Bře 6

Jak jsem vyhrál svůj malý boj s Českou kanceláří pojistitelů

06.03.2012 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 92 544x / 57 komentářů

Nevím přesně, za jakým účelem byla Česká kancelář pojistitelů založená. Z mého pohledu to vypadá tak, že jedinou jejich úlohou je tahání peněz z lidí, kteří nemají ke svému vozu sjednané povinné ručení. A nejedná se o malé peníze. Za každý den, kdy člověk nemá své auto pojištěné, musí České kanceláři pojistitelů zaplatit 50,- Kč. Za rok tedy nějakých 18 tisíc korun.

Nebudu obhajovat ty, kteří nemají sjednané povinné ručení. To je prostě povinné a má svůj význam. Do pořádné šlamastiky se ale můžete dostat i tak, že nemá povinné ručení sjednané auto, které jste už dávno prodali a není tedy vůbec vaše. A přesně to byl můj případ.

Někdy na jaře roku 2009 jsem prodal jakési paní Škodu Favorit za krásné 3 tisíce korun. Bohužel jsem udělal chybu, kterou dělá spousta lidí. A tedy zplnomocnil onu paní na přepis vozidla v evidenci vozidel a dál se o to nestaral. Byla to tak směšná částka, že jakékoli běhání po úřadech by mě co se času týká, stálo více.

Jak ale říkám, byla to velká chyba. Paní svou povinnost danou kupní smlouvou nesplnila, ovšem to nic nemění na tom, že odhlášení vozidla je povinností mojí. Fakt chyba, kterou už nikdy nezopakuji.

Rád bych svou chybu napravil, ale neexistuje žádná legální možnost, jak to udělat. Bez technických průkazů prostě nemám šanci auto odhlásit a to nemluvím o tom, že jsem ztratil kupní smlouvu.

Vím to já a vědí to i úředníci či policisté. Jediná rada kterou dostávám je ale abych lhal, podváděl a falšoval. „Musíte říci, že jste doklady ztratil a nechejte si vystavit nové“ a „zfalšujte podpis na kupní smlouvě“ či dokonce „Nahlaste, že vám auto někdo ukradl“.

Jiná možnost prostě není. Pouze lhát, falšovat a podvádět. Jenže to já nechci. Chci prostě jen legální cestou napravit chybu, kterou jsem udělal. Myslím, že každý má právo napravit svou chybu. Ochotně bych přijal i pokutu za nesplnění své povinnosti automobil při prodeji odhlásit. Žádné takové sankce ale neexistují.

Místo toho jsem ale už dostal 2 pokuty po pěti tisících za to, že „mým“ vozem kdosi jezdí bez povinného ručení. Podle úřadů je totiž jasné, že zákon jsem porušil já, když je auto napsané v Evidenci vozidel stále na mě.

Kromě těchto pokut jsem ale dostal i moc pěkný dopis právě od České kanceláře pojistitelů, kde stojí, že za tři měsíce nepojištění mám zaplatit 4500,- Kč do jejich fondu. A pokud ne, čeká mě exekutor. A protože auto není pojištěné pořád, je jasné, že stejných dopisů bych dostal následně několik. A protože jsme v Česku, tak pěkně takhle rozkouskované po třech měsících, aby si exekutor pořádně namastil kapsu za vymáhání každé pohledávky zvlášť.

Všichni úředníci mi tvrdili, že nemám šanci vyhrát. Totéž policie a skutečně vzdělaní a s problematikou obeznámení školáci z telefonické podpory České kanceláře pojistitelů.

Ty děcka jsou schopné mi dokola opakovat to, ať zkusím ještě jednou tu kupní smlouvu najít a to i přesto, že jim desetkrát říkám, že jsem to už desetkrát zkoušel a smlouva prostě není. Totéž s tím, že mám kontaktovat tu paní, co ode mě auto koupila. Nevím kde je, na adrese trvalého pobytu se nezdržuje a jiný kontakt na ni nemám.

Rozhovory se všemi skončili vždy slovy „bohužel jinak vám pomoci nemohu“. Takže to dlouho vypadalo tak, že do konce života budu platit každý den 50,- Kč do fondu České kanceláře pojistitelů za to, že jsem udělal jednu chybu a to tu, že jsem neodhlásil z evidence vozidel auto, které jsem za 3 tisíce prodal. A dále pochopitelně i pokuty za to, že s autem někde někdo jezdí bez povinného ručení či že nejspíš už někde stojí odstavené jako vrak.

Ani bych se nedivil, kdyby mi někdy přišla složenka na statisíce za parkovné na nějakém odstaveném parkovišti, kam auto policajti nechali odtáhnout.

Naštěstí mě to už nechává klidným. Obrátil jsem se totiž na kancelář Veřejného ochránce práv (ombudsmana), kde mi poradili jednu velmi zásadní věc.

Evidence vozidel je prostě jen evidence. Není závazná například jako je Katastr nemovitostí. To že jsem v Evidenci vozidel stále evidovaný jako vlastník vozidla neznamená, že jsem jeho skutečným vlastníkem a provozovatelem. Je to prostě jen evidence. Nemá žádnou právní váhu. Ani policie, ani Česká kancelář pojistitelů ani nikdo jiný, nemůže prostě někoho považovat za vlastníka jen na základě této evidence a už vůbec ho nemohou na základě ní sankcionovat.

Jednoduše jsem napsal na Českou kancelář pojistitelů tento fakt a mám vyhráno. Po pár týdnech špatného spaní mi přišel dopis, že řízení se mnou zastavují a sankci po mě vymáhat nebudou a to i přesto, že jsem jim nedoložil kupní smlouvu, kterou po mě borci z telefonické podpory tak houževnatě vyžadovali.

To je totiž druhá věc, kterou mi pracovníci ombudsmanovi kanceláře poradili. Kupní smlouva lze uzavřít i ústně a vyžadovat ji po mě jako důkazní materiál v písemné podobě nikdo nemůže a už vůbec ne na základě jejího nedoložení mě sankcionovat. Pouze jsem do toho mého dopisu uvedl tato fakta, připojil jméno a adresu oné kupující a je na nich, jak se s tím poperou. Ať si ji hledají oni.

(Přesné znění mé odpovědi pro ČKP najdete ZDE)

Takže můj první boj je za mnou. Padesát kaček denně do konce života nikomu platit nemusím.

A teď mě čeká druhý boj. Protože jsem na základě pouhého záznamu v Evidenci vozidel obdržel dvě pokuty za provozování vozidla bez povinného ručení a to i přesto, že skutečným vlastníkem nejsem a tuto skutečnost jsem všem orgánům sdělil, budu onu pokutu vymáhat po úřadech zpět.

No snad má zkušenost někomu pomohla. Mé rady na závěr znějí:

1 – při prodeji auta je na vás, abyste ho odhlásili – fakt na to nekašlete, pokud nechcete mít zbytečné starosti

2 – pokud se přecijen do podobné situace jako já dostanete nebo v ní už jste, mějte na paměti, že samotný záznam v Evidenci vozidel nedává nikomu právo vás sankcionovat. Úřady se musejí řídit skutečností a né pouze podle jakési databáze, která nemá právní účinnost.

Teď už mi zbývá poslední věc, a to zjistit, jak je možné napravit legální cestou chybu, kterou jsem udělal na začátku, a tedy zajistit, abych už v evidenci vozidel jako vlastník vozidla nefiguroval. Na to jsem zatím nepřišel a všichni mi jen radí abych podváděl, lhal a falšoval. Vítejte v Kocourkově.

Líbil se vám článek? Myslíte, že by mohl někomu pomoci? Sdílejte ho prosím na Facebooku, Twitteru či G+

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Pronájem kanceláří v Praze bez provize pro RK

iruceni.cz - Levné povinné ručení! Podívejte se, kolik u nás ušetříte.

Povinný ručení Srovnání a sjednání povinného ručení přes internet.

Povinné ručení od Topsrovnani.cz.

Povinné ručení Kalkulačka povinného ručení online


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


57 komentářů / Jak jsem vyhrál svůj malý boj s Českou kanceláří pojistitelů

 1. riskynet web dne 06.03.2012 v 10.42 hod.

  Dobrá informace, já měl s touto kanceláří už také zkušenost i když v mém případě se jednalo o pochybení pojištovny (vypověděli mi smlouvu při platbě na rok asi o 3 měsíce dřív, ale nedali mi vědět). Nic jsem s tím ale nezmohl a musel jsem platit.

 2. Martin Ereses dne 06.03.2012 v 11.15 hod.

  Zajímavé určitě dej vědět, jestli ti ty pokuty vrátěj, to by mě docela zajímalo

 3. drago 404m.com dne 06.03.2012 v 13.52 hod.

  S podobných historek by se měla poskládat nějaká wikipedie. Obohatit to o návody z různých černých ovcí atd. Spousta lidem by to pomohlo.

 4. petr RSS4biznys dne 06.03.2012 v 13.59 hod.

  Výborná rada Petře, to jsem netušil. Ale s pokutami máš asi smůlu, jednou zaplatíš a nedostaneš to z nich. Přál bych ti to, ale myslím si že to nedopadne dobře.
  BTW. první případ, kdy slyším, že ombudsman někomu pomohl. Nechci říci že nic nedělá, ale nikdo v mém okolí ani já jsem se tam nikdy neobracel.

 5. Jarda Rytíři Kladno dne 06.03.2012 v 15.51 hod.

  Proč se tedy platí 50 Kč České kanceláři pojistitelů? To je jako pokuta nebo jako náhrada za povinné ručení? Pokud je to pokuta nechápu, že to pak může ještě pokutovat policie – pokud je to náhrada za povinné ručení, nechápu pokutu od policie.

 6. honza web dne 06.03.2012 v 16.12 hod.

  Já mám opačnou zkušenost. Když jsem chtěl koupit auto, nešlo na mě přepsat, protože nemělo povinné ručení. Už je to taky drahně let, tak si to nepamatuju přesně, a ikdyž mě povinné ručení předchozího majitele vlastně nemuselo zajímat, nešlo to. Původní majitel si musel ručení zřídit a zaplatit a pak to teprve šlo odhlásit…

 7. Jaris dne 06.03.2012 v 16.57 hod.

  Se tady na webu neukazují moje komentáře :-D. Tedy pod mým pravým jménem Jarda.

 8. Petr Jeník dne 06.03.2012 v 17.07 hod.

  Skočil jsi do spamu – nevím proč.
  Už jsem to ze spamu vyhodil.
  K tvému dotazu: Je to jakýsi příspěvek do fondu. Oni z toho pak snad hradí škody lidem, které poškodili ti, kteří nemají sjednané povinné ručení.

 9. TonyK Povinné ručení dne 06.03.2012 v 19.18 hod.

  Ochotně bych přijal i pokutu za nesplnění své povinnosti automobil při prodeji odhlásit. Žádné takové sankce ale neexistují… Ale ano existují, nicméně úředníci je vevyužívají protože s tím mají jenom práci a přínos žádný.

  To Jarda: Uhrazením onoho ČKP poplatku (de-facto pokuty), nezbavuje vlastníka vozidla povinnosti uzavřít povinné ručení. Tj. přestože byl popltek uhrazen, trvá povinnost uzavřít ručení, pokud je vozidlo provozováno na pozemních komunikacích.

 10. Duben Online hry dne 06.03.2012 v 19.44 hod.

  Docela zajímavé, netušil bych jak může takové zplnomocnění dopadnout. Díky za informaci i za způsob možného řešení.

  Sem tam přeci jen ten ombudsman na něco bude :)

 11. Matus dne 10.03.2012 v 13.58 hod.

  Ja som auto odhlasil z registru nacas, potom som zrusil povinne ruceni, mam i kupni zmluvu….to vsetko som CKP poskytol a napriek tomu to predali k vymahani firme TRANSCOM.
  Je to ako u blbych….uz fakt neviem ake ine doklady by som im mal poskytnut. Uvazujem nad zalobou, ale to ma zase bude stat par tisic…

 12. Eda pojistka dne 19.03.2012 v 13.59 hod.

  Nebylo by možno umístit zde dopis od ombucmana? Aby bylo možno s ním operovat oficiálně a ty vyděračské krysy tak umlčet navždy!!!!!

 13. Petra dne 13.04.2012 v 9.22 hod.

  To, co se Vám stalo je něco podobného jako u nás. Příteli přišel minulý rok dopis od ČKP, kde měl uhradit sumu 5000,- za nepojištěné auto. Dopisy přicházeli do místa bydliště, kde se již skoro 8 let nezdržuje a jeho trvalé bydliště je už několik let v Praze. Bohužel pro ně, můj přítel takové auto nikdy nevlastnil a nikdy nebyla žádná zmínka o tom, že by takové auto někdy měl, nebo zprostředkovával jeho prodej. Přítel si tedy nechal vyjet na úřadě registr vozidel, které kdy vlastnil a za které řádně platil. Poslal jim ho poštou doporučeně. A včera přišlo překvapení.. výplatní páska a 6699,- kč strhnuto z platu. Nevěděli jsme o co jde, tak se začalo zjišťovat. Dnes m v práci řekli že to je ČKP a že je to od exekutora. Suma která by měla být celkově zaplacena je 27000,-. Nejen, že ČKP neodpověděli na dopis, kde přítel zasílal všechny potřebné papíry, ale ani nebyli schopni se obtěžovat tím, že by ho kontaktovali o tom, že tuto záležitost předávají exekutorské firmě. Bez jakéhokoliv slova člověku strhnou peníze, se kterými jsme počítali,nepošlou žádné vyjádření,žádnou upomínku nic..Dnes to přítel předává na právní oddělení v práci a budeme čekat, co z toho bude. Nicméně na zcela neschopné infolince ČKP nebyli schopni sdělit jakoukoliv informaci,jen že k tomuto úkonu,proč vlastně to všechno je, chtějí variabilní symbol,který samozřejmě nevíme. Proběhl rozhovor i s jakýmsi regionálním šaškem této společnosti a po informaci,že to tedy budeme řešit právní cestou, nezmohl se na nic jiného než na koktání. Exekutor má samozřejmě takhle v pátek kolem 10:00 záznamník a nereaguje na vzkazy.. Po přečtení pár článků na internetu, týkajících se této státem chráněné sebranky podvodníků už vím, že takové praktiky zkoušejí snad na každého,kdo měl kdy auto…Jen doufám, že se to dořeší v klidu a tato společnost rádoby podnikatelů utře jejich nenasytný nosánek..

 14. Petr Jeník dne 13.04.2012 v 9.26 hod.

  Držím palce Petro
  Na základě tohoto mého článku se mi ozvala redaktorka Černých ovcí, že se chystá natáčet reportáž.
  Ozvěte se mi na e-mail acepepik(a)email.cz a já vám na ni dám kontakt. Třeba vám s vašim problémem pomůže.

 15. Boža Je to banda zlodějů dne 11.05.2012 v 17.32 hod.

  Dobrý den, jen v krátkosti. Dnes tj. 11.5.2012 mi přišla výzva k zaplacení dlužné částky 4700,- Kč a 11 820,-Kč za nepojištěné vozidlo a soudní výlohy. Protože jsem pečlivý člověk a veškerou dokumentaci o svých vozidlech mám uschovanou, můžu s klidnou duší prohlásit, že ČKP to opravdu asi zkouší. Chtějí po mě zaplatit za 91 dní nepojištěné vozidlo, které je ovšem v tu dobu již řádně odhlášeno. Proti tomu se samozřejmě odvolám a vše doložím.

 16. Vladimír dne 17.05.2012 v 12.31 hod.

  Je možné někde dohledat vyjádření kanceláře Veřejného ochránce práv k tomuto tématu. ČKP se snaží na mě vymáhat 867Kč za období, kdy jsem vozidlo nevlastnil. Smlouvu jsem již bohužel zlikvidoval a výpis z registru jim nechci opatřovat na vlastní nkáklady jaksi z principu.

 17. Haedley dne 25.05.2012 v 16.25 hod.

  Já jsem také dostal platepní příkaz na několik tisíc od této instituce za dobu,když jsem vozidlo ještě nevlastnil. V záhlaví je zároveň výhrůžka,že při nezaplacení bude postupováno dle nařízení vlády o vymáhání pohledávek č. 142/1994 Sb. Je to tedy organizovaný zločin, pod kontrolou státu. Mám od vozidla kopie všech dokladů, vč. kupní smlouvy. Osobní jednání s ČKP není možné, telefon neberou a mail nemají. Chtějí poslat kopie těchto dokladů, ale pouze běžnou poštou, což je podivné. Také jsem slyšel, že doporučená pošta se vrací zpět. Vytáhl jsem tedy do protiútoku a sice: Můj kamarád, coby právní zástupce, si vzal všechny dokumenty a poslal jednak stížnost na úřad vlády. Taktéž podal trestní oznámení za pokus o podvod za účelem obohacení a vyhrožování sankcemi. Pokud by náhodou došlo k soudu, kde by to bylo jasné, tak si nechá zaplatit od této firmy maximální sazbu za moje právní zastoupení, jaká je dle zákona u nás možná. To by v tom byl čert, abychom tyhle parchanty nesrazili na kolena.

 18. Milan dne 16.07.2012 v 19.01 hod.

  Zdravím všechny, kteří si přečetli tyto komentáře a zároveň jsem rád, že jsem na takovouto diskuzi na internetu narazil.
  Před nedávnem jsem začal řešit podobnou situaci, kdy jsem zakoupil vozidlo v bazaru po ukončeném lízinku. Vozidlo jsem po uzavření kupní smlouvy řádně pojistil. Jaké bylo moje překvapení, když jsem obdržel dopis z České kanceláře pojistitelů, že mám zaplatit téměř 3500,- Kč za nezaplacené povinné ručení, a to za dobu dvou měsíců, kdy vozidlo stálo v bazaru, ze kterého jsem ho koupil. V tu dobu jsem nebyl vlastníkem, ale přesto jsem vyfasoval uvedenou pokutu k zaplacení. Nikdo mě předem neinformoval, nikdo se nezeptal proč není pojistka zaplacena a nikdo z úředníků kanceláře se ani neobtěžoval si zkontrolovat údaje v registru řidičů, kde jsou uvedeni předchozí majitelé vozidel, a rovnou jsem vyfasoval flastr. To znamená, že jsem pro kancelář sprostý dlužník, určitě budu ještě vyřizovat pokutu od městského úřadu, a to za nezaplacené povinné ručení za osobní auto, které jse v tu dobu vůbec nevlastnil.
  Rozhodl jsem se celou věc řešit s kanceláří ombucmana a věřím že se svého práva dovolám. Jak jsem dopadl, dám vědět.

 19. Lukáš dne 24.09.2012 v 11.16 hod.

  Zdravím všechny co čtou tyto přízpěvky. Auto které řeším teď aktuálně,je už třetí a zdá se mi že dokud nezačnu jezdit městskou hromadnou budu si dopisovat s ČKP. Za první auto po mě požadovli cca.7000kč za jejich smyšlené období,kdy jsem neměl údajně platit povinné ručení,tou dobou už bylo vozidlo cca. půl roku v depozitu. Na druhé auto jsem zaplatil cca. 1400kč, protože jsem nemohl dohledat potřebné dokumenty a přecijen ta částka pro mě nebyla až tak zásadní, myslel jsem že bude pokoj. Teď řeším další auto a zase řeším to samé. Chtějí po mě zaplatit tentokrát už 10 400kč za období,před tim než jsem auto vlastnil. Zdá se mi,že si mě tam někde poznamenali do kolonky „PLATÍ“ a teď už toto budu absolvovat s každým dalším nákupem dalšího vozu. Ale to se mílí,už odemě nuvidí ani korunu!!!!!!

 20. Dana dne 15.10.2012 v 14.57 hod.

  Díky za nesmírně cenné informace! Podobnou situaci už zoufale řeším rok a půl. Bydlím v Belgii, kde jsem v únoru 2011 prodala své staré auto s českou poznávací značkou autorizovanému prodejci vozů Ford, od kterého jsem koupila auto nové. Kladl mi na srdce, ať si pořádně schovám prodejní smlouvu, že ji budu potřebovat, až budu auto odhlašovat z registrace SPZ, což jsem učinila. Ještě před daným prodejem jsem se emailem raději obrátila na Magistrát Prahy 1, registrace vozidel, zda takto můžu postupovat. Místní úředník, mě upozornil, že auto hlavně nesmí být vyvezeno mimo EU. Při návštěvě Čech v červnu jsem tedy zašla s dokumenty, SPZ a prodejní smlouvu na Magistrát. Tam jsem pochopila, že jsem spáchala zločin, který nemám šanci napravit, pokud nezjistím, na koho je nyní auto přihlášeno. Kupní smlouva autorizovaného prodejce, který musí naplňovat stejnou legislativu v rámci EU (tedy že nehodí auto na skládku nebo ji pošle do Afriky), je nezajímá. Belgický prodejce mi následně předal kupní smlouvu polskému bazaru, kam auto za 500 euro přeprodal. Zdá se, že bez udání jména nového majitele nemám šanci, aby bylo auto, které už rok a půl nevlastním, vyškrtnuto z evidence. Od června 2011 Magistrát, oddělení registrace vozidel, vedlo šetření a obrátilo se na belgické Ministerstvo dopravy, aby jim sdělilo,kde je auto zaregistrováno. Bylo mi ústně sděleno, že po tuto dobu by po mně nikdo žádné povinné ručení chtít neměl. Koncem září 2012, jsem dostala dopis od ČKP, abych uhradila 4 670,- za období 16.2. 2011- 16.5.2011, pokud ne, částka se bude navyšovat. Částku jsem neuhradila a přes jejich web jsem uvedla, jak situace vznikla, že SPZ stále leží na Magistrátě a zároveň přeposlala kopii kupní smlouvy bruselského Fordu. Dnes jsem dostala z Magistrátu dopis, že šetření o registraci vozidla se ruší, stále jsem v registru a mám možnost se do 15 dní odvolat. Podle Vašeho doporučení se chci obrátit na Ombudsmana, doufám, že se mi podaří kauzu zastavit. Nejvíc tím trpí chudák maminka, kterou vždycky ty doporučené dopisy, které za mě přebírá, a jednání s arogantními úředníky málem položí… díky moc za radu.

 21. Jirka dne 06.11.2012 v 13.34 hod.

  Díky, díky, díky…

 22. Metyl dne 07.11.2012 v 0.33 hod.

  V ramci EU to totiz funguje tak, ze vozidlo se NEODHLASUJE starym majitelem, informace o vymazu prijde az z dane zeme pri prihlaseni novym majitelem a tamni registr vozidel o teto skutecnosti informuje registr minuleho majitele. V tom je bohuzel nestesti tohoto systemu, pokud se na to novy majitel vybodne, nebo je ve hre prostrednik, coby bazar. Osobne si myslim, ze jedinym argumentem by byla prodejni smlouva. To je skutecny doklad o vlastnictvi vozu.
  Ja ted mam take delsi debatu s CKP, protoze jsem chtel koupit jeden vuz a chtel si ho hned cca 150 km odvezt. Zaplatil jsem tedy povinne ruceni pres Internet a vyrazil. Z koupe ale seslo, povinne ruceni jsem pak vypovedel. Nicmene, byl jsem evidovany jako posledni clovek, ktery zaplatil povinne ruceni a CKP mne napadla, ze mam zaplatit i za obdobi, kdy jsem vuz nevlastnil. Ja jsem ho nevlastnil nikdy. Dvakrat jsem jim jako debil vyplnoval nejaky stupidni formular na jejich webu, ktery evidentne nikdo necte a znovu mi tvrdosijne napsali, ze „na zaklade jejich setreni jsem povinen zaplatit“. Napodruhe jsem to uz hodil rovnou do kose a jestli jeste neco prijde, rovnou podavam zalobu pro vydirani. A vezmu toho nejdrazsiho pravnika a k soudu taxika az z Prahy (mam to do Prahy 180 km). Samozreme budu pozadovat uhradu uplne vseho, vcetne opotrebovani bot a mozna i nejakou nemajetkovou ujmu, protoze urcite budu i chabrus na srdce.

 23. Milan.cukrar dne 19.11.2012 v 20.34 hod.

  Metyl, přeji Vám ze srdce, abyste vyhrál spor.
  Jen Vám sdělím podobný příběh, kdy se mladík taky nehádal s čkp, ani inkasní společností. Kašlal na ně. Dlouho házel dopisy do koše. Až mu přišla exekuce na plat, páč propásl obranu u soudu. Tam by určitě vyhrál, ale jeho furianství ho připravilo o desetitisíce.
  Vám přeji jen úspěch.

 24. Občanka kocourkova dne 06.12.2012 v 19.02 hod.

  Klobouk dolů, Váš článek je úžasný, obzvlášť hodnocení školáků a borců z ČKP, kteří melou pořád dokola naučené fráze. Ale přiznejme- jsou jen úředníky v právním chaosu, který jste krásně popsal. Všichni víme, kolik právníků a za jaké peníze se na něm živí a (nejspíš záměrně) ho dělají zcela neprůhledným. Asi četli Kafkovy romány a uvádějí je v život. Přeji skutečným občanům sílu přežít s co nejmenšími ztrátami.

 25. vladkaei Konečně pomoc díky! dne 13.12.2012 v 9.36 hod.

  Díky moc se mi ulevilo,konečně pomoc.Jen rejžují po lidech peníze a zkoušejí to hlavně na pracujících lidech. DÍKY

 26. AntiČKP Anti ČKP dne 13.12.2012 v 23.32 hod.

  Pěkný popis praktik ČKP … Kvůli špatnostem tohoto komerčního subjektu jsme spustili fórum Anti ČKP – http://www.antickp.cz – je to místo kam se obrátit pro pomoc.

 27. karel dne 25.12.2012 v 22.57 hod.

  také mám zkušenost z vymáháním pojištění za tří měsíční období.v té době sem neměl z autem nic společného a přesto po mě chtějí pokutu.sem jen pojistník a od doby kdy sem nechal auto pojistit,tak řádně platím.před tím mě nějaké období nemusí přeci zajímat.když sem se ptal proč jedno období vymáhají po mě,tak mi po dlouhé době jedna z telefonistek řekla že ted sem pojistník já,tak že to musím zaplatit.což je pěkný nesmysl.právník mi řekl že dokud mi nic nechodí soudně,tak abych to neřešil.jenže mě nebaví pořád číst výhružné dopisy a sms.dokonce sem sehnal technický průkaz a poslal ho do kanceláře zlodějů a přesto mi chodí sms jestli nezaplatím,tak že mě dají k soudu,a na to se těším.sme tři po kterých neprávem vymáhají pokutu.kdo je na tom podobně,tak at se přidá k hromadné žalobě.musí už to konečně někdo zastavit.klidně pište na email karelchameleon@seznam.cz.pevné nervy a hlavně si nenechte nic líbit.

 28. Ruda dne 03.01.2013 v 20.19 hod.

  Ahoj prosím řekni že to ci jsi jsem napsal je prosím pravda …řeším úplně to samý a mám dost :( už nevím kudy kam …prosím můžu to použít opravdu můžu ?

 29. Petr Jeník dne 03.01.2013 v 21.06 hod.

  Rudo, je to pravda.

 30. Ruda dne 04.01.2013 v 10.31 hod.

  Děkuji za informace, dnes asi před 5ti minutami jsem to pomoci elektronické korespondence odeslal, tak jsme zvědav a modlím se :/ určitě budu informovat. A ještě jednou díky

 31. Standa dne 06.01.2013 v 21.49 hod.

  Za svou chybu bych rád zaplatil pokutu třeba se 100% přirážkou ale ne 20 000% navíc. To je státem povolená lichva ale čemu se u nás divit 😀

 32. Anonymní dne 21.01.2013 v 13.42 hod.

  Dobrý den, pomůžu vám vyřešit jakýkoliv problém s kanceláří pojistitelů. Neváhejte mne kontaktovat rád vám poradím. Nejsem firma !!!

  email: jaknakancelarpojistitelu@seznam.cz

 33. Jana Jana dne 28.01.2013 v 14.13 hod.

  Dobrý den, prosím, poradí mi někdo ohledně nezaplaceného povinného ručení za cca 3 měsíce ? (Firemní vozidlo jsme chtěli prodávat, vypověděli jsme 2 měs. před ukončením stávající smlouvu a novou zapomněli uzavřít)
  Nyní již máme řádně uhrazeno povinné ručení, ale obáváme se penále za neuhrazené období. Nevím, na koho se máme obrátit. Neradi bychom měli po pár letech nepříjemnosti s ČKP. Děkuji za odpověď (jcu@centrum.cz)

 34. Pavel Diky! dne 03.02.2013 v 23.12 hod.

  Pribeh takrka jako pres kopirak a informace k nezaplaceni. Rovnou pisu kancelari pojistitelu at se jdou vycpat!! Zpusob jakym komunikuji a tahaji prachy z lidi je primo odporny.

 35. AAAAA dne 07.02.2013 v 0.22 hod.

  LIDIČKY NEDEJTE SE!!! dobře si pročtěte § 210 (obzvlášť) odst.2 zákona č. 40/2009 Sb. OSTATNÍ JE NA VÁS !!!

 36. AAAAA dne 07.02.2013 v 0.36 hod.

  v říjnu 2008 jsem nechal eko. zlikvidovat svoje vozidlo a tentýž den k němu zrušil i pojistku. Za období 7-10 v roce 2010 mi účtuje ČKP jakési výpalné k tomuto vozidlu ve výši téměř 12 000 Kč. Navíc mi “ ti dobytkové“ poslali tu jejich výzvu k úhradě na bývalou adresu,i když bydlím jinde !!! Dal jsem jim vědět,že do 30 dnů čekám na ukončení případu,a potom na tu loutku co je na výzvě podepsaná(Mgr. Krejzar) podávávám na Policii ČR tr.oznámení!!!

 37. BT dne 07.02.2013 v 23.10 hod.

  Podle mých informací vyhráno nemáte. Očekávejte, že Vaši kauzu předali nebo předají exekutorům. Do 2 let. Momentálně jsem také obdržela výzvu a zkouším to vybojovat. Po přečtení článku Augiášův chlév ale už nejsem optimista. Mám za to, že jsme se díky státnímu registru dostali do spárů podvodníků. A teď co dál.

 38. BT dne 07.02.2013 v 23.20 hod.

  Ještě jednou: vím, že se někde organizují soukmenovci obvinění z neplacení pojistného. Vzhledem k tomu, že částky jsou vesměs do 10 tisíc, rádi by podali hromadnou žalobu. Chtěla bych se k této žalobě připojit. Pokud máte někdo kontakt, prosím o sdělení.
  Ostatní doporučuji: Augiášův chlév. Všichni přispěvatelé, kteří si myslíte, že máte vyhráno, zjistíte, že nemáte. ČKP bohužel útočí i když získá všechny podklady o tom, že nemá právo pojistné požadovat. Je nutné vymyslet jiný postup – podat hromadné trestní oznámení. Jedná se o pokus o neoprávněné obohacení.

 39. Timur dne 10.02.2013 v 2.10 hod.

  Taky mi příjde, že to jen zkouší, protože zákon jim žádnou sankci za chybu neudělí. Třeba můj případ je velmi podobný Petrovi, taky jsem prodal favorita, a taky za 3tis. 😉 v roce 2008. V den prodeje jsem ho však odhlásil a zrušil povinné ručení. Ted jsem dostal tu výzku, 90dnů, 4600kč, za období v roce 2010?!
  Rád bych tedy poslal Petrův odstavec, ale mám za to, že právě registr (kde mají i kopii mé ztracené kupní smlouvy, údaje o novém majiteli a mou žádost o odhlášení) je právě to, co mě podrží. pozn.: v dopisu píšou však že přístup k registru mají a vozidlo je stále napsáno na mne.
  Jak byste to pochopili vy? Já mám jen jedno vysvětlení: nikdo žádné údaje z registru nekontroloval, prostě jen si našli že k danému autu bylo v roce 2008 ukončeno jedinné poviné ručení a poslali mi to.
  Jak jim to ale ted dokážu – jde se dostat k údajům na registru? A proč to mám dělat za ně, když to tam mají?
  PS: se divím, že to nevymáhají i za rok 2009, kdy ten zákon už byl taky platnej… no asi už prošvihli promlčecí lhůtu 😉

 40. Josef Černý dne 13.02.2013 v 19.15 hod.

  Díky Petře za sepsání Tvé zkušenosti, přesně tohle jsem hledal. Mimochodem udělal jsi na mě dojem že jsi to řešil beze lží. To dnes není moc časté, snad máme ještě jako lidstvo naději 😉

 41. George dne 15.02.2013 v 20.47 hod.

  Prosím o pomoc: V zimě 2007/08 jsem koupil Š Favorit s polopřevodem na mě. Na jaře jsem chtěl vůz odvézt domů a konečně doregistrovat, ale byl již ve šp. stavu a rozhodl jsem se jej zlikvidovat. Pojištění jsem po tom hned zrušil. Doklad o ek. likvidaci nemám. Myslel jsem si, že když jsem převod vozidla nikdy nedokončil, nemusím jej ani z evidence vyřazovat. Moje tehdejší nevědomost. Nicméně vozidlo už nebylo…

  Dne 30.1.2013 mi přišla výzva CKP k zaplacení 4600,- za 10.7.-7.10.2010 – dva roky po jeho faktické likvidaci.
  Sehnal jsem rychle čestné prohlášení toho známého, majitele menšího autoservisu, že jsem u něj vůz v květnu 2008 zlikvidoval a dále napsal námitku, že jsem vůz v roce 2010 již NEprovozoval a také předevčírem 13.2.2013 zašel na registr vozidel auto řádně vyřadit, vlastně nejprve dokončit převod a obratem vyřadit. To mě stálo 800,- a dalších 1000,- je pokuta za neekologickou likvidaci.

  Dnes jsem namitku i cestne prohlaseni o likvidaci vozidla do CKP poslal pisemne a web

  Jaka je sance, ze namitku prijmou/zamitnou? Poradi nekdo co ted, co dal?

  Jak je to s dukaznim bremenem, kdyz CKP moji namitku zamitne? Co jim mam napsat, abych dolozil, ze jsem jej neprovozoval?

  Vyplati se vzit hned ted pravnika?

  Dekuji za odovedi a hlavně za pozitivní článek na téma CKP.

 42. květan dne 16.02.2013 v 1.55 hod.

  Ten dobitek (ČKP)skutečně postupuje dle slabosti „obviněného“.Taky jsem je zjebal za nesrovnalosti a neznalosti z registru(auto v mezipřepisu,dodnes nepřevedeno-v průběhu koupi různé negativní skutečnosti-poruchovost,majetkové????,prostě nemožnost dotažení do konce)ale už hovada vymáhají.Proč to těm prasatům mám nosit pod rypák,skutečnostem se maj věnovat oni!!Jakto že ten vládní dobitek na tohle čumí!na pár kurev kterým stojí zas někdo z nich v čele,je to opět vymyšlená bezedná studna na prachy,co bohužel opět odserou slušní a obyčejní občané.Většina období je pár měsíců nepoj.z nejrůznějších důvodů.Na konci se z toho vymýšlí dluhy např.70/den tedy x několik let šrotové auto v kterým jsou slepice by bylo ve statisících?Jsou to maniaci,či spíše kurevsky zorganizovaný zločinci.Co kurva dělaj soudy a ty naši zlodějský zákonodárci!!!Proč to nezastaví a nerozpustí.Asistujou tomu a fandí,to je zase jejich byznis-přes exekutorskou mafii až po hrad.

 43. Timur nejen pro George dne 16.02.2013 v 8.10 hod.

  Doporučuju než začnete všechno řešit nejprve zavolat na tu linku. Když narazíte na arogantního blbce zkusit zavolat znovu a znovu. Mě se podařilo už na druhý pokus dovolat se „slušné“ paní, řekl jsem ji pravdu, jak to bylo a ona během minuty vymáhání ukončila (nemusíte ani čekat na dopis, lze si to přečíst po přihlášení do výzvu na webu).
  1.telefonát se nahrává (takže co řeknete je v podstatě vaše prohlášení, jako byste jen napsali, podepsali a odeslali – jen to funguje rychleji), za 2.oni vědí, že až 90% jejich žádostí je jen „zkouška“ něco vymoct. Osobně mě to příjde i tak, že nekontrolují žádné jiné údaje, než jen ukončené smlouvy povinnýho ruč. z pojišťoven.
  Určitě se domluvíte.
  PS: přesto je toto spolčení protiprávní – podle mě nemůžou bez ověření skutečnosti hned po člověku něco vymáhat, měli by pouze poslat dopis s prosbou, že neví jak to s autem je a at doplníte co víte, jenže to by asi zase nikdo nic neposlal… stejně mi to připadá tak, že kdokoliv ukončil povinné ručení na auto, tak je prostě vedený jako podezřelý z jeho neplacení a je jen na něm aby se obhájil. české právo přitom funguje (pokud se nepletu) tak, že člověk je celou dobu nevinný a jemu se má prokazát vina… co vy na to? žádný důkazy krom toho že jste ukončili pojistku nemají… nemají ani přístup do registru vozidel, jak vám možná píšou v dopise… hrají jen an to, že dle toho pitomýho zákona, máte 30dnů na ot podat námitku (defakto se proti rozsudku odvolat). částky mají schválně nastaveny tak, aby nebyli příliš veliké a člověk si řekl, že je teda zaplatí, at má klid. Proč by pak totiž třeba mě i Georgovi neposlali hned fakturu za roky 2009-2012? prostě se jim vyplatí poslat i 100 zbytečných obálek, když to jeden blbec nevědomky zaplatí, nebo vyhodí do koše apod.

 44. Josef Pojistné dne 17.02.2013 v 15.41 hod.

  Já se nedivím že lidi neplatí poviné ručení.Stal se mi případ že auto i rozil sklo,majitel se semnou domluvl,přiznal vinu.Všechno jsem vyřídil.Musel jsem s na to vzít dovolenouaž jsem všechno měl a oko si dal vyměnit.Tak pojišťovna to nezaplatila.Pak nech se nediví že lidi neplatí zákoné pojištění.Tak se chová pojišťovna Triglaf.Tak si na ni dávejte pozor.

 45. Pavel dne 25.02.2013 v 19.50 hod.

  Ochotně bych přijal i pokutu za nesplnění své povinnosti automobil při prodeji odhlásit. Žádné takové sankce ale neexistují… Ale ano existují, nicméně úředníci je vevyužívají protože s tím mají jenom práci a přínos žádný.

  To Jarda: Uhrazením onoho ČKP poplatku (de-facto pokuty), nezbavuje vlastníka vozidla povinnosti uzavřít povinné ručení. Tj. přestože byl popltek uhrazen, trvá povinnost uzavřít ručení, pokud je vozidlo provozováno na pozemních komunikacích.

  ano pokud je vozidlo provozováno na pozemních komunikacích pokud ho budu mít u domu na svém pozemku platit nemusím,ať mi dokáží,že s autem jezdím po obecních komunikacích a to nedokážou…..

 46. Timur Nejen pro Pavla dne 25.02.2013 v 23.08 hod.

  Pochopte, oni Vám nic dokazovat nemusí, Vy musíte prokázat jim, a je to velmi jednoduché, ani nemusíte mít důkazy, stačí se jim do 30dní ozvat – jak jsem psal, nejlépe telefonicky, a hned poté se přihlásit na výzvu na webu a zkontrolovat si, zda záležitost s Vámi opravdu uzavřeli, pokud ne, ozvat se znovu. Tady žádné „at oni dokážou“ neexistuje, pokud se tedy nechcete dostat až k soudu a domáhat se práva tam – i když ho vyhrajete, zabere Vám to nim. čas a hodně energie – zisk žádný! Hrajte s nimi tu jejich hru, podle jejich pravidel a máte vyhráno, je rada má.
  Mají proti Vám vždy jen jedinný důkaz a to že k danému autu jste přestali (př. řádně ukončili) platit povinné ručení a Vy jste jedinný, komu se k danému vozidlu můžou ozvat. Stačí teze: „auto jsem prodal“, „auto jsem zlikvidoval“, „auto mi odcizili“, nebo „auto jsem neprovozoval“ a nemůžou proti Vám postavit nic víc. Je to slovo proti slovu – jedinný problém je ten, že Vy se musíte do 30dnů ozvat jim, jinak Vám to právo zaniká.
  Nevím proč to tak je, ale je to tak. Oni Vás obviní – Vy se zájíte, oni nic dokazovat nemusí – jim stačí že jste neplatili pojistku.
  Vždyt si vemte, že se ozvali i mě, který mám auto 4 roky řádně odhlášeno a auto stále má i novu pojistku (která se mimochodem i překrývala s tou mnou následně ukončenou), kterou platí řádně přihlášený nový majitel…
  tedy pokud jste někdy zrušili (i oprávněně) povinné ručení, budte ve střehu!!!
  Njelépe povinné ručení založit a nikdy nezrušit (myslím že ani po smrti ne) – jelikož jsou tyto pokuty snad i dědičné, či co jsem slyšel…

 47. jarda dne 28.02.2013 v 20.25 hod.

  cau lidi

 48. jarda dne 28.02.2013 v 20.43 hod.

  cau lidi je to banda zlodeju chtel jsem se zeptat na me odhlasili vozidlo v roce 2006 ktere jsem nikdy nevlastnil zjistil jsem to pred rokem jsem v polo prevodu male kolonce auto nema stk povinne nic tak sem byl na magistratu a tam mi rekli ze stim nejde nic delat ze nemam doklady ja jim rekl ze je nemohu mit kdyz jsem vozidlo nikdy nemel a nevlastnil puvodni majitel co to na me odhlasil tak zemrel povinne na to platit nebudu uz je to 4a pul roku a nic neposlali je tam 3 leta promlceci doba snad doufam tak mi poradil magistrat kdyby me obeslali tak jim rict ze auto jsem nikdy nevlastnil coz je pravda a nemelo stk tak nemuselo bejt provozovano ale poloprevod neznamena nic tam muzete nahlasit i kaspara a r,c si muze zjistit kdokoliv

 49. George dne 08.03.2013 v 17.50 hod.

  Ke všem dokumentům, co jsem jim poslal (především čestné prohlášení autoservisu + kamaráda, který asistoval při likvidaci) včera přiřazeno „Nemá vliv“ … to jsou teda drsňáci :-/

 50. Jiří Novák dne 09.03.2013 v 10.40 hod.

  Tak konečně – včera 8.3. případ ukončen – tedy zatím jen na portále CKP, ale čekám, že domů mi přijde poštou to samé.

  Díky za motivující článek, který mi pomohl!

 51. Roman dne 11.03.2013 v 9.53 hod.

  Pripad ukoncen, jen pozor at to neni nejaka bouda. Ja mel platit cca 30tis za nepojištěou vec, dali to automaticky na 10splatek po 3tis něco(je v tom i naklad 170 za zaslani) ALE….po odeslani prvni platby z 10 mi přislo: PŘÍPAD UKONČEN. Tak samo mam tuto poznamku i na webu po prihlaseni ale je u toho datum jen prvniho nepojisteneho čtrtleti. Nic vice zadne dalsi datumy, chybejici splatky(uz jsem mel platit treti) neposlali ani dalsi slozenku na platbu jen tu jednu. Platit tedy dale nebudu ale mam obavy aby za 2roky neprisli s tim ze misto zbylych 27tis tam dluzim na urocich 200tis. jsou schopni všeho. Ma nekdo podobnou zkusenost ze mel napr.platit xx tisic a po prvni splatce mu to ukoncili?? STAV PŘÍPADU – UKONČEN. Tak samo mi to papouskovali i jejich operatori.

 52. Josef dne 18.03.2013 v 14.30 hod.

  Já řeším absurditu a nehoráznou aroganci kanceláře pojistitelů. Mám smlouvu, doklad o zaplacení i zelenou kartu a ti lumpové mi napsali, že smlouva nebyla ze strany pojišťovny aktivována a tak i přesto, že jsem zaplatil 167Kč za povinné ručení pionýra po mně vymáhali 1800 a teď fa TRANSCOM 2800. Už mi to běhání a právník stálo víc jak 1500, tak logicky by bylo lepší jim to zaplatit. S tím ty lumpové počítají. Vybírají od slušných lidí a počítají, že to raději zaplatíme. Nikdo to ani nechce zveřejnit protože prý je takový trend a nechtějí prý k.p. očerňovat

 53. Vojta Zloději?? dne 21.03.2013 v 22.12 hod.

  Dobrý den,

  o ČKP jsem nikdy neslyšel, nebyl důvod. Až dnes ouha.
  V listopadu roku 2012 jsem zakoupil v autobazaru automobil
  sjednal povinné ručení auto řádně přihlásil a více neřešil.
  Dnes mi přišel na mé jméno dopis, že dlužím za 90 dní nezaplaceného poviného ručení 4600kč.
  Nevím jak na mě přišli, když v dlužném období jsem neměl s
  autem nic společného a nebyl jsem jeho majitelem.
  Nevidím důvod proč platit dluhy za druhé. Já své poviné ručení řádně platím. Už se to někomu zde stalo, že chtěli peníze za dlužné období, ale předchozího majitele a nový majitel jaksi tento dluh „zdědil“??
  Jak postupovat? Dnes jsem tam volal a posílal pomocí on.line formuláře kopie kupních smluv.

 54. George dne 22.03.2013 v 7.37 hod.

  Vojto, vy to máte lehké. Stačí se na bezpojisteni.cz prihlasit pod číslem pohledavky co mate ve vyzve a vlozit na patricne misto scan kupni smlouvy a dale napsat kratkou namitku, ze jste v inkriminovanem obdobi nebyl vlastnikem. Staci opet sken a nahrat na stranky. Pak pockat nez uplyne mesic od obdrzeni vyzvy resp. se divat do systemu na prubeh komunikace a po mesici telefonicky zaurgovat, zeptat se. Pripad vam ihned ukonci. Zadny strach, takovych omylu jsou tisice…

 55. George dne 22.03.2013 v 7.45 hod.

  Pro vsechny, kteri si nevi rady jak na CKP je toto forum, ktere mi moc pomohlo… http://www.antickp.cz

  + pripadne si vygooglete kontakt na pana Milan Cukrare – je to cesky nestor, pravni poradce v boji s CKP (ac sam nepravnik) … Kontkat sem davat nechci, ale na tomto foru take vystupuje…

  At slouzi a nebojte se, kdyz nepromeskate cas na obranu, mate vyhrano…

  Pokud uz jste obranu prosvihli, je tu jeste tato pomoc … cca za 1000,- … http://www.stopckp.cz/kontakty-a-nase-nabidka/ a regres resp. zaloba postavena na vydirani. CKP totiz nema nic nez vypis z evidence vozidel, ktery je jakkoliv bez pravni ucinnosti. Fa jim pohrozi zalobou a okamzite vas nechaji. Za administrativu si vezmou ten tisic…

  Tak nebo tak se nebojte :-)

 56. Martina dne 10.06.2013 v 11.11 hod.

  Ahojky, chtěla bych poprosit o radu. Přišla mi taky od kanceláře pojistitelů složenka a dopis na dlužnou částku. Požadují na mě zaplacení pojistného období, ve kterém jsem nebyla vlastníkem vozidla(neměla jsem ani v tom období řidičský průkaz), smlouva o koupi byla pouze ústní a i majitel předemnou, měl zaplacené pojištění.
  Proto jsem podle kanceláře pojistitelů vyplnila a odeslala mou smlovu o pojištění,zelenou kartu a velký technický průkaz….jenže od 17.3 komunikace stojí na mrtvém bodě a na infolince mi stále tvrdí, že chtějí kupní smlouvu. Jak bych měla podle Vás dále postupovat????Moc děkuji.

 57. Lukáš dne 24.06.2013 v 14.46 hod.

  Zdravím, dal jsem své auto do nájmu, s tím že TP zůstal na mě. Ve smlouvě i nájmu je uvedeno,že nájemce přejimí zodpovědnost za povinné ručení a za placení penále. Auto ovšem nepojistil a ČPK teď vymáhá peníze po mě i když jsem ji poslal kopii smlouvy. co s tím?díkyŠtítky: , , , , , , ,