Bře 29

Živnostníci dostanou příští rok od Kalouska pořádně zahulit :(

29.03.2012 v kategorii Podnikání. / Zobrazeno 7 566x / 32 komentářů

Tak nám vláda udělala zase takovou malou čáru přes rozpočet a to ještě tak šibalsky, aby mohla vyprávět, že se vlastně nic nestalo. Mluvím pochopitelně o daňovém zatížení drobných podnikatelů. Výdajové paušály nám zachovají. To je ta pozitivní zpráva, kterou bude Kalousek a spol. vyprávět veřejnosti a chlubit se, jak nás podporuje.

Ovšem kdo bude chtít uplatňovat výdaje procentem, nebude si moci uplatňovat slevu na dani ani daňové bonusy na děti.

Takže v mém případě opuchnu o téměř 50 tisíc (moje sleva na dani + dvě slevy na dani na děti). To je panečku podpora drobného podnikání a rodin s dětmi.

Když k tomu přičtu měsíční ztrátu téměř 1000€, o které měsíčně přicházím kvůli tomu, že dodržuju evropským zákonům odporující loterijní zákon, tak je to už celkem slušná taškařice, kterou si na mě ti pánové ze shora připravili.

Také se mi chystají zvednou DPH z 20 na 21%. O další příjmy méně, protože nebudu zdražovat z 20€ na 20,2 €.

A protože se já vůl chovám zodpovědně a topím doma plynem, pochopitelně ani toto chování nemůže zůstat bez potrestání a na toto dříve ekologické topení mi uvalí ekologickou daň.

Copak si na nás ještě panáčkové vymyslí? Kdy mi dojde trpělivost a z týhle země uteču podnikat někam jinam? Už to asi fakt nebude dlouho trvat.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


32 komentářů / Živnostníci dostanou příští rok od Kalouska pořádně zahulit :(

 1. HC Zrcadlo.blogspot.com dne 29.03.2012 v 19.50 hod.

  Kdysi jsem o panu Kalouskovi napsal:

  Lakota je charakterová vada. Hlavně, ať nikdo (kromě mě) nic nemá. Ideologicky pevným skrblíkům nevysvětlíte, že rozpočtu nejvíce pomůže, budou-li se mít lidé lépe.

  Celý text: http://bit.ly/vyYO8e

 2. Duben Online hry zdarma dne 29.03.2012 v 22.31 hod.

  K tomu přidej další specialitku o které se uvažuje, že pokud budeš chtít někomu dát aspoň trochu práci a nemáš jí dost na HPP, ale jen na dohodu, tak bys všechny takové dohodáře měl prý posílat na lékařskou prohlídku. viz. http://ekonomika.idnes.cz/podnikatele-musi-na-lekarskou-prohlidku-ff1-/ekonomika.aspx?c=A120328_204755_ekonomika_brm Já teda nevím, co v té vládě hulí, ale podle toho co z nich leze to musí být extra silnej matroš.

 3. Igor webhosting dne 30.03.2012 v 0.29 hod.

  Tahle vláda dělá dlouhodobou kampaň pro komanče a jinou verbež, tohle nemá s pravicí nic společnýho. Kde jsou ty jednoduchý a nízký daně?
  Oni opravdu nedělají nic pro nikoho (krom sebe) a to jejich škrtání a zvyšování daní akorát snižuje kupní sílu => menší výroba, prodej => propouštění => ještě větší sračky než tam, kde si to lidi samy prožrali třeba v řecku.
  Se divim, že tady ještě nějaký firmy vůbec jsou. Přitom by stačilo jen nalákat investory ze zahraničí a vytvořit pořádný podmínky pro podnikání, zaměstnávání lidí, atd …

 4. petr RSS4biznys dne 30.03.2012 v 5.41 hod.

  Mno Petře, ale zase jsem četl, že sociální a zdravotní spadne živnostníkům na polovinu.
  Edit: Teď jsem si přečetl aktuálnější článek….takže ne snížení, ale zvýšení??? Ti to hodně střílí od boku odborníci…

 5. petr RSS4biznys dne 30.03.2012 v 6.07 hod.

  Na druhou stranu, našel jsem i toto. Nemám čas to teď počítat, ale myslím si že to nebude daleko od pravdy…

  Porovnání – hrubý příjem 30 000 Kč, daňová sleva za dvě děti
  Celkový odvod státu za rok (daň z příjmů + pojištění)
  Přepočtený čistý měsíční příjem
  OSVČ 2012, 15 588 Kč, 28 701 Kč
  „Kalouskova“ OSVČ
  59 784 Kč, 25 018 Kč
  Zaměstnanec
  182 712 Kč, 24 974 Kč

  Pokud zaměstnanec zaplatí státu 12 X víc
  než OSVČ, tak se mi to nezdá normální!

  Pokud to Petře vynásobím…tak opravdu, přišel bys o cca 44k ročně. Možná je to nemorální, ale mnohem více nemorální je obírání zaměstnanců…ti stát táhnou (daně +sociálnízdravotní), nikoliv drobní živnostníci…

 6. Petr Jeník dne 30.03.2012 v 6.08 hod.

  Jo jo – na dvojnásobný růst sociálního a zdravotního bych býval skoro zapomněl 😀
  Už se tomu musím fakt smát.
  Rok 2013 pro mě bude znamenat cca -33 tisíc měsíčně oproti tomu, co bych mohl mít.
  (1000€ kvůli loterijnímu zákonu, 4000 Kč protože nebudu mít nárok na slevy na dani, 3500 navýšení sociálního a zdravotního)
  No to bude paráda. Naštěstí už si začínám pomalu zvykat. Těch 1000€ mi chybí už teď, tak to pak nebude taková rána.
  Mají to dobře zmáknutý. Dělat z lidí debily se musí postupně, aby si zvykali.

 7. Petr Jeník dne 30.03.2012 v 6.16 hod.

  K těm odvodům „zaměstnance“ – 2/3 z toho co píšeš neodvádí ten zaměstnanec, ale odvádí to za něj zaměstnavatel – tedy podnikatel, popř. stát v případě státních zaměstnanců. Tam se ovšem o odvodech nedá mluvit vůbec. Jde o státní peníze, které stát zaplatí sám sobě z jedné kapsy do druhé.
  Tyhle výpočty jsou jen socialisticko-komunistický strašáci mající v lidech vyvolávat jakýsi třídní boj mezi podnikateli a zaměstnanci, kterého následně politici využívají k opodstatnění dalšího škrtání či zvyšování daní.

 8. Bíbr Bali dne 30.03.2012 v 6.22 hod.

  Jedině zmizet, dokud je čas a něco ti zbylo.

 9. -OB- Treking dne 30.03.2012 v 7.44 hod.

  To Bíbr: „Zmizet“ je zásadně špatný, idiotský přístup, k problému. Kvůli pár stovkám nenasytných politiků a lobbystů, kteří tady otravují vzduch, mají lidi začít opouštět zemi? Zase po tisících? Nebylo takových emigrantských (exilantských) vln již dost? Není rozumnější vyhnat těch pár stovek zlodějů, co tuto zemi drancují a ničí?

  To Petr: Zaměstnanec neplatí 44× více, než OSVČ. O fous více ano, většinu z toho ale platí zaměstnavatel. Zaměstnanec, oproti OSVČ, se nemusí téměř o nic starat (sehnat práci, účto atd.), když má po 8,5 hod. padla, tak má padla. OSVČ často nemá padla ani po 10 hodinách s mnohem menší pravděpodobností stálého příjmu…

 10. Inwebstor web dne 30.03.2012 v 8.54 hod.

  petr: To srovnání je úplně mimo. Autor výpočtu zahrnul do srovnání odvody zaměstnance i zaměstnavatele. To je samo o sobě v pořádku.

  Pokud už tak ale učinil, tak by musel zahrnout i efekt daňového štítu u DPPO, aby ta čísla byla vzájemně srovnatelná.

  Takhle jsou to hrušky s jabkama.

 11. Duben Online hry zdarma dne 30.03.2012 v 9.39 hod.

  Vzhledem k tomu, že většina zákonů je postavená tak, aby znepřijemnili podnikání, ale pořád si tam nechali skulinku pro vlastní firmy (na spřátelených firmách se přece nejlépe odklání), tak se to dá brát jako motivaci k počítání.

  Já si třeba vedu v účetnictví rozdělená jednotlivá nákladová střediska dost detailně, takže vím přesně, že paušál se mi zatím vyplácí, ale je to jen o kousek. Až Kalousek, nebo jiný expert, překročí pomyslnou hranici, tak přejdu z paušálu na normální účtování položek. Jako plátce DPH, kterého ze mě povinně udělali, stejně podrobné příjmy a výdaje už dávno vedu. Víc práce s účtování v tom už nebude a jakmile se sníží paušál pod 50 procent, nebo takhle sníží odvody, tak ze mě dostanou jen a jen méně. A dokud si nezaslouží víc (nebudou nahoře pracovat smysluplně) tak ani víc nedostanou.

  Kalousek je v tomhle nepoučitelný, stejně jako se zvýšenou daní na pohoných hmotách a logickému poklesu spotřeby => snížení celkově vybrané částky na daních. A nedá si říct a nedá …

 12. Petr Jeník dne 30.03.2012 v 9.47 hod.

  Ono v tomhle případě vůbec nejde o to zvednou výběry daní. Ty se stejně nezvednou a on to ví.
  Je to jen populistický krok, jak na svou stranu nalákat zaměstnance, kteří se cítí být ukřivdění tím, že „bohatí podnikatelé“ odvádí málo.

 13. georgejc dne 30.03.2012 v 9.55 hod.

  V příštích volbách stejně vyhraje levice a bude to ještě 100 x horší

 14. petr RSS4biznys dne 30.03.2012 v 10.18 hod.

  Tak jasně, že je odvádí zaměstnavatel (je to tak ve výpočtu), ale právě proto jsou zaměstnanci pro něho dražší. I když ten štít, jak zmiňuje inwebstor, dopady pro firmy snižuje to ano…Mno, že vyhraje levice je jisté a dost pochybuju, že bude tyto novoty rušit. Černou práci za ni udělalala naše pseudopravice, tak co. Slíbí to sice, ale pak řekne že předvolební sliby nezapadaly do reálného rámce (že lhali jako když tiskne neřeknou)…a půjde to ještě s větší bídou úplně do kopru…

 15. Inwebstor web dne 30.03.2012 v 10.37 hod.

  petr, goergejc: Sice to tu už bylo označeno za idiotský přístup, ale já mám jasno.

  Už před nějakou dobou jsem došel k rozhodnutí, že nechci dlouhodobě žít v ČR. Nevěřím, že jedinec může změnit prohnilý systém.

  I těch málo skutečně fungujících demokracií (Švýcarsko, silně váhám u USA kvůli silné federální vládě) jsou postaveny primárně na faktu, že jejich obyvatelé mohou jednoduše hlasovat nohama.

 16. Petka dne 30.03.2012 v 12.46 hod.

  Moje motivace pro vydělávání peněz je na bodu mrazu a radši si budu dopřávat větší oraz. Než ty peníze věnovat státním úředníkům, tunelářům, projektům typu TOJECOOL, nefakčenkům,

 17. Doomm Hry pre dievčatá dne 30.03.2012 v 12.52 hod.

  Legendárny citát, použitý aj v Meet Joe Black, hovorí, že na svete sú isté iba 2 veci – dane a smrť. Toto bohužiaľ zistili aj v Čechách aj na Slovensku a keďže zo smrti bežného človeka žiaden zisk nemajú, zamerali sa na dane. Je úplne jedno, či ide o ľavicu, alebo o pravicu (pretože toto klasické rozdelenie pomaly ale isto stráca význam), všetci chcú jediné: aby tí, ktorí pracujú a snažia sa, zadotovali všetkých ostatních, vrátane nich samých. Smutné, ale iba ťažko zmeniteľné :-(

 18. Petka dne 30.03.2012 v 13.11 hod.

  Ještě je sranda mezi offline byznysem a online. V tom prvním jen málokdo přiznává všechny příjmy.

 19. kenthanio web dne 30.03.2012 v 14.47 hod.

  Pokud kvuli loterijnimu zakonu opravdu prichazite o 1000 EUR mesicne, reseni existuje: zalozit firmu v USA. Da se to cele udelat pres internet a firmu pak takto ridit na dalku.

  Samozrejme to nebude uplne trivialni, ale u takoveto castky by se to mohlo vyplatit. Za samotne zalozeni firmy zaplatite radove nekolik tisic korun (coz je snesitelna investice) a pak zrejme bude potreba stravit par hodin pochopenim toho, jak to vsechno vlastne funguje, jak se povede ucetnictvi apod.

  Zakladanim firem v Americe se zabyva treba Inc Paradise provozovana Johnem Vanharou, ale urcite bude existovat vice dalsich moznosti.

  Predpokladam, ze naklady (vc. casu) spojene s veskerymi nutnymi administracnimi operacemi je mozne vecpat do tech ~25.000 Kc, takze by se to mohlo vyplatit.

  Pokud to udelate, bylo by fajn o tom napsat sem do blogu. Sam s tim zkusenost nemam a mohlo by to byt dost zajimave.

 20. Petr Jeník dne 30.03.2012 v 14.58 hod.

  Opravdu přicházím
  USA není vůbec dobrá varianta – tam to mají co se gamblingu týká ještě horší.
  Už nějaký čas si ale pohrávám s myšlenkou offshore firmy v nějakém z daňových rájů.
  Né že bych nechtěl platit daně, ale právě kvůli tomu zákonu.
  Ona to ale není až taková legrace, jak se může zdát.
  Je tam spousta úskalí. Ono totiž nezáleží pouze na tom kde má firma sídlo, ale také na tom, odkud je firma řízena.
  Zjišťuji pochopitelně co se dá a až budu vědět vše na 100%, určitě se o své poznatky podělím.
  Už jsem měl kvůli offshore i jednání a dle majitele společnosti, která tyto firmy zřizuje, se jim velmi zvedl počet zákazníků právě kvůli tomu loterijnímu zákonu.
  Jak ale říkám, nepůjdu do ničeho, aniž bych měl naprostou jistotu, že bude vše v rámci zákona. Nějaké pololegální řešení s vyhlídkou stíhání či různých pokut fakt nechci podstupovat.

 21. hehe CSS online dne 30.03.2012 v 15.08 hod.

  Kam zase tentokrat potecou dane …

 22. kenthanio dne 30.03.2012 v 16.01 hod.

  Petr Jeník: OK. Nenapadlo me, ze to v USA bude v tomto ohledu jeste horsi. Kazdopadne drzim palce, at to dobre dopadne. Je smutne, ze cesti podnikatele musi utikat do zahranici (minimalne papirove), misto toho, aby platili dane v rodne zemi. Ale nic jineho se holt delat neda..

 23. Lydie Svatební oznámení dne 30.03.2012 v 21.27 hod.

  Petka: S tím offline a online podnikáním to zase není tak jednoznačné. Znám spoustu fotografů, kteří mají online příjmy ze zahraničních fotobank (mikrostock) a nedaní nic. Dolárky jim přijdou na PayPal a nic se neděje. Mají na vánoční dárečky nakoupené na ebay. Smutné na tom je, že všichni jsou zaměstnaní na různých teplých místech a část z nich fotky v práci ve „volných chvílích“ vyretušuje i odešle do fotobank.
  My, kdož se pak tímto byznisem živíme na plný úvazek, jen nadáváme na inflaci v cenách fotek. No a zdaňujeme příjmy naplno.
  Takových příkladů by se našlo určitě víc.

  Takže nakonec vlastně ani nelze souhlasit s dalším tvrzením, že se úředníci v práci flákají. Někteří jsou naopak pilní jako včeličky :-)

 24. Michal Krčmář Copywriting dne 31.03.2012 v 5.40 hod.

  Jestli jsem to dobře pochopil, tak se to zvyšování týká jenom paušálu, je to tak?

 25. Kamczik Měkké drogy dne 31.03.2012 v 12.50 hod.

  Taky jsem to pochopil tak, že se to týká jen paušálů …
  Vždycky to zloději byli a vždycky budou … s tim už se v tomhle státě nic dělat nedá …

 26. Martin dne 31.03.2012 v 21.45 hod.

  Inu politiku do toho netahejme, ale nejste rádi, že se alespoň něco děje?

  Ad. plyn Petře, pořád máš šanci topit elektřinou :) nebo uhlím nebo si koupit spacáky pro mínusové teploty 😉

  Já předělal auto na LPG, tak jsem zvědav, kdy si pánové uvědomí, že to letos udělalo/lá dalších x tisíc lidí a zvednou spotřební daň na LPG.

 27. Tomáš dne 02.04.2012 v 19.13 hod.

  Tenhle návrh je komedie. Dvojnásobné odvody, které budou činit asi 8tisíc vlastně zničí všechny nízkopříjmové živnosti. Platit 8tisíc a k tomu ještě daň si lidi se ziskem pod 30-35k nemůžou dovolit.

  Navíc navrhují snížit limit pro registraci k DPH na 450k, to už je obrat, který vygeneruje naprosto průměrný IT živnostník. A přihlášení k DPH bude znamenat ztrátu dalších 20% pro lidi, kteří doposud DPH neplatili.

  Politice tohoto státu moc nerozumím. Největším problémem je švarcsystém a místo aby bojovali proti konkrétním hříšníkům, pokutovali je a zastrašili ostatní, tak plošně postihnou všechny živnostníky.

 28. kenthanio dne 02.04.2012 v 22.26 hod.

  Nema se nahodou zvysovat jen vymerovaci zaklad? Pak bys s nulovym prijmem platil stejne zalohy jako ted (nebo mozna i nizsi, protoze tusim ma klesat ta sazba), ale s prijmem napriklad ~100k mesicne bys skutecne platil zhruba dvojnasobek.

  Kazdopadne je to totalni picovina. Stat si penez, ktere vybere, vubec nevazi a uplne je rozhazuje. Nejde jen o proflaknute rozkradani, ale i o neustale prerozdelovani – podivejte se, v kolika skolach jsou treba ruzne dotykove tabule. Z vlastni zkusenosti vim, ze jejich prinos je naprosto minimalni a rozhodne to neni neco, co nezbytne potrebuje temer krachujici stat. Skola ovsem penize stejne dostane a na co je pouzije je irelevantni, takze se tabule koupit klidne muzou, ze?

  Takovych veci by se naslo vsude plno. Jinak temto opatrenim skutecne fandim, protoze tento stat potrebuje jeste vyssi nezamestnanost, ktera vznikne likvidaci drobnych zivnostniku.

 29. Michal Krčmář Copywriting dne 05.04.2012 v 8.25 hod.

  snížit limit pro registraci k DPH na 450k mi přijde jako úplná hovadina. Protože pak nebude plátcem snad nikdo.

 30. Honza http://www.jaknapujcky.cz dne 22.04.2012 v 13.37 hod.

  To Michal: spíš bude neplátcem, ne? :-)
  To Petr: Jednou jsem se rozhodl, že to zkusím čistě po internetu, ale mám to jako ty Petře. Mínus za hazard, sankce za děti, atd.
  Jsou to prostě klacky pod nohy, ale na druhou stranu, když by ty klacky nebyly, tak by to dělali všichni = větší konkurence = horší výsledky = stejně nižší příjmy.

 31. petr RSS4biznys dne 25.04.2012 v 7.23 hod.

  Tak Petře, tak zase změna, viz: http://aktualne.centrum.cz/finance/penize/dane/clanek.phtml?id=742331
  Ale ještě bych to neviděl jako konečnou variantu…klííííííd.

 32. Václav web dne 30.07.2012 v 21.27 hod.

  Osobně bych to viděl dát firmu do „daňového ráje“Štítky: , , , ,