Srp 24

Prý se nemám bát a nevzdávat to. Z dvojky může být za čas i desítka :)

24.08.2012 v kategorii Podnikání, Výdělek. / Zobrazeno 7 728x / 19 komentářů

Přišel mi moc dojemný e-mail. Vím že to pisatel myslel dobře a na jednu stranu mě to i potěšilo, ale spíš jsem se tím hezky pobavil. Kdo to psal, toho pochopitelně jmenovat nebudu, ale snad se ten člověk nebude zlobit, když to zveřejním.

E-mail přišel jako reakce na včerejší článek, kde jsem psal o tom, že můj nový systém na prodej textové inzerce na tomto blogu mi vydělal asi 800 korun a že celkem mi tento blog vydělá asi dva tisíce měsíčně.

Ono je to už o kousek víc, protože včera se nějaké inzerátky také prodali, ale to nemohl ten pisatel vědět.

No a teď už k tomu opravdu dojemnému a povzbuzujícímu e-mailu:

„Neboj. Bude líp. Každý nějak začínal a každý ze začátku nevydělával moc peněz. Když vydržíš, určitě to bude lepší. Také jsem vydělával ze začátku málo. Časem jsem se dostal na pět tisíc a teď už jsem v pohodě na deseti měsíčně. Když to nevzdáš, určitě tě to také časem uživí…….“

A další a další povzbuzující řeči.

Vím že bych se tomu neměl smát, že to myslel dobře a chtěl mě potěšit. Ale nemůžu si prostě pomoci. Kor když jsem na konci článku psal o tom, že jsem zvědav, kdo první napíše o tom, jak si socka vydělávající dvojku měsíčně může dovolit někoho poučovat a ještě k tomu se navážet do Kirše.

Ironie tomu pisateli asi příliš neříká.

No snad ho ale potěší moje odpověď:

Obávám se, že ani tebou zmiňovaná desítka měsíčně by mě neuživila. Kdyby mi měl online byznys dělat tyto peníze, neztrácel bych s ním čas a raději bych se vrátil k prodeji PopCornu ve stánku před Priorem, kterým jsem v sedmnácti letech (před 15 lety) vydělával 1000 korun denně.

Ne – fatk tento blog nemám na zbohatnutí. Pro zavedení toho systému na sponzorování příspěvků nebyl důvod ten, že bych tu na tom chtěl nějak vydělávat. Jen jsem chtěl dát lidem to, co chtěli a já jim to dát nemohl. Čas věnovaný nasazování odkazů, jejich fakturaci a následnému kontrolování plateb a jejich vymáhání, je pro mě mnohem cennější než to, kolik by mi to vydělalo.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Ceníček.cz sociální síť pro sdílení nákupních tipů a vaši inspiraci

Investice Získejte znalosti ze světa investic!


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


19 komentářů / Prý se nemám bát a nevzdávat to. Z dvojky může být za čas i desítka :)

 1. Atsor Online podnikání dne 24.08.2012 v 8.03 hod.

  Heh, to je vcelku vtipné. Na jednu stránku je skvělé, že je ten člověk tak pozitivní a chce tě povzbudit. Je to od něj milé, myslel-li to vážně. Ale na druhou stránku tě prostě nezná a chce povzbuzovat… Ber to s humorem, toto se nestává denně a takových lidí je opravdu málo! 😀

 2. Fit Budapešť dne 24.08.2012 v 8.19 hod.

  Tak to pobavilo, že si vůbec někdo dá ten čas, něco takovýho poslat. Ještě k tomu na e-mail :D.

 3. Servac Dama dne 24.08.2012 v 8.42 hod.

  Je jasné že predaj odkazov pod článkami by ťa neuživil, ale na menšie prišlpšenie to určite postačí, predsa každý peniaz sa počíta a naprô ja by som sa danému e-mailu potešil, pretože odosielateľ ťa chcel iba povzbudiť a takých ľudí v dnešnej dobe je málo :). Osobne si myslím že tento predaj odkazov pod článkami sa veľmi neosvedčí, pretože za chvíľku to pode mať v ponuke skoro každý blog.

 4. tdvorak tomas-dvorak.cz dne 24.08.2012 v 8.51 hod.

  Na svém blogu mám v současnosti jen adsence + pár odkazů na věci, co jsem dělal nebo chci doporučit (bez nároku na odměnu). Kdybych uvažoval o nějakém placeném prostoru, pak bych asi zkusil jako první něco takového: http://www.knesl.com/articles/view/chcete-zde-inzerovat . Ale uznávám, že je s tím víc práce než s automatizovanou formou přidávání sponzorovaných odkazů :-)

 5. lujviton dne 24.08.2012 v 9.42 hod.

  krom toho, ze si z tebe nejspis delal srandu, tak mi vic prijde usmevne, jak si nad tim dokazes honit triko a vsem tady oznamit ze za desitku bys nezapnul pocitac. Kaluza hadr :-X

 6. Petr Jeník dne 24.08.2012 v 10.08 hod.

  Jako sranda to opravdu nevypadalo
  A triko si fakt nehoním. Pokud to někdo myslí s online byznysem vážně, tak opravdu nemůže dělat za desítku měsíčně. Ostatně to samé platí o jakémkoli jiném oboru.
  Nebo tobě snad připadá, že výdělek vyšší než desítka měsíčně je důvod k honění si trika?
  I kdyby to bylo dvakrát tolik, tak je to pořád méně než průměrná mzda zaměstnance a důvod k honění trika to fakt není.
  Takže věř mi – nevytahuju se tím. Jen to konstatuju. Ano, opravdu si vydělávám víc než desítku měsíčně. A kupodivu i víc než patnáct, i víc než dvacet….. a tady si domysli co chceš. Nechci si honit triko ještě víc 😀

 7. Lukáš dne 24.08.2012 v 10.33 hod.

  Je to fajn, pokud to myslel vážně a nebyl tam affil odkaz. Ale třeba ještě přijde. Třeba na MI 😀

 8. Martin IT Efektivně dne 24.08.2012 v 10.51 hod.

  tak Petře přiznej barvu a řekni nám projekty, kterými vyděláváš peníze, ať to můžem hned zkopírovat :)

 9. Jiří Knesl Školení Scrum dne 24.08.2012 v 11.38 hod.

  [4] Tomáši, moc pracné to není. Navíc mám pro své partnery naprogramovanou administraci. Protože ale celý systém budu předělávat http://knesl.com/articles/view/nabidky-prace-jeste-vic-otevrene tak je to asi jedno. :)

 10. Tomáš web dne 24.08.2012 v 12.08 hod.

  Náhodou je dobré, že se najdou lidi, kteří se tě snaží povzbudit, aniž by o tobě cokoliv věděli a hlavně se nebojí napsat. Bod pro něho.

  [8] Myslím, že ten nemusíš dlouho hledat stačí použít Google:)

 11. Alfréed dne 24.08.2012 v 12.12 hod.

  Nejhorší na tom je, že takhle naivní lidé jsou na webtrhu ve velkém a když začnou radit, tak to stojí za to. Člověk si myslí, že mluví s někým, koho podnikání živí, dělá alespoň pár desítek tisíc měsíčně a ono je to jenom rozumbrada/student brigádník, který podniká na víkendové pivo.

 12. Márty Poptavka-zdarma.cz dne 24.08.2012 v 12.58 hod.

  Taky jsem tuhle reakci čekal. Nedávno jsem dostal nabídku na umístění PR článků na mé weby, ale dělám raději PR pro své weby a odkazy nabízím výměnou. Myslím, že tudy cesta opravdu nevede a částka za výběr PR odkazu je spíš symbolická – jak můj kamarád (student Vš) říká „je to pro mojí měsíční zhýralost“ 😀

  Naopak začínám PR nechávat psát jiné, protože už mi to zabírá moc času a radši se věnuji obchodním aktivitám.

 13. Márty 5veci.cz dne 24.08.2012 v 13.02 hod.

  ..nicméně tvé články čtu rád. Připomíná mi to automatický text, který píše člověk v bezprostřední psychickém stavu a je to tak trochu relaxační změna od formálních PR článků.

 14. Michal Cena ropy dne 24.08.2012 v 15.47 hod.

  No jo, holt ne každému se daří. Někdo je rád i za tu 10ku. Taky jsem měl dotazy, jestli se „na tý burze“ dá vydělat aspoň 10k měsíčně. Napsal jsem, že to jde, ale že to chce velký účet, cca 500k dolarů.
  Borec se lekl, že na 20k Kč je třeba tolik dolců. Já samozřejmě myslel 20k v dolarech.

 15. seba web dne 24.08.2012 v 19.07 hod.

  Heh ,dobrý.

 16. StevoP mikiny dne 25.08.2012 v 8.37 hod.

  chudacek posetilej 😀 tak se leknout :D:D:D

 17. vaclav web dne 26.08.2012 v 21.46 hod.

  :) Se divím že takhle někoho napadne napsat že bude líp a podobně když si tam psal že to nemáš na zbohatnutí. Dobře jsem se pobavil.

 18. Lubos Řecko autem dne 28.08.2012 v 14.33 hod.

  Hezke povzbuzeni, mel by jsi mu jit prikladem a odepsat mu ze delas daleko vic at se snazi on :)

 19. Gustav Medicínské překlady dne 17.05.2013 v 3.24 hod.

  Prodavači iluzí.Štítky: ,