Zář 11

Kliknout na „nemůžu“ je o moc lehčí než na „odmítnout“

11.09.2015 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 9 433x / 22 komentářů

Všiml jsem si jedné drobné změny na Facebooku o kterou se musím podělit s těmi, kteří ji ještě nezaznamenali. Je to naprostá drobnost, která ovšem velmi usnadní virtuální život uživatelům FB.

Taky dostáváte hromadu pozvánek na události? Já jich dostávám fakt hodně. A spousta z nich jsou takové, že odmítnutí pozvání pak vypadá jako bych byl nějaká lidská hyena.

Mám na mysli takové ty akce pro zdravotně postižené děti, opuštěné pejsky a mnoho dalších srdcervoucích událostí.

Spousta lidí klikne na „zúčastním se“ nebo „možná“ jen proto, že nechtějí vypadat před přáteli, kteří je na to zvou, jako někdo, kdo odmítá pomoci.

Jiná možnost než „odmítnout“ ovšem nebyla. Teď už ale není pro změnu tato možnost. Slovo „odmítnout“ změnil FB na „Nemůžu“.

Přišel jsem na to tak, že u ikonky událostí jsem měl dvojciferné číslo a tak jsem se jal  to nějak pořešit. Do teď jsem to řešil křížkem a tak jsem se chystal vykřížkovat, tedy schovat i tu aktuální várku pozvánek.

A ejhle co nevidím: „Nemůžu“ – takže klikám. Důvod je sice ten, že nechci, ale klikám u všech na „nemůžu“. Paráda. Morální dilema vyřešeno. Ještě by tam mohli přidat něco jako „Promiň, hrozně rád bych, ale bohužel opravdu nemůžu“. Ale to by bylo asi moc dlouhý.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

eTipy.cz - sportovní tipy zdarma!


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


22 komentářů / Kliknout na „nemůžu“ je o moc lehčí než na „odmítnout“

 1. Tonda Moje koníčky dne 11.09.2015 v 10.33 hod.

  Je to fakt, že když máš hodně zálib a taky hodně práce a k tomu ještě nějaké povinnosti v rodině, tak je času málo a odmítat se musíme naučit. Je jedno jestli se přítel urazí nebo ne, zkrátka nemůžeme být na pěti místech najednou. A někdy musíme i odpočívat anebo věnovat čas opravdu užitečnějším aktivitám, než nějaké citové huráAkci.

 2. Otoman Planet Půjčka dne 11.09.2015 v 11.00 hod.

  Tak je vidět, že si na FB asi všimli, že lidi moc neumí říkat NE a vyšel jim vstříc :-)

 3. Peter Recenzie televízorov dne 11.09.2015 v 11.13 hod.

  No ja pozvánky nechávam tak. nedám ani prijať ani odmietnuť a hotovo. problém vyriešený.

 4. honza dne 11.09.2015 v 11.32 hod.

  Konecne článek, už jsem měl absťák. Petře, tohle mi nedělej, přidavej častěji.

  Nápad na clanek: nechceš popsat jak si organizujes práci? Jestli používáš nějake programy, nebo ti staci papír a tuzka…

 5. Petr Jeník dne 11.09.2015 v 13.10 hod.

  Neorganizuju :)
  Ale neboj, pikantní článek bude brzy.
  V pondělí 14.9. mám soud s Kiršem :)

 6. HC Zrcadlo dne 11.09.2015 v 16.19 hod.

  Já četl „soud s Krišnem“ :-)

 7. honza dne 11.09.2015 v 16.35 hod.

  Wow, ten blbec to fakt podal jo? 😀 Tak to jsem zvědavej. 😀

 8. Petr Jeník dne 11.09.2015 v 17.06 hod.

  Jo jo. Podal to už dávno. Jen soudy nevěděli který to má soudit a přehazovali si to jak horkej brambor.
  Trošku problém je, že jedním z žalobců je firma, která provozovala Milionové imperium a která už nepatří Kiršovi, ale nějaké offshorové společnosti z Kypru a jejím jednatelem je jakýsi Milan Gabčo s trvalým pobytem na radnici městské části Prahy, jehož lze dohledat akorát na vývěskách exekutorů.

 9. Jan Šimanko dne 11.09.2015 v 18.35 hod.

  A hodláš býti zavřený u nás nebo na Kypru, má Kypr vůbec vězení? Ještě abys vyfásl 5 let dovolené za morální újmu 😀
  K článku nic, počkám na reparát hodný ostrovtipu alespoň úrovně Z. Pohlreicha 😛

 10. NLP je podvod dne 11.09.2015 v 21.29 hod.

  Facekrám ještě někdo používá? :) Jo a nepochybuju o tom, že přeretardovaný Davídek ten soud prohraje. Bože, vždyť ten člověk má mozek velikosti lentilky… Snad jednou za ty svoje podvody dostane 10 let natvrdo.

 11. Kamil vtipná trička s potiskem dne 12.09.2015 v 9.10 hod.

  Tak na další pikantní článek jsem fakt zvědavej, to bude asi dobrá komedie, každopádne good luck!

 12. Miroslav dětský bazar dne 12.09.2015 v 11.35 hod.

  chtělo by to videoblog ze soudu: D

 13. Jan Šimanko dne 12.09.2015 v 11.48 hod.

  2:NLP je podvod a před lety jsme měli Silvovu metodu a hodně dávno Bibli a před tím různé kulty. S tím netřeba bojovat, to je třeba využívat nebo hold zneužívat :D. Je to lehké vykrádání poznatků novodobé psychologie, ale se snahou manipulovat s lidmi ve svůj prospěch. Lidi jsou od přírody nastaveni tak, že se cítí dobře, pokud pomáhají splnit vyšší cíl. Ostatně novodobý výzkum už i u stavby pyramid připouští, že se nejednalo o otroky, ale spíše o stavební dělníky. On by naštvaný otrok asi těžko dosáhl takové kvality stavby… masivní otroctví zkoušel Řím a jak skončil ;). Každopádně pokud se chce někdo přiučit poznání sebe sama, pak i ostatních lidí, je lepší chodit na kurzy psychologie nebo aspoň sledovat známé tváře tohoto oboru. Pak se z pomůcek na zlepšení paměti, které znal už starověk, pak bylo nějaký čas temno… nebude dělat zázrak za 1 000-ce €/$/Kč – strukturovaná informace, mnemotechnika, paměťové cesty. A z dalšího běžného fungování. Tím neříkám, že někomu i tento kurz nepomůže zlepšit kvalitu života, ale ten kdo takový kurz vede by měl mít průpravu psychologií a pokud to posluchačům podá snadnější „pohádkovou“ formou, proč ne. Avšak ta pohádka by neměla končit slovy a nyní je pro vás nezbytně nutné si pořídit to a to a ještě…

  https://www.google.com/search?q=silvova+metoda&ie=utf-8&oe=utf-8

 14. Gabriel dne 14.09.2015 v 7.01 hod.

  Dnes už téma Kirš, nikoho nezaujíma. Zvykli sme s na tento typ buznisu ako súčasť nornálneho života. Kedysi ste proti nemu horlivo brojil, snažil ste si získať trochu pozornosti, a čo máte z toho?

  Holé nič. Tak ako všetci ostatný prikyvovači na tomto blogu. Kirš má cez stotisíc kontaktov, tridsať zamestnancov, asi pätnásť projektov (aj sračkoidných), zhrniem miliónové mesačné príjmy.

  Vy za dva roky nemáte zhola nič, len blog s časťou proti-kiršovcov. Je to naprd. Čo si sám nenapíšete to nemáte, a nikto to za vás nepravý.

  Podľa mňa stratený čas. Vrece s infopodnikateľmi sa roztrhlo a kým ste na začiatku ako tak mohli sledovať a kritizovať tých prvých, dnes to už nemá cenu. Prevalcovali vás na celej čiare.

  Ide mi o to, ako využiť čas a nerobiť blbosti, čo nič neprinesú. To mi asi neporadíte. Ešte sa pozriem ako dopadnete na súde, ale ani najlepší možný výsledok pre vás, nebude nič podstatné. Vy si tam nič nenárokujete, len sa bránite.

  Kirš vás na celej čiare porazil.

 15. Korny Samolepky dne 14.09.2015 v 7.57 hod.

  No minimálně Petr otevřel pár lidem oči, nechodil jak ovce kolem téhle“súčasťi nornálneho života“ a řekl k tomu svůj názor. A jasně zvýšil si návštěvnost tohoto blogu, na který skoro nepíše. :) Jinak ať se daří u soudu Petře.

 16. Petr Jeník dne 14.09.2015 v 12.50 hod.

  Gabriel: Celý ten váš komentář je založený na mylné domněnce, že mé články o Kiršovi a MI jsem dělal za účelem výdělku a především, že nemáte ani páru o tom, co dělám.
  Mimochodem Milionové Imperium vydělalo firmě co ho provozovala za tři roky dohromady necelých 400 tis.
  Můžu vás ubezpečit, že za tu dobu jsem vydělal mnohonásobně víc a budete se divit, bylo to prodejem informací.

 17. Martin Fotograf Olomouc dne 14.09.2015 v 17.45 hod.

  Mně chybí tlačítko „dislike“. Pořád nějak nemůžu pochopi, proč jej odstranili. Stejně člověk negativní názor vyjádří v textu.

 18. Jan Šimanko dne 14.09.2015 v 23.05 hod.

  2 Martin: 3/4 komentů bývá kritika a často spíše hate-ování, takže pak by se Facebook mohl přejmenovat na Hatebook a těch pár veselých lidí by brzy udělalo pápá a Zuckerbert by měl po ptákách, tedy po zisku z reklamy. Vyjádření odporu nikdy nebude na jedno kliknutí, to je sebevražda vlastního projektu 😀

 19. Andy last minute dne 16.09.2015 v 11.50 hod.

  Po dlouhé době jsi opět začal psát články (resp. jsi napsal 3). Doufám, že v tom plánuješ pokračovat a nebude tady zase skoro roční prodleva. :)

 20. Jan Šimanko dne 16.09.2015 v 18.20 hod.

  Tak to je mi Novinka 😀 http://www.novinky.cz/internet-a-pc/380810-facebook-dostane-nove-tlacitko-to-se-mi-nelibi.html, tak schválně za jak dlouho to zruší…

 21. Radek Zadejte si poptávku zdarma a ušetřete desítky procent z ceny výrobku nebo služby dne 17.09.2015 v 10.56 hod.

  Po dlouhé době pár nových článku, super, doufám, že budeš pokračovat.

 22. Anonymní dne 21.09.2015 v 7.03 hod.

  Autor těchto stránek je namišlený arogantní debil! Už tady nikdy nepřijdu!