Čec 17
Ovládám Ctrl+C a Ctrl+V a upload obrázků. Říkejte mi Content manager
Tohle mě opravdu dostalo. Před slůvko Manager už se dá napsat opravdu vše. A prahobičejný plnič webů pracující za tři pětky na hodinu se rázem stává váženou, ve firmě nepostradatelnou osobou.
Tímto narážím na poptávku, kde jakási firma hledá „content managera“. Obsahem jeho práce pak bude starání se o obsah webů, které firma provozuje. Tedy nahrávání obrázků, videí, psaní článků sloužících jako krmivo pro roboty, plnění e-shopu zbožím….. prostě práce, kterou zvládne cvičená opice a kterou ona firma ohodnotí v řádu desítek korun na hodinu.
Kam tohle ještě půjde? Uklizečky budou „cleanign managerky“ a svačinářky budou „brunch managerky“?
Co takový „content manager“ bude psát do životopisu, až si bude hledat novou práci?
Minulé zaměstnání: Content manager
Načerpané dovednosti: Ctrl+C, Ctrl+V, upload fotek, embed videí, psaní bezobsažných článků
Tohle už mi opravdu hlava nebere
Přemýšlím jen, jak nazvat svojí funkci. Tedy funkci pracujícího 12 hodin denně a dělajícího všechno. Osobně si myslím, že ideální pojmenování by bylo Blbec, jen nevím, jak by se název takovéto funkce vyjímal na vizitkách.
Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou: Sledovat @PetrJenik
Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:
mujsoubor.cz - Programy ke stažení a zadarmo? Není problém.
Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.
prahobičejný?
No to je jednoduché … když web běží na CMS (content managemt system), tak také potřebuje svého content managera … jen jestli by to neměl být správě ještě systémový content manager .. když u pracuje s tím systémem
Jak nazvat funkci pracujícího 12 hodin denně? Podnikatel.
Jsem si vzpomněl na oblíbený vtip mého otce:
„Pojďme pane, budeme si hrát. A na co pane? Na čuráky. A jak se na to hraje? To si vezmeš montérky a jdeš v neděli do práce“
zapomněl jsi na základ
Alt+F4
Uhadnes, co sa skryvalo jedneho casu pod pracovnou ponukou „kozmeticka podlahovych krytin“?
Vejde turista v San Francisku do obchodu se zvířaty a prohlíží si
opice. Vtom vejde jiný zákazník, jde rovnou k prodavači a říká: „Prosím
jednu opici typu C++.“ Prodavač mu ji podá, chlap zaplatí 5000 dolarů a
odejde. Překvapený turista se ptá: „Prosím vás, co to bylo za opici, že
byla tak drahá?“ „No, víte, ona dokáže programovat v C++, bez chyb,
efektivně, úhledný kód. Velmi dobrá investice.“ „A tamty opice?“ „Ty
stojí 10 000 dolarů, ale umí programovat v C++, v Javě a v PHP.“
„Proboha, a tam máte opici za 50 000! Co dokáže ta?“ „No, abych řekl
pravdu, jestě jsem ji neviděl nic dělat, ale ostatní opice ji oslovují
„project manager.“
No abych řekl pravdu, tak si myslím, že i ty nejpodřadnější práce dělají ve výsledku vysokou přidanou hodnotu. Ono, když se 8 hodin denně staráš o content, tak to nějaký výsledky pro ten web mít bude. Že je to mizerně hodnocená práce je věc druhá.
Také by mě zajímalo, jak nazvat práci člověka co pracuje od nevidím do nevidím. „blbec“ je možná i slabé slovo
Pokud pracujete na živnosťák a sám na sebe, je Vaše funkce zřejmá:
Generální ředitel.
Jakoze vtipny clanek, majici prinest body v komunite programatoru a koderu? U 10ti strankove WP prezentace firmy je mozna content manager legalnim cilem vtipu, ale clovek ktery bude deset let opecovavat online katalog v deseti jazycích o nekolika tisicich strankach (vyrobcich) a statisicich variantach vyrabenych v sesti fabrikach po Evrope (fotky, tabulky, blueprinty, protokoly o technickych zkouskach a shode), tak si jako programator hodne lamu hlavu jak takovemu cloveku ulahodit, protoze je to ruka, ktera me zivi a do niz se nekouse. Kdyz budu mit na strane klienta pani, ktera dokaze provest Ctrl+C/V 1000000x na spravnem miste budu stastne inkasovat svoje penize za podporu a posilat ji vanocni prani jako prvni. Psat bezobsazne clanky lze i na osobnim blogu.
Teda ty ses ale rozohnil 😀
Také zaměstnávám člověka, který mi na web vkládá obsah.
Lahodím mu tím, že i za tuto práci, kterou zvládne cvičená opice, mu platím 200,- Kč na hodinu.
Ty takové paní lahodíš tím, že jí říkáš Content manager
Tomu mému člověku neříkám nijak. Resp. říkám mu jménem a posílám mu peníze.
Tento článek je výsměchem těm, kteří naprosto zbytečně pojmenovávají honosnými názvy funkce, u nichž je naprosto zbytečné funkce pojmenovávat. A už vůbec ne říkat lidem, kteří tyto funkce zastávají Manageři.
Vůbec se neposmívám lidem, kteří tuto práci vykonávají. Směju se těm, kteří jejich funkce pojmenovávají.
A vůbec mi nejde o nějaké body. Je to prostě jen jeden z mnoha článků na blogu, který si píšu.
Samozrejme ze se da pred manager napsat cokoliv, pokud nekdo ve vlastni firme vytvori pracovni pozici tak ji muze pojmenovat jak chce
To je jako s tím, když si každý druhý web říká startup
Osobně mi také vadí tahle manager mánie, ovšem zrovna v tomhle případě mi to přijde celkem v pořádku (vynechám-li tu módu pojmenovávat v ČR pracovní pozice anglicky).
Manage — spravovat
Content — obsah
Content manager — správce obsahu
CMS — content management system — systém pro správu obsahu (http://cs.wikipedia.org/wiki/Syst%C3%A9m_pro_spr%C3%A1vu_obsahu)
To znám, to je jako u nás, v práci něco ukážeš a pak už to musíš dělat pořád. Taková coura pro vše.
Když jsem začátkem roku hledal nové zaměstnání, narazil jsem na pojem manažer docela často. V počítačovém světě je to snad „běžné“. Když jsem u jedné agentury pak ptal, na danou pozici, řekli mi že je to obyčejný ajťák, ale aby se to lépe prodalo/nabídlo, tak tam napsali manažer. A to se jednalo o poměrně velkou firmu pro kterou hledali zaměstnance.
Hold doba cleaning managerky se blíží.
Osobně už výrazu „manager“ nepřikládám moc velkou váhu. V dnešní době se tímto výrazem dost plýtvá a využívají ho rády i podvodné firmy (které nabízí práci na ŽL) – cílem je najít blbce, co bude dělat za (údajně) hodně peněz.
Nakonec člověk zjistí, že pokud chce skutečně dělat managera, tak většinou musí mít kontakty na vyšších místech a nebo se stát managerem prostě ve svém byznisu – ale i tady jsem zjistit, že není umění si věci dělat sám(když musíte, naučíte se vše), ale najít ty správné „managery“, kteří odvedou kvalitní práci za Vás.
Takže závěrem otázka zní: „není zajímavější, než se stát managerem, raději managery vyrábět?“ 😀
To mi připomíná doby, kdy jsme jako děti dělali první web a na stránce „O nás“ jsme měli každý funkci jako „Finanční manažer“ (platil hosting) PR manažer (vyměňoval bannery ikonky) a tak dál ..
Chování těchto firem se tak dá přirovnat k chování 9-10 letých dětí, co matlají svůj první blog ..
Content manager je sice výraz, kterému se dá zasmát, ale není nijak lživý. Jelikož dotyčný dělá přesně to, jak se to dá přeložit. Navíc i když je to práce, která se dá dělat více méně bez speciálních schopností, tak ji někdo dělat musí, když páni na vyšších místech mají mnohem důležitější věci na práci.
Ten nadpis mi prišel hodně smšný.:D
Ne ,ale přesně ,naprosto s tebou souhlasím.
Je to o tom, že si pár lidí začíná vážit práce druhých lidí a proto vymýšlí různé pozice. V USA je to úplně normální. Proto to tam taky funguje, ne jak tady. Stát plný debilů, kteří si navzájem závidí a nikdo nikomu nic nepřeje. Proč podceňuješ druhý? Kdo jseš ty??? I uklízečka je důležitá…Podnikatelé jen využívají lidi a neváží si jejich práce, přitom většinou zaměstnanci všechno za ně odmakají za směšný prachy a ještě jsou na posměch. Neříkám, že je to tak všude. Ale vidím, že ty to asi tak máš…
Souhlasím s Tomášem, v tomto státě je to takhle běžné, a některým podnikatelům to připadá normální. Těžko se to ale změní