Čec 25
Rudneš vzteky při zveřejnění čísel o průměrné mzdě? Zamysli se!
Každý kvartál, když média zrovna nemají do čeho píchnout, zveřejní čísla o průměrné měsíční mzdě. Ta současná se pohybuje okolo 24 tisíc hrubého měsíčně. Nadpoloviční většina národa pak u těchto čísel zrudne. Někteří vzteky a někteří politicky. Vytáhnou své rudé knížky z dob minulých a mají jasno. Za komančů bylo líp.
Zkusím těm, kteří takto smýšlejí jen malinko nastavit zrcadlo, aby se zamysleli nad tím, proč jsou to zrovna oni, kdo nedosahují ani na průměrný výdělek.
Tady je popis pracovní doby těch, kteří jsou často slyšet nejvíce při vykřikování, jak se ti bastardi kapitalistický mají dobře:
Nástup do práce v 7:00
Převlékání 10 minut
Vaření kávičky 5 minut
Pití kávičky 10 minut
Rozebrání včerejšího fotbalu s kolegou na chodbě 15 minut
Cesta na cigáro 3 minuty
Cigárko 5 minut
Cesta z cigára 3 minuty
Sečteno a podtrženo, máme tu 7:51 – a doprdele – za 9 minut přijdou první otravové
8:00 – první otravní daňoví poplatníci jsou tady
60 minut ustavičné namáhavé práce
3 minuty cesta na cigárko
5 minut cigárko
3 minuty cesta z cigárka
15 cestou se s kolegy zakecal o tom, jak to za komančů bylo lepší a jak to teď stojí za hovno
9:26 – seřve paní, že si na něj otevřela hubu „Vážená paní, jsme taky jen lidi. Snad si můžu dojít na záchod“ – (paní na něj čekala 26 minut.)
a je to tu zase – musí pracovat – až do oběda, který přijde v 11:00
(mezi tím pochopitelně stihne ještě jedno cigárko, tedy 11 minutek) – oblékat se přeci také nebude už ve svém volnu, na které má nárok. Přestávka na oběd mu tak ve skutečnosti nezačala v 11:00 ale v 10:45 a končí nikoli v 11:30 ale v 11:45 – z půl hodinky
Přece není blbej, aby přestávku na oběd zabil obědváním. Zaběhne si raději vyřídit nějaké restíky a cestou si koupí chlebíčky, které si zbaští potom, co zase přijde do práce.
11:45 tedy nezačíná pracovat, ale pěkně baštit – 12:15 seřve další paní, co si na něj otevřela hubu: „Jsme taky jen lidi. Snad se můžu v klidu najíst“
Po hodince tvrdé dřiny přichází zasloužená odpolední kávička. To se na hodinách ukazuje 13:15 – kávička 20 minut, cigárko 11 minut.
Pak návrat za stůl a opět musí makat.
15:30 má konečně padla. (tedy v 15:30 pochopitelně stojí u píchaček což znamená, že skutečného padla měl v 15:15) Mezi tím dá ještě jedno cigárko a probere s kolegy, jak to pořádně těm kapitalistům zasranejm, co jim chtějí brát peníze za tu dřinu v práci, vytmavěj na další demonstraci, která jistojistě musí přijít, protože tohle si už opravdu líbit nenechaj. Cigárko se protáhlo na půl hodinky.
Pro ty, komu se to nechce sčítat:
z 8 hodin zaměstnání (všimněte si, že nepíšu práce, ale zaměstnání) skutečně odpracuje cca čtyři a půl hodiny.
Lépe řečeno, ze 480 minut, které by měl pracovat, nepracuje 205 minut.
Porovnám-li to se mnou, já pracuji denně cca 10 hodin a tím PRACUJI myslím skutečně PRACUJI.
To je více než dvakrát tolik, než výše popsaný průměrný, rudě smýšlející pracant vykřikující v hospodě o nespravedlnostech, které na něm systém páchá.
Proč bych tedy neměl mít dvakrát více peněz než on a zvyšovat tak i jeho průměrné příjmy?
Navíc nemám nárok na dovolenou a rozhodně nechodím spát s čistou hlavou jako on.
Opravdu nemám výčitky svědomí z toho, že jsem ten grázl, co zvyšuje průměrnou mzdu.
Naopak. Výčitky svědomí by měli mít ti borci, na něž pasuje můj popis průměrného českého pracanta.
P.S. – vím že je spousta výjimek tak těm, kterých se to nějak dotklo, se omlouvám.
Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou: Sledovat @PetrJenikPokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.
Pěkný článek, ale zrovna u tohoto je to hodně individuální. Někdo je lenoch, kterého popisuješ, ale je zase hodně lidí, kteří se nadřou jak mezci a mají vážně prd. Těmto lidem se nevidím, že nadávají.
To už je ta pozitivní diskriminace gayů tak daleko, že si už můžou psát i blogy? Oh shit!
ááá – další obdivovatel 😀 to mě těší – má sláva už se hvězd dotýká
Souhlasím s názorem „intellect“, je to tak jak tady píšeš, ale jen u státních zaměstnanců. Mám ve svém okolí spoustu lidí, kteří pracují na sto procent (ani se nezastaví, většinou ani nemají nárok na obědní přestávku) a i přesto mají minimálku. Pracují totiž u soukromé firmy (tzn. ne státní podnik), která se z nich snaží vydrat první poslední, ale oni nemají na výběr, protože nemají vzdělání a na lepším místě je nikdo nezaměstná. Navíc jsou třeba ve věku, kdy už ani rozšiřování vzdělání (dodělat si školu) nemá smysl. Tohle škatulkování je trochu vedle.
Sry, nevšim sem si toho PSka dole, je tam dost nenápadně, většina šablon má na tom místě nějaký informace o postu, který ty máš hned pod nadpisem, no to je jedno, alespoň jsem potvrdil, že vyjímky existují a je jich více než dost.
jsem zjistil, ze na tvuj web uz chodim celkem pravidelne. Jedna vec me udivuje, pises celkem bez gramatickych chyb 😀
Orfeus: jak jsem psal, a ty sis i pak všiml, je spousta výjimek.
unlucky: to mě těší – a jestli je to s těmi chybami pravda, tak mě to taky udivuje 😀 – gramatiku řeším jen tehdy, pokud mi to chrome podtrhne – mimochodem gramatická pravidla znám, jen jsou mi úplně ukradený 😀
Tento článek už jsem někde dříve četl, tedy aspoň ten rozvrh hodin. Že sis to odněkud půjčil?
Jinak i ve státním mohou být takoví, co fakt slouží lidu celou dobu a ne jen polovinu…
Je možné, že jsi to četl na mém blogu na Webtrhu – blogování na webtrhu ale Martin zrušil a před nedávnem i odkazy na ty blogy a tak jsem ho požádal, abych si odtamtud mohl své blogspoty vytáhnout.
Doufám že když budu psát komentář s hlavou a patou, tak mi promineš ten link.
Je to přesně jak píšeš co jsem zažil já, tak ještě volnější. Výrobní firma, ale já na pozici inženýra. Snídaně, rekord 45 minut. Oběd, rekord 1,5 hodiny. Mezitím když jsem nemusel nikde lítat, tak sedět za PC s možností dělat si na vlastních věcech a to jsem tak nějak přičuchával k vydělávání po internetu.
Ani bych se snad nenazval lenoch. Proč dělat když nemusím? Ať si to ta firma ohlídá a nastaví lépe systém.
Článek z dílny ala Kaluža.
PJ je přece podnikatel – ani 24 hodinová práce denně tedy průměrným výdělkem zaměstnanců nehne.