Lis 3

Sledovat Kiršovo následovníky je jako potkat psychologa začátečníka

03.11.2012 v kategorii Úvahy. / Zobrazeno 12 752x / 47 komentářů

Sledování videí nově zrozených budoucích milionářů, absolventů kurzu Milionové imperium ve mě opravu evokuje vzpomínky, kdy někteří moji vrstevníci pře X lety nastoupily na vysoké školy, kde jedním z předmětů byla i psychologie.

Po absolvování prvního semestru z nich byli okamžitě hotoví specialisté. A prakticky každý člověk se kterým se tihle lidé bavili, pak podle nich trpěl psychickou poruchou, o které se v tom prvním semestru učili.

Když ta videa vidím (jejich krátký seznam můžete najít na stránkách Milionová Impéria), tak to není nic jiného.

Kirš je naučil pár jednoduchých psychologických fíglů, jak dostat posluchače (diváky) na svoji stranu. A oni si teď myslí, že to umějí. Že jsou z nich hotoví specialisté.

Jsem si jistý, že v tom kurzu mluvil o důležitých detailech. Že tyto detaily hrají obrovskou roli v tom, aby z posluchačů dokázal udělat totální mouly.

Tím prvním naprosto úžasným detailem, který se jako první naučí i například řadoví obchoďáci nabízející různá pojištění je položení řečnické otázky, na kterou je jasná odpověď.

„Chcete být šťastní?“, „Jak by se vám líbilo,…..?“ a mnoho mnoho dalších dementních frází, které když mi nějaký obchoďák řekne, tak ho automaticky posílám do hajzlu.

Nebo další skvělý detail o němž si jsem naprosto jistý, že ho Kirš ve svém kurzu zmínil je řeč těla – konkrétně rukou.

Ta totiž na slabomyslné jedince také velmi dobře zabírá. Všimněte si v těch videích, jak „se lidem otvírají“ – mám na mysli to rozevření rukou proti kameře ve chvíli, když chtějí lidem říci, jak moc jim vlastně chtějí pomoct. Že jim nejde o prachy, ale o to, aby lidi něco naučili.

Dělal to Kirš a dělají to všichni ostatní, kteří se tím kašparem nechali zblbnout.

No a co je nejdůležitější – všimněte si, že tu mluvím o DETAILECH. A o tom, jak jsou důležité. Ano – opravdu jsou. Jenže ti retardi to naprosto nepochopili. Nepochopili, že jde skutečně o detaily. O podprahové vnímání. Ti dementi pochopili jen to, že je to důležité.

A tak těm detailům věnují neskutečnou pozornost. Takovou, že z nich detaily přestávají být. A vypadá to pak dokonale směšně.

Kirš to umí. Dokáže zblbnout lidi a tihle dementi jsou tomu jasným důkazem. Umí mluvit, umí využívat podprahové vnímání lidí. Jeho „keep smiling“ je relativně přirozený.

Jeho následovníci to ale neumějí. Znají čtyři věci a ty jen naprosto uměle používají. A pak to vypadá tak jak to vypadá.

Mluvený projev na úrovni mentálně postižených dějí z Jedličkova ústavu. Před použítím nějakého gesta je na nich vidět, jak se úplně těší, že ho použijí. To jejich naprosto šílené „zpívání“ na konci každé věty, které je zakončena otazníkem….. a mnohé mnohé další věci.

A víte co mi na tom celé připadá nejkrásnější? Že oni vůbec nepochopili, že je Kirš učil jedinou věc. Oblbovat lidi. Učil je techniky, které na ty slabomyslné jedince zabírají. Že je vlastně velmi jednoduché lidi zmanipulovat.

A oni si ani přesto neuvědomili, že to co je učí, tak použil na ně. Že jen díky těm použitým technikám, které je teď učí, se z nich staly totální blbouni.

Motto celého jeho kurzu mohlo znít „Naučím vás udělat z lidí idioty stejné, jako jsem udělal já z vás“. 😀

To jim to fakt nedochází? Asi ne. Oni si teď myslí, že to umějí taky. Ne – fakt neuměj. A já se tím neskutečně bavím.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Www.holitka.cz Gillette za poloviční ceny pro kluky i pro holky :-) no fakt :-)


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


47 komentářů / Sledovat Kiršovo následovníky je jako potkat psychologa začátečníka

 1. Tomáš Magazín o sociálních sítích dne 03.11.2012 v 8.53 hod.

  Po pravdě, týkat se tyhle témata mé osoby (což znamená, že bych byl Kirš :D) asi už by mě nebavilo poslouchat ty nekončíčí urážky a posměšky. Nejlepší investicí by pro mě byla partička dobře vypadajících plešounů co mají hodně hluboko do kapsy a nedělá jim problém zpřelámat pár kostí.

  Nejsem příznivce MI a několikrát jsem se nad ním i nad tvými články o něm pobavil to přiznávám, ale hlavní důvod proč čtu tenhle blog jsou věci o kterých máš co říct a tím jsou podnikání a reklama. O tom kdo je dement a něčí loutka by jsme si měli udělat obrázek každý sám 😉

 2. Petr Jeník dne 03.11.2012 v 9.02 hod.

  No být Kiršem, taky by mě nebavilo číst to, co o něm píšu :)
  Když si ale přečteš moje články pořádně, tak tam najdeš spoustu chvály vůči němu.
  Já ho totiž opravdu považuju za inteligentního člověka. Jen mi připadá „malinko“ nemorální způsob jeho podnikání, kdy z lidí dělí idioty a navíc tak, aby si ti lidi vůbec neuvědomovali, že z nich ty idioty dělá.
  Ono to vlastně není ani tak těžké a když tak koukám na ty jeho ovečky, tak to až tolik práce nedá. Dělání idiotů z idiotů je vlastně velmi snadné.

 3. Petr Pařízek Reklama s využitím Segway dne 03.11.2012 v 9.18 hod.

  No ono panu Kiršovi nic nebrání tomu, si přečíst názory ostatních a reagovat na ně. Pokud by shledal nějaké nepravdy a pod., tak má samosebou právo reagovat a případně to řešit i formou přestupkového řízení. Ale jestli i on ví o tom, že jeho jednání není moc košér, tak proč by v tom „rýpal“.
  A nahdhazovat tady téma o holohlavých bezmozcích, je trošičku malichernost. Ti už dnes nikoho nezastraší. Možná kdysi, při rozjezdech podnikání, ale jak se říká, na každou svini se vaří voda…a chystá řezník.

 4. Alois Půjčky dne 03.11.2012 v 9.26 hod.

  ty jo, ty si s tim Kirsem nedas pokoj co :-)

 5. Petr Jeník dne 03.11.2012 v 9.30 hod.

  No on tenhle článek je přímo o Kiršovi spíš okrajově.
  Je spíš o jeho následovnících. A je tedy pochopitelné, že jsem ho v tom článku zmínit musel.
  Já se tomuhle tématu už věnovat ani moc nechtěl. Mám v zásobě spoustu jiných témat, které bych rád napsal, ale po shlédnutí videa na Škole Návyků jsem prostě musel – sice to video už stáhnul, ale koho zajímá jeho projev, tak má ještě jedno video, ve kterém nabízí affil: http://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=d1SRpfUGCeM

 6. Martin Hruška dne 03.11.2012 v 9.31 hod.

  Negativní reklama je taky reklama a každý backlink se hodí. Nezúčastněný čtenář může klidně získat z kritiky dojem, že s panem Kiršem máš nějaký osobní problém a spíš si řeknou „na tom Kiršovi něco je!“

  I tohle je psychologie, i ty jsi mu naletěl!

  Kdyby nebylo tebe, tak třeba já bych o nějakém Kiršovi a jakémsi impériu neměl ani tušení. A jak tak koukám na ten sled článků, každý s linkem, tak začínám mít nemalý pocit, že v tom „Impériu“ jedeš taky, jen jsi to vzal za jiný konec ala Hulán :)

 7. drago klikáním na odkazy namáháte svůj ukazováček! dne 03.11.2012 v 10.10 hod.

  Škoda, že jsi tento článek neudělal jako video post. Je s tím celkem práce, ale v tomto případě by se to celkem hodilo.

 8. Pavel Lasák Návod na MS Excel dne 03.11.2012 v 10.26 hod.

  Jsem zvědav kolika lidem z jeho kurzu se investovaná částka do roka vrátí.

 9. Jan seriózní seznamka dne 03.11.2012 v 10.52 hod.

  Stále si tu rád prečítam chytré články, ale od autora tak kvalitného produktu League Spy je zbytočné sa neustále vracať ku Kiršovi, každý inteligentný tvor na tejto zemeguli pochopí o čom je ten „produkt“, zástupy nadšencov sú len dočasné, za chvíľu to padne.. Hor sa na kvalitnú prácu, kto tu ešte rád číta Kirša?:)

 10. manasekp manasekp dne 03.11.2012 v 11.02 hod.

  Co ti vlastne Kirs udelal ze o nem tady tak pochvalne pises? Mozna jsi to uz nekde na zacatku rekl ale asi me to uniklo.

 11. petr@Osvětlovací technika Osvětlovací technika dne 03.11.2012 v 12.48 hod.

  No nech ho už na pokoji, on kvůli tobě hnedle vydělá o mega míně…:-)

 12. Marek Opruzil hip hop shop dne 03.11.2012 v 14.41 hod.

  uvidime s cim prijde Kirs v roce 2013, ocekavam dalsi „udalost roku“

 13. Mirek Nejlepší agregátor dne 03.11.2012 v 17.28 hod.

  Já si myslím že teprve pravej boom nastane. Ted bude taková menší vlna klonů „videokirsu“ a poté co zjisti ze je potreba mimojine charisma tak se presunou na psani ebooku.

 14. Petr Jirásek blog dne 03.11.2012 v 17.52 hod.

  Kdyz vidim video Kirse a jeho nasledovniku, je tam podobny scenar, stejna snaha, ale jak pises, ty detaily skutecne rozlisuji kvalitu. Kirs, at mu prilis nefandim, ma sva videa skutecne zmaknuta do detailu, naopak videa jeho nasledniku jsou nedotazena tak, ze to snad musi kazdy prokoknout ihned.

 15. Jakub dne 03.11.2012 v 18.26 hod.

  Stejne by me zajimal modelovy priklad cloveka, ktery na takovy veci skoci. Myslim ze v dnesni dobe je vetsina naroda naockovana proti temto radoby podprahovym signalum.

 16. Milan Seitler web dne 03.11.2012 v 19.30 hod.

  nuda…

 17. Radek P. Recepty po našem dne 03.11.2012 v 20.18 hod.

  Martin Hruška: Podobný pocit jsem měl už u prvního článku o Kiršovi. Ale možná Petrovi křivdíme. :))

 18. Lukáš dne 03.11.2012 v 20.36 hod.

  Koukám, že většina následovníků mluví o tom samém. O štěstí a pozitivním myšlení. Snad nezblbnou už moc dalších.

 19. Ladyle Žena007 dne 03.11.2012 v 21.04 hod.

  Já bych Kirše nedémonizovala. To, co předvádí, se už léta učí pojišťováci. V těch lepších firmách :-) Když mi pošle pár tisíc na účet, klidně mu dalších pár fíglů pustím. Lidi jsou ovce, ale je nestoudnost toho využívat.

 20. Ingre čištění peří dne 03.11.2012 v 23.28 hod.

  ad Jakub, 18:26 – nie je…

 21. Vratislav Boch dne 04.11.2012 v 0.20 hod.

  Mně by spíš zajímalo jak to dopadlo s těma MFAčkama. Pořád tu nějak nemůžu najít 4 díl.

 22. psi converse dne 04.11.2012 v 0.31 hod.

  bacha, v jedlickove ustavu zadne mentalne postizene deti nejsou a nikdy nebyly..
  nicmene kdyz koukam na to video ze skoly navyku, tak by tu nekdo odbornou pomoc opravdu potreboval 😀

 23. Pepa z depa dne 04.11.2012 v 17.08 hod.

  Průser je že Pavel Říha je zjevně retardovanej člověk, takže spíš než něajký posleství vzbuzuje lítost a takový ten pocit, kdy je vám trapně za někoho jiného. Na druhou stranu, alespoň se snaží a nekrade ve večerce rum. Jediná věc co mě trochu mrzí je, že je toho teď nějak moc. Pavel řehulka je tu dlouho, nemluví se o něm, tam ten dyslektik teď nevím jak se jmenuje taky ok..ale Kirš z toho udělal veřejný cirkus a teď toho bude jak stánkařů na náměstích před vánocema. Prostě z toho udělal komedii, nic víc. Každopádně super článek :)

 24. dada kované ploty dne 04.11.2012 v 20.34 hod.

  super článek

 25. Sergejevič GadgetMania.sk dne 05.11.2012 v 4.54 hod.

  ….no ako tu pred pár príspevkymi spomenul i Vratislav Boch tie MFA weby, tak mna by to taktiež celkom zaujímalo či sa vôbec dočkáme toho štvrtého spomínaného dielu, v ktorom má byt všetko zhrnuté. Ak by Ti to ale bolo az moc pracne, tak by ma doť zaujímala aspoň nejaká tabuľka príjmov, prípadne kde si skúšal daný web propagovať a či sa to podarilo :) ako si tu v niektorom s komentárov spomínal že už na tom niekdo pracuje.

 26. Turek magazín o Twitteru dne 05.11.2012 v 9.46 hod.

  Díky za odkaz na stránku s MI. Ono některé pokusy jsou celkem směšné, ale některé nevypadají zle, třeba ten pro ženy. Je zajímavé sledovat jak se lidé poperou se stejným zadáním.

 27. dkoudela jak uvázat kravatu dne 05.11.2012 v 12.31 hod.

  Některé projekty jsou samozřejmě zcela mimo, taková SEO škola je oproti tomuto opravdu perfektní a špičkový projekt, škoda že to video s tím kuliočkou už není to byste se opravdu zasmáli od srdce.

 28. Jan Žáček dne 05.11.2012 v 17.20 hod.

  Proč? Panebože proč neustále o něm píšete? To je snad reklama nebo co? Nepište o něm pořád…..

 29. Marcel Cena zlata dne 05.11.2012 v 18.07 hod.

  Petře pojďme zpět k tématům, kvůli kterým si Vás asi mnozí dali do RSS. David Kirš tímto tématem jistě není 😀
  Díky

 30. Vratislav Boch dne 06.11.2012 v 13.16 hod.

  Chceme 4 díl o MFAčkách. Nebo aspoň já. Případně říci – žádný 4 díl nebude a můžu to pustit z hlavy.

 31. dkoudela jak uvázat kravatu dne 06.11.2012 v 19.12 hod.

  Jsem naprosto přesvědčen, že další drobné Kirš vydělá na těch, kterým nechává dělat jejich weby, v podstatě je to samé jako má on jen jiné barvy ( sám to v podstatě řekl když lidi verboval do MI)
  A weby jsou jako přes kopírák

 32. Petr Jeník dne 06.11.2012 v 19.21 hod.

  Tak to je téměř jistý
  Ty weby jsou jeden jako druhej
  Buď je to tak, že udělal nějaký systém na vygenerování šablony, kdy si lidi jen zadají jiné barvy, jiné texty, jiné obrázky – a jedou.
  A nebo jim to za peníze někdo s Kiršem spřízněnej udělá.
  Ať je to tak nebo tak, určitě mu za to platí.
  Ovšem jak jinak než s obrovskou slevou :)
  No a pak tu pochopitelně máme jeho spamovací nástroj, který také můžou jako účastníci zájezdu používat – a pochopitelně jak jinak než také se slevou.
  Takže i tady mu pramení penízky.
  Pak tu máme ještě jeho skvělý affiliate systém, který si zcela určitě také pronajímají. Ovšem také se slevou :)
  A služby affiliate managera také jistě nejsou zdarma, ikdyž určitě i v tomto případě dostanou skvělou cenu, kterou jim jedině mistr Kirš dokáže vyjednat.
  No a aby toho nebylo málo a vzhledem k tomu, jaký morální kredit Kirš má, celkem věřím tomu, že e-mailové databáze těch jeho oveček si Kirš pěkně ukládá a má tak moc pěkně rozdělené desítky a možná stovky tisíc e-mailů rozdělené pěkně podle zájmů těch lidí.
  A ovečky mu za to všechno ještě tleskají.
  A víte co – já mu za to tleskám taky. Kdo chce kam, pomozme mu tam a lidi, kteří se nechali takhle napálit, tak ti si snad nic jiného nezaslouží.

 33. Libor Kamerové systémy dne 07.11.2012 v 10.47 hod.

  Presne to je kamen urazu pro jemu podobne – nemaji zdaleka tak dotazene detaily jako ma on. Jako dalsi level muze Kirs poradat dalsi kurzy jak se v detailech zlepsit :)

 34. Haha dne 09.11.2012 v 1.16 hod.

  Ty vole PJ – já mít u sebe milion tak ti hned vypíšu šek. Fakt zábava 😀 Tvoje potřeby bych dokázal číst roky… Snad budou i spin-offy, jinak už jsi viděl Genius Academy.cz? :D:D

 35. Haha dne 09.11.2012 v 1.51 hod.

  Shit, až teď jsem si všiml že odkaz vede na http://milionovaimperia.cz/

  Jsem pozaduuuu, snad se ještě stihnu všude registrovat.

 36. Josef P. Blog dne 12.11.2012 v 9.21 hod.

  Ten Kirš je snad úplně všude, Petře nechceš námět na další článek :-) http://zenyzenam.cz/ritual-pro-nevestu-alici/

 37. Lýdie Pehalová Stavím svůj sen dne 12.12.2012 v 19.59 hod.

  Genius Academy?
  Že by nová éra podnikání v ČR?
  Už toho začíná být nějak moc. Už je to trochu i trapné, ale zřejmě to funguje, tak proč se nepustit do takového online byznysu?

 38. Jimie web dne 12.01.2013 v 15.24 hod.

  xaxaxax Mirek to s tou charizmou si trafillll 😀 ahah som sa nasmial .. dobry clanok. Ja nemam nic proti Kiršovi. Páči sa mi jeho robota. Je nadšený, pretože je najvačšia ryba v akvárku ale ono to príde aj k nám. Mass spamoooov videoinfomarketingu, networky bez honoty len spamovanie mailu s titulkami, dne oms zarobil dalsich 20k eur a pičoviny .. haha :-)Každopádne dobrý článok.

 39. Marcel dne 14.02.2013 v 22.45 hod.

  Autor těchto článků je nejpíš hodně zoufalý a zakomplexovaný jedinec.. Dle mého názoru je podstatné, kdo má na účtu milióny.. Kirš je na rozdíl od zdejšího autora má.. Chudák pan autor, musí se hodně trápit ve svém životě

 40. Saja www.saja.cz dne 01.03.2013 v 14.48 hod.

  Tak Kirš je spíše hrozně zajímavý típ, že je sám přesvědčen o tom, jaké dělá dobro. Přitom v některých případech jsem přesvědčen o opaku. Ale peníze mu to nese, o tom žádná…

 41. Marek dne 18.03.2013 v 16.42 hod.

  Petře Janíku, zamysli se nad tím, proč investuješ svou energii a čas do kritiky druhých a možná tě konečně potká štěstí. Přeji ti to.

 42. Beek dne 27.03.2013 v 15.21 hod.

  Marek: díky, řekl jsi to krásně za mně. Lepší 2 pozitivní Kiršové než jeden zpruzenej Jeník.

 43. Petr Jeník dne 27.03.2013 v 15.30 hod.

  Marek: Nejsem Janík, ale Jeník – to je ale celkem fuk. Napsat pár článků o tom, co mi připadá naprosto nemorální, nestojí prakticky žádnou energii. Tu si šetřím na to, co mi přináší štěstí, které mi tak přeješ. A já ho myslím mám. Dělám co mě baví, mám rodinu, kterou pohodlně uživím tím, co mě baví a víc si nepřeju. Cokoli navíc by bylo navíc.
  Beek: zpruzenej? z čeho usuzuješ? z toho, že kritizuju Kirše? na tom není nic prudérního – prostě píšu o tom, co se mi nelíbí. a nelíbí se mi, když někdo prodává lidem jejich sny a tváří se přitom, jak jim hrozně pomáhá.

 44. Dejv dne 04.04.2013 v 11.14 hod.

  Že by novodobá Pyramida? Nebo-li Email-pyramida.

 45. Zeldon dne 13.05.2013 v 16.29 hod.

  Jeho kurz jsme si koupili a z mého pohledu nejsou ty informace vůbec špatné. My rádoby info produkty neděláme (provozujeme eshop), ale udělali jsme ebook a díky tomu sbíráme relativně snadno kontakty a začali jsme s databází pracovat a celkově nově nastavili procesy péče o zákazníka. Za mě tedy dobrý. Ale udivuje mě, kolik lidí si tam opravdu myslí, že s info produkty budou vydělávat majlant…

 46. Zeldon dne 13.05.2013 v 16.32 hod.

  Doplním, že EmailAcademy…

 47. karel pavel říha dne 02.06.2013 v 20.36 hod.

  co to ten Říha hulí za materiál???Štítky: , , , , ,