Čec 26

Vláda přišla o zbytek rozumu. Chce snížit paušální výdaje pro OSVČ

26.07.2011 v kategorii Krátce. / Zobrazeno 4 777x / 2 komentářů

Se zájmem jsem si přečetl článek na idnes o tom, jak vláda chystá trochu zatopit drobným podnikatelům. Z 60, resp. 80 procent paušálních výdajů chce umožnit podnikatelům dát si do nákladů výdaje ve výši pouhých 25% což většinu takových jako jsem já bude stát hezkých pár korun na daních, nebo v lepším případě budeme nuceni opět začít podvádět.

Kromě toho, že se udivuji nad tím, proč si to chce vláda rozházet u lidí, kteří ji volili, udivuji se i nad tím, jak přicházejí na ta čísla. Myslel jsem, že ta procenta z něčeho vycházejí. Z nějakých statistik, které říkají, že truhláři a zámečníci mají průměrné výdaje 80% z příjmů a ti co nenakupují tolik materiálu, tak 60%.

A ono se ukazuje, že je to jinak. Že si ta čísla někdo cucá z prstů jen podle toho, jaká je doba a jak se jim to právě hodí.

„Volby jsou daleko a potřebujem peníze,“ řekl si Kalousek a koho by tedy mohl oškubat? Přece živnostníky. Odbory nad nimi ochranou ruku nedrží a tak se není čeho obávat.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


2 komentářů / Vláda přišla o zbytek rozumu. Chce snížit paušální výdaje pro OSVČ

  1.  Igor dne 26.07.2011 v 17.25 hod.

    Ve filále vyberou ještě míň, každej si dá do nákladů každou kravinu a neodvede nic :)
    Stejně jako zvýšení DPH nepřinese víc peněz. Logiku téhle „pravicové“ vlády opravdu nechápu.

  2.  Sten dne 17.09.2011 v 19.12 hod.

    Stát nás tím nijak obírat nebude, bude stačit začíst si vést evidenci nákladů. Já s tím problém nemám, náklady mám kolem 50 %, tak proč bych měl platit stejnou daň z příjmu jako vy, když takové náklady evidentně nemáte a ten rozdíl vám zůstane? Ale ne, špatná je samozřejmě vláda, že se rozhodla tenhle nesmysl zrušit.Štítky: , , , ,