Kvě 15

Známý mi přiznal, že se kvůli Amway zadlužil. Přesto tvrdí, že to bylo skvělý

15.05.2013 v kategorii Trendy a události. / Zobrazeno 32 032x / 55 komentářů

Není vůbec náhoda, že dnes píšu takovýto článek i přesto, že je to už asi půl roku, co jsem s jedním známým na toto téma vedl hovor. Ani nevím proč, ale zmínil jsem se o Amway. A on mi řekl, že se tomu sám věnoval skoro pět let. A mluvil o tom dost nadšeně. Až jsem si začal skoro myslet, že se mu to snad možná i vyplatilo.

Ale ejhle. Po chvíli vyprávění začal obracet. Nadšeně mluvil o školeních, o té skvělé motivaci, o té energii, kterou mu jeho školitelé předávali. O tom že to jde na tom vydělat. Že zná spoustu lidí, co na tom vydělali. No prostě takový sen.

Pak ale došlo na dotazy, proč s tím skončil. No protože to bylo finančně moc náročný. Ty školení stály spoustu peněz. Aby dosáhl na lepší provize z prodejů toho skvělého zboží, tak si to kupoval sám. Půjčoval si peníze od známých, aby si mohl nakoupit zboží, z jehož prodeje nebude mít 20, ale 40% provizi.

A jemu to nedocházelo. A vlastně mu to nedochází ani teď. Bylo to prostě úžasný. A to i přesto, že naprosto nic nevydělal a ještě se zadlužil tak, že až do dnes splácí své dluhy.

A myslíte, že prozřel? Nee. Ještě teď o tom celém mluví v superlativech. Bylo to úžasný. Dali se na tom vydělat balíky prachů. Ta úžasná motivace. Ta energie….

A není sám. Stačí se podívat na komentáře po články o Amway. Nebo ještě lépe na komentáře pod videi na Youtube ze seminářů Amway.

Tady je jedno takové video:


 

A tady pár komentářů pod ním, které reagují na negativní ohlasy:

„motivace vám asi nic neříká co? 😀 tyhle semináře jsou určený pro zvednutí motivace, dodání informací a pomoc nováčkům..“

„To sis asi spletl video, já tuhle firmu znám, patřím do ní, vím jak to tam chodí, znám ji do detailu a ty.. o ní nevíš vůbec nic! tak pomlč kamaráde. To ty patříš ke stádu retardovaných nezaměstnaných oveček. Ti na pódiu jsou 100 známější než ty. Po tobě ni pes neštěkne tak zalez k popelářum nulo ;)“

Dobrý ne?

No a ti co mě znají, tak vědí proč tohle píšu. Opravdu to není náhoda. Podívejte se na tohle video na facebooku.

To neuvěřitelné nadšení. Davy plácající rukama do taktu. Ta úžasná energie. Ta motivace. Ta ukázka toho, jak se budou mít, když je budou následovat.

Prostě jako by David Kirš a jeho Milionové bůh ví co z prdele vypadlo Amway.

A co je na tom nejlepší? Ty komentáře. Ty články o Kiršovi. Vždy v nich čtu „jde na tom vydělat“, „znám lidi, co na tom vydělávají“, „ty jen závidíš těm co to dokázali“ – nikdo nepíše „vydělal jsem na tom“. Všichni jen někoho znají. A chtějí být jako on.

A na dotaz co jim to přineslo, říkají „energii, motivaci….“ – nikdo neřekne „peníze“.

Lidi jsou fakt úplný hovada.

 

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Státní svátky Přehled státních svátků v ČR


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


55 komentářů / Známý mi přiznal, že se kvůli Amway zadlužil. Přesto tvrdí, že to bylo skvělý

 1. Radek P. kuchyňský robot dne 15.05.2013 v 6.45 hod.

  Na jedno takové školení me kdysi vytáhl kamarád.ze strachu z nich. To co jsem tam zažil je fakt úžasné, myšleno ironicky. Bavím se ještě dneska. Do sálu vběhl i pajtašci a celý sál začal freneticky tleskat, dupat, atd. Pak začali lidi oblbovat. Kdyby mě tam Klamoš nezdržel aspoň do pauzy, šel bych po dvou minutách :-) :-)

 2. dk pánské peněženky dne 15.05.2013 v 7.00 hod.

  Petře, tenhle článek je jako na zavolanou. Mám dobrého kamaráda co nesmrdí korunou. Ve volném čase jezdí nebo spíše jezdil s pizzou aby si přivydělávával každou korunu. No a co dělá nyný? Nadšeně mi vypraví o amway. Jaká to je kvalita, jak dlouho to vydrží atd. Koupil si licenci a hned balíček za 9000 s tím že polovinu mu dohodil jeho sponzor aby mu pomohl. Dokonce se stao něco co bylo nemyslitelé! Je to hokejový fanatik a místo aby sledoval utkání Čr-Kanada jen do brna autobusem na seminář za 350 kč – vím že to zní směšně ale lid co ho znají by pochopili proč tu zde píšu – abych to přirovnal je to asi tak přirozené jako byste šel s Kiršem na pivko. Prostě to nechápu. Denně mě láme abych mu prodal nějakou věc za nákupku z mého eshopu, že nemá prachy, ale pak si koupí startovací balík za 9000 a když mi řekl že za několik týdnů jde na 3 denní seminář za 3000 kč prostě jsem padl na prdel. Hlava mi to nebere !!!! Největší gol – AMWAY má ten čistič na trouby s kterým opravdu vyčistíte všechno zaačené. Jenže koupit si za 180 korun obyčejný ydroxid sodný…to je dost :) Ale nechtěl to vůbec slyšet, už mě určitě zařadil mezi ty nepřející. A ten jeho sponzor? To je náš společný známý – volá 2x týdně a furt nás zve na nějaké semináře. No běs.

 3. dk dne 15.05.2013 v 7.02 hod.

  Omlouvám se za chyby a překlepy – teď jsem otevřel oči.

 4. Lukáš Pítra Marketingový konzultant dne 15.05.2013 v 7.05 hod.

  Je to práce s mozkem na základní úrovni jeho nedostatků, hodně podobná práci běžných médií a řady takových těch standardních rádoby-církví (spíše-sekt). Principy jsou docela hezky vysvětlené třeba v knize Age of Propaganda :-)

 5. Petr Jeník dne 15.05.2013 v 7.12 hod.

  Obávám se, že mozek bys u těchto lidí hledal marně a nemůže tedy jí o práci s mozkem. Jde spíš o práci s bezmozky.

 6. Jiří Šubr Internetový marketing a SEO dne 15.05.2013 v 7.46 hod.

  Tak tak, tohle je opravdu čistě psychologická záležitost. Jejich cílovkou jsou lidi dlouhodobě nezaměstnaní nebo studenti. Oni neznají podnikání a plácají se na různých brigádách a podřadných zaměstnáních. A pak se jednou sejdou s někým, kdo jim vyrazí dech. Idealistické kecy, které však v dané situaci člověka dostanou. Oni najednou zjistěj, že mohou začít podnikat a že hned budou vědět jak, za pár tisíc začnou hned teď. Vím o čem píše, sám jsem při studiích tohle zažil.

  Jako podporu mají samozřejmě spoustu motivačních nástrojů jako knihy a audio, což je další bomba věc – oni vzali nejlepší tituly jako Bohatý a chudý táta a prezentují pod tím jakoby Amway. Ty knihy jsou ve většině případů super a člověku to úplně otevře oči.

  A jakmile do toho vlezete, je to masáž. Samé semináře, otravování nejbližších apod.. Produkty jsou samozřejmě předražené. Bohužel tihle hlupáci co ještě před 14 dny dělali uklizečku si najednou myslej, že ví něco víc než ostatní. To se taky dost prokazuje v diskusích o Amway.

  Kirš si ten model trošku vypůjčil, i když to není až tak drastické, nemusíte nic investovat, většina se řídí přes net a zas až tolik vám mozek nevyplachuje. Ale jinak je to hra s informacema a s psychologií.

 7. Martin IT Efektivně dne 15.05.2013 v 7.47 hod.

  Ono to Amway nemusí být špatné pro ty schopné co ovládají ovečky. To je jako v IT, máš spoustu lidí co do toho vráží prachy, pak některé co se živí sestavováním a opravováním PC a nakonec ten vršek pyramidy co na tom krutě vydělává, ale to máš všude.

  Je pravda, že Amway už zavání manipulací lidí, ale ty co se dostali nahoru taky nějak začínali. Ale upřímně, identicky jako v IT, ne každý má na to, aby se držel na špičce pyramidy…

 8. slavek koupelny dne 15.05.2013 v 7.47 hod.

  Bohužel to dost podceňuješ. Často Nejde o hloupé lidi. Ty firmy jen zneužívají známých principů, jak mozek funguje a na lidi v určité životní situaci to platí jak feromony na červotoče.

 9. Roubenka Stylové a levné ubytování ve srubu dne 15.05.2013 v 7.56 hod.

  Nemám rád zneužívání zoufalých lidí bez práce, což většina, kteří investují do podobných věcí jako je tato nebo pojišťovnictví. Dejte lidem naději a oni půjdou kamkoliv.

 10. jiri dne 15.05.2013 v 8.14 hod.

  Někdy v druháku na VŠ jsem také dočasně podlehl Amway mánii. Nakonec se z toho stala pozitivní životní zkušenost, ale jen díky tomu že jsem včas odešel. Na seminářích to těžce zavánělo manipulací. Nedávno mě znovu někdo zkoušel nabírát, tak jsem šel ze zvědavosti na schůzku (tezke byznysy se probiraji zasadne v KFC u bezedneho kelimku). Kromě neuvěřitelné masáže na zbohatnutí jsem neviděl jediný produkt, ačkoliv tento systém na produktech stojí. Když jsem se natvrdo zeptal kolik holčina vydělává, byla po třech letech stále na nule. Taky ale znala někoho komu to vydělává.

 11. Honza dne 15.05.2013 v 8.15 hod.

  Tenhle nekonečný příběh o násobení štěstí v ČR mně asi nepřestane bavit. Tak si taky zatleskáme, ne? :o)

 12. Olda Blat dne 15.05.2013 v 8.21 hod.

  Souhlas, bohužel i v mém okolí je spousty lidí co do toho spadli a mně to vnucovali. Teď už to třeba nedělají, ale peněz v tom nechali dost

 13. Pavel školení Excel dne 15.05.2013 v 8.41 hod.

  Znám člověka jezdí starou škodovkou, oblečení kupuje v bazarech, půjčuje si u nebankovních institucí, přitom se mu podnikání ohoromně daří a jeho „firma“ vydělává měsíčně statisíce (v dobrých měsících se dostane i přes milión), ale třeba mu nejde o povrchní peníze, ale o tu energií a motivaci, což mu přeji, určitě je vnitřně šťasten a spokojen.

  Když pak vidím cenu produktu, která 100x přesahuje jeho užitnou hodnotu. Přitom ovce (lidé co jsou do toho zapojení – spolupracovníci, affilate) o tom básní jak skvělý a jedinečný produkt to je…

  Poznámka: Jakákoli podobnost se skutečností je čistě náhodná 😉

 14. Václav Bartoš 1000 odkazů za 4 Kč dne 15.05.2013 v 8.50 hod.

  Ahoj Petře, dost mi to připomíná, co jsem před časem slyšel od známého. Jak fantastické lidi potkal na takových seminářích. Následovala informace, jaké báječné peníze se na tom dají vydělat. Když jsem se ptal na produkty, vypadly z něj samé domácí čističe apod. Prý nabízejí i levnou elektřinu a v budoucnosti mobilní tarify. A když jsem se logicky zeptal, jak na tom vydělal on, odpověděl, že musel pořídit nějaké startovací balíčky za x tisíc, ale že jeho nadřízený mu pod něj dá pár lidí, kteří mu budou vydělávat.

  Přidám ale ještě jeden postřeh ze školení společnosti Partners. Někdo tu už zmínil Kiyosakiho. On obecně doporučuje společnosti s Multi Level Marketingem, takže ty ho zase rády doporučují a dělají za něj takovou tu základní „podnikatelskou“ nalejvárnu. Ovšem obecně stran těch společností existuje veliké mlžení. Na tzv. INFO nám třeba školitel Partners tvrdil, že je to podnikání absolutně bez rizika. Přitom jsi jako finanční poradce OSVČ a ručíš celým svým majetkem za případně škody, které bys svými rozhdnutími klientům způsobil. Proč nebýt fér a neříct celou pravdu hned na začátku?

  I když chápu, že lidi baví víc tleskat do rytmu a ujišťovat se, jak jsou báječní. Popravdě mě to video připomnělo začátek každého druhého koncertu popových hvězd: „Jste tady?“

 15. holina Fruit Ninja dne 15.05.2013 v 9.06 hod.

  A já byl kdysi na výplachu firmy Skyline, nebo tak nějak se to jmenovalo, hodně se to s Amway srovnává. A to byla teprve masáž, lidi stáli na židlích a tleskali, když sem se zeptal proč, tak prej proto, že jsou šťastný co maj peněz :-)

 16. palo dne 15.05.2013 v 9.17 hod.

  niektori ludia su velmi lahko manipulovatelni a nikdy sa neuvedomia, vid viera v boha.. celosvetovo je tymto zblbnutych 75% populacie az tak ze vacsina z nich nema problem z tohto dovodu silne nenavidiet alebo dokonca zabijat.
  eintein mal pravdu, hlupost je nekonecna

 17. Ján dne 15.05.2013 v 9.32 hod.

  No jo AmWay je hold už taký ja osobne som ta síce nebol ani zaregistrovaný ani nič ale počul som od známych atď ale vačšinov chybujú práve ty ludia ktorý su chamtivý a hned nakupujú balíky za 9k a 15k a podobne aby dosiahli vyššej provízie ale najviac čo ma natom serie je že ludia ktorý o tom počuli atď si to myslia aj o iných MLM systémoch predaja. Napríklad vo firme v ktorej pracujem ja nieje žiadny registračný poplatok ani si nič nútene nemusíš kupovať a niesu tam žiadne motivačné keci že do pol roka máte 2 mega na účte bez problémov len dojdite na toto školenie za slabých 4000 Czk . Ale aj tak je to už proste u niektorých ludí zakódované že to je piramída a podobne. A nakoľko určite tu padne otázka koľko na tom zarábam tak momentálne je to mesačne medzi 2-3 tisic € ale nebolo to s neba spadnuté trvalo to neaký čas, invistíciu a vedieť čo človek robí

 18. zbynek web dne 15.05.2013 v 10.02 hod.

  amway a podobni vydelavaji na prodejcich, nikoli na zakaznicich

 19. zbynek dne 15.05.2013 v 10.02 hod.
 20. Marek Hnátek Blog o SEO dne 15.05.2013 v 10.38 hod.

  Mám podobnou zkušenost, sice s jinou firmou, ale princip stejný. Když mi bylo 18, „stáhla“ mě Herbalife a ZFP. Naštěstí jsem prodělal jen pár stovek za úvodní „motivační semináře“. Viz http://www.dfens-cz.com/view.php?cisloclanku=2006032606

 21. Georgejc forex dne 15.05.2013 v 10.42 hod.

  V roce 2008 se v Británii vedl proces proti Amway UK a mimo jiné bylo zjištěno, že komunita prodejců čítala v tom roce 33 000 lidí a jen 90 z nich si dokázalo vydělat na pokrytí vstupních nákladů. Tady je odkaz na celý případ http://www.amquix.info/pdfs/UK/UK_Amway_Judgment.pdf

 22. marek dne 15.05.2013 v 10.47 hod.

  Btw, nezda sa vam ze moda multi level marketingu chodi v takych vlnach? Na zaciatku 90-tych rokov to bolo vsade, potom dlho ticho a teraz je to zas kde sa clovek pozrie. Akoby z toho jedna generacia vyrastla a teraz je to tu zas…

 23. Radim Hasalík Internetový marketing ParMinut.cz dne 15.05.2013 v 11.10 hod.

  Na akci Milionové impérium živě jsem byl osobně. Celkový dojem je pozitivní. Samotná účast ovšem nikomu peníze nevydělá. Pokud účastník akce nedokáže přenést věci ze školení do praxe, nenajde si odborníky a trh, tak mu to prostě nepomůže.

  Akce byla v duchu, který vyhovuje Davidu Kiršovi. Pokud by akci pořádal třeba Petr Jeník, vypadala by úplně jinak. První den dopoledne byl klasicky motivační a část přednášky jsem strávil v Google AdWords nad kampaní klienta. Druhý den byl více praktický; obohatil jsem si své znalosti online marketingu o další informace.

  Do toho všeho se míchala různá cvičení a vystoupení koučů. Tam jsem následoval pokyny a prostě si to užil. Pokud člověk něco apriori odmítne, je to jeho volba. Pokud člověk k dané věci přistoupí otevřeně s cílem získat nové zkušenosti a poznání, určitě ho taková akce může něčím obohatit. Záleží na tom, co si z toho odnese. Já jsem si odnesl to, co se mi hodí a co mi pomůže.

 24. Petr Jeník dne 15.05.2013 v 11.18 hod.

  A přesně o tom jsem psal. „Přineslo mi to ……“ – a za ty tečky jsem ještě nikoho neviděl, že by dosadil „peníze“ – ovšem 99% lidí tam jde právě proto, že jim Kirš říká, že z nich budou milionáři. Na místě je ovšem zblbne natolik, že pak píšou tyhle bludy. Že jim vlastně o peníze nejde. „I kdybych si odnesl jen tu energii, tu motivaci… stálo to za to“ – dobře vám tak kašpaři.

 25. Radek http://recenzezdarma.cz/ dne 15.05.2013 v 11.21 hod.

  Podobné techniky, jako Amway dneska už používají i další firmy, většinou jde o podobné principy (obchodní zástupci s nějakým letadlovým systémem zároveň). Byl jsem tak u jedné firmy v Brně, dělali podobní prodej tarifů. Měli jsme tam taková motivační rána, kdy ten, kdo den předtím udělal hodně prodejů musel běhat dokolo místnosti v kruhu mezi lidmi a s každým si plácnout. Ten nejlepší si dokonce mohl zazvonit zvonem! :)
  Byl jsem tam 2 dny, pak už jsem nepřišel.

 26. Radim Hasalík Internetový marketing ParMinut.cz dne 15.05.2013 v 12.27 hod.

  Cituji: „A přesně o tom jsem psal. Přineslo mi to…
  – a za ty tečky jsem ještě nikoho neviděl, že by dosadil peníze“

  Psal jsem, že akce byla o víkendu. O tom, zda to přinese peníze, se rád podělím. Info produkt aktuálně nechystám, ale pracuji na něm z dřívější doby u svého klienta.

  „Ovšem 99% lidí tam jde právě proto, že jim Kirš říká, že z nich budou milionáři.“

  V tom případě patřím mezi 1 %. Bez tvrdé práce to nefunguje.

  „Na místě je ovšem zblbne natolik, že pak píšou tyhle bludy. Že jim vlastně o peníze nejde.“

  Své podnikání jsem měl vždy zaměřeno tak, abych na první místo kladl spokojenost klienta a nikoliv peníze. Fungovalo to. Svůj názor jsem nezměnil ani po akci. Nemám peníze na prvním místě.

  Petře, sledoval jsem Milionové impérium, my dva jsme si o tom dokonce psali přes Webtrh. Mám na Davida Kirše svůj vlastní názor, neobhajuji ho, ale ani neodsuzuji. Má svůj styl, dělá to po svém a očividně to dělá dobře. Přejme mu to a zaměřme se na naše vlastní podnikání.

 27. Petr Jeník dne 15.05.2013 v 12.45 hod.

  99% lidí ti řekne, že patří mezi to 1%
  Totální vygumování mozků. Lidi zaplatí 10 tis. za imperium, 10 tisíc za super akci, X dalších tisíc za různý další pitomosti okolo…..
  Všude se jen mluví o vydělávání milionů. A pak čtu jen takovýhle hovna. Nikdo tam nejde kvůli penězům. Všichni tam jdou kvůli skvělé motivaci, kvůli té úžasné pozitivní energii.
  Fakt totální výmaz soudnosti.

 28. Petr Ozogán Deník (budoucího?) milionáře dne 15.05.2013 v 12.50 hod.

  Taky jsem v Brně o víkendu byl. Taky mám vůči Kiršovi spoustu výhrad. Na druhou stranu ale, kdo se nedá zblbnout, tak tam v tom všem co Kirš káže, najde plnno přínosných informací. Škoda jen, že se Kirš za ten poslední rok hodně změnil. Před rokem ještě kázal, jak je nutné sestoupit k lidem, snížit se na jejich úroveň, že pouze tak je možné získat jejich důvěru. Proto prý i on (jak tvrdil před rokem) přednáší jen v košili a v teniskách. Vypadá to, že po roce razantně změnil své názory. Tentokrát k lidu dolů nesestoupil, vystupoval v saku a červených kalhotech, tenisky na nohách rozhodně neměl, …

  Rozhodně jsem s Kiršem netancoval, bylo ale zajímavé sledovat, jak snadno jsou lidé v takových situacích manipulovatelní.

  Přesto si myslím, že já jsem dostal odpovídající a očekávanou hodnotu. Podle mě je to jako s novinami, tam je taky nutné si vybírat jen to co mě zajímá, nedat se ovlivnit špatnými názory.

 29. Petr Jeník dne 15.05.2013 v 12.59 hod.

  A další, co do toho nešel kvůli penězům. :)
  Další, co jen sledoval. Za deset papírů to tam jel jen sledovat.
  Kolik takových vás ještě bude, co do toho nešli kvůli tomu, aby se naučili vydělávat balíky prachů ale z úplně jiného důvodu?

 30. Marks Magazín o bydlení dne 15.05.2013 v 13.47 hod.

  Ja sa len čudujem, že ľudia sú stále tak hlúpi. Vidina zárobkov je pekná, ale už tu bolo dosť podobných srákorov a oblbovákov, že ľudia by sa mohli už poučiť. Presne tento článok nahráva ďalším chytrákom, ktorý sa nabalia na hlúposti ľudí a ich večnej nepoučiteľnosti.

 31. Miškin web dne 15.05.2013 v 13.51 hod.

  Já tohle vydělávání peněz vůbec nemám rád (vydělává jen pár lidí co přednáší), ale na druhou stranu jsou to borci když dokáží tolik lidí uvrtat do něčeho co vlastně nechtějí a spíše jim to ublíží. Není to jen Amway, imperium, ale i partners atd…

 32. peto counter strike online dne 15.05.2013 v 14.59 hod.

  Jedna vec musí byť ale každému jasná, že tí ktorý sú hore a vytvorili to tak musia na tom kua obrovitansky zárábať a medzi tých hore patrí aj Kirš. Tieto semináre majú od motivácie celkom ďaleko, dalo by sa to skôr nazvať fanatizmom.

 33. Rasta Rudé moře dne 15.05.2013 v 16.11 hod.

  Měl jsem takového známého, který jel a stále jede v multilevlu. Vyučený elektrikář, měl vlastní celkem prosperující živnost. Vyměnil to za možnost chodit v obleku. Vydělává míň, má dluhy, ale nosí teď kravatu … Kdysi jsem podlehl jeho nadšení a jel se podívat na školení jeho „firmy“, klasická vymývárna mozku, všichni hepy, úspěšní a bohatí, i ten můj známý se tam tak tvářil. Vrchol byl, když mi po semináři s vážnou tváří navrhnul, že bychom si měli začít vykat, že se to tak v mezi úspěšnými podnikateli dělá. Po šesti letech jsme se potkali, je na tom pořád stejně, jenom auto má nové, krásné, drahé, sotva ho stíhá splácet. Pořád nahání nové lidi do multilevlu. Nemá prachy ani volný čas, ale ve firmě povýšil, už přednáší o tom, jak být úspěšný a bohatý druhým. Kdysi byl celkem oblíbený, ale už nemá ani kamarády. Podle něj se s tím ale musí při této práci počítat, lidi jsou prý závistiví ….

 34. stephan Letenky do Austrálie dne 15.05.2013 v 16.32 hod.

  Je to smutné, ale pravdivé. Lidi bohužel většinou nejsou schopni překousnout svoji prohru a jít o dům dál. A proto i když se nedaří, tak tvrdohlavě si budou chtít splnit sen a vydělávat statisíce, vždyť „zná někoho, komu se to podařilo“

 35. Tomáš Tatranský Dividendové akcie dne 15.05.2013 v 17.09 hod.

  U Kirše a jeho akcí je podle mě jasně vidět, že polopravdy bývají nebezpečnější než vyložené, průhledné lži. On totiž Kirš říká i spoustu správných věcí (v infopodnikání a obecně v internetu je obrovský potenciál, klient musí mít k prodávajícímu důvěru atd.), ale zbohatne pouze ten, kdo má opravdu špičkové know-how a kdo je ochoten a schopen na budování vlastní značky usilovně pracovat. Klidně i z té pláže (nevím co mají všichni furt s těmi plážemi, já bych preferoval třeba takovou chaloupku v Dolomitech…), ale pracovat. Každopádně kdo si o infopodnikání koupí 2-3 knížky, investuje tisícovku a získá minimálně stejně kvalitní, ne-li kvalitnější informace než na „trénincích“ D.K. Jen holt nebude cítit tu energii 😀

 36. Jerry dne 15.05.2013 v 18.18 hod.

  Teď jsem se dočetl, že ten víkend s Kiršem nebylo pokračování imperia, ale solo akce – víkend za dalších 10K. No a sehnal tisíc lidí. Sice je mi z toho blivno, ale musím uznat, že je borec, jak umí zblbnout masy a oškubat je o docela hodně peněz. A vlastně oni to berou, že za svoje prachy dostali adekvatní protilužbu. Jednoduše geniální. Fak mu závidím. Kdybych na to měl žaludek, dělal bych taky takové šarády a byl kurevsky v pohodě. :)

 37. Martin Kolčaba Blog o SEO a internetovém marketingu dne 15.05.2013 v 22.16 hod.

  pěkný článek, ještě doplním video s jedním typickým „milionářem“. :)

  část 1 – http://www.youtube.com/watch?v=wuh50RkSmc4
  část 2 – http://www.youtube.com/watch?v=Z65waSw3Q5w

 38. Radim Hasalík Internetový marketing ParMinut.cz dne 16.05.2013 v 0.02 hod.

  Petr Jeník: finta je, že jsem tam byl na pozvání svého klienta, který dostal dva vstupy zdarma. Běžně chodím na konference a tato akce mi nevadila. Z pohledu nákladů (čas + peníze za cestu a ubytování) konferenci hodnotím kladně.

  Zároveň nemám pocit, že bych se vrátil nějak zmanipulovaný nebo ztratil svůj vlastní mozek. Nevrhám se po hlavě do info produktů, protože mám už svůj vlastní eBook (viz http://www.parminut.cz/ebook-10-sekund-rozhodne.html ) a vše ostatní chce čas.

 39. MaReK Olšavský blog dne 16.05.2013 v 4.53 hod.

  Network Marketing (nerad používám Multi Level Marketing, ten pojem tu zničila letadla) kupodivu ještě stále funguje. Dnes se ani nemůže vyplatit budování NWM sítě, díky e-shopům má výrobce možnosti jak oslovit koncové spotřebitele sám; případně ve spolupráci s regionálním zastoupením; není nutné dělat zbytečně vysokou marži pro rozpuštění do NWM struktury.
  Amway má hodně rozsáhlou síť a začínat v ní se už cca 10 let nevyplatí, bohužel má i poměrně šílenou cenovou strategii. Já jsem kdysi fungoval v jiném NWM, které mělo levnější produkty i pestřejší nabídku, a dostal jsem se do pozic kdy jsem měl generované příjmy (přiznávám jen 10 kKČ měsíčně) ze sítě, ale není to obchod pro každého. Radši se věnuji programování, než práci s prodejci, takže jsem síť postupně nechal rozpadnout.

 40. psi boty converse dne 16.05.2013 v 13.40 hod.

  jo tak presne takoveho vyplachu jsem se jednou take nejakym omylem zucastnil a nestacil se divit, co je dnes mozne a cim nekteri lide zijou, je to fakt sekta..
  nicmene jeden muj znamy, ktery je dusi rozeny obchodnik a svym zpusobem ho takovy prodej fakt bavi s tim zacal uz pred cca 10 lety, kdy to nebylo jeste tak proflakle jako je dnes, ale zdaleka taky ne tak jednoduche, jak by se mohlo nekomu zdat..dnes uz ma v te jejich hierarchii svoje jisty a spatny to rozhodne nema..on se ale nikdy nenechal odradit a porad zabejcene hajil svoji „pravdu“ o amway a jel brutalne dal, hlavne vsak brutalne prodaval, dnes dostava pasiv 30tis mesicne z tech x tisicu lidi, ktere pod sebe za ty roky nahnal a je uz vysmatej, byznys jede dal..
  je to ale strasna rehole, neni to pro kazdeho, to ani omylem, a chce to mit asi hodne specificke povahove rysy, ale jeden ze sta se v tom vzdycky najde a kdyz si jede svym zpusobem, da se na tom prej porad vydelat, snadny to ale rozhodne neni..

 41. Gustav Tlumočení italštiny dne 16.05.2013 v 15.33 hod.

  Oni ti lidé za to nemohou, resp. dokud nikoh neohrožují. Až skončí na ulici, že se vzdali všech peněz ve prospěch letadla, tak pak je to otázka jiná. Přikládněl bych se k názoru, že splnují psychologických profil těch, kterých si jako dětí nikdo moc nevšímal, anebo si jich všímal někdo moc a nutil jim nějaká např. politická hesla, no, a co dělají dnes? Mají potřebu akceptovat jiná politická hesla, těch, kteří jsou bossy v gangu zvaném letadlo. Osobně jsem jednou účasten letadla byl, přivedla nás tam známá. Bylo to před asi 16 roky, jiná naše známá prodala barák a nakoupila také manuály o tom jak být úspěšný, posléze opustila děti a odjela „vydělávat do ciziny“. Myslím, že ale tuto sortu – informacíchtivých – moc řešíme. Když se o ně člověk nezajímá, ani je nikde nepotká. Žijí si svým životem, pro svou letadlovou komunitu.

 42. Honza kliknout zde dne 16.05.2013 v 21.59 hod.

  Měl jsem přesně takovou známou. Prodávala věci Amway, byla přesvědčená o tom, že jí to skvěle vydělává a že má tu nejlepší práci, provize je přece vysoká. Časem se přiznala, že si hodně věcí koupila, aby měla provizi. Nenechala se přesvědčit o tom, že je to blbost a že se kvůli tomu zadlužuje. Prostě vymytý mozek. Pak prodala byt (asi kvůli dluhům), přestěhovala se a ani nevím, jak dopadla.

 43. Mirek Analyzování trhu k vašemu prospěchu dne 17.05.2013 v 11.19 hod.

  MLM jako takové je ideální produkt pro snílky co chtějí bepracně zbohatnout. Bohužel tento obor existuje desítky let a obávám se že další desítky let existovat bude.

 44. Petek dne 18.05.2013 v 8.38 hod.

  Také se mě dávno někdo snažil přitáhnout do Amway a od té doby mi tento systém nebo spolek nebo jak jim nadávat přišel stejný jako komunismus.

  Pár lidí nahoře se mají dobře, všichni tvrdí že se všichni mají dobře a celkově se všichni dobře nemají.

 45. Jitka rc modely dne 21.05.2013 v 20.36 hod.

  Amway jsem zažila cca 8 let nazpátek, kamarádka mi o tom nadšeně rozprávala, jak je to úžasný, musím s ní jít na školení a podobný řeči. Slíbila jsem že s ní půjdu. Naštěstí jsem z toho vycouvala když na mně vybafla abych vysolila 5 tisíc za to školení. Odvtedy se staly dvě věci: ja se Amway vyhýbám co to jde a (bývalá) kamarádka má kvůli dluhům z Amway na krku exekutory…

 46. Patrik Šíma Webové aplikace dne 27.05.2013 v 9.17 hod.

  „Bez tvrdé práce to nefunguje!“ Problém většiny lidí je, že se ti přeloží jako „Bez MÉ tvrdé práce to nefunguje!“
  Ale málokoho napadne si na tu tvrdou práci někoho sehnat 😉

 47. n3klid dne 29.05.2013 v 7.44 hod.

  Patříš k nám, někdo tě má rád… To je myslím, společné komunitám MLM, technik duševní práce, motivačních kurzů, józe, křesťanství, SAIB.SK, Greenpeace, Tajemství, fotbalovému davu atd

 48. Martin Pěnička dne 01.06.2013 v 22.56 hod.

  Nevím, jestli se mám smát, nebo brečet. Tvrdí, že to bylo skvělé. To je jako, když mu ruleta jde, i když to není zcela pravda.

 49. Tom Jak zhubnout dne 08.06.2013 v 22.03 hod.

  Máš i nemáš pravdu. Taky jsme pracoval pro jednu MLM společnost a nemusí to být zákonitě o sektářství a motivaci. Já měl motivaci sám za sebe. Přineslo mi to peníze a hlavně obrovské zkušenosti, které jsem ani na VŠ nezískal. Takže asi tak. Asi jsem teda vyjímka:-)

 50. Gustav Překlady angličtiny dne 26.06.2013 v 9.16 hod.

  Bohužel znám i horší letadla. Jedná se tam o zdravím.

 51. Janek web dne 26.06.2013 v 20.38 hod.

  Také mám s Amway zkušenost zhruba tak před pěti lety jsem byl na jejich prezentaci a musel jsem se smát jak tam lidé hltaly každé slovo.

 52. Alena dne 04.07.2013 v 17.02 hod.

  Je krasne na tom to, ze proste kazdy ma svuj nazor!Bohuzel jsou lidi co kritizuji aniz by znali fakta.A co se tyce krytiky pro lidi co Amway nedelaji,tak si myslim a muj nazor je ,ze bychom tyto lidi nemeli kritizovat a urazet tohle neni nase parketa.Je pravda ze z prvopocatku a do dnes me samotne nadsene aplauzovani nedela prilis velkou radost nebot to spousu lidem pripada jako bychom byli nejaka sekta.Opak je pravdou ,ze my vsichni co pracujeme pod zamestnavatelem nejsme zvykli na povzbuzeni a pochvalu,kdezto tady se ji dostava nadbytek.Pro nekoho to je uzasny pocit ba pro nekoho trapne.Spolecnost Amway je nejlepsi byznys pro kazdeho obycejneho cloveka,mame ty nejlepsi ucitele co nas uci byt uspesni.Delam Amway jeden rok a za ten rok se mi neuveritelne zmenil zivot k lepsimu.Tento byznys se sponzoruje sam a pokud se k vuli nemu nekdo zadluzi, tak to ocividne dela spatne a mel by popremyslet kde je chyba.A pak se mu snad bude darit.

 53. A odejdeš tam kde žiješ MC Jolanda dne 11.07.2013 v 2.05 hod.

  „za ten rok se mi neuveritelne zmenil zivot k lepsimu“

  To říkají VŠICHNI a je to typické vymytí mozku LEVEL NEKONEČNO, protože na seminářích se UČÍ mluvit jenom pozitivně a říkat, že byznys funguje a vy jste šťastní, úspěšní, bohatí a nevím co ještě, aby se to skutečně stalo (TO VÍ A UČÍ I TUPÁ DOJNICE EZOTERICKÝCH KNIH MICHALIČKOVÁ a začala to nazývat jakýmsi programováním mozku)… Taky se tomu říkají afirmace, ale pokud jste dementi, tak vám PROSTĚ žádné pozitivní myšlení fungovat prostě NEBUDE!

  ČMOLÍK ZASE ŘÍKÁ co jako „ANTILIUM MAKE IT – FAKE IT“ – „DOKUD TO NEMÁŠ, PŘEDSTÍREJ, ŽE TO MÁŠ“. TAK TEN IMBECIL MLUVIL NEJMÍŇ 14 DNÍ PŘED VYDÁNÍM JEHO SHITU TRHÁKU, ŽE JE TO BESTSELLER (KDYŽ SE JEŠTĚ NEPRODAL JEDINÝ KUS!) A TUPCI MU NA TO OPĚT SKOČILI a koupili si to. PROSTĚ GURU NEUSTÁLE OBELHÁVÁ LIDI A PAK SI DOVOLÍ VYDAT „OSVĚTLUJÍCÍ“ VIDEO, KDE TY, CO NA TUTO LEŽ VČAS UPOZORNILI, ZAČAL OZNAČOVAT JAKO ŘIŤOPICHY… PROTOŽE MU NESKÁČOU HNED AUTOMATICKY NA KAŽDOU SRAČKU, KTEROU VÁM NABULÍKUJE?! A KUPTE SI ČERVENOU PENĚŽENKU ZA 1000 KČ, PROTOŽE VYDÁVÁ NEJLEPŠÍ ENERGIE NA PENÍZE A HNED BYLA VYPRODANÁ! ČERVENÝCH PENĚŽEK JE NA SVĚTĚ VELMI MÁLO, OBJEDNÁVEJTE CO NEJDŘÍVE! „MÁ JE OD FIRMY, KTERÁ ŠIJE PRO ZNAČKU HUGO BOSS, TAKŽE TA KVALITA/CENA JE TOP…“

  PAN JENÍK JE BOREC A JÁ MU FANDÍM. A vy co jste v duchovní řiti, kdy máte na krku exekutory, chodíte na tyto semináře přes 10 let a neustále vám pomáhají, zavolejte si raději za 10 tisíc kartářce a přestaňte někomu podsouvat ty sektářský srance!!

 54. pes je přítel člověka dne 11.07.2013 v 2.25 hod.

  A zase mě namíchl komentář u článku http://www.finmag.cz/cs/finmag/penize/neurorestart-predrazene-hrnce-pro-vas-mozek/ kde další imbecil, co se schválně falešně podepíše jako „jenik“ začne tupě argumentovat ve stylu „Autor clanku neuvedl ani jeden VEDECKY dukaz ze techniky nefungují.“ Co to je za idiota? Navíc jak se Čmolík pořád odvolává na nějakého Petera Chappela, tak to je totální výmaz (myslí si, jak vyléčí AIDS/HIV homeopaticky, co je homeopatie viz skeptický slovník: http://sysifos.cz/index.php?id=slovnik&act=zobrazit&idd=&pismeno=&vyraz=1189078291&heslo=Homeopatie ), ale hlavně že našim českým ovečkám to stačí jako důkaz, že jakýsi tupý amík nebo anglán je fakt kapacita v oboru!

 55. Marek Dětská autosedačka dne 17.07.2013 v 18.41 hod.

  No tak tohle je fekál…Štítky: , , , , , , ,