přehled.
  Pokud ale chceš vytvořit miliontýprvní web s počtem vstřelených branek a seznamem zápasů, pak to parsovat opravdu půjde. Jen nevím, k čemu takový web bude.

 13. georgejc forex dne 21.11.2011 v 19.00 hod.

  Tady je předevšim dobrý, že je ten web zaměřenej celosvětově, to se pak dostáváme úplně k jinejm číslům.

 14. pepperos pepperos dne 22.11.2011 v 0.23 hod.

  Držim palce. Challenge bude určitě to všechno udržet aktuální.

 15. PJ web dne 22.11.2011 v 1.30 hod.

  Držím palce, vypadá to hodně zajímavě (co se nápadu, řešení, rozsahu i ambicí týká). Jen musím říct, že mne dost vyděsil vzhled, jak loga, tak UI. U aplikace s výraznými globálními ambicemi mi ušmudlaně lokálně (zastaralý) vzhled dost nesedí a hodně snižuje moji důvěru (nota bene tam vložit peníze 😉
  Ale je pravda, že osobně nejsem sázkař a výrazně se do mého pohledu promítá vlastní profesní deformace.
  Rozhodně držím palce!

 16. Petr Jeník dne 22.11.2011 v 7.53 hod.

  Design je myslím pro tuto chvíli dostačující.
  Na logu a ikonkách ještě zapracuju, ale rozložení stránky je myslím takové, jaké by mělo být. Je tam velká spousta údajů, jejichž rozložení je diskutované s profi sázkaři.
  Sázkaři si na design příliš nepotrpí.
  Podívej třeba na http://www.vitisport.cz/ . Design naprosto otřesný, přesto denně stabilně kolem 70 tisíc návštěv.

 17. jbrychta dne 22.11.2011 v 11.11 hod.

  Ještě mě napadá, proč je to postavené na PhpBB? Jaký přesně k tomu máš důvod?

 18. Petr Jeník dne 22.11.2011 v 11.28 hod.

  Důvodů mám hned několik.
  Ty dva hlavní jsou:
  1 – phpBB dobře znám a umím v něm dělat
  2 – nemusím řešit překlady registračních formulářů a mnohého dalšího, jako je Ochrana osobních údajů apod. to vše je volně dostupné už hotové
  Další věci jsou že je zde možnost odesíoání hromadných e-mailů uživatelům, mám tu udělané closed forum pro editory. Pro komunikaci s editory využíváme i soukromé zprávy…. je prostě spousta výhod, které phpBB přináší.
  Nikomu ho nenutím, ale já ho prostě mám rád.

 19. Duben Online hry dne 22.11.2011 v 12.03 hod.

  Informačně kvalitní projekt, to že to nefinancuješ reklamou jasně vypovídá o tom, že to stavíš jako kvalitní a dlouhodobý projekt. Z hlediska způsobu výdělku jsi se tímhle z hlediska „webového podnikání“ posunul na žebříčku kvalitativně výrazně výš (Prodej odkazů -> Mfa -> reklama a affil -> vlastní životaschopný projekt s jinou formou monetizace). Líbí se mi to a držím palce ať ti to dobře funguje. Budu zvědavý jestli to bude mít i adekvátně o jeden až dva řády lepší výnosy než tebou dosud používaná monetizace.

  Líbí se mi taky zaměření na jeden konkrétní segment a budování okolo něj. PhpBB mě u podobné věci taky trochu zaráží, ale důvody chápu. Navíc jakmile ti to bude dostatečně vydělávat a začne tě to v něčem omezovat nebude problém nechat to celé přeprogramovat na vlastní systém. I když se dneska všude hraje na design a úžasné hejblátka, pro úspěch projektu, který není zaměřený na teenagery je funkčnost a informační hodnota mnohem podstatnější a design je na zadní koleji. Pokud je přehlednost konzultovaná s profesionálními sázkaři, jak uvádíš výše, tak věřím, že přesně to co cílová skupina potřebuje na webu má.

  Za mě palec nahoru.

 20. Doomm kartové hry dne 22.11.2011 v 22.29 hod.

  Veľmi dobrý a užitočný nápad. V časoch tipovania by som ho určite privítal a stal sa aktívnym predplatiteľom, pretože tieto informácie naozaj nie je jednoduché nájsť na jednom mieste. Popravde – nájsť čo i len malú časť podobne relevantných informácií by dalo jednak zabrať a jednak by to nebolo zadarmo – veď prečo aj.

  Dal by som určite do poriadku ešte preklady. Minimálne v anglickej verzii som videl dosť preklepov a chýb, určite by som pridal francúzsku, španielsku a ruskú mutáciu, ak vieš na ne zohnať ľudí – ide o obrovský trh.

  Inak – klobúk dolu!

 21. Petr Jeník dne 22.11.2011 v 22.40 hod.

  Díky

  Na dalších překladech pracujeme
  Brzy bude francoužština, španělština, italština, ruština a portugalština.

 22. Honza http://www.jaknapujcky.cz dne 27.11.2011 v 17.41 hod.

  Díky za vysvětlení. Sázení jde nějak mimo mě, tak jsem moc nechápal o čem to bude. Ale jsem zvědavej, určitě se musíš podělit o nadcházející statistiky a jak se bude dařit.

 23. Honza Půjčky ihned dne 27.11.2011 v 17.43 hod.

  Takovou práci s komentem si dám a pak zkazím backlink. :-)

 24. Valerian web dne 04.12.2011 v 3.47 hod.

  Neplánuješ pridať hokej ? Ten by ma zaujímal viac :)

 25. Alijosha 365d.cz dne 05.12.2011 v 19.08 hod.

  Projekt jako takový se mi celkem líbí. Pokud by to někdy šlo, uvítal bych někdy v blízké budoucnosti další článek o tomto projektu. A čím více pikantností by v něm bylo, tím samozřejmě lépe :-)

 26. Petr Jeník dne 05.12.2011 v 19.17 hod.

  Článek plánuju a dám i nějaká ta čísla
  Zatím jedeme na ostro dva týdny, takže toho moc k „chlubení“ není.
  Změn jsem ale udělal už dost. Třeba jsem přidal možnost platit nejen přes Moneybookers, ale nově také přes PayPal a jak se ukázalo, byla to dobrá volba. PP na plné čáře vede.
  Jedno číslo dát ale můžu hned.
  V tuto chvíli máme už 512 registrovaných uživatelů.

 27. Václav Bartoš Kulturní akce - Nekultura.cz dne 06.12.2011 v 14.36 hod.

  Ahoj Petře, tak už nás nenapínej a pochlub se taky výdělky.

 28. ja dne 06.12.2011 v 15.36 hod.

  pekne od teba, podporovat GAMBLEROV …

 29. Peter dne 11.12.2011 v 11.56 hod.

  Velmi pekny web, chvalim!Štítky: , ,