Srp 24

Google miluje odkazy z Facebooku

24.08.2011 v kategorii SEO, Zajímavosti. / Zobrazeno 6 941x / 9 komentářů

Sociální sítě jsou skvělým marketingovým nástrojem a honba za vysokým počtem fanoušků pro stránku spjatou s vaším byznysem nejsou podle mých posledních zjištění vyhozenými penězi. K tomuto závěru jsem došel po té, co jsem zjistil, jak google opravdu miluje odkazy z facebooku a z čím více zdí odkaz na váš web vede, tím lépe pro vás.

O lásce velkého bratra ze zámoří k facebooku mě přesvědčil fakt, že i stránky u nichž neproběhl žádný linkbuilding a naprosto jsem u nich kašlal i na optimalizaci samotné stránky, si vedou v google skvěle a to především ty podstránky webu, které jsem linkoval právě na facebooku ve skupinách s tisíci fanoušky.

Konkrétně se jedná o FunFórum.cz, které jsem před nedávnem prodal v aukci na Webtrhu. Zde opravdu neproběhl ani nejmenší linkbuilding. Tedy kromě odkazů z facebooku, které jsou pro tento web klíčové pro získání návštěvnosti a jak se ukázalo, i co se SEO týká.

Jako příklad mohu uvést například obrázek Bush a opice, který jsem linkoval na FB ještě v době, kdy jsem FunFórum vlastnil. Na google je na stejnou frázi zobrazuje na prvních příčkách. Podobných příkladů bych mohl uvést mnohem více.

A proč to píšu? Protože jsem do nedávna naprosto odsuzoval určité druhy facebook marketingu a především nákup postů na zdech velkých skupin mi připadal jako naprosto vyhozené peníze.

Nyní jsem pohled na tuto záležitost změnil. Posty ve velkých skupinách vám sice nepřivedou přímé návštěvníky kteří u vás udělají nějakou konverzi (nakoupí, zaregistrují se….), ale má to smysl co se rychlého, leč nejspíš krátkodobého efektu na pozice v google týká.

Toho by se určitě dalo využít například v předvánoční době, kdy je třeba rychle a levně dostat nějaký populární výrobek nahoru v SEPR v google.

 

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


9 komentářů / Google miluje odkazy z Facebooku

 1. Linki Linki dne 24.08.2011 v 10.28 hod.

  Na frazi Bush a opice taky neni zadna tlacenka, zkuste tech prikladu uvest „mnohem vice“ a na nejakou aspon trosku konkurencni frazi tak, aby se dalo uverit zaveru, ze linky z FB mohou v SERP dostat nahoru nejaky „popularni vyrobek“, jak pisete. Popularni vyrobky totiz konkurenci mit budou:)

 2. Petr Jeník dne 24.08.2011 v 10.38 hod.

  Uvedl jsem příklad, že to funguje. Máš pravdu, že „bush a opice“ není nijak konkurenční téma. Ale jako příklad, že google tyhle odkazy rád má, je to myslím dostačující.
  U konkurenčních témat tohle samozřejmě samo o sobě stačit nebude, ale jako podpůrný nástroj je to dobré.

 3. Gabriel dne 24.08.2011 v 10.40 hod.

  Nemaju nahodou URL z Facebooku/Google+ atribut rel=nofollow?

 4. Petr Jeník dne 24.08.2011 v 10.42 hod.

  Z FB jsou dokonce přesměrované. A přesto fungují. Samotného mě to překvapilo

 5. Linki Linki dne 24.08.2011 v 11.38 hod.

  Na tema Google a vyhodnocovani socialnich faktoru je na siti dost clanku, oficialne se vi, ze G s nimi pracuje, ale jako obvykle se nevi, jak je vyhodnocuje a jakou silu jim priklada.

 6. Jay-Roh JHarx Posterous dne 24.08.2011 v 14.19 hod.

  jo jo, o tom, že odkazy z Facebook Pages a Twitteru bere Google v potaz (a zřejmě je navíc i považuje za celkem významné), není sporu…

  a ten „rychlý, leč krátkodobý efekt na pozice v Google“ můžu taky potvrdit (prakticky ověřený to mám přinejmenším, co se odkazů z Twitteru týče)…

 7. Jay-Roh dne 24.08.2011 v 14.25 hod.

  Linki> tak či onak je ovšem poměrně zřejmé, že v rámci experimentování se sociálními faktory jim poslední dobou (a navíc tedy možná i jen dočasně) zkouší přikládat poměrně velkou sílu/význam… ;*)

 8. Ján Januška Blog o SEO dne 24.08.2011 v 17.34 hod.

  A dokonca aj Seznam miluje odkazy z Facebooku: http://search.seznam.cz/?aq=-1&oq=bua&sourceid=szn-HP&thru=&q=bush+a+opice
  Potom sa každý diví, odkiaľ sa berú mýty o SEO.
  Tým nechcem povedať, že Google ignoruje odkazy na Facebooku, no tvrdiť, že ich miluje…
  Robiť závery z tak malej vzorky údajov sa väčšinou nevypláca, mnohých to zbytočne popletie.

 9. Heroik web pro mladé dne 05.10.2012 v 23.33 hod.

  Mohu jen potvrdit že google odkazy z FB miluje. Nedovedu si jinak vysvětlit jak bych mohl mít tak vysoké ranky (3) již po 1 měsíci.Štítky: , , , , ,