Dub 10

Hotelový affiliate, aneb když „podvodník“ narazí na „podvodníka“

10.04.2012 v kategorii Úvahy, Výdělek, Zajímavosti. / Zobrazeno 8 481x / 24 komentářů

V poslední době se velmi často setkávám s prodejem affiliate webů, které mají jediný cíl a tedy vydělat na partnerském programu jakési firmy, která nabízí velmi slušné ceny za proklik na jejich rezervační hotelový systém. A skutečně platí za proklik a nikoli za konverzi (tedy samotný nákup služeb).

Ceny za proklik mají velmi slušné a není výjimkou, že affil partnerovi zaplatí i jeden dolar za jediné kliknutí. A nejedná se o bannerovou reklamu s malou mírou prokliku. Nabízejí vychytané XML feedy s fotkami, informacemi o hotelech a dokonce mají systém, který jejich affiliate partnerům umožní velmi snadno vytvořit si komplet celý web, kde není v podstatě nic jiného, než katalog ubytování.

Opravdu velká část návštěvníků takového webu pak jeho provozovateli vydělá ten vysněný dolar. A když né každý, tak polovina lidí určitě. Na nějakou pěknou fotku hotelu, hotelového bazénu či akční nabídky prostě klikne velká většina z návštěvníků. A dolárky se jen sypou.

Není se proto čemu divit, že takovéto skvělé nabídce neodolají ti, kteří mají tu možnost přivést na svůj web velké množství lidí. Například majitelé velkých podvodných stránek na Facebooku se statisíci fanoušky mají jisté velké výdělky. Pošlou si na svůj hotelový affiliate web 10 tisíc lidí za den, každý druhý klikne a několik set až tisíc dolarů je doma.

Provozovatel takového webu ví, že ani jeden z jeho návštěvníků nestojí o rezervaci hotelu a konverze bude nulová. To je mu ale fuk. Nejde mu o to aby vydělal někdo jiný. Jde mu o vlastní prospěch a účel světí prostředky. Proto jsem také dal jednoho z těch podvodníků v titulku článku do uvozovek.

Proč je ale v titulku zmíněný ještě druhý podvodník a také v uvozovkách? No protože nikdo není tak blbej, aby vyplácel vysoké provize a nic z toho neměl. Každý kdo nějaké peníze investuje, na nich chce vydělat.

Oni totiž partnerům, kteří jim nic nevydělají, prostě nic nevyplatí. Affiliate partneři sledují jak jim naskakují dolárky za prokliky, radují se, jak na tom vyzrály ale jen do chvíle, kdy jim přijde strohý e-mail ve znění „Váš účet jsme bez náhrady zrušili, protože nevytvářel dostatečné množství konverzí“.

A protože tuto možnost mají v podmínkách, nemůže jim nikdo nic říci. A to je takový malý podvůdek – ovšem taktéž jen v uvozovkách. Také to není podvod v pravém slova smyslu. Jen prostě využívají chamtivosti lidí a toho, že jen málokdo si čte podmínky partnerského programu.

Co je horší „podvod“? Mít kdesi hluboko v útrobách podmínek programu zmínku o tom, že oni můžou vše a vy nic, nebo to, že někdo chce na nějakém systému vydělat peníze a přitom ví, že tomu, kdo mu peníze „dává“, nevydělá ani halíř?

A nebo je nejhorší ten třetí, zatím nezmíněný „podvod“? Tedy to, že někdo tyhle affiliate weby prodává s tím, že se jedná a zaručené výdělky bez práce a přitom moc dobře ví, že tyhle weby nikomu nevydělají?

Osobně si myslím, že všechny tyhle „podvůdky“ jsou na stejné úrovni. Každý prostě jen využívá, popřípadě se pouze snaží využít hamižnosti a hlouposti jiných lidí.

Na stejné téma doporučuji přečíst článek HotelsCombined affiliate program na relativně novém blogu Ondřeje Bárty, který mě velmi zaujal a tak putuje také do mé čtečky.

 

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Ubytování Hledáme pro vás ubytování nejen po celé České Republice.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


24 komentářů / Hotelový affiliate, aneb když „podvodník“ narazí na „podvodníka“

 1. Tomas Jochmann NETOR - Váš internetový mentor dne 10.04.2012 v 12.06 hod.

  No jo, lidi si myslí, že vydělat peníze na netu je sranda. Chamtivci jedni, dobře jim tak… 🙂

 2. zamek hudební novinky dne 10.04.2012 v 12.30 hod.

  Jsem zvědav, jestli teď nabídka těchto zaručeně výdělečných webů alespoň trochu opadne.

 3. Mirek Skandální slevy dne 10.04.2012 v 19.29 hod.

  Já si hned řikal v čem bude háček, ale předpokládál jsem spíše že se jedná o promo akci toho booking operátora.

 4. Martin dne 10.04.2012 v 22.04 hod.

  Normál, ti lepší si web zkonstruují sami větší lempl to koupí na flippě a prodá na webtrhu a zcela největší looser je ten, který si na své aukce automaticky přihazuje a dokola je tam točí s tím, že výherce se neozval. Páč „vydělává“ na klikách z webtrhu 🙂

 5. Valinka dne 11.04.2012 v 7.56 hod.

  Mě spíš překvapuje ta naivita lidí, kteří si mysleli, že to opravdu bude fungovat. Za odpadní traffic vám opravdu nikdo nemůže dávat takové palby za klik a to ani státní úředník ČR.

 6. Polci dne 11.04.2012 v 8.13 hod.

  Na webtrhu byl prvni prodej webu od hotelcombined realizovan za cca 25 000 Kc. Tedy treti podvodnik je ten nejvetsi:-).

 7. HC Zrcadlo.blogspot.com dne 11.04.2012 v 9.09 hod.

  Časy, kdy se dá postavit skvělý byznys na složitých obchodních podmínkách, jak je vidno, jen tak neskončí.

  Určitě bychom měli věnovat myšlenku slušným (nikterak hamižným) lidem, kteří kvůli své nezkušenosti na podobné praktiky naletí.

  Jistě, všichni víme, že je potřeba pečlivě pročíst a analyzovat všechno dřív, než to odsouhlasíme. Ale ruku na srdce: Vy to skutečně děláte? Stíháte krom toho i něco jiného?

 8. Valinka dne 11.04.2012 v 14.22 hod.

  TO HC: Já ten systém nepovažuji za podvodný a to ani v nejmenším. Klasický affil s bonusem platba za klik. Pokud jsou kliky podvodné, protože v tomhle případě byly opravdu podvodné, tak bych banoval jedna radost.

 9. rodis web dne 11.04.2012 v 19.55 hod.

  Pri tomto affil je potrebne mat na kazdych a nepamatam si presne ci 10 alebo 20 preklikov aspon jeden realny nakup. Bez realnych nakupov to jednoducho nefunguje, co je logicke.

 10. Martin dne 11.04.2012 v 20.30 hod.

  Tak asi by bylo férovější ty kliky z jejich strany omezit, utnout třeba na 20dolarech a říct, že budou proplaceny po nějakém nákupu. Takhle to má třeba invia. Platí kačku za klik, max 500,-, a proplatí to až se realizuje skutečný nákup.

 11. Peter ASP.NET Hosting dne 11.04.2012 v 20.45 hod.

  Viete mi poradiť overené spoločnosti ktoré poskytujú tento affil a v prípade ak nieste jeden z „podvodníkov“ tak aj vyplatí províziu?

 12. rodis web dne 12.04.2012 v 18.25 hod.

  reakcia na Petra. tento affil poskytuje hotelscombined.com. Ak chces inu affil. spolocnost skus hladat vo vyhladavacoch alebo webtrhu a podobne. Podvodnik, ktory zaregistruje affil. program ti nevyplaca proviziu, proviziu vyplaca spolocnost, ktora vlastni dany affiliate program. Ta ti dlhodobo nebude vyplacat proviziu, poklial nemaju aj realne nakupy.

 13. Lukša Bulharsko dne 12.04.2012 v 21.24 hod.

  Ačkoliv už snad každý ví jak to s HotelsCombined je, tak stále se na WT najde pár obchodníků co se snaží „jejich“ weby prodat. Kdo si kdy rezervoval hotel v zahraničí snad ví že před výběrem hotelu člověk při hledání nej kvality/ceny udělá obrovský množství prokliků na detail. Při nekvalitním trafiku je získání skutečnýho leadu téměř nemožný.

 14. Josef Řezníček oprimalizace pro vyhledávače dne 12.04.2012 v 21.53 hod.

  Je to takový podvod a už jsem několikrát na webtrhu viděl aukci s podobnými weby, kde mám podezření na něco podobného.
  Ale na druhou stranu stejná situace se děje i v jiných oblastech: reality, akcie… Ne?

 15. Los Peros Mistrovství světa v hokeji 2012 dne 13.04.2012 v 22.17 hod.

  90% lidí, které znám, si myslí, že si koupí doménu, nahrají na ni nějakou krevinu, dostanou se na první místa ve vyhledávačích a pohrnou se jim prachy bez toho, aby museli cokoliv udělat. Tak se ani nedivím, že tento „byznys“ vidí jako snadnou cestu k výdělku. Alespoň je to pro ně zkušenost, na kterou nezapomenou 🙂

 16. Lukáš dne 16.04.2012 v 12.29 hod.

  Ještě jedna drobnost k HotelsCombined, která asi nebyla zmíněna. Google na stránkách nezaindexuje ani jednu stránku 🙂

 17. Mara Samolepky na zeď dne 16.04.2012 v 14.13 hod.

  Na blogu Ondry je výtažek z mé aukce:) My sami jeden web na affilu na hotelscombined provozujeme, na začátku jsme chtěli nasadit jejich připravené řešení, které jsem testovali na svetoveubytovani.cz, pak jsme ale zjistili, že (nejen) na seo je to úplně nepoužitelné, proto jsme raději zapracovali a používáme načítání hotelů přes xml. Potom jsme chtěli svetoveubytovani prodat, protože na testování už to nepotřebujeme,zkoušeli jsme to na webtrhu asi 4x a pokaždé aukci někdo překazil, 2x Binem a pak už se neozval a 2x aukce dojela do konce a pak už se taky nikdo neozval.To říkám hlavně pro někoho, kdo zde napsal, že to tam někdo dává schválně furt dokola. Nám bylo jedno za kolik by se web prodal,proto jsme jej dali od koruny,ale stejně nám zůstal, nyní už to na webtrh raději nebudu dávat. Btw. za dobu aukce na webtrhu web nevydělal ani na poplatek webtrhu a provizi za prodej to rozhodně nepokrylo.

  Nejdůležitější je, že hotelscombined nám už 2x vyplatil naprosto v pohodě, takže jako podvod to určitě nepovažuji, ale je pravda, že my máme pouze cílenou návštěvnost, takže asi z nás mají rezervace…

 18. Michal Krčmář oprimalizace pro vyhledávače dne 18.04.2012 v 22.18 hod.

  Možná se to neprodalo právě kvůli tomu, že v reakci na poptávku vznikly podobné diskuze 🙂

 19. frances trh internetové reklamy dne 19.04.2012 v 15.33 hod.

  Ten článek který na konci uvádíš rozhodně doporučuju přečíst všem a měl by o nich být informovaný každý kupující. Je to podvod a průser. Rveš tam traffic a oni ti stejně bloknou účet a jsi bez pěněz.

 20. Honza Obchod pro zahradu dne 22.04.2012 v 13.24 hod.

  Petře díky za info. O této podmínce HC.com jsem nevěděl. Nemyslím si ale, že je to nutně podvod z jejich strany. Prostě něco jako podmínka u poker heren, když nastavíš CPA, hráč nahraje provizi a vypadne. Potom ti bloknou účet, protože nepřivádíš dostatečně vhodné hráče.
  Přemýšlím, že bych si takový web nebo alespoň xml také zpracoval, hodilo by se mi do repertoáru.

 21. Nestranný Pozorovatel dne 28.04.2012 v 21.11 hod.

  Vy co tvrdíte, že tohle není podvod nebo nemusí být, tak se na mne nezlobte, ale slušná nabídka to určitě není. A prodávat takový web je ještě větší lol.

  Naprosto souhlasím s názorem na konci článku.

 22. Marcel Cena zlata dne 04.07.2012 v 16.56 hod.

  Koukám, že už to zmizelo i z WT. A že se tam tyto aktivity „chytráků“ držely pěkných pár měsíců 🙂 Kupcům ovšem do smíchu nebude, bezpracný zisk se nekoná…

 23. David dne 08.11.2012 v 17.35 hod.

  Petře čekal jsem na tvoji odpověď a ty radši smažeš všechny moje komentáře 🙂 doufám že smažeš i tenhle. Prostor pro debatu tu zřejmě není.

 24. Petr Jeník dne 08.11.2012 v 18.01 hod.

  O čem chceš debatovat?
  Článek jsi evidentně nečetl nebo jsi ho nepochopil.Štítky: , , , ,