43 komentářů

 1. 
  Radek akce na Prajzské dne 02.10.2012 v 10.12 hod.

  Kruci Petře kde chodíš na takové podněty… Jinak těmhle hajzlíkům tak akorát rozbít tu jejich užvaněnou kušnu. Zákony jsou na ně krátké, tak co s nima?

 2. 
  Inwebstor dne 02.10.2012 v 10.43 hod.

  Vaší známé bych spíš doporučil obrátit se na právníka.

  Tihle podvodníci evidentně spoléhají na to, že lidé neznají zákony a jsou v takových věcech preventivně předposraní (= raději zaplatí podvodníkům, než aby se ozvali, že smlouva nebyla platně uzavřena a závazek neplatí)

 3. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 10.52 hod.

  Problém je hlavně v tom, že tihle lidé ani nemají prostředky na právníka. A ani netuší, kde nějaký právník sídlí nebo že existují i organizace, které jim poradí zdarma.
  Já jí poradil obrátit se na ČOI.
  Osobně si myslím, že může uspět, protože tu smlouvu uzavřela v domnění, že uzavírá smlouvu úplně jinou, protože byla uvedena v omyl. A taková smlouva je tedy pole mého názoru neplatná.
  Ovšem těžko říci, jak moc (ne)srozumitelnou formou jí celou tu jejich službu prezentovali.
  To posoudit nemohu. Možné je, že jí fakt četli celé znění smlouvy a i obchodních podmínek a ona se vším prostě souhlasila.
  To že jí dokázali před tím tak zblbnout, je otázka druhá. Spousta lidí namítne, že takový člověk je prostě blbej.
  Ale jak říkám – toho „blba“ z ní udělala její nouze a jejich řeči.

 4. 
  Petr Jirásek blog dne 02.10.2012 v 11.07 hod.

  Tohle je hodne sprosty. A jeste smutnejsi je, ze tomu ceska legislativa neni schopna jednoznacne zamezit.

 5. 
  Kuba dne 02.10.2012 v 11.21 hod.

  Nebál bych se odstoupení od smlouvy. Kdokoliv může odstoupit od smlouvy po uplynutí nějaké doby (dáno občanským zákoníkem), což určitě není po skončení telefonního hovoru.

  Problém je v tom, že se ti lidi bojí a nezjistí si víc informací. Jinak toto je klasická ukázka podvodu, takže by to ani u soudu neobstálo a lidi by to nakonec zaplatit nemuseli.

 6. 
  Plaváček web dne 02.10.2012 v 11.27 hod.

  Petr Jeník: ČOI s tím nic nenadělá, doporuč jí tuto stránku: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/.

 7. 
  Inwebstor dne 02.10.2012 v 11.28 hod.

  PJ: Tohle je strašný alibismus. Má-li platit 3390,- pak i placená obrana ji vyjde levněji.

  Nemluvě o těch možnostech pomoci zdarma – ať se obrátí alespoň tam, i kdyby smlouva byla uzavřena platně (o čemž pochybuji), o 14 dnů na odstoupení ji žádné obchodní podmínky připravit nemohou (to ustanovení VII/2 je neplatné)

  Neví, kde sídlí -> snad každý gramotný člověk umí používat Zlaté stránky.

  Rozhodně bych nikomu nenadával do blbů.
  Snad každý se někdy nechá napálit (mě se to určitě několikrát povedlo), chybovat je lidské.
  Blbost je pak ale s tím nic nedělat.

  ČOI je určitě dobrá volba, aby se zabránilo dalším podvodům.

  Ale té konkrétní paní moc nepomůže. Konání ČOI nebude mít žádný vliv na vymahatelnost jejího závazku.

 8. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 12.20 hod.

  Plaváček: díky – tuhle stránku jsem neznal. Je zde velmi dobře popsaný i postup, který se týká tohoto konkrétního případu – tedy bezreklamky.cz

 9. 
  Tomáš web dne 02.10.2012 v 12.25 hod.

  Takových vykutálených firem je hodně. Stačí si vzpomenout na http://webtrh.cz/117820-rodina-finance-mate-zkusenosti
  Kde to bylo na podobném způsobu a světe div se, podnikají stále…

 10. 
  Plaváček web dne 02.10.2012 v 12.26 hod.

  Je tam popsán nejen postup, ale nabízejí i bezplatné zastoupení, pokud se jedná o šizuňky z bezreklamky.

 11. 
  Plaváček web dne 02.10.2012 v 12.28 hod.

  Připadám si jako spammer, ale mohl bys do článku odkaz na tyto stránky http://www.spolecnaobrana.net/ doplnit. Může to být k užitku.

 12. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 12.37 hod.

  Díky – hodil jsem odkaz přímo na podrobný návod, jak se proti těm šmejdům bránit.

 13. 
  Fit Fitův blog dne 02.10.2012 v 13.06 hod.

  Je to fakt hnus, že někdo dokáže na lidech vydělávat tímto způsobem. Vždycky je mi z takových „podnikatelů“ na blití.

 14. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 13.15 hod.

  jj – je to dokonce takovej hnus, že se mě ani nikdo nesnaží ukamenovat za zmínění té paralely s MI, kterou jsem uvedl v prvním odstavci článku. Je to vlastně hodně podobné. Naprosto stejný cíl. Odrbat zoufalé chudáky o to, co jim ještě zbylo nebo co si někde půjčí, jen aby se dostali ze sraček. A díky tomu se dostanou do ještě větších sraček.
  Jeden rozdíl tu vlastně je. Když jsem psal o MI, tak mi lidi psali, že tomu podnikavci závidím a kdesi cosi…. a teď tu žádné takové reakce nevidím. Zajímavé že?

 15. 
  Radim Hasalík http://www.parminut.cz dne 02.10.2012 v 14.07 hod.

  Petr Jeník: v případě MI tu vidím zásadní odlišnost. D. Kirš jasně uvádí cenu, obsah a možná něco zájemce naučí. Mám dva své zákazníky, kteří MI sledují. Mým úkolem jim bude následně pomáhat jejich záměry realizovat. Rád se podělím s výsledky (pokud mi k tomu dají souhlas). Oba jsme o tom diskutovali přes Webtrh a můj názor se nemění. Kirš prodává kurz za jasně stanovených podmínek.

  Oproti MI tady jde o podvodné jednání, kdy je spotřebitel zřejmě manipulován do podivné inzerce v nějakém katalogu. Nevidím tam žádnou přidanou hodnotu pro spotřebitele. Pravděpodobně ho nenaučí, jak si může prodat reklamu na autě a jejich jediným cílem je vydělat za každou cenu. Je to podobné jako prodejci zázračných hrnců, dek a jiných věcí.

 16. 
  Jiří Polášek Reklamní triky dne 02.10.2012 v 14.25 hod.

  Podobných firem je bohužel více. BezReklamky, Rodina+Finance … a co třeba „Seznam Firem“, kterou si lidi pletou s http://www.firmy.cz od Seznamu a zaplacením faktury rovněž „podepisujete“ smlouvu?
  Je to děs.
  Nicméně, samotná myšlenka reklamy na autě je podle mně bomba, jak pro firmy tak pro řidiče – pokud se umí dobře domluvit. A dovedu si přesně představit, jak by se to dalo udělat. Zajímalo by mně, jaké jsou reálné možnosti, této reklamy, protože dle mého zkoumání o tuto reklamu zas až takový zájem není …

 17. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 14.27 hod.

  Radime: tvůj postoj na toto téma znám.
  Ani nevím, co máš s tím kuzrem společného a tak jsem to zkusil najít a totálně mě to dostalo 🙂
  Jen pro zajímavost – zkus si zadat na Google frázi „Radim Hasalík Milionové Imperium“ 😀
  Myslím, že budeš docela překvapenej – jsi nejspíš jeden z mých největších obdivovatelů, protože 31 TOP POZIC na tento dotaz vede na tento můj blog – něco takového jsem ještě neviděl. A fakt 31 – nikoli 3 nebo 1. Fakt 31 😀

 18. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 14.44 hod.

  Už jsem si vzpomněl, proč mám tvé jméno s tím Kiršovo paskvilem spojený. Nepomohl Google, tak pomohla poměť: http://webtrh.cz/191628-ziskejte-konzultace-hodnote-900-zcela
  Proto to tolik obhajuješ, když si se na tom sám chtěl přiživit. Dva klienti, to je opravdu solidní výsledek.
  Za každého z nich inkasuješ trojku a vyděláš ranec.

 19. 
  classic cesky neplatic dne 02.10.2012 v 16.11 hod.

  Pehe má svého Klause, PJ má svého DK..
  Koho to přejde dřív?

 20. 
  Radim Hasalík Online marketing dne 02.10.2012 v 16.29 hod.

  Petr Jeník: Z mojí strany to byl experiment a jsem s výsledkem spokojen. Klienti jako přidanou hodnotu získají poradenství v oboru online marketingu, kterému se věnuji už více než devět let.

  Také budu mít možnost si informace od D. Kirše vyzkoušet v praxi na info produktech mých klientů. To je rozdíl mezi námi dvěma – zatímco Ty jen MI kritizuješ, já jsem se rozhodl klientům dát něco navíc. Oba se pak shodneme na tom, že bez tří věcí (jak jsi psal jinde) info marketing fungovat nebude.

  Potom dej vědět, co Ti přineslo slovní spojení „Radim Hasalík Milionové Imperium“ :-). Nemyslím si, že to bude nějaký trhák.

 21. 
  Petr Jeník dne 02.10.2012 v 16.33 hod.

  Je skvělé, jak někdo věnuje spoustu času přípravě nějakého projektu. Investuje do něho peníze. Spamuje tím a snaží se získat klientelu. Následně tomu bude věnovat další spousty času, protože tím dal velký závazek několika lidem….. a pak na tom vydělá sotva pár drobných… a co udělá? Nazve to experimentem, na kterém vlastně ani vydělat nechtěl 🙂

  To slovní spojení mi nepřinese nic. Jen mě to fakt pobavilo. Opravdu jsem ještě neviděl, aby jeden web zabral na jakékoli slovní spojení prvních 31 výsledků ve vyhledávání. Zmínil jsem to jako takovou raritku 🙂

 22. 
  Alena web dne 02.10.2012 v 17.16 hod.

  Myslím si, že podvodníků v této naší zkorumpované republice není nikdy dost. Je pravdou, že náš národ je vynalézavý, ale největší vynalézavost našeho národa je pod titulky – jak co nejlépe nachytat ostatní a přitom na tom zbohatnout. Nechápu, proč dnes lidé nejsou jen trochu opatrní a kývnou na všechno, aniž by si něco ověřovali. Pak platí za svou vlastní hloupost. Je to tvrdý názor, ale bohužel pravdivý.

 23. 
  Radek Krátkodobé půjčky dne 02.10.2012 v 19.11 hod.

  Vím, že to je trochu OT, ale taky jsem poslední dobou objevil jedny podvodníky a vy jste pravděpodobně jejich reklamu viděli – Seznam má jejich bannery na boku u emailu i u přihlášení.
  Jde o hubnoucí prášky (Weight Loss), stojí asi 1000 Kč a prodejci slibují zaručené výsledky během měsíce i přes 5 kg. Co je ještě lákavější je to, že slibují, že pokud nezhubnete, tak vám peníze vrátí.
  Mám o tom MFAčko (neprodávám tam ale nic) a lidé mi tam píšou, jaká je to lež a jak to nefunguje (skoro 200 reakcí v diskuzi). Peníze nevrací a ČOI na ně taky nemůže, protože jsou někde z Polska a nejde je kontaktovat.
  Je to asi jediné MFA na které jsem trochu pyšný, protože mi už několik ženských psalo, že právě díky mému webu si ty prášky nekoupili.

 24. 
  Pepa Penzijní připojištění dne 03.10.2012 v 14.35 hod.

  Bohužel je tohle realita českého podnikání (ne celého a nejenom českého)… Zajímalo by mě, jaký trik to bude příště, jestli nějaká novinka nebo se to všechno bude točit kolem velice chytře vymyšlených obchodních podmínek…

 25. 
  samuel komunitní web dne 03.10.2012 v 22.50 hod.

  Konečně o tom někdo napsal zajímavý článek. nejhorší je přístup státu, když někdo oj…vá lidi tak to nevadí, přesto že za to již byla podána trestní oznámení, firmy vesele podnikají dál.

 26. 
  Libor Kamerový systém dne 04.10.2012 v 13.35 hod.

  No jo, popsane podminky maji chytre, to je jasny. Po telefonu nic neuzavirat, na druhou stranu ono se to lehce rekne, pokud si nekdo chvili neda pozor, tak je pozde.

 27. 
  dada kované ploty dne 04.10.2012 v 20.56 hod.

  tak to je mazec hnus

 28. 
  Pavel office.lasakovi.com/excel dne 04.10.2012 v 21.02 hod.

  Další podvodnící jsou prodejci hrnců, dek a dalších cetek. Slibují bezplatnou dopravu, oběd, dárky, atd.

 29. 
  jirkazeman www.holitka.cz dne 05.10.2012 v 6.59 hod.

  Oni mají i certifikát férových podmínek 😀 ty woe to by mě zajímalo jestli ta paní co ten certifikát za sdružení spotrebitel.net někdy četla 😀 Ylono Skálová jste pěkná blbka http://bezreklamky.cz/images/certifikat_ferovosti_obchodnich_podminek.pdf

 30. 
  Plaváček web dne 05.10.2012 v 12.05 hod.

  Můžeš přidat aktuální reportáž, která běžela včera na Primě: http://play.iprima.cz/all/285377/3773

 31. 
  David Ondrejkovič Společná obrana proti nekalým obchodním praktikám dne 06.10.2012 v 12.07 hod.

  Dobrý den, o tom jejich certifikátu spotřebitele si přečtěte tady: http://m.aktualne.centrum.cz/feedback.phtml

  Malá korekce – bohužel nemůžeme poskytovat bezplatné právní zastoupení, (před soudem) pouze bezplatnou právní pomoc.

  Bohužel některé soudy jsou…..no dejme tomu méně pečlivé: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/lze-soud-proti-bezreklamky-a-up-promotion-prohrat-.html

  Jinak soud proti nim lze samozřejmě vyhrát: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/soud-zamitl-zalobu-bezreklamky-v-plnem-rozsahu.html

  Vedou třináct tisíc soudních sporů proti svým klientům: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/jak-se-soudi-bezreklamky.html

 32. 
  David Ondrejkovič web dne 06.10.2012 v 14.52 hod.

  Chybička se vloudila – o tom jejich “spotřebitelském certifikátu“ se píše tady: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/smutne-cteni-o-sdruzeni-spotrebitel.net.html

  Tady o nich najdete výborně natočenou a velmi dobře vypovídající reportáž: http://www.spolecna-obrana.estranky.cz/clanky/aktuality/podivejte-se-na-skvelou-reportaz-o-bezreklamky.html

 33. 
  basti web dne 06.10.2012 v 16.42 hod.

  Mě spíš fascinuje, že tato podvodná firma funguje tímto způsobem už léta, shání brigádníky a všude po autech rozdává letáky a on je za tu dobu nikdo nesetnul.

  Ty jejich podmínky by zkušený právník musel rozdupat, protože smlouva nesmí být jednostranně nevýhodná, zákazník musí být plně informován a od smlouvy samozřejmě lze vždy odstoupit. Jejich postup je na první pohled jasný podvod a klamání zákazníka, což zakazuje hned několik předpisů.

 34. 
  Mefisto Mikrostránky dne 07.10.2012 v 18.46 hod.

  Znám jednoho, co už dlouho vydělává na „práci na doma“. Rozesílá za 600 Kč letáky na nějaký zahraniční společnosti. No, napíšu na http://www.spolecnaobrana.net/ , třeba s tím i něco udělají, na rozdíl od mnoha jiných.

 35. 
  DOPR.cz web dne 10.10.2012 v 10.06 hod.

  „Ale jak říkám – toho „blba“ z ní udělala její nouze a jejich řeči.“

  Blba z ní a všech poctivých lidí dělá především tento stát (zločinní politici, kriminálníci v talárech atd. atd.), který umožňuje schvalování zákonů na okrádání lidí – na objednávku zločinců (většinou bývalých veksláků). Tyto zákony jsou schvalovány za „provizi“ na objednávku české galerky. To co se v tomto státě děje není rozhodně náhoda.

  České soudy podle mého názoru také nepomohou. Okresní soud rozhodne, že smlouva je neplatná, krajský soud po odvolání rozhodne, že smlouva je platná, Nejvyšší soud rozhodne, že krajský soud se mýlil a pošle věc k novému projednání a tak pořád dokola. A obyčejný člověk jen platí a platí za roky soudních tahanic. Bylo by podle mě velké štěstí natrefit zrovna na nějaké poctivé soudce, kteří by těmto podvodníkům rychle zarazili tipec.

  Tady už pomůže jedině začít úplně odznovu. A né s heslem „máme holé ruce“, ale „MÁME HOLE V RUCE“, přičemž dosud vládnoucí chátra/politici budou souzeni pro velezradu. Nebo si myslíte, že ti lumpové nahoře zaplatí ty rozkradené BILIONY korun dobrovolně?

 36. 
  Tom Prague airport transfer dne 10.10.2012 v 14.55 hod.

  Dextera na takový a jim podobný vykuky! Co je to muselo vychovávat za rodiče, že mají takovou hroší kůži, prostě vychcánci…

 37. 
  Marek rc modely dne 11.10.2012 v 7.36 hod.

  S temi rodici se musim dnes a denne setkavat. Arogance, pocit nadrazenosti, spupnost,… chjo… 🙁

 38. 
  Mik Aromaterapie dne 11.10.2012 v 9.09 hod.

  Dobře, že jsi na to upozornil Petře.

 39. 
  Eskim SMS zdarma dne 11.10.2012 v 11.36 hod.

  Bohužel takových firem je spousta a nejenom v této oblasti. Dalším zářným příkladem jsou třeba různé nabídky na práci dealera s nutností nákupu startovacích balíčků. A našlo by se toho určitě mnohem více.

 40. 
  ambiente auto modely dne 12.10.2012 v 13.52 hod.

  A není náhodou smlouva uzavřená po telefonu stejnou smlouvou uzavřenou na dálku podobně jako při nákupu v eshopu a tedy je tam možnost od smlouvy odstoupit bez udání důvodu do 14 dnů? To by myslím problém vyřešilo….

 41. 
  classic dne 13.10.2012 v 9.18 hod.

  Hey, já chci novej blogpost!

 42. 
  Tomáš Jedno dne 15.03.2013 v 16.53 hod.

  Díky za tyto stránky.
  Musím přiznat ze mi tato velmi zdárná nabídka přišla několikrát do cesty. Až 5000kč měsíčně… uááůůů…za nálepku na auto. Volám tam a nikdo to nebere. 🙂 takže jsem měl zase jednou štěstí, ikdyž po telefonu bych nic neuzavřel, protože můžete taky uzavřít velký … však vy víte co. Přeji všem ať se jim tito rozvraceči životů vyhýbají.

 43. 
  Tomáš Jedno dne 15.03.2013 v 17.08 hod.

  A souhlasím s DOPR.cz že ta největší osina v zadnici Českého národa je ta zapráskaná zkorumpovaná prohnilá vláda co si snaží nacpat ty své kapsy k prasknutí. Jako třeba teď Rath. :-DDDDD Jouda si zaplatil kauci z nakradených peněz a bude si vesele užívat svobody. A my? Volat na reklamy na auto aby jsme si v domění přivýdělku jen tak více zkomplikovaly žití. Je mi z toho tady na blití. Opravdu to musím napsat takto a samozřejmě se za to omlouvám. Bude jen hůř a hůř, na to lidi nezapomínejte. Good Bay Hawana.