Srp 1

Aplikace „I’ll remember it“ hlásí error. Přešel jsem na „Huge wall calendar“

01.08.2013 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 11 785x / 18 komentářů

Audit prodeje reklamního prostoru na mých webech odhalil velký nedostatek v aplikaci „I’ll remember it“, kterou jsem dosud používal pro zaznamenávání prodejů.

Už řadu měsíců jsem měl podezření, že tato aplikace má spoustu nedostatků. Začal jsem proto čím dál častěji využívat aplikaci „small paper on the table“.

Tato aplikace je však naprosto neslučitelná s modulem „all in one pile“, který mám defaultně nastavený v systémové aplikaci „monthly cleaning“.

Jak je tedy patrné, musel jsem vyhledat jinou, mnohem spolehlivější aplikaci, která bude kompatibilní se systémovým nastavením řízení provozu.

Nedostatky dosud používaných aplikací mě totiž připravují o značnou sumu peněz, kdy na expiraci prodaného reklamního prostoru mě upozorní se značným zpožděním a častokrát v řádu i několika měsíců, či jak audit odhalil, tak třeba i po více než roce, což při ceně 300 Kč za jeden měsíc u jednoho odkazu činí ztrátu i několik tisíc.

Všeho všudy mě tedy chybovost těchto aplikací připravila jen v uplynulém roce o více než 20 tisíc Kč, což už není úplně zanedbatelná částka.

Vyzkoušel jsem i celou řadu online aplikací, které mě upozorňovaly včas. Bohužel i v tomto případě jsem však narazil na velký nedostatek, kdy tyto aplikace upozorňují na expiraci prodané inzerce v nejméně vhodný okamžik, což prakticky vždy vedlo k návratu k aplikaci „I’ll remember it“, kterážto taktéž nefunguje.

Svěřil jsem se proto se svým problémem svému bývalému kolegovi, profíkovi na tvorbu plánovacích systémů (adesign.cz) a ten mi doporučil dokonalou aplikaci, která můj problém vyřeší. Jedná se o aplikaci „Huge colorful wall calendar“.

No a dost blábolení

Prostě a jednoduše. Jsem blbej, nic si nepamatuju a jakékoli programy s poznámkami prostě neumím využívat a přicházím kvůli tomu celkem o slušný peníze.

A tak mi kamarád co má reklamku vyrobil obří kalendář, který jsem si přidělal na zeď pracovny a dávám si na něj lepítka s informací o expiraci každé reklamy, kterou prodám na svých webech.

Doporučuji něco takového každému, kdo prodává inzerci či si musí „pamatovat“ nějaký úkol, který nastane za X měsíců.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


18 komentářů / Aplikace „I’ll remember it“ hlásí error. Přešel jsem na „Huge wall calendar“

 1. MIrek Super soutěž dne 01.08.2013 v 16.08 hod.

  Souhlasím, ale jelikož již jednu „nástěnku“ mám, tak takto varianta pro mě nebude, přestože též bojuji s podobným problémem. Zatím se to snažím trošku nepohodlně řešit pře googlovské aplikace.

 2. Kindleman Svět čteček Amazon Kindle dne 01.08.2013 v 16.09 hod.

  Ahoj co zkusit používat totálně jednoduchou metodu a to google kalendář.

  Prodáš reklamu hned hodiš do google kalendáře událost, tedy zaznamenáš konec platnosti reklamy, popisek a typ upozornění SMS třeba den předem, email atd. vše je na tobě.

  Myslím si že super elegantní a rychlé, důležité je že je to online a kdekoliv máš k dispozici data .-)

  15s investovaných do vložení události stojí za to předejít ztrátě.

  Co si o tom myslíš?

 3. Petr Jeník dne 01.08.2013 v 16.27 hod.

  Jak jsem psal v článku, tak jsem zkoušel i různé online aplikace na poznámky a úkoly. Mezi nimi i google kalendář.
  Jenže to připomenutí prostě fakt přijde vždy v tu nejméně vhodnou chvíli, kdy dělám něco důležitějšího než prodej blbých odkazů za 3 kila na měsíc. Já to proto přejdu a řeknu si, že to udělám někdy potom. A pak na to prostě zapomenu. A ve finále z toho je celkem slušný balíček peněz, který takhle proseru.
  Takhle prostě vidím na první pohled co bude za týden, co za dva týdny… a můžu to udělat kdykoli kdy budu mít zrovna volnou chvíli.
  Je to ale každého věc jak si tyhle věci řeší.

 4. Jozef dne 01.08.2013 v 16.43 hod.

  A co tak si dat poznamku do mobilu? V dany den o danej hodine mobil zazvoni a ty vies, ze treba kontaktovat firmu. Ak odkaz expiruje 5. augusta, poznamku das na 4. august na 10 rano a teda este stihnes dostat aj odpoved ci je zaujem o predlzenie.

 5. Petr Jeník dne 01.08.2013 v 16.54 hod.

  To je úplně to samé jako jakákoli poznámka v compu. Prostě jednou hzízdne, že mám něco udělat. A protože mám spoustu důležitější práce než prodej inzerce, tak prostě prakticky vždy hvízdne ve chvíli, kdy dělám něco důležitějšího a tohle prostě odkládám a následně na to zapomenu.
  Abych na to nezapomněl, tak to musím mít na očích nepřetržitě a ve chvíli kdy na to budu mít čas a náladu, tak to udělám.

 6. Michal Novák web dne 01.08.2013 v 18.03 hod.

  Myslím, že doporučený Google kalendář je skutečně vhodný nástroj (i když i to udělátko na zeď má také něco do sebe). Že upomínka přijde v nevhodnou dobu mi spíše připomíná skrytý osobní blok vůči nějaké takové aplikaci (hm?).

  V Google kalendáři je možné nastavit více oznámení dané události, takže dokud nebude smazána, tak bude chodit upozornění třeba každý den.

  Další možností (tak to aplikuji já), je kombinace s e-mailem. Praktikuji inbox zero a když mi přijde upomínka z Googlu, e-mail nemažu dokud není vyřízen. Tím pádem tam visí a žere mne a nezapomenu na něj. (Pokud neaplikuješ inbox zero, pak můžeš zkusit sticky zero – nula připnutých/označených e-mailů).

 7. palo counter strike free dne 01.08.2013 v 20.46 hod.

  vyzerá to super na tej stene asi si taký kalendárik tiež kúpim :)

 8. frances Linkmonitor dne 01.08.2013 v 20.51 hod.

  Pokud potrebujes pripominat a evidovat vyprsenou inzerci muzes pouzit muj nastroj linkmonitor.cz upozorneni na mail dopredu, jen je potreba to tam nacvakat:)

 9. Jirka Komplexní nutriční typologie dne 02.08.2013 v 5.28 hod.

  Kalendář vypadá na zdi dobře, do pracovny určitě pasuje :-)
  Ale… proč zrovna toto barevné rozložení, má to nějaký skrytý smysl?
  Logičtější by mě například připadlo to barevně sladit podle měsíců – tzn. posunout barvy třebas o čtyři měsíce doleva? 😉

 10. David Petr dne 02.08.2013 v 7.16 hod.

  Michal Novák: komplet souhlas, s inbox zero je to balada…

 11. TomR Tomáš Rýdel dne 02.08.2013 v 11.15 hod.

  Tento kalendář na zeď nemusí sloužit jen na prodej inzerce. Ke spoustě věcem používám google kalendář, ale tohle je fakt stále na očích a i hezky vypadá. Kdepak je možné jej pořídit?

 12. Hejtr dne 02.08.2013 v 17.47 hod.

  Hoši chtěl bych vidět co máte důležitého na práci, když jste tak rozmazlení… Miliardář Babiš používá normální stolní kalendář (tj. ten ve tvaru trojúhelníku) 😀

 13. Kapibara dne 03.08.2013 v 8.07 hod.

  já to dělám úplně jednoduše a zadarmo bez sebemenšího problému v Thunderbirdu již řadu let a mám to pěkně pohromadě kdekoliv a kdykoliv.
  btw.
  pochybuji Petře, že ty všeobecně známý svoji nenasytností a lačností po penězích by jsi na něco zapoměl takže nekecej 😀

 14. David Prodej domén dne 03.08.2013 v 18.58 hod.

  Mám to v pracovně podobně :-) skoro všechny stěny.. vsude visé podobné věci, abych mel vse na očích a nic neprehledl, nezapomněl. Taky obrovska mapa(označena mista kde jezdim atd.)
  Vzhledem k častym platbam čehokoliv mam pro kazdy mesic samostatnou nastenku kde si zaškrtavam co jiz placeno je a co neni. Sice je to takový předpotopní způsob ale mam od té doby vše v cajku a na nic nezapomínám.

 15. David sms půjčka rychle dne 06.08.2013 v 19.42 hod.

  Nechce jí tvůj známej prodavat ? vypada to dost dobre

 16. oham angličtina dne 07.08.2013 v 11.23 hod.

  Mě funguje google kalendář a když přijde oznámení v blbou dobu tak tu událost jen přetáhnu o sloupeček doprava na další den, aby přišlo další den znovu a snad v lepší dobu. A funguje to. Ale kalendář na zdi funguje taky.

 17. Rik dne 07.08.2013 v 14.53 hod.

  Jeniku, ty ses teda fakt pitomej 😀 Muzes pouzit Google kalendar + desktop app ktera Ti pres celou plochu zobrazuje aktualni mesic + 3 nasledujici mesice (dle sirky obrazovky). Google kalendar si nasynchronizujes do Thinderbirdu. Nebude Te to prodit otravnyma SMS a emailami ale budes to mit vzdy pekne hezky na ocich. Tipnul bych si ze by Te to vyslo o par tisic min a nemusel by jsi se obavat ze Ti listecek z nastenky upadne na zem :-)

 18. Petr Pravda dne 07.08.2013 v 21.21 hod.

  Ten kalendář na stěně jsem kdysi chtěl, ale zdál se mi dost nákladný a zabíral by mi místo. Už bych do lepítek nešel, když si něco podobného můžu udělat v řadě programů a potom si to zobrazit na počítači, v mobilu nebo i na obrovské televizi.
  Nicméně doporučuji si dělat zálohy – čas od času vyfotit zeď abyste věděl, kde byla lepítka před změnami nebo když náhodou nějaké upadlo.
  A samozřejmě mobilní lepítkový zásobník s poznámkami, když bude třeba něco přidat po schůzce s klientem a vím, že u zdi budu až zítra večer.
  O možné katastrofě při obzvláště vydařené pařbě ani nemluvě 😉 Předpokládám však, že kalendář je ve střeženém prostoru a tak ani krycí plech a zámek nebudou nutné.Štítky: , ,