11 komentářů

 1. 
  Michal Pelech web dne 13.07.2011 v 13.09 hod.

  Nevím to na 100%, ale myslím si, že se u účtu ukládá také IP adresa, takže by admin webtrhu mohl zjistit, že účty jsou vytvořené z jednoho počítače.
  Takže raději druhý účet založit z jiného PC 🙂

 2. 
  Petr Jeník dne 13.07.2011 v 13.16 hod.

  Samozřejmě – udělat to tak, aby to vypadalo jako založení účtu úplně z jiného počítači a dokonce úplně jiné země je velmi snadné a vůbec nejjistější je se s někým úplně mimo webtrh domluvit.

 3. 
  Lider dne 13.07.2011 v 14.15 hod.

  -„Takovým jedním důvodem který je pro Webtrh velmi typický je to, že web, který jste se rozhodl koupit v aukci a přihodil na něj nějaké peníze, vám někdo nabídl levněji.“ tohle snad příchází v úvahu u 1% webů ne? Jakmile tam je nějaká historie apod. už to nemůže být stejná nabídka.
  -Prodal jsem už přes WT web za čtyřmístnou částku člověku s den starým účtem bez příspěvku, založeným v podstatě kvuli té aukce a bez problémů. Cestou jak některé problémy (částečně) eliminovat je prodávat za BIN, kolonka na to už tam je. BTW čekal bych dneska jinak laděný článek.

 4. 
  Petr Jeník dne 13.07.2011 v 14.30 hod.

  Když jde o jednoduchý originální web s nějakým potenciálem (právě takové se snažím prodávat), okamžitě se najdou vykukové, co web zkopírují.

  Mimochodem – to co jsem popisoval v článku, jsem v době jeho psaní měl pocit, že právě zažívám jako prodávající. Naštěstí se ukázalo, že právě toto není ten případ.

  Tak jako tak už nechci nic takového zažít a budu se pro příště držet pravidla ručně schvalovaných příhozů.

 5. 
  Jan Matějka dne 13.07.2011 v 14.54 hod.

  Myslím, Petře, že tentokrát to bylo trochu zbytečné, co proběhlo na Webtrhu. Chápu, že tě to naštvalo, ale i v justici platí presumpce neviny (i když předpokládám, že konkrétně pro tebe bude slovo justice působit jako červenej hadr na býka) a myslím, žes mohl počkat, než někoho obviníš až se ukáže, jak to bylo.

  Ale spíš k těm příhozům: já myslím, že příhoz by měl být závazný jen v případě, že tu aukci vyhraješ. Když je tvoje nabídka překonána, tak prodávající prostě uzavírá smlouvu s někým dalším, takže ty jako kupující jsi v tom okamžiku z kola venku. A dál tě ten obchod nemusí zajímat. A nemyslím, že pro to nemusíš mít pádný důvod, jakože už jsi ty peníze dal jinam (což může být pravda, taky už se mi to stalo).

  Na ten web jsem taky přihazoval, takže když ho neprodáš ani druhému, ani třetím atd., tak já ho koupím (i když už si nemapatuju, jaká byla moje nejvyšší cena :)).

 6. 
  Petr Jeník dne 13.07.2011 v 15.00 hod.

  Presumpce neviny může fungovat jen tam, kde je možné něco dokázat. V případě který popisuji je naprosto nemožné jakékoli důkazy získat a najít tak viníka je nemožné. V podobných případech se pak vždy řídím instinktem a vlastním úsudkem. Přiznal jsem, že dnes byl můj úsudek špatný a omluvil se za to. Jo a slovo Justice nebo dokonce Právo a Právní stát, to je na mě opravdu trochu moc 😀
  Jo a web už je prodaný onomu nejvýše přihazujícímu.

 7. 
  Jura web dne 13.07.2011 v 16.08 hod.

  Jestli se výherce ozve a web koupí, bude potom veřejná omluva?

 8. 
  Petr Jeník dne 13.07.2011 v 16.10 hod.

  Už se stalo: http://webtrh.cz/144413-cas-velkou-omluvu

  Nicméně tento článek je stále aktuální – nikoho v něm nejmenuji a to co zde popisuji se stát může, proto jej mazat nebudu.

 9. 
  Lider dne 14.07.2011 v 9.06 hod.

  „Presumpce neviny může fungovat jen tam, kde je možné něco dokázat.“ No ty jsi nebezpečný. I sám sobě.

 10. 
  Petr Jeník dne 14.07.2011 v 9.15 hod.

  V případě uplatňování presumpce neviny na případech, kde vina nelze žádným dostupným způsobem dokázat znamená, že všichni jsou nevinní a každý si může dělat co chce.

 11. 
  Petr web dne 14.07.2011 v 9.22 hod.

  Kdysi se to téma řešilo na webtrhu. Myslím, že Retal tehdy napsal, že i příhozy dalších dražitelů v aukcích jsou závazné. Je možné, že se změnily pravidla, ale ten tex by dohledatelný být měl. Na druhé straně jediné co asi můžeš, je dát tomu problémovému člověku co skončil 2. negativní itrader a orbrátit se na v 3. v pořadí.