Čec 4

Guest blogging = kvalitní linkbuiling, výdělek pro pisálky, získání obsahu

04.07.2012 v kategorii Trendy a události, Zajímavosti. / Zobrazeno 10 341x / 33 komentářů

Pojem Guest blogging jsem před pár dny vůbec neznal. Protože ale světlo světa spatřil projekt Guestblogging.cz, začal jsem se o to trochu zajímat. A musím říci, že se mi to fakt líbí. (ne – tohle fakt není PR článek. Píšu to, protože se mi to líbí opravdu :) )

Jen v rychlosti k principu Guest bloggingu:

Autor napíše článek, vloží jej do systému a čeká na nabídky od médií, který o článek budou mít zájem. U článku také autor napíše, jaké jsou jeho požadavky pro média.

Média (blogy, magazíny) pak dají nabídky a autor článku si vybere tu, která jej nejvíc osloví.

Je to vlastně jednoduchý jako facka.

A teď ty důvody, proč se mi to tak líbí.

1 – možnost výdělku pro autory článků.

Autor prostě napíše nějaký článek, zadá ho do systému a pak jen čeká na nejvyšší finanční nabídku od médií. A pokud bude článek mít hlavu a patu, bude se týkat zajímavého tématu a bude tak přínosem pro některé z médií, tak si myslím, že ty ceny by mohly být zajímavé. Najít totiž kvalitní redaktory není žádná sranda a provozovatelé různých magazínů tak rádi zaplatí za kvalitní obsah, kterým obohatí svůj web a který bude k užitku jejich čtenářům.

2 – získání kvalitního obsahu

Už jsem to vlastně nakousl. Sehnat kvalitní redaktory pro magazíny není sranda. Navíc u nich kupujete většinou zajíce v pytli. Tady ne. Tady si provozovatel magazínu přečte článek a pokud se mu bude hodit do krámu, prostě dá nabídku a hotovo.

3 – kvalitní linkbuilding

Tento systém není pouze o finančním ohodnocování. Autor článků může mít i jiné požadavky než peníze. Mnohým autorům prostě postačí, když v článku ponechá médium zpětný odkaz.

U tohoto bych se také rozepíšu trochu víc, protože jako nástroj pro kvalitní linkbuilding se mi tento systém líbí nejvíce a domnívám se, že nebudu jediný.

Prostě napíšu článek, do kterého zabuduji zpětný odkaz na web, který chci podpořit a jako podmínku pro média zadám, že si přeji, aby zde při publikování odkaz zůstal v té podobě, v jaké je v článku. A pochopitelně specifikuji, že chci, aby mi nabídky dávali pouze média s nějakou návštěvností, popřípadě s nějakými ranky.

Umím si představit i to, že mediálky budou platit autorům za to, že do tohoto systému budou psát články s jejich odkazy. Mediálkám se to totiž vyplatí. Zaplatí stovku za napsání článku, vloží jej do systému a následně si vyberou z nabídek médium, ve kterém chtějí, aby se článek objevil.

Oni tak za stovku získají kvalitní odkaz ve znění ve kterém přesně chtějí a to s jistotou, že se jedná o originální článek na webu s návštěvností a ranky, které požadují.

A médium naopak získá obsah zdarma. Resp. za pouhý odkaz z článku.

Osobně jsem si to už vyzkoušel. Napsal jsem dva články s finanční tématikou a mým požadavkem bylo ponechání odkazu na konci článku na můj blog. Prakticky hned mi přišly nabídky, já je využil a získal tak dva kvalitní zpětné odkazy.

Jo – tohle myslím opravdu bude fungovat a tomuto projektu hodně fandím.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

SEO linkbuilding „s výsledky optimalizace jsme spokojeni“ říkají naši klienti


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


33 komentářů / Guest blogging = kvalitní linkbuiling, výdělek pro pisálky, získání obsahu

 1. David Lörincz blog dne 04.07.2012 v 10.24 hod.

  Mám jen Petře strach, že u Čechů toto nebude fungovat. Člověk si musí uvědomit, že jsme národ vychcálků a už vidím, jak se tam do toho systému někdo zaloguje, uvidí hezký článek, tak si ho zkopíruje, předělá a ten, jenž si článek později zakoupí bude penalizován za duplicitní obsah. Neprokazatelné a nepostihnutelné. Nápad to je pěkný, bohužel ve špatné zemi – Američana by tento nápad ani nenapadl.

  Každopádně držím palce s projektem.

 2. Lydie Svatební oznámení dne 04.07.2012 v 10.26 hod.

  Takže jestli to dobře chápu, nastává nová éra prodeje zpětných odkazů. Budu prodávat odkazy na svůj web, namísto dosavadního prodeje odkazů na svém webu?
  Jak tohle bude jednou zagoogleno do pokynů pro webmastery…?

 3. Filip Podstavec Blog Filipa Podstavce dne 04.07.2012 v 10.30 hod.

  Ahoj Davide,na tento problém jsme také při vývoji narazily a již máme vymyšleno pár zaopatření, jak článek dostatečně zabezpečit před ukradením. Vše bychom ale nejraději předně probrali se současnými uživateli a testery, než se změny nasadí.

  Jsou dvě možnosti jak články zabezpečit:
  1. Převést článek na obrázek, což je ale náchylné k přepisu od datla, kterého si někdo zaměstná.
  2. Nechat autora uvést důležitou část článku, kterou autor sám vybere a dá tak informace o povaze a hodnotě článku. Výherní nabídka poté obdrží přístup k článku v celém rozsahu.

  Prozatím jsme mnohem více pro druhou možnost a většina lidí ji také schvaluje. Budu rád za jakýkoli komentář od tebe či kohokoli zde v diskuzi. Přeci jen vývoj systému bude hodně záviset i na Vašich hlasech.

  Díky
  Filip

 4. Petr Jeník dne 04.07.2012 v 10.33 hod.

  Já bych to kopírování moc neřešil.
  Vyhnout se tomu nedá žádným způsobem.
  Kopírovat se článek budou vždy a je úplně jedno odkud :(

 5. Filip Podstavec Blog Filipa Podstavce dne 04.07.2012 v 10.37 hod.

  Lydie: Doufejme že nijak – jde o umisťování kvalitních originálních článků s případným odkazem. Možnost zjištění, že jde o nepřirozený odkaz je tak téměř nulová.
  Že se něco takového objeví v pokynech pro webmastery bych se nedivil, ale těžko něco takového mohou/budou postihovat.

 6. Lydie Svatební oznámení dne 04.07.2012 v 10.41 hod.

  Filip Podstavec:
  Člověk ani nemusí najímat Woodyho. Existují OCR programy pro přepis textu z obrázku. Takže rozhodně bych to obrázkem neřešila.
  Možná by uživatelé z řad médií mohli mít přístup k rozdílně velkému úryvku, dle serióznosti médií. Ale koho pokládat za seriózního?

 7. David Lörincz Blog dne 04.07.2012 v 11.28 hod.

  Filipe,
  obě varianty mají své mouchy – dát to do obrázku je nevhodné. Největší práce na sepsání článku je sběr informací. Samotné napsání článku pro člověka, který bude psát deseti prsty už je záležitostí pár minut.

  U druhé varianty zákazníci tak trochu kupují zajíce v pytli. Perex může být velmi líbivý a obsah již nezáživný. Správný model článku je formou obrácené pyramidy, takže by to teoreticky mohlo být úspěšné, ale čas ukáže.

 8. Linki linkbuilding dne 04.07.2012 v 11.42 hod.

  Guestblogging je za hranice už chvíli velmi trendy a je jedině dobře, že se objevila tuzemská alternativa. Taky už mám jeden článek udaný pouze za odkaz, vzalo mi to všeho všudy 30 minut času.

 9. jedy jaký notebook dne 04.07.2012 v 12.36 hod.

  Jop, guest blogování (aka dohodneš se s některým blogerem, že mu napíšeš článek na jeho blog za odkaz, který přivede traffic a juice) není nová věc, alespoň v USA. Ten nápad se mi ale opravdu zamlouvá. Nevím, proč by to mělo být postihnutelný – buď do toho jdeš jako copywriter, co si chce vydělat, nebo jako majitel stránek, co chce linky, popř. jako druhá strana, co chce obsah. Nevidím v tom nic nekalého, prodej odkazů to není, a určitě tuhle službu někdy využiju.

 10. Kusi web dne 04.07.2012 v 12.45 hod.

  SK verzia nebude? Je to zaujimave, len by som pijal rozdelenie clankov SK/CZ.

 11. David Lörincz Blog dne 04.07.2012 v 13.05 hod.

  2 Kusi: udělejte si taky něco vlastního na Slovensku – pořád jen děláme nějaké weby i pro Slováky – máte tam spoustu schopných lidí, kteří využívají české weby. Nemyslím, že mnoho českých lidí z online marketingu využívá nějakou kvalitní slovenskou službu. Pokud o nějaké někdo ví, rád se na ni podívám…

 12. Lydie dne 04.07.2012 v 14.49 hod.

  Tatry?

 13. hudinx Angličitna online dne 04.07.2012 v 16.33 hod.

  David Lörincz

  Prosím odstranit možnost vrácení se zpět pomocí backspace při psaní článku.

 14. frances Linkmonitor.cz dne 04.07.2012 v 17.13 hod.

  Velice zajímavý koncept, jediná díra která mě napadla je právě to vykrádání obsahu a právě pokud to někdo vykrade a publikuje jako první už kupujícímu zbývá pouze duplicita. Obrázek by mohl velkou část parchantíků vyfiltrovat, takže bych se toho zase nebál, úryvkem bych to určitě neřešil.
  Držím palce, taky vyzkouším:)

 15. eMan dne 04.07.2012 v 18.04 hod.

  Taky myslím že obrázek je super nápad, nikdy to nebude 100 procentní ale tohle většinu lidí odradí.

 16. jedy dne 04.07.2012 v 21.11 hod.

  A co to vyřešit jako ta zahraniční předloha/inspirace? Tedy jestli to nějakým způsobem vyřešené má?

 17. Duben Online hry zdarma dne 04.07.2012 v 23.01 hod.

  A co nechat volbu zabezpečení na autorovi článku a u článku to nějak označit (co je celé k nahlédnutí a co jen částečně). Kdo je paranoidní tak dá jen úryvky. Kdo píše osobitým stylem nebude mít problém nabídnout to k dispozici. Navíc vykradený článek jde obvykle dohledat a daný web (majitele) vyřadit ze systému, takže by si i méně renomovaná média dávala pozor na špatnou pověst a případnou penalizaci.

 18. Kapibara dne 05.07.2012 v 3.34 hod.

  12.Lydie
  Medvedia hora

 19. Michal Podnikanie Na Internete dne 05.07.2012 v 18.57 hod.

  To sa mi zdá trochu nezmyselné, skôr by to bolo lepšie keby majiteľ webu zadal požiadavku na základe ktorej by potom bol článok vytvorený. Ale podobné portály už myslím existujú. Toto bola snaha o nejaký nový systém, alebo prečo je taký postup, respektive nechápem prečo sa za hosťovský článok má platiť.

 20. Norbert Seznam hier dne 07.07.2012 v 11.13 hod.

  podle mne ješte chvíli potrvá, kým se to rozbehne naplno, ale je to celkom zaujímavej projekt, možno niekedy v budoucnu by sem ho tiež vyzkoušel

 21. Jarek co nesmí chybět geekům dne 08.07.2012 v 12.33 hod.

  Ahoj Filipe,
  standardně bych pouze přihlášeným a zaregistrovaným s IČ ukazoval jen název článků a kategorii, nepřihlášeným nic.

  Zaregistrovaným bych pak zpřístupňoval o tolik větší části článků, kolikrát už si něco zakoupili.

  Krást nebude platící magazín či agentura s IČ, ale především amatér, přicházející z fulltextu.

 22. honza www.pochlubtese.cz dne 08.07.2012 v 15.56 hod.

  21. – to je nesmysl. Když přijdu jako nový, otevřu článek, který se mi nebude líbit a co? Už nikdy žádnej neotevřu? Nebo další den? Nezlob se na mě, ale většina psaných textů jsou …ehm… velmi slabé. Kvalitní text aby pohledal. Kdybych měl ke článkům přístup jako potencionální klient drasticky omezen, jak naznačuješ, tak se na to vykašlu…

 23. Martin Kohout Mandarinka dne 09.07.2012 v 22.20 hod.

  3 – Zdravím Tě, už jsme se setkali přes mail. Je to v celku líbivá služba ale přestaň s tím rozesíláním nevyžádaných mailů, kazí to renomé. Jinak držím palce!

 24. Filip Podstavec Blog Filipa Podstavce dne 10.07.2012 v 8.25 hod.

  23. Martine – rozesláno bylo celkem 6 mailů a to napřímo pouze médiím, které by články, které tam v minulosti byly, mohli zajímat :-). S žádným spamováním pro teď, ani do budoucna nepočítám, každopádně děkuji za podporu a snad se časem i freebit rozhodne využít služeb systému :-)

 25. Linki web dne 10.07.2012 v 14.01 hod.

  22. Necekas snad, ze tam hned nekdo nasype clanky hodne Pullitzerovy ceny, a vubec, jak bys definoval kvalitni text?

 26. Radek Překlady a tlumočení dne 10.07.2012 v 14.39 hod.

  Projekt je v plenkách o tom žádná, určitě má slibnou budoucnost, pokud ho nevytunelují čeští uhrovití hošánci, co si myslí, že všechno na internetu je zdarma. První, co mě při prohlídce a následně i u čtení tohoto článku napadlo, bylo právě to vykrádání. Obávám se, že řešení není. Původně jsem si myslel, že by nebylo špatné, aby se novým uživatelům ukázala pouze část článku (buď daná autorem, nebo vybraná náhodně strojem), a teprve zkušenějším uživatelům (rozumněj těch co mají pár nákupů za sebou) zobrazoval celý článek.Pak jsem si ale přečetl komentář [21][22] a už to tak jasné není.
  Držím palce do dalšího fungování.

 27. Radek Překlady a tlumočení dne 10.07.2012 v 14.41 hod.

  Omlouvám se ještě dodatek pro autory, kteří to tady čtou – neškodilo by, aby se u kategorii článků objevila číslovka s počtem článků.

 28. Martin Kohout Ananas dne 10.07.2012 v 16.07 hod.

  24 – Dobrá chápu, začátky každého nově realizovaného webu jsou těžké, proto vím, kde teď stojíš. Zkus ten mail napsat ještě jednou a možná mě přesvědčíš. Díky a hodně zdaru.

 29. Martin Kohout Dýně dne 18.07.2012 v 21.26 hod.

  24 – Tak jsem Ti tam šoupl jeden testovací článek. Abych věděl, jak to vůbec funguje. PS: na video jsem taky koukal. :)

 30. Paul Casas rurales dne 20.08.2012 v 19.19 hod.

  Souhlsím že to jistě zajímavá služba, ale není zrovna na český trh.

 31. Jarda www.cafepraga.com dne 20.08.2012 v 19.26 hod.

  Tak jsem to zkusil, jeden článeček a ….. uvidíme.

 32. Lili Internet start dne 14.09.2012 v 11.33 hod.

  Zkoušela jsem hledat vhodné články pro své weby, bohužel jsem našla jen samé klasické PR články se třemi odkazy…

  Uvidíme zdali se kvalita pozvedne, sama se brzy chystám něco napsat, tak uvidíme nakolik tomu přispěju :)

 33. Martin Autodoplňky na míru.cz dne 07.01.2013 v 3.53 hod.

  Pokud máte zájem uveřejnit svůj článek formou Guest bloggingu rádi ho uveřejnímeŠtítky: , , , ,