Dub 6

Aukce pár myslím zajímavých doménových kousků LLL.cz

06.04.2012 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 5 933x / 11 komentářů

Nejsem žádný doménový spekulant a ani jím nechci být, ale dostal jsem celkem zajímavý tip na domény, které jsou právě v aukci na subregu. O tom, že nejsem žádný doménový borec svědčí i to, že do této chvíle jsem ani nevěděl, že na subregu (kde mám celkem dost domén) se domény formou aukce prodávají.

Každopádně ty aukce budu sledovat a mám velké nutkání některé zajímavé kousky koupit. V tuhle chvíli je tam k mání s vyvolávací cenou 399,- korun něco přes 30 domén lll.cz – tedy tříznakových domén poskládaných pouze z písmen.

Trochu jsem prošmejdil Dragův blog (404m.com – doporučuju všem, kdo se o domény zajímají) a zjistil jsem, že téměř všechny domény lll.cz jsou vyprodané, což svědčí o tom, že mají svou hodnotu, ikdyž ta tři písmenka nemusejí dávat vždy na první pohled smysl. Mimochodem dočetl jsem se také, že českých lll domén je 17576 a volně k mání jsou už jen nějaké kousky s písmenky Q či Y, o které takový zájem není.

Proč je o tyto domény takový zájem? Protože je prostě spousta firem, které mají dlouhé názvy a právě za některou z těchto kombinací se skrývá zkratka názvu firmy a taková firma pak za tuto doménu ráda zaplatí velmi slušné peníze. Jak prosté že?

Tříznakové domény však mohou být zajímavé i nejen pro účely spekulace. Dají se na nich udělat i zajímavé projekty nebo mohou sloužit jako překlepovky.

Jako překlepovka mě mezi právě draženými doménami zaujala hnl.cz. NHL je opravdu hodně hledaný výraz a že se někdo takhle blbě překlepne je myslím dost pravděpodobné. Konkrétně tahle doména pak má i jiný význam. Skrývá totiž i zkratku názvu chorvatské nejvyšší fotbalové soutěže.

Dál jsem viděl doménu upr.cz. Napadá mě Úřad práce. Vzhledem k tomu, že pěkných pracovních domén je volných opravdu málo, tohle považuji za hodně pěkný kousek, na kterém by se dal vybudovat solidní pracovní portál.

Pak tam vidím fbb.cz – portál věnovaný facebooku…. myslím také zajímavý kousek.

Inh.cz – zkratka požívaná u e-cigaretových náplní.

Gej.cz – není co dodat

ulh.cz – zkratka pro ultralehké vrtulníky – komerčně myslím hodně zajímavá doména vzhledem k tomu, že o ultralehké vrtulníky se zajímá horních 10 tisíc.

Atd..atd… prakticky pod každou doménou lll.cz se dá najít nějaký význam a proto každá má zajímavou hodnotu. Ne náhodou jich doménový spekulant Jan Bárta (Ahyde) vlastní něco kolem 3 tisíc. A myslím, že on ví proč.

Jak říkám, sám o některých doménách přemýšlím a i kdybych se nerozhodl něco koupit, budu aukce určitě sledovat.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


11 komentářů / Aukce pár myslím zajímavých doménových kousků LLL.cz

 1. Domainer dne 06.04.2012 v 12.21 hod.

  Myslím, že gej.cz je celkem luxusní doména. upr.cz deto, fbb.cz skvělá na skracovač.

 2. Petr Jeník dne 06.04.2012 v 12.32 hod.

  No mě osobně se nejvíc líbí ulh.cz (ty ultralehké vrtulníky). Pro případnou spekulaci myslím super, protože případný kupec někdy v budoucnu nebude mít rozhodně hluboko do kapsy.
  Následuje pak gej.cz
  A pak upr.cz a fbb.cz
  A protože se zajímám o fotbal, tak hnl.cz taky není k zahození.

 3. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 06.04.2012 v 12.44 hod.

  Domény LLL.cz jsou v kurzu a především ty, díky kterým si společnosti mohou zkrátit doménu a email jako celek. Typický příklad z praxe: nekdo(zavinac)pronetmedia.cz je zdlouhavé, ale nekdo(zavinac)pnm.cz je mnohem kratší a stejně dobře zapamatovatelné.
  Určitě bych zkusil do výše zmíněných kousků zainvestovat, nejsou vůbec špatné, ještě navíc, když budou nejspíše i za velice dobrou cenu.

  Pro ty, které domény zajímají, ale nemohou najít vhodné volné pěkné kousky, tak se koukněte zde: http://www.kvasnickajan.cz/VolneDomeny, třeba se Vám něco zalíbí.

 4. peter kozma asp.net hosting dne 07.04.2012 v 10.28 hod.

  Zato tie naše LLL.sk domén je požehnane

 5. sk dne 07.04.2012 v 21.58 hod.

  Sk je malý trh,čas ešte len príde

 6. Lydie Svatební oznámení dne 08.04.2012 v 11.43 hod.

  V poslední době mi opravdu připadá, že domainer chce být každý. Aspoň podle počtu zaregistrovaných, ale nevyužitých domén. Sama si dělám svůj seznam zajímavých názvů do budoucna. Až přijde nějaký nový nápad (a hlavně bude čas jej realizovat), budu mít pro každý obor řadu názvů, které stačí prověřit, zda jsou volné. A když nebudou, tak se stejně vůbec nic neděje, protože snad pro jakýkoliv obor se dá pořád ještě nějaká ta nová doména bez problémů vymyslet.

  Kolik je takových, co se spekulací s CZ doménami živí na plný úvazek? Samozřejmě kromě Pavla Šimona, který mě občas fakt s…

 7. Michal Kubicek pronetmedia alias pnm dne 10.04.2012 v 1.33 hod.

  Fakt Kvasnicka diky za promo i dalsi kousek SMAM robotum:)

  Jj, to, ze se do telefonu pronetmedia za zavinacem diktuje fakt blbe, jsme zjistili uz pred lety. Proto ta zkratka PNM (s oblibou mnemotechnizujeme na Petr Natasa Marie)

 8. Lydie Svatební oznámení dne 10.04.2012 v 10.02 hod.

  Michal Kubíček:
  Tak pozor na doménové spekulanty, protože petrnatasamarie.cz je ještě volné 😀

 9. Petr Jeník dne 10.04.2012 v 19.17 hod.

  Michal: Ten koment od Jana Kvasničky jsem opravil 😀

 10. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 10.04.2012 v 19.25 hod.

  Raději jsem Petrovi napsal mail 🙂 Děkuji za opravu. Byl jste nejlepší příklad z praxe a já to blbě napsal 🙁
  Ale jinak není zač 😀

 11. peko dne 15.04.2012 v 18.50 hod.

  hmm, tak ulh.cz se moc vysoko nedostalo…Štítky: , , , ,