16 komentářů

 1. 
  Atsor Online podnikání dne 27.07.2012 v 8.42 hod.

  Bude to znít možná nadneseně, ale já jsem nejlepší kolegy do projektů vždy potkal spíše spontánně. Někde jsme se potkali, dali se do řeči a něco z toho vyrostlo. Nebo jsem třeba hledal copywritera, programátora, grafika a tak, a postupem času se s nás stali „kolegové“ a děláme spol nějaký projekt 🙂

 2. 
  David Lörincz blog David Lörincz dne 27.07.2012 v 8.58 hod.

  Musím souhlasit s Atsorem. Asi nejlepší spolupráce vznikají tak nějak přirozeně, nenuceně. Netřeba dělat šílené byznys plány. Pokud je člověk rozumný, dokáže pochopit i špatně vysvětlený projekt. Což se ostatně potvrdilo i u tebe Petře s projektem LeagueSpy. Generalizovat skupinu na „lidi z webtrhu“ je nedozírné. I zde se najdou odborníci a zkušení profesionálové, ale také blbci a chvástalové. Ostatně jedná se o vzorek společnosti.

 3. 
  Petr Jeník dne 27.07.2012 v 9.03 hod.

  Já jsem vůbec nemluvil nijak špatně o „lidech z webtrhu“.
  Jen jsem napsal, že ten jeho příspěvek byl úplně blbej 🙂
  A také to, že i já jsem jeden z těch, kteří se podobným příspěvkům vysmívají.
  Tohle není o webtrhu či jiném fóru. Tohle je o tom, že podobně se kolega fakt hledat nedá.
  Ideální je, jak říkáte, navázat spolupráci nějak spontánně. Někdy to ale prostě nejde a budoucí kolega se musí nějak hledat. A je určitě lepší hledat konkrétního člověka s rozumně zpracovaným plánem, než naprosto nekonkrétně kdesi na diskusních fórech, kde to stejně dopadne jedině tak, že se stanete terčem posměchu.

 4. 
  Radek nový blog o podnikání dne 27.07.2012 v 15.28 hod.

  No upřímně, byl bych jeden z těch, kteří by se mu smáli, ale kvůli ztrátě času bych to asi nepsal.
  Myslím si ale i tak, že to je jedna z výjimek, které potvrzují pravidlo. Většina lidí se snaží tvořit pořád unikátní komunitní a sociální projekty, které ale mají jen velmi malou šanci na úspěch.
  To proč je tento projekt úspěšný je možná proto, že jste vzali nějaký osvědčený způsob, co funguje (profily) a zaměřili to na obor, kterému rozumíte (sázení).
  I když jsem často skeptik, musím vám popřát štěstí a úspěchy s dalším pokračováním webu 😉

 5. 
  Martin Poptavky zdarma dne 27.07.2012 v 18.40 hod.

  Hlavně jde o to, nevzdávat to. Taky jsem s jedním větším projektem i soutěžil a neuspěl jsem. Né proto, že by neměl potenciál na úspěch, spíš naopak, byl až moc megalomanský :-). Místo toho uspěly projekty typu -donáška kvalitní kávy do firem nebo ruční výrba bižuterie apod.

  Jde o to najít ty správný lidi v tu správnou dobu. A bacha taky na kradení nápadů.

 6. 
  Matej Poznávacie zájazdy dne 27.07.2012 v 21.57 hod.

  Tak hlavne, že to vyšlo 🙂 Veľká časť projektov chce aj určitý čas na rozmyslenie, usporiadanie a uležanie myšlienok. Čo v tomto prípade znamená ten rok a pol, kým ťa oslovil

 7. 
  peter recenzie kníh dne 27.07.2012 v 23.49 hod.

  Kolegu som nikdy nehladal. Pri podnikaní su dvaja už vela ale zato jeden je málo.

 8. 
  S. Kovář Skládací hůl Wandrall dne 28.07.2012 v 8.41 hod.

  Tak tak, u podnikání jsou dva moc. Vlastní zkušenost 🙁

 9. 
  Mirek Cool dárky dne 29.07.2012 v 8.54 hod.

  já jsem nakonec slušné spolupracovníky potkal obvykle při hledání někoho jiného 🙂 Tj. hledal jsem grafika a potkal programátora 🙂

 10. 
  Martin Kohout Hruška dne 29.07.2012 v 9.57 hod.

  Z kolegů se stali copywriteři a z copywrajtrů se stali kolegové.

 11. 
  Mathew cestování dne 31.07.2012 v 8.21 hod.

  Taky jsem se jako student na začátku prázdnin vyrojil 🙂
  Kolegu jsem si našel jednoho, taky studenta, a jsem s ním spokojený, asi jsem měl štěstí…

 12. 
  Honza Oddlužení dne 31.07.2012 v 11.10 hod.

  Najít dobrého kolegu pro společný projekt je těžké a už vůbec na Webtrhu. Vím to z vlastních zkušeností

 13. 
  Lukáš dne 01.08.2012 v 9.56 hod.

  Ted uz se ten ,,hledaci inzerat,,spatne hodnoti kdyz clovek vi o co jde (slo):)..nepusobi to na me az tak blbe a hloupe (jde poznat, ze to psal nekdo kdo to ma v hlave srovnane)ale spis to bylo az totalne nekonkretni – klidne mohl zminit, ze jde o oblast kurzoveho sazeni atd.A to by videl ten frmol:)..Ale melo to tak byt,protoze by si ted na tom Petre treba vubec nemakal, ze?:).LeagueSpy jako projekt se mi libi hodne pac se kurz.sazeni venuji s prestavkami uz nejakych 15 let.Ale je zajimave, ze jsem na web nenarazil primarne pri hledani statistik. Spis to bylo tak, ze momentalne makam tez na projektu v oblasti sazek a tak nejak clovek zacne zjistovat informace,sbira vedomosti,cte blogy,weby o on-line podnikani, v RSS ctecce pribyvaji clanky no a cile me dovaly az sem:)..co se tyce hledani kolegu priklanim se take k predrecnikum.Web mi programuje zkuseny programator, ten me jen tak mimochodem seznamil se zkusenym webdesignerem,tomu se projekt libi tak do toho sel a tak dale:)je to takove spontanni nabalovani snehove koule:)

 14. 
  Hana outsourcing v účetnictví dne 03.08.2012 v 9.28 hod.

  Dobrý den,

  přečetla jsem si článek a mám otázku. Původně jsem chtěla zadat na Webtrhu poptávku na programátora se znalostí jazyků ObjectiveC v iOS 4, Java v O.S. Android a HTML/CSS/Javascript. Jde o seriózní nabídku ze strany zahraničního klienta (jde o klienta mých klientů, na jehož web posílám odkaz). Po přečtení několika diskusí ohledně Webtrhu a jeho neprofesionality jsem se rozhodla vyčkat. Můžete mi někdo poradit, kde se takový programátor s uvedenou kvalifikací hledá? Děkuji za odpovědi. Hana

 15. 
  pepa web dne 03.08.2012 v 17.01 hod.

  To já našel kolegu náhodně tím že jsem chvilku pro něj dělal potom jsme se začali bavit o byznysu a udělali jsme stránky a celkem se vyvedl.

 16. 
  Honza web dne 09.08.2012 v 20.37 hod.

  Určitě se tímto způsobem jak Píše pepa dají najít dobří kolegové. Tento způsob se mi jevý jako hodně dobrý.