Zář 1

Tak už to víme. Kirš se Čmolíkem jsou lháři. Ale co kdyby?

01.09.2013 v kategorii Trendy a události. / Zobrazeno 16 985x / 32 komentářů

Velkou radost mi udělalo páteční vydání Lidových novin (Příloha Pátek z 30.8.2013). Resp. jeden článek v nich s názvem „Vymýt mozek? Ano prosím“. Autorka se v něm zaměřuje na Milionové Imperium a Neurorestart a tedy Davida Kirše a Jiřího Vokáče Čmolíka.

Kromě nich dvou oslovila ještě spoustu dalších lidí. Nejde o názor, které píšu já, ale o seriózní článek z pohledu mnoha lidí. Mimo jiné i z mého pohledu, protože mě autorka článku taktéž oslovila.

O neobjektivním pojetí tedy nemůže být ani řeč. Možnost vyjádřit se dostali i samotní aktéři obou těch sraček.

A proč to píšu?

Autorka článku naprosto jednoznačně Kirše se Čmolíkem usvědčila ze lží a z manipulací s fakty.

Kirš například využil rozhovor s Radimem Jančurou (Student Agency) v jednom z webinářů Milionvého imperia. Uváděl ho jako hosta…. a ejhle, ono se ukázalo, že Jančura vůbec netušil, pro jaké účely je s ním tento rozhovor dělaný. Nikdy nedal svolení k jeho komerčnímu či marketingovému využití.

A přesto Kirš v jednom ze svých spamů uváděl jeho jméno a rozhovor s ním jako trhák webináře. A proč? Protože prostě potřeboval alespoň jednoho skutečného milionoáře, který by dodal těm jeho sračkám na důvěryhodnosti.

No a Čmolík? To je kapitola sama pro sebe.

Kirš i on sám o sobě tvrdí, že dělal jakýsi výzkum na magnetické rezonanci. Říká o sobě a Kirš to o něm říká také, že vede či vedl jakýsí tým neurovědců….

A ejhle – v nemocnici o které mluví nikdy nepracoval, nebyl tam na stáži a už vůbec tam nikdy nevedl žádný tým. Není žádný neurovědec. Vystudoval pouze marketing.

Šéf magnetické rezonance pouze potvrdil, že tam jakýsi Čmolík ještě s někým byl a ptal se, co to ta magnetická rezonance vůbec je.

Prostě jedna lež za druhou.

No a přesto…..

Teď jsem dočetl článek, kde o tomtéž autor toho článku píše. Pochopil, že Milionové Imperium není nic než lhaní, manipulování a překrucování faktů, líbivé kecy….. ovšem v článku píše i to, že na tom Milionovém impeiru asi něco bude. Že to jen lidi špatně pochopily…..

Fakt drsný. Ví že je to lež, ale stejně. Co kdyby nebyla.

No pěkný zmatky ten Kirš v hlavách lidí udělal. A né v hlavách nějakých primitivů. I v hlavách spousty lidí, kteří něco umějí.

A ti se teď ne a ne odprostit od myšlenky, přestat se věnovat tomu co umí, ale začít to učit jiné formou „infoproduktů“.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Přišel jsi o prachy? Nebuď smutný. Zahraj si pěknou hru, která tě rozveselí.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


32 komentářů / Tak už to víme. Kirš se Čmolíkem jsou lháři. Ale co kdyby?

 1. Marek Hnátek Linkbuilding blog dne 01.09.2013 v 15.21 hod.

  Obchod s lidskou blbostí je výnosný. Mám další příklad – dva zm*di v mém městě nabízejí „práce na doma“, kdy maminám na MD, důchodcům a dalším, kteří otáčejí každou korunu, za litr pošlou přes zahraniční agenturu seznam bezcenných nabídek. A je to legální. Viz http://finance.idnes.cz/vetsina-praci-inzerovanych-jako-z-domova-je-podvod-vyzkouseli-jsme-1p8-/podnikani.aspx?c=A090618_1209797_zamestnani_bab

 2. Michal Birkáš dne 01.09.2013 v 15.24 hod.

  Začínám nabývat dojmu Petře, že z Kiršových produktů máte také nějaké provize a pokud ne, určitě byste měl mít, protože propagaci, kterou pro Kirše svou negativní reklamou děláte, by měl Kirš rozhodně ocenit. Negativní reklama je přece nejlepší reklama.

 3. Martin Podlahy dne 01.09.2013 v 15.35 hod.

  Jeho reklamní emaily od Kirše jsem hodil podle filtru do spamu. Dobře mu tak. Nebaví mě říct jeho přiteplené kecy o štěstí a bohatství. 😀

 4. Pavel Microsoft Office - návody dne 01.09.2013 v 15.37 hod.

  Dle mě web (blog) slouží jako podpora pro vytvoření dobrého jména. Ukázat část toho co umí a získat na trhu důvěru, že jsem (můžu být) expert. V dnešní době se dají velice rychle dohledat souvislosti (google).
  Vydělá se tím, že své znalosti prakticky aplikují (tam jsou ty „velké“ peníze), ne školit (tam jsou drobné).
  Vzdělávání beru jen jako reklamu. Holt český rybník je velice malý a kolik e-booku se může prodat (vím kolik se jich stáhne zdarma…)? Navíc když daný „infoweb“ má 1 stránku a nejsou k dispozici reference na autora – jaký může mít úspěch?

  Holt lidé se nikdy nepoučí (herny, předražené zájezdy na nákupy, reklamy na auto, MLM, atd.) vidí slib velkých peněz a to, že nebudou muset nic dělat, jen se válet na pláži …

 5. Petr Jeník dne 01.09.2013 v 15.37 hod.

  Michal Birkáš:
  No i Mario Roženský mi psal, že jim dělám super reklamu. Že bych byl mezi TOP 5 partnery.
  Ovšem beru to jen jako další lež, protože pokud by to byla pravda, byl by za moje články Kirš vděčný a nechtěl po mě jejich stažení a nevyhrožoval by soudem.
  Ona ta reklama kterou mu dělám, asi nebude až takový šlágr :)

 6. Petr Jeník dne 01.09.2013 v 15.39 hod.

  Pavel: přesně tak. Ale ta myšlenka je prostě natolik lákavá a manipulace ze strany Kirše natolik manipulativní, že i rozumný člověk podlehne a přestože jasně ví že jde o lži, tak nad tím uvažuje a neustále mu to vrtá hlavou. :)

 7. Radim Hasalík Online marketing - cíle webu dne 01.09.2013 v 15.48 hod.

  Petře, díky moc za tuto aktivitu. Pokud někdo zákazníkům lže a uvádí nepravdivé údaje (výzkum mozku v nemocnici), vyplatí se na to upozorňovat.

 8. Lukáš Pítra Lukáš Pítra dne 01.09.2013 v 15.52 hod.

  Doba je zlá a tak se tonoucí stébla chytají. Náboženství, neurorestarty, tréningy supermozků, sázky, hazard, rostoucí preference komunistů .. v tím tíživější situaci lidé jsou, tím silnější mají tendenci zkoušet zkratky k úspěchu, upnout si k iluzi, že bez práce bude ranec koláčů. Je to snazší, než si přiznat, že za tíživou situací obvykle stojí vlastní neschopnost, nerozhodnost, slabé rozhodování či slabá práce s rizikem.

 9. Lukáš Voplakal Lukáš Voplakal dne 01.09.2013 v 17.06 hod.

  Určitě souhlasím, že manipulace je silná a pokud se uvádějí takhle zásadně nepravdivé informace, tak je to průšvih. Na druhou stranu si myslím, že infoprodukty (především ty zahraniční a zaměřené na užší, specifické cílovky) mají na trhu své místo a obecně bych tenhle model nezatracoval. Je to bohužel na inteligenci a bystrosti zákazníka, jestli pouze skočí na lákavou reklamu nebo kupuje kvalitní informace od prověřeného autora.

 10. Petr Jeník dne 01.09.2013 v 17.19 hod.

  Lukáš Voplakal: aneb přesně to, co píšu v článku: …vím že lžou, ale stejně jim věřím :)

  Né – máte pravdu v tom, že prodávat informace má smysl. Sám to dělám. Ale né touto formou. Tohle natáčení videí, lákání potenciálních zákazníků na něco zdarma a následná psychomasírka, to není prodej informací. To je prostě to, čemu se v ofline světě říká „šmejdi“.

 11. Mirek Špionážní Vrtulník dne 01.09.2013 v 17.33 hod.

  Mě příjde, že ta největší vlna už je za náma. I těch spamu již ubylo, možná se rozkřiklo že je to vlastně podvod…

 12. Jirka dne 01.09.2013 v 17.53 hod.

  Všichni ti Kiršové jsou u mě stejní …..
  Co ale nechápu, je Čmolíkovo „chození po uhlí“. Upřesním. Můj bývalý kolega stejného zaměření jako já (pragmatik až za hrob) byl na jeho jedné akci a skutečně chodil po žhavém uhlí. Já, zvyklý vše vysvětlit fyzikálními zákony to dodnes nechápu (kolega taky ne).
  A všechno to bylo „jenom v hlavě“ (prej).
  Doprčic jakto, že to funguje jenom na základě nějakého „ukecání“, které před tím prodělali s Čmolíkem? Ta hlava toho umí asi fakt nestečně mnoho, co je nám skryto.
  Fakt Kiršovce nemusím, ale to uhlí „jen“ na základě promluvy do duše mi hlava nebere.

 13. Petr Jeník dne 01.09.2013 v 18.11 hod.

  Jirka: Vysvětlení je poměrně jednoduché. Není to v hlavě, ale skutečně jde o fyziku, resp. o malou tepelnou vodivost způsobenou velkou porézností dřevěného uhlí.

  Aby došlo k popálení pokožky, je třeba do daného místa povrchu těla přenést určité množství energie, tedy tepla. Dřevěné uhlí, vzniklé hořením dřeva, je porézní materiál, který teplo velmi špatně vede. Při kontaktu pokožky se žhavým uhlím se sice přenese malé množství tepla z povrchu žhavého uhlíku na kůži, ale díky malé tepelné vodivosti nepřechází další teplo na pokožku zvnitřku uhlíku dostatečně rychle, aby mohlo dojít k popálení.. Mezitím při kroku se pokožka ochladí a při dalším kroku se vše opakuje. Kdyby člověk zůstal stát na místě, aby umožnil převod dalšího tepla z vnitřku uhlíku na chodidlo, nebo kdyby uhlíky byl rozžhavený materiál s lepší tepelnou vodivostí než je dřevěné uhlí, např. kamínky nebo kov, k popálení by určitě došlo. Přítomností kamínků v ohništi se dá také vysvětlit těch několik úrazů, vzniklých při obřadu v moderní době. Šamani to ovšem vysvětlili nedostatečným soustředěním.

 14. tomR Hry na android dne 01.09.2013 v 18.21 hod.

  Ten neuroretard mi hned přišel jako totální blbost. Z videí ze školení a poskakování na sedačkách mi bylo těch lidí i docela líto. Nevím jestli to je tak jen v česku, ale spousta lidi si fakt myslí, že bez práce a úsilí můžou čekat zázraky a bohatství. Myslí si, že po nějakém školení či stupidní magnetické rezonanci se jejich životní cesta změní v úspěch a bohatství, fakt zoufalost. Nejdříve je třeba tvrdá práce a poté sklízet ovoce.

 15. Kapibara dne 01.09.2013 v 19.08 hod.

  Čmolík pěstí. Kirš pár facek.

 16. Jan Potůček ProSEO.cz dne 01.09.2013 v 19.16 hod.
 17. mkurri mkurri.cz dne 01.09.2013 v 19.28 hod.

  Petr reaguje na můj článek, abyste byli v obraze (podpis)..
  Nevím, proč Petr zvolil tuto formu jako odpověď, ale to je jeho věc.
  Nesouhlasím s MI a v MI nejsem namočený ani jsem to nikdy nepropagoval.
  Prodej informací může fungovat to nepopírám, ale ten tu je denně (noviny, blogy) a byl tu před Kiršem. Funguje už několik let v zahraničí na stejném principu jako Kirš, ale i na zcela rozdílném. Sám Petr prodává informace (je za tím spousta práce a vybudoval si předtím jméno mezi komunitou – forum, bloggeři,…)
  A jak píše Pavel v 4. komentáři: „Dle mě web (blog) slouží jako podpora pro vytvoření dobrého jména. Ukázat část toho co umí a získat na trhu důvěru, že jsem (můžu být) expert.“ A to je cesta, kterou popisuji i v článku, který sklidil tento rozruch nebo „schválení“ MI…

 18. Petr Ozogán Deník (budoucího?) milionáře dne 01.09.2013 v 20.35 hod.

  Jsem rád, že tem článek vyšel, i když ne se vším co tam je uvedeno souhlasím. Určitě je tam moc velká manipulace s lidmi a snaha ovlivnit je k nákupu. Na druhou stranu, si myslím, že i tak mohli Kirš a Čmolík někomu ukázat cestu. Přesněji, Kirš mohl ukázat, jak začít využívat v podnikání výhody internetu. Nechci odsuzovat infopodnikání, bylo by jen dobré zbavit se takových lidí a nečistých praktik. Sám jsem k tomu na svým webu něco podrobnějšího napsal.

 19. Gabonator dne 01.09.2013 v 20.54 hod.

  Na moje prekvapenie Neurorestart mal väčší úspech ako MIO. Týmto faktom som bol prekvapený a spočiatku som tomu neveril. Ak ľudia sú ochotný za niečo zaplatiť asi to až taká blbosť nebude. Z toho plynie poučenie, že ak neviete kde ležia peniaze, tak ste úplne mimo, ako som aj ja bol. Treba sa z toho poučiť a nie len kvákať sprosti a čakať kedy sa im to nepodarí. Viac fandom p. Jeníka pomôcť nemôžem.

 20. Thomys jak zhubnout dne 01.09.2013 v 22.02 hod.

  Mám docela dobrý odhad na lidi a pan Čmolík na mě působí opravdu velmi špatně. Od první chvíle mu nevěřím ani slovo. Bohužel jsem si ale ověřil jednu věc. Lidi jsou ochotni zaplatit za cokoliv..jakoukoliv blbost. Stačí několik referencí, rádoby dukazy a davové šílenství a uvěří všemu. Dokonce uvěří o tomu, že jim to pomohlo. Ted se bavím obecně o info produktech.

  Ale já bych chtěl jíst cestou te kvality. Věřím, že ta cesta kvality může mít uspěch.

 21. don Pedro dne 01.09.2013 v 22.13 hod.

  Kiršovi sa dá veľmi ľahko skočiť na špek. Hlavne keď podnikáte a stále sa snažíte nejak developnúť biznis, nemáte sa s kým poradiť,.. príde to ako skvelá príležitosť.. Ale po 3 videu keď sa na vás ten Kirš tak blbo škerí ako imbecil vás to už musí začať srať. no škoda. a ten blbec Čmolík, to je dobrá komédia 😀 žiaľ osobne poznám rozumných ľudí, ktorých odrbal.. :) pobavili nás ale čo s nimi? kde je ochrana spotrebiteľa? kopec ľudí bolo oklamaných nepravdivými tvrdeniami o produktoch či službách.

 22. Petr Jeník dne 02.09.2013 v 7.13 hod.

  mkurri: Neber to prosím osobně. Máš pravdu, že jedním z důvodů pro napsání tohoto článku byl článek tvůj, ale tím hlavním důvodem je to, že podobných článků očekávám víc.
  Hlavně tam, kde se před časem objevily pochvalné články prošpikované affil odkazy.
  Všichni budou psát že je to hnus. Všichni už vědí, že to nefunguje, vědí že jsou to lháři a podvodníci….. ale odprostit se od té myšlenky, že to co Kirš se Čmolíkem prezentují funguje, to je pro ně stále těžké.
  Chápu to. Je to hodně lákavý vydělávat miliony za nic. A to jak to ti dva podávají, je opravdu věrohodný.

 23. Martin dne 02.09.2013 v 17.00 hod.

  Zrovna jsem se chtěl dnes zeptat na nové informace o těch info zmrdech… Opět jsem nebyl zklamán, ten Čmolík je vážně čurák největší a hned z jeho písemného projevu mi bylo jasné, že nikdy nic pořádného studovat ani nemohl (píše ještě hůř než já) :-) Ještě jsem slyšel, že Pavlík Říhač rozjíždí někdy v září nový projekt (zaměřený myslím na peníze) 😀 PJ NA HRAD!

 24. Jarda web dne 02.09.2013 v 19.14 hod.

  To je dobře že se o nich píše snad to už někomu otevře oči.

 25. Krabath Internetový magazín dne 02.09.2013 v 19.37 hod.

  Také jsem si (dříve( přečetl co výše zmíněný nabízí a i když nejsem žádný profík v oboru, nějak se mi to nezdálo. Asi nejsem zas tak blbej, abych naletěl. Nyní se to s největší pravděpodobností potvrdilo, že to co nabízel byla a je blbost a snůška lží.

 26. petr psychcap dne 04.09.2013 v 0.50 hod.

  Gabonator v příspěvku říká, že Neurorestart byl úspěšnější než MIO. Dají se ta čísla někde skutečně nezávisle ověřit, nebo je to jen další bublina?
  Jinak po žhavém uhlí se v Čechách chodí už nejméně od začátku90.let. Akorát se s tím nedělaly takový humbuk, nebyl na to TM a naplatily se za to takové peníze. Kromě fyziky tam hraje roli i míra sugesce a smečkový efekt, které pomáhají překonat strach.

 27. peto counter strike dne 04.09.2013 v 15.29 hod.

  hlúpe ovečky vždy potrebujú niekoho kto ich bude viesť a oberie ich o peniaze. Keby tu nebol Kirš tak ich okradne niekto iný

 28. Jozef inzerce psů dne 09.09.2013 v 10.49 hod.

  troufá si někdo odhadnout, kolik to Kiršovi vydělalo?

 29. Jan Dodávky dne 14.09.2013 v 12.09 hod.

  Ten kdo se nechal napálit se teď musí držet za hlavu. Myslím si že to byli i inteligentní lidé. Než z nich udělal ovce.

 30. Lena dne 15.09.2013 v 21.29 hod.

  To vysvětlení s chozením přes uhlí se mi líbí, ale nedávno Čmolík na svém FB zveřejnil fotku nějakého svého Mistra, který v tom leží. A tohle už mi hlava vážně nebere. Umí to někdo vysvětlit?

 31. Petra dne 19.09.2013 v 8.23 hod.

  Dobry den. Praci pana Cmolika vubec nehodlam shazovat. V mnoha vecech ma pravdu. Na druhou stranu, ve svem zivote jsem se naucila velmi dobre zvazovat, ci rady v zivote budu poslouchat. Kdo jsou lide, kteri mi chteji radit. Jake zkusenosti maji v oboru, ve kterem mi radi. Nikde jsem nenasla profesni zivotopis pana Cmolika. Vse je datovano od Inner winer. Predtim, jako by neexistoval. A to je pro mne zarazejici. Jeho praci sleduji velmi pozorne a verim, ze ve spouste veci ma i pravdu. Na druhou stranu, vse potrebne rekl uz ve vsech svych videich zdarma. Chytry clovek si z toho myslim vezme vse potrebne a jde dal. Jeho knihu jsem si koupila a precetla. Nerekla mi nic, co bych uz nevedela. Jen to hezky shrnula. Jiri si dal velkou praci a ve svem programu jen shrnul hezky informace, ktere se doctete v par knihach o osobnim rozvoji, duchovnu a esoterii. Lide jsou v dnesni dobe velmi rozezrani a na vse chteji ruzovou tabletku…hlavne aby nemuseli nic moc delat. Proto lide jako Jiri nebo David funguji….i kdyz abych nekrivdila Jirimu, on lidi do akce kope. Jiri ma bravurne zmaknuty marketing, obchodni dovednosti a i rec tela. Je to skoro Mistr ve svem oboru. Jen ten ulisny vzhled bych vynechala…ten mu ubira na kvalite. Je mi jedno, kolik vydelal a budiz mu prano. Dokud bude existovat lidska hloupost, budou tyhle veci fungovat. To co je pro mne zasadni a chtela bych zdre rict….vzdy nez clovek vyda sve penize na nakup cehokoliv, mel by premyslet a zjistit si maximum informaci. Vyborne to popisuje Ivo Toman na par svych videich na You tube. Jsou to videa o prodejnich manipulacich, ale i o pozitivnim mysleni….vrele doporucuji!

 32. Richard Lví Pracka GGB Luděk Vostrý podvody? dne 24.09.2013 v 13.31 hod.

  Tohle je další týpek, který mámí z lidí prachy. Kiršovo vyznávač. Dokonce si svůj nový podvodný web pojmenoval milionovyplan.com (cz doména je obsazená) a propaguje tam zázračné zbohatnutí. Pravda o tom, jak to končí s těmi, co mu nalítnou, je tady:

  http://ggbtading.blogspot.com/Štítky: , , , , ,