Čec 11

Nový a lepší Webtrh aneb děti obchodují a navzájem na sebe žalují

11.07.2011 v kategorii Podnikání. / Zobrazeno 6 740x / 15 komentářů

Tak jsem konečně dotáhl do konce jeden ze svých obchodů na Webtrhu. Aukce webu LinkTrh.cz se ukázala jako celkem pěkný obchůdek. Výslednou cenu 8500 Kč jsem nečekal a mile mě překvapila. Následná prodejní anabáze mě ale dostala.

Z kupujícího se vyklubal jakýsi klučina pro nějž neplatí žádné morální zásady. Na zprávy přes ICQ nereagoval a zdálo se, že obchod se konat nebude.

Teprve po více než týdnu se mi ozval. Ovšem jeho zpráva zněla: „bylo by super, kdybys mi web nechal za 7K“.

Po stručné bezeslovné odpovědi obsahující pouze 3 otazníky mi vysvětlil, že 7K znamená 7000,-Kč. Už to mi stačilo k tomu abych poznal, s kým mám nejspíš tu čest.

Jednoduše jsem mu tedy napsal, že by bylo super, kdyby ode mě koupil web za 20K. Žádné reakce jsem se však nedočkal.

Pouze nesmyslné omílání nižší ceny. Více si prý nemůže dovolit za web dát. Na dotazy, proč tedy tak vysoko přihazoval, odpověď nepřišla.

Následně na to přišla pro onoho adolescentního kupce rána největší a tou bylo vysvětlení, co znamená DPH. Tedy že cena pro něj nebude 8500,- ale 10200,- Kč.

Takovou cenu prodávaný web pro něj nemá a stále stejná písnička. Dát prý může jen těch 8500,-. Víc ani korunu.

Ustoupit se mi nechtělo už jen kvůli tomu, že web už byl v tu chvíli na onoho kupce převedený.

Nepomohlo ale nic a zdálo se, že nebudu mít ani peníze, ani web. Jediným kontaktem na onoho člověka bylo ICQ a mail a všichni víme, jak apatické umějí být děti ke zprávám zasílaným takto elektronicky. Žijí stále v domnění, že na druhé straně obchodu je jiné dítko, které nemá žádné páky problém vyřešit a řešit to ani nebude.

Následně na to ale přišla spásná myšlenka. Zkusím sehnat na onoho chlapce kontakt a jak jinak, než na Webtrhu.

Zatímco na poptávky na složitější práci reaguje jen velmi málo lidí, na poptávku, ve které jsem nabídl pětistovku za jméno, adresu a telefon onoho chlapce, se ozvalo během pěti minut asi 20 lidí, kteří ochotně buď šikovně vyhledali, nebo naprášili kontakt na svého kamaráda. (Ten nejrychlejší to dokonce udělal zadarmo :) )

Zpráva, že mám adresu a že jej navštívím, nechala onoho klučinu ještě klidným. Teprve po té, co jsem mu napsal jméno, adresu a tel. jeho otce, tak se ozval. Asi 5 minut po tom, co jsem mu řekl, že na tento tel. zavolám, jsem měl peníze (ty které údajně neměl) na svém účtu.

Z toho celého plyne jedno velké ponaučení. Pokud obchodujete s někým na Webtrhu, je velká pravděpodobnost, že se jedná o dítko. Pro úspěšné dokončení obchodu pak postačí kontakt na otce či matku onoho adolescentního obchodníka.

Vítejte na novém a lepším Webtrhu 😀

 

 

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


15 komentářů / Nový a lepší Webtrh aneb děti obchodují a navzájem na sebe žalují

 1. Mr. Atsor web dne 11.07.2011 v 12.35 hod.

  Hezké, pobavil jsem se, ale i je to k zamyšlení.
  Takových je tam určitě více, takových, co tam nemají co dělat. Nevím, proč tedy na web přihazoval, ale evidentně z tebe chtěl jen dostat nižší cenu. Takhle se asi dělá business.
  Každopádně nesouhlasím s tvrzením: „Pokud obchodujete s někým na Webtrhu, je velká pravděpodobnost, že se jedná o dítko.“, na Webtrhu je hodně lidí, dobrých obchodníků a toto je jen vrhání špíny. Podle jednoho nelze hodnotit celou komunitu. Máš podobných zkušeností více? Převažují?
  Na druhou stranu musíme říci, že proti tomuto nepůjde udělat ani žádnou ochranu. Myslím si, že ani placený vstup by toto nevyřešil. Každopádně vidím, jak skvěle teď Linktrh.cz poroste, když jej povede někdo takový…

 2. Petr Jeník dne 11.07.2011 v 12.40 hod.

  Usuzuji podle toho, kolik lidí se mi ozvalo na poptávku „bonzni za pětikilo svého kámoše“ a na poptávky, kdy jsem sháněl programátora, se neozval nikdo.

 3. lucas03 web dne 11.07.2011 v 12.51 hod.

  [quote]Zatímco na poptávky na složitější práci reaguje jen velmi málo lidí, na poptávku, ve které jsem nabídl pětistovku za jméno, adresu a telefon onoho chlapce, se ozvalo během pěti minut asi 20 lidí, kteří ochotně buď šikovně vyhledali, nebo naprášili kontakt na svého kamaráda. (Ten nejrychlejší to dokonce udělal zadarmo :) ) [/quote]

  Aj ja som ti poslal kontakt na toho cloveka, nie preto, ze je to moj kamarat a vazim si jeho kamaratstvo za korunu. Ale preto, lebo som ho videl aj na inych forach ako lowcost chlapca, ktoremu sa radsej vyhybam. Samozrejme aj ja som to posielal zdarma, lebo som to neriesil pre korunu, ale preto, ze proti takemu lahostajnemu spravaniu je treba bojovat.

  Vyzera to, ako by si zosmiesnoval tych, co sa ti snazili pomoct. Prosil si o retweet a teraz si velky pan, ze sa ti ozvalo 20 ludi, ktory ti chceli pomoct a ty sa z nich smejes, ze su to dalsie deti co nahlasili kamarata?

  A to ze si mu dal domenu skor, ako ti zaplatil ci aspon realnejsie potvrdil, ze zaplati, tiez o niecom hovori (a wt na nieco tie itraderi ma, ktory by si mal aj ty vyuzit po tejto skusenosti).

 4. Petr Jeník dne 11.07.2011 v 12.58 hod.

  Omlouvám se všem, koho se to dotklo.
  Většina těch reakcí byla opravdu od dětí.

 5. Drago web dne 11.07.2011 v 16.02 hod.

  Ať je to jakkoliv dostal jsi své peníze. Že jsi článek okořenil pár bulvárníma narážkama to na osobní blog taky patří (zvedá to vášně a linkbuilding se dělá sám ;)). Takže gratuluju k penězům i k dobře napsanému článku. Určitě poslouží i ostatním lidem co mají problém s neplatiči.

 6. Roman.T dne 12.07.2011 v 10.21 hod.

  Také jsem si to přečetl :-)

 7. Petr Jeník dne 12.07.2011 v 10.26 hod.

  Jéžiš – už jsem se omluvil jednou :)
  Takže opakuju – omlouvám se těm, kterých se to dotklo – z těch cca 20 reakcí bylo asi 5 lidí, z jejichž reakcí bylo patrné, že to nejsou děcka a že chtějí jen za nic pětikilo.
  Dva už jste se ozvali. Ještě tři a jste komplet 😀

 8. Lukáš Valenta web dne 12.07.2011 v 11.35 hod.

  Závidím ti, že jsi byl schopen to takto pěkně vyřešit. Já u lidí, kteří mě okradli, jsem měl jeden jediný problém. Pokud je někdo znal, tak věděl jen jeho email, příp. icq, kde se ale neozýva(jí)

 9. Tkim web dne 24.07.2011 v 10.36 hod.

  Fakt hustej článek 😀 Kdyby jste mě někdy potkal na webtrhu 😀 obchoduji často – tak je mi víc než náct 😛

 10. Dudyn Aukce na webtrhu dne 24.07.2012 v 10.42 hod.

  Ano, bohužel ano..

 11. Wladass web dne 25.07.2012 v 9.43 hod.

  Bohužel toto se neděje jen na webtrhu i na webdealu jsem toho byl svědkem. Hold se s tím musíme smířit a pečlivě si vybírat co a komu prodat nebo od koho nakupovat :)

 12. Martin Poptávka zdarma dne 25.07.2012 v 12.44 hod.

  Že na internetu obchodují „děti“ je celkem běžná praxe. Moderní myšlení teenageru je „vydělávat za minimum práce“ a nebo „vymýšlet finty a podvůdky“. Vůbec bych se nedivil, kdyby tvůj případ nebyl pro tohoto chytráka prvním. Celkem dobrý způsob jak bez práce vydělávat – koupit za hubičku a pak prodat za maximální cenu.

  Jen nechápu jednu věc, proč převádíš doménu na kupujícího ještě před tím, než ti zaplatí? To Webtrh a ostatní aukční weby nemůžou sehrát roli notáře a nechat si na sebe převést doménu a pak jí po zaplacení převést na kupujícího? Já osobně bych za tuhle službu klidně připlatit, hlavně že budu mít klid a jistotu peněz.

 13. Honza Osobní bankrot dne 25.07.2012 v 12.54 hod.

  Své zkušenosti s obchodováním na Webtrhu mám take a mohu jen potvrdit, že ve velké míře se tam obchoduje s dítky jak tu píšeš.

 14. Martin Oddlužení dne 25.07.2012 v 13.03 hod.

  Dá se někde bezpečně prodat web? Jak je tomu třeba na Aukro.cz?

 15. Radek Nakladatelství MOX NOX dne 17.10.2012 v 15.02 hod.

  Na Webtrhu jsem aktivní poměrně málo, ale moje zkušenosti jsou dost podobné. Jednalo se spíše o -cetileté, ale chování ve stejném duchu.Štítky: , , , ,