Kvě 24

POKRAČOVÁNÍ POKUSU: Neuvěřitelná reakce dodavatele falešných FB fanoušků

24.05.2012 v kategorii Reklama, Zajímavosti. / Zobrazeno 12 282x / 47 komentářů

Výsledek mého pokusu, ve kterém jsem zkoumal praktiky dodavatelů fanoušků pro vaše Facebook stránky, mě vůbec nepřekvapil. Přečíst si o tom můžete ve včerejším článku: Jak dopadla moje poptávka po CÍLENÝCH fanoušcích na Facebooku. Překvapila mě ale reakce dodavatele těchto služeb. Čekal jsem, že nebude chtít peníze vrátit a nemýlil jsem se. Nečekal jsem ale, že se u toho tak královsky pobavím.

Jeho reakce jsou skutečně až neuvěřitelné a musím se o ně prostě podělit. V první řadě ale zveřejním jeho identitu. Jedná se o jakéhosi Jana Kabáta – uživatele webtrhu s přezdívkou seo-seo. Vím – už ten nick mi měl napovědět, že od tohoto člověka nic nekupovat. Ale mě nešlo o výsledek, ale o pokus. Proto jsem byl vlastně i vděčný za to, že se ozval právě tento borec.

Jen v rychlosti připomenu, co jsem poptával. Chtěl jsem přesně cílené fanoušky. Anglicky mluvící muže ve věku nad 18 let se zájmem o sport – konkrétně fotbal. Pochopitelně jsem je nedostal.

Cituji z nabídky onoho borce:

mohu vam nabidnout anglicke fans cjleni fotbal a sport 100% live contacts

100 fans 100kc
500 fans 400kc
1000 fans 890kc
5000 fans 3200kc

Vím – už to rozložení cen bylo podezřelé. Aby jeden fanoušek vyšel při počtu 1000 dráž, než při počtu 500, to mi mohlo napovědět o ledasčem. I přesto jsem objednávku udělal a okamžitě i zaplatil. Vybral jsem si variantu 500 fans za 400 Kč.

Hned po platbě – tedy 18.5. přichází odpověď „Děkujeme, dnes večer začneme“

Ještě týž večer „Už na tom pracuji“

Následující den, kdy se stále nic nedělo, jsem se zeptal proč: „niceho se nebojte opravdu to trvá 5 pracovních dnů . Vše tam budete mít , neděláme umělé fans, proto to trvá jak jsem uvedl 5 dnů“

Další dva dny na to:

„je to stále in proces pokud chcete pošlu Vám prozatím částku zpět až budete mít fans tak mi zaplatíte, Jde to přes naší zahraniční společnost , někdy toho mají více pošlete mi prosím Email zašlu Vám potvrzení o procesu objednávky můžete se nato podívat“

Všímejte si maličkostí – do včerejšího dne psal: Já na tom pracuji, Já to dělám – nyní už ONI (jakási „jejich“ zahraniční společnost)

A pak přišlo včerejší ráno. Fanoušci byly na svém místě. Tedy fanoušky bych je nenazýval, protože to jsou naprosto evidentně mrtvé duše.

Dobrá polovina z nich jsou ženy. (chtěl jsem jen muže). Nikdo z nich nemá v zájmech uvedený sport. A co je nejzajímavější, téměř všichni mají stejné zájmy – resp. líbí se jim stejné FB stránky. Je tedy evidentní, že to jsou skutečně jen mrtvé duše, které řídí roboti a na povel se stanou fanoušky stránek, jejichž majitel zaplatí.

Napsal jsem to tomu expertovi. Nejprve mě celkem potěšil a odpověděl mi, že mi peníze vrátí. Následně (nejspíš zjistil, že už těch 400 Kč nedá dohromady) ale začal kličkovat a to začala být teprve pořádná sranda:

Proč mě neustále vyhrožujete ? Pane vy asi máte na toto čas ale já jsem pracující osoba a leda tím trávím zbytečný čas. Je mi jasné , že Vám šlo od začátku o trhák na web ale zde jste narazil na fakt , že fans jsou získané od velké společnosti která garantuje co jste si objednal. Jako u všech služeb máte 30 denní možnost na reklamaci a nemusíte ihned o této reklamaci informovat na svém webu , ale i můžete to je otázka času.

My samostřejmě výjde vstříc :
1)společnost prověřuje kontrolu přidaných fans
2)následně je zřízena oprava a komunikace s Vámi – v případě opakované nespokojenosti zaslání částky zpět.
3)Fans Vám nemohou zůstat – dostal jste 600 fans – to jestli jsou tam nějaké ženy tak to mě mrzí to necháme napravit. Asi ale mají zájem o fotball ale pokud to Vaše skupina neakceptuje budou odstraněny.
4)V případě vrácení peněz musí být zrušeny i fans

Vás tedy poprosím z důvodu rychlého vyřešení o spolupráci se společností, která vše dělala , v případě, že se Vám ozve support, který na Vaší stížnosti momentálně pracuje.

Jak jsem psal v původním článku, tuhle reakci jsem očekával. Tedy „já nic – to oni – vyřiďte si to s nimi“ – vtipné že – on si nechá zaplatit za služby, je mým dodavatelem a stížnosti mám řešit s někým jiným. Ale to není konec srandy.

Všimněte si hlavně toho, že „fans musejí být zrušeny“ – nejen že to je naprostý nesmysl, ale i ta čeština je prostě geniální 😀

Trochu jsem si s panáčkem hrál a napsal mu, že pokud nebudu mít peníze zpět na účtu zveřejním jeho jméno. Následovala opět geniální reakce:

„Vzhledem k této korespondenci kde Vám vše vysvětluji a postupuji Vaší reklamaci, nechápu Vaše neustálé pohrožování ?
Zveřejnění je na Vás a klidně jej udělejte . Jen pozor na porušení zákonu o nařknutí a pomluvě . Vzhledem k našemu okamžitému postupu a řešení situace je tento postup z Vaší strany zarážející .

V případě , že by jste tedy poškodil naše jméno „zbytečně na blogu“ budeme postupovat právně o nařknutí a pomluvě.

Pokud reklamujete fans : potřebuji vidět screen o tom co jste napsal: tj. co je špatně . My vidíme jen nárust fans a máme informace o tom , že vše bylo dle instrukcí splněno.. .“

Opět ta geniální čeština. A opět co slovo, to perla. Oni budou postupovat právně o nařknutí a pomluvě. A co je super, oni nevědí, jak to dělají. Nemají o tom informace. Mají jen info, že vše bylo splněno dle instrukcí. Nee – nebylo.

Ptal jsem se proto, zda vědí, jak ty fanoušky získávají a především jaký důkaz chtějí.

„Ano víme a proto nevěřím tomu co píšete . Poslali jsme dle dohody vše jak jste chtěl. Pokud něco reklamujte tak musíte ukázat co a proč. Nelze to jen písemně“

No není to úžasný? Už víte, s kým se setkáte, když budete poptávat fanoušky na Facebooku?

Je naprosto evidentní, jak tenhle člověk podniká. Na internetu je spousta anglických a amerických stránek, které nabízejí získání fans za ceny okolo 5 USD za 1000 fanoušků. Tenhle pošuk si to od nich objedná a pak je nabízí za ceny okolo jedné kačky za fanouška. O těch podvodných firmách, které přivádějí mrtvé duše pak píše jako o „našich zahraničních obchodních partnerech“.

Ten člověk to opravdu nemá v hlavě v pořádku. Aby mi vrátil peníze, tak chce, abych mu vrátil fanoušky 😀 (jááák se to dělá? – mám napsat každému z nich zprávu „vážený robote, vím že tohle nikdy nebudete číst, protože nejsete člověk, ale prosím, klikněte na tlačítko Už se mi to nelíbí na této stránce…..“?) popř. udělal screen šesti stovek profilů, které mi přivedl. Proč proboha? Abych si po deseti hodinách práce přečetl v poště nějaký další blábol? Kvůli čtyřem stovkám? Stejně by mi je ten moula nevrátil. Je to socka, která nic neumí a ty čtyři kila už dávno nemá.

Nuž což – až budete poptávat fanoušky na FB a nebudete to vnímat od samého začátku jako srandu, připravte na to, že to sranda i tak bude 😀

Mimochodem pane Jane Kabáte – dal jsem do tagů názvy vašich webů i vaše jméno a v brzké době se tento článek objeví na prvních příčkách Google na dotazy, které se vás týkají – povedená taškařice že? Pořád si myslíte, že vám ty čtyři kila o které jste mě okradl, budou k užitku?

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


47 komentářů / POKRAČOVÁNÍ POKUSU: Neuvěřitelná reakce dodavatele falešných FB fanoušků

 1. VladoPt BLOG dne 24.05.2012 v 6.38 hod.

  Nachystaj sa na robo-pravníkov za nařknutí a pomluvu, takto z ráno dobrý článok na pobavenie.

 2. Radek Kilevnik affiliate reseni dne 24.05.2012 v 7.27 hod.

  Je to hezke. Ja mam rad kdyz se deti snazi neco vymyslet, nez aby jen fetovali a popijeli. Ocenuju ze dokazou aspon neco takoveho vymyslet, jen je potreba to trochu vic dotahnout, coz se mu samozrejme nemuze povest … ale verim ze jednou na to ten mladik prijde, co a jak 😉

  Kdyby to nabidl firmam jen jako „fanousci na oko“ protoze na eshopu vypada stranka s 10000 fanousky lepe nez s 20ti, tak proc ne, mohl by na tom vydelat a vsichni by byli spokojeni …

  Diky za zajimavy clanek k ranni kave
  RK

 3. TomT dne 24.05.2012 v 7.28 hod.

  Tak to je super článek po ránu. Opravdu jsem se u toho krásně bavil.

 4. Petr Jeník dne 24.05.2012 v 7.29 hod.

  No ono nejvíc zarážející na tom je, že to nejspíš není jen nějaký dítko. Podle IČa uvedeného na webtrhu jsou kouknul do živnostenského rejstříku a světe div se, rok narození 83. Tedy téměř třicetiletý borec s manýry šestnáctiletého fracka.
  O to je to myslím ale horší.

 5. Lukáš Pítra Nezávislý markeťák dne 24.05.2012 v 7.43 hod.

  Neuměla česky, mluvila cool speakem a slibovala snadná úspěch – byla 100% garance kvality průseru.

  Bylo by krásné, kdyby na dotazy typu „nákup FB fanoušků“ vyjížděly podobné články a ne webovky ukrajinsko-moldavsko-bulharsko-polských taky-podnikatelů.

 6. O. Brandos Treking.cz dne 24.05.2012 v 8.16 hod.

  „Dojemný“ článek :-)) Dobře jsem se pobavil a utvrdil v tom, že ve fačebúkovém „bussinesu“ se nic nezměnilo. Předloni jsem dělal podobný experiment, kdy za šest stovek jistá společnost oslovila svých (prý) 20 000 fanoušků s linkem na FB profil, který nám při té příležitosti „vytvořili“ (již v ceně).

  Již od začátku jsem předpokládal, že šest stovek je v háji a těch asi 500 nových fanoušků budou jen mrtvé duše (každá druhá byla manekýnka), ale chtěl jsem si zaexperimentovat. Takže díky za potvrzení výsledku a doklad toho, že se nejednalo jen o náhodnou zkušenost…

 7. Kuba dne 24.05.2012 v 8.21 hod.

  Petře jak jsem ti radil včera, otevři v paypal dispute, popiš co bylo za problém a do 30 dnů budeš mít peníze zpátky.

  Vím, že se jedná o blbý 400 kila, ale i tak by to mně osobně stálo za to, protože takovým zmrdům toto nesmí procházet.

 8. Petr Jeník dne 24.05.2012 v 8.27 hod.

  Jo jo – udělám to. Jen ještě malinkou chvilku počkám – baví mě to 😀
  Jasně že mu ty peníze nenechám. Denně ale za PPC na FB utratím víc, než kolik jsem dal tomuhle joudovi, tak mě to nezrujnuje ještě chvíli počkat a bavit se tím.

 9. Radek timesoft dne 24.05.2012 v 11.02 hod.

  Díky, pobavil jsem se. Čím víc lidí na téhle planetě bude, tím víc budou tihle hajzlíci vykukovat.
  Ty tagy jsou originální… dobrý nápad

 10. majkl dne 24.05.2012 v 11.30 hod.

  Fakt sem se pobavil jestli mu je 30 roků tak tohle je už moc :) nechápu takové lidi a nikdy nepochopím :)

 11. Fabulator Blog o blogování dne 24.05.2012 v 15.14 hod.

  Tak čistě z procesního hlediska fanoušky může správce stránky vyházet, což by byla jednak práce na celé odpoledne a jednak už ze samotné podstaty věci pěkná blbost.

  Docela by mne zajímalo, jestli ten člověk musí toto řešit dnes a denně nebo se prostě lidi o dodané fanoušky nestarají. Jak se zdá, tak získávání cílených liků je zatím nedostupná nebo hodně drahá služba…

 12. Mirek Skandální slevy dne 24.05.2012 v 15.54 hod.

  Podle mě nakupuje na stránkách tohodle typu buyfbfanshere tečka net. Kterých se na Flippě prodávají mraky. Je to přesně jak píšeš, jedná se ve většině případu o robotické fanoušky v lepším případě je to prošpikované pár živymi Indy.

 13. jedy thinker.cz dne 24.05.2012 v 23.26 hod.

  Taky jsem koukal na takový nabídky. Včera jsem pro jednu svou stránku vytvořil FB page a přemýšlel, jak ji zpromovat (kromě iframu na webu), ono to fakt nevypadá nejlíp, když máš jen 2 fanoušky 😀 Nicméně, nacpat si tam roboty a/nebo ne-Čechy se mi moc nezamlouvá :-/

 14. Jejda dne 24.05.2012 v 23.56 hod.

  objektivní cenzura

  Jsi prostě nejlepší blbec, který maže, co se mu nelíbí…

  Skutečně seriozní přístup

 15. Petr Jeník dne 25.05.2012 v 5.39 hod.

  Co jsem smazal?
  Myslíš tvůj předchozí příspěvek, který tu nevidíš?
  Je u předchozího článku ty moulo 😀
  Nic jiného tu není ani nebylo

 16. Libik web dne 25.05.2012 v 7.36 hod.

  přijde mi to jako si zajít do penny pro nejlevnější salám a pak se veřejně pohoršovat – že kde kurva mam to maso? chtít sázkaře za 90 halířů je čistá pitomost

 17. Petr Jeník dne 25.05.2012 v 7.41 hod.

  To máš pravdu.
  Nejde ale jen o sázkaře. Jde prakticky o jakékoli cílené fanoušky na FB.
  Lidé je stále poptávají a neuvědomují si, že to není možné. Že vždy akorát naletí podvodníkům.
  A právě proto tento článek. Resp. i ten minulý článek na stejné téma, ve kterém to i píšu:
  „…..NIKDO vám nedokáže zajistit přísun skutečně relevantních fanoušků za cenu nižší, než na kolik vás vyjdou prostřednictvím PPC přímo na Facebooku…..“

 18. Pavel dne 25.05.2012 v 14.42 hod.

  Většinou se diskuzí nezůčastňuji, ale tady musím. Petře, nezlob se, ale ty se chováš stejným způsobem, jako ten pitomec, který ti ty „fans“ nabídl. Máš z toho radost jako malé děcko, že nedokázal to, co jsi chtěl (což ti mimochodem muselo být od začátku jasné) a teď o tom napíšeš dva články na blogu? Není to tak trochu pod tvoji úroveň? Stačilo by napsat jak tyhle „fans“ fungují a bylo by to. Sorry, ale tímhle, jak si masíruješ ego na svém blogu na úkor toho mouly, si klesl naprosto regulérně na jeho úroveň.

 19. Petr Jeník dne 25.05.2012 v 15.05 hod.

  Takže on mě podvedl a chystá se naprosto vědomě podvádět jiné a já jsem klesl na stejnou úroveň tím, že jsem tímto způsobem na jeho podvodné jednání upozornil?
  Kolik myslíš, že by si lidí přečetlo, kdybych napsal „tyhle fans nefungují“?
  Způsob který jsem zvolil, tak má úspěch a jsem za to rád. Za dva dny ten článek vidělo přes 1500 lidí.
  Ještě se máš hodně co učit o marketingu.
  Tohle ber jako první lekci: aby nějaké sdělení mělo mezi cílovou skupinou ohlas, musí mít formu, která v lidech vzbudí zájem.

 20. Pavel dne 25.05.2012 v 18.55 hod.

  Nechal si se podvést záměrně, jelikož si věděl, že toho, co chceš nikdy nedostojí, bylo to od začátku promyšlené z tvojí strany. Pak z toho uděláš frašku na blogu, jak si zvědav co z toho bude a podobné nesmysly. Tomuhle říkáš marketing? Ty prosímtě nikomu v marketingu neraď, akorát je připravíš o peníze a čas, takhle se žádný seriózní marketing nedělá.

 21. Jako malej Jarda… dne 25.05.2012 v 20.29 hod.

  hoj,
  díky za tip na dodavatele – zatím sem tohle nakupoval v zahraničí, příště to zkusím i u někoho v CZ. Todle je služba přímo pro mne.

  Vybudovat fórum pomocí plničů (třeba o psech – http://webtrh.cz/146052-hledam-placene-diskutujici-forum-psech) a dodat mu trochu zajímavosti pomocí FB fans.

  Jen si musím dát pozor, aby ti fandové nepřišli najednou. Raději v několika vlnách.

  Co jsi čekal za ty peníze?
  Reálné lidi, kteří tam budou aktivní?

 22. Petr Jeník dne 25.05.2012 v 21.42 hod.

  Pavlíku – jsi mimo. Vůbec jsi nepochopil, o čem je řeč. Oním marketingovým tahem byl styl kterým jsem ten podvod prezentoval. A to zabralo. O tom není myslím třeba diskutovat. Ale to ty stejně nepochopíš. No neva. Uč se a třeba jednou pochopíš.

  A ten druhej -nevím kdo, protože je to nicka, která se neumí ani podepsat: Vůbec jsem od toho nečekal, že by z toho byli skuteční diskutující.
  Rozjet fórum, kde se začne spontánně diskutovat, je opravdu hodně složité a povede se to jen opravdu výjimečně. U TipFóra se mi to podařilo, ale u dalších asi pěti fór, které jsem rozjet chtěl (včetně PesFóra) bohužel ne. To se ale prostě někdy stane a je nutné s tím počítat.

  A druhá věc: dost pochybuji o tom, že jsi někdy kupoval falešné fanoušky v zahraničí. Kdyby ano, tak bys byl hlupák, že bys je najednou chtěl kupovat v od toho mouly, o kterém je tento článek. Ten moula ti totiž prodá totéž, jen né za cenu 5 USD za 1000 fanoušků, ale za cenu 890 / tis. fans, tedy devětkrát dráž, než on sám je kupuje.
  No alespoň vím, s kým mám v této diskusi tu čest. Buď lžeš, že jsi je někdy v zahraničí kupoval, nebo jsi hlupák. 😀

 23. Michal ICQ online - SMS zdarma dne 27.05.2012 v 9.47 hod.

  Péťo, nenech se rozhodit. Tvůj pokus hodnotím jednoznačně kladně a oceňuju, že jsi do toho dal nejen 400 Kč, ale především svůj čas. Spoustě lidem je samozřejmě jasné nebo přinejmenším téměř jasné, že tyhle nákupy FB fans nebudou mít pro kupujícího prakticky žádný přínos, ale určitě jsi ušetřil řadě svým čtenářům jejich peníze a čas tím, že jsi je varoval tímto skvělým praktickým příkladem. Navíc jsem se dobře pobavil :) Pokud to bude mít ještě nějaké pokračování, určitě o tom napiš, byť třeba jen do komentáře. Ať se daří!

 24. Josef Řezníček SEO dne 27.05.2012 v 17.48 hod.

  Na ttakovouhle debatu bych se asi vykašlal

 25. Lydie Levné snubní prsteny dne 27.05.2012 v 21.20 hod.

  Proč nemůže být ženská tvoje fans?
  Divím se, že po tobě ještě nejedou feministky!
  Fuj! Styď se! Diskriminuješ většinu!

 26. Petr Jeník dne 28.05.2012 v 7.22 hod.

  Lydie: slibuju, že když mi najdeš web, kde se scházejí ženy se zájmem ve sportovním sázení, tak na něm koupím inzerci :)

 27. Martin auto magazín dne 28.05.2012 v 11.02 hod.

  LOL 😀

 28. Lydie dne 29.05.2012 v 6.35 hod.

  No, nemůžu si tak rychle vzpomenout, ale nestačily by ženy se zájmem o peníze? To pak zkus třeba Modrého koníka!

 29. tomas tomasrydel.cz dne 31.05.2012 v 14.37 hod.

  Ja o tomto nakupu fanousku uvazoval, proto ti chci Petre podekovat,ze jsem diky tobe neprisel o sve penize!

 30. Jindra Šaur můj web dne 04.06.2012 v 17.21 hod.

  Prosím pokračovat v komedii, bavím se :-)))) Přemýšlím, jestli si od pana Kabáta neobjednat nějakou jinou služku, jestli bude mít stejný průběh… :-)

 31. Kapibara dne 07.06.2012 v 14.47 hod.

  Smát se tomu může autor, protože to jsou jeho peníze a tím pádem jeho věc.
  Zaráží mě však jak většina z Vás pochlebuje v komentářích… to je, ale sranda… atp. Osobně já to jako nic k zasmání nevidím. Může mi někdo naspat z těch, kterým to připadá jako legrační napsat co je na tom k smíchu já to nepochopil.
  Myslím, že když někdo někoho okrade a to úmyslně, navíc blábolí nesmysli legrace to není.

 32. Despo Flash hry dne 13.06.2012 v 21.38 hod.

  2 Kapibara Nikto tu nepisal ze sa na tom smeje, ano zabavat sa na tom to je ina vec. Mna moze bavit napriklad praca na zahradke a nemusim sa pri tom smiat od rana do vecera..napriek tomu je to pre mna zabava. To ze autorov clanok je co sa tyka zabavy na urovni AHA je podla mna zamer , ved na pre koho pise ten blog? Mozno sa tu v zvysenej miere vyskytnu citatelia ktory nie su takto „jednoducho“ zamerani a tych to moze trosku iritovat ale autorove clanky casto preberaju online denniky a tu je trosku komercnejsi styl nutny.
  Podla mna velmi dobry clanok a vynikajuce pokracovanie.
  Btw…V prispevkoch pod clankom je podla mna aj dotknuta strana a snazi sa to nenapadne zmanipulovat. :) ale samozrejme sa mozem mylit :)
  A este odkaz autorovi, donutil si ma nainstalovat si RSS aby som sa nemusel spoliehat na odkazy na webtrhu :)

 33. Kapibara dne 14.06.2012 v 6.26 hod.

  Despo Flash hry dne 13.06.2012 v 21.38 hod.
  já maďarsky nerozumím nevím, co jsi napsal

 34. Anonymní dne 15.06.2012 v 10.13 hod.

  Nejak se nemuzu zbavit dojmu, ze nekdo chtel ziskat temer zadarmo fanousky a pak se divi, ze je to smelina. A aby si mohl postezovat a zaroven nevypadal jako blbec, tak napise clanek.

 35. don Žabant dne 20.06.2012 v 0.43 hod.

  Tak von je sice debil ale ty jseš co když trávíš čas nakupováním falešným fanoušků? navíc jsi to přece věděl. Test? pointa? legrace? další článek na blogu? no dobrá. Jsi prostě master.

 36. Petr Jeník dne 20.06.2012 v 7.51 hod.

  Pointa je v tom, že jsem o tom chtěl napsat článek. O tomto pofiderním byznysu, kdy někdo prodává falešné fans a vydává je za přesně cílené. A spousta lidí je pořád poptává protože se domnívá, že dostanou to, co chtějí. Jakou další pointu bys chtěl, aby to mělo?

 37. marek dne 22.06.2012 v 14.30 hod.

  Prvý článok o Pokuse bol dobrý. Tento druhý si si mohol naozaj odpustiť. Je primitívny a pod úroveň.
  Nechcem sa Jana Kabáta zastávať, ale kto z vás dvoch je väčší chrapúň? Akú službu si si objednal, takú službu si aj dostal.
  Tento článok, tvoje vychytralé tagovanie, urážanie a pod. je na trestné oznámenie. Buď rád, že Jan Kabát je taký „pošuk“, inak by ti nebolo do velmi do smiechu.

 38. Petr Jeník dne 22.06.2012 v 14.32 hod.

  Pleteš se
  Nedostal jsem ani zdaleka službu, kterou jsem si objednal.

 39. marek dne 22.06.2012 v 14.51 hod.

  ako sa hovorí: hlúpa poptávka, hlúpa nabídka 😉

  skor ako toto ma však zaráža, prečo ho urážaš a útočíš na neho takýmto primitívnym spôsobom?
  na varovanie naivných záujemcov o kúpu fanúšikov úplne stačí ten prvý článok.
  nemal by si sa snažiť o udržanie úrovne tohto blogu?

 40. Petr Jeník dne 22.06.2012 v 15.14 hod.

  Poptával jsem facebook fanoušky s jasnými parametry
  Muži, +18 let, zájem o fotbal, jazyk angličtina
  Co bylo na té poptávce hloupého?

  Článek jsem napsal tak, aby zaujal a přečetlo si jej co nejvíce lidí, protože jinak než šířením takovýchto zkušeností se bránit proti podobným podvodníkům nejde.
  Kdybych napsal strohý článek „Nekupujte si fanoušky, protože budou nejspíš falešní“ – kdo by jej četl? Kdo by jej sdílel? Kdo by na něj odkázal.

  Pokud ty chceš psát články, které nikdo nebude číst, klidně to dělej. Já budu psát tak, aby je lidé rádi četli a rádi na ně odkazovali.

 41. Anonymní dne 22.06.2012 v 15.41 hod.

  „Co bylo na té poptávce hloupého?“ – „Je tedy jasné, že ti, kteří podobné služby nabízejí, tak vědí, že jimi přivedení fanoušci prostě cílení nejsou“ Dobre si vedel, že za túto cenu sa to NEDÁ. V tom je hlúposť tvojej poptávky/obchodu/objednávky. Čo si čakal, to si dostal.

  Písal som, že prvý článok bol dobrý. Poučný a výborný. Stačí. Bodka.

  Druhý článok je, podľa mojho nazoru, už zbytočný, hlúpy a zrejme niekde na hrane. Určite etickej, ak nie trestnej. Samozrejme, ľudia na neho budú odkazovat, ludia radi odkazujú na hlúposti a na výsmech. Stojí ti to však za to?

 42. Václav web dne 18.08.2012 v 16.55 hod.

  Se ti divím že se ti sním bavilo psát , bych dal na paypale refund a dál bych se sním nebavil.

 43. Jindra Samsung Galaxy S3 dne 25.08.2012 v 17.16 hod.

  Pozor, aby na tebe nezavolal všechny právníky, které mu nabídne ta jeho zahraniční spřízněná firma. To by bylo takovejch BotPrávníků, že by jsi měl velikej problém 😀 😀

 44. Kunwald dne 08.11.2012 v 17.56 hod.

  Mám podobnou skušenost Petře s tímto „tipkem“

  Dostal zaplaceno za PPC kampaně a ve finále ze dvou dodal jen jednu a ještě mám k vůli něbu od dubna zablokovaný adwordś účet.. také bylo nejprve, že on, paj ře jeho kolega, naposled to oni.. to celé půl roku!
  V půlce řína mu poslal právník dopis, že pokud nezaplatí do 15 listopadu, tak dáme vše k soudu. Když už to tam půjde, tak rovnou budu chtít i ušlý zisk za zablokovaný reklamní kanál po celou dobu.

 45. matusy Something Something Dark Side dne 14.11.2012 v 10.17 hod.

  No jáj :) To je toho. Robíte z komára somára. Neviem prečo by to malo byť pod úroveň. Napísal článok a spravil to zaujímavo.Troška života do toho umierania…
  Ja som mal príjemné čítanie a ako tu už niekto spomenul, „mŕtve duše“ môžu byť fajn na namotávanie reálnych fanúšikov ( ked má 500 fans, tak na tom webe asi niečo bude … „click“ )…
  Za 400 stovky niekomu mohol poradiť ohľadom „mŕtvych duší“ ( napr. mne ) a ešte aj privodil príjemné čítanie :)

 46. matusy Something Something Dark Side dne 14.11.2012 v 10.25 hod.

  + ešte by som rád dodal. Tento článok mi pripomína kauzu austrálskych investorov vs S&P, kde investor tvrdí, že bol oklamaný hodnotením AAA. Skutočne netuším kto sa môže nazívať investorom, keď obchoduje podľa odporúčaní známej podvodnej spoločnosti. Keď nevieš nakupovať, tak vôbec nelez na trh.

  Ale ako som už spomenul, článok sa mi páčil, niečo som sa naučil, takže za mňa dík :)

 47. OK pan Kabát dne 05.01.2013 v 23.12 hod.

  Ano, pan Kabát.
  A vydává se za ředitele společnosti Seo Flex s.r.o., která je z Kajmanských ostrovů.

  V OR samozřejmě není.Štítky: , , , , , , , , , ,