Čvc 14

Kytky a balast – dvě slova, která z vás udělají uznávaného odborníka

14.07.2011 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 3 613x / 6 komentářů

Chcete se stát uznávaným člověkem v oblasti, ve které působíte? Nemusíte k tomu nic umět. Nemusíte dokonce ani vydělávat peníze. Můžete být klidně patnáctiletý, opupínkovaný, svými vrstevníky odkopnutý, zamindrákovaný adolescent. I přesto můžete být v očích nejen svých, ale i svého okolí uznávaným odborníkem na cokoli, na co si vzpomenete a postačí k tomu pouhá dvě slova. Kytky a balast.

Myslíte že to tak není? Ale je. Stačí zapátrat v paměti.

Kolikrát jste četli na nejrůznějších diskusních fórech hlášky typu „tady to jde do kytek„? Mockrát že? No a pokaždé, když toto někdo napíše, tak se k němu přidají další a další. Ovečky těmto odborníkům přikyvují, dávají body a rázem jsou z nich legendy. Pindíci se jim zvětšují a ega jakbysmet.

No a ono mocné slůvko balast? To je ještě křiklavější. Cokoli lze totiž nazvat tímto velmi moderním, skoro až magickým slovem.

Říci o něčem že je to balast znamená, že už si nikdy nikdo nedovolí o tom říci cokoli pozitivního. Naopak. Každý bude ještě přitvrzovat a z balastu se rázem stane maxibalast, megabalast a z těch kteří toto slovo použili maxiborci a megaborci.

Kytkaři a balasťáci jsou prostě ti největší borci a odborníci. Je třeba jim přikyvovat a pokud ne, tak raději držte hubu, protože pak naprosto všechno z vaší dílny bude nazváno balastem a bude to pohřbeno pod kytky, kam to patří.

Já už jsem bohužel v té kategorii lidí, kteří si to u kytkařů a balasťáků pořádně zavařili. Opravdu všechno co udělám je takto onálepkováno a vymanit se z jejich spárů prostě nelze. Čím více balasťáky a kytkyře přesvědčujete, že nemají pravdu, tím více ji mají.

Posuďte sami:

LinkTrh.cz – posouzen jako balast a odsouzen k zániku před cca dvěma měsíci. Byl to takový balast a byl tak kytkovitej, že jsem musel požádat správce Webtrhu, aby mou žádost o názory na tento web úplně odstranili. Takovou koncentraci slova balast jsem v jednom tématu na Webtrhu ještě neviděl.

PalecDolu.cz – vlastně totéž v bledě modrém. Neoriginální, balastozní, odsouzeno do kytek. Fakt hrůza hrůzoucí.

A teď něco pro balasťáky a kytkaře pro potěchu jejich dušiček:

LinkTrh.cz – práce cca 2 dny – náklady 200,- Kč – prodáno za 8500,- + DPH

PalecDolu.cz – Práce cca 3 hodiny – náklady 200,- Kč – prodáno za 5000,- Kč + DPH

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


6 komentářů / Kytky a balast – dvě slova, která z vás udělají uznávaného odborníka

 1. Věžovkář web dne 14.07.2011 v 14.45 hod.

  Tenhle článek je pěknej balast, jde to tu do kytek. 😀

 2. Petr Jeník dne 14.07.2011 v 14.46 hod.

  musím ke komentářům asi zavést bodování 🙂 – hned bych ti jeden dal.

 3. Lukáš Valenta web dne 14.07.2011 v 16.52 hod.

  Myslím, že toto platí v případě dětské skupiny. Pokud to použije někdo na Facebooku, nebo Webtrhu, který je nyní plný těchto dětí, co závidí úspěch jiných, je zřejmě považován za borce.. jsem také mladý, ale s článkem jako takovým nesouhlasím, já osobně to považuji spíše jako názor na projekt, který se mu nelíbí – a ne nějaký náznak toho, že je „megaborec“.

 4. Petr Jeník dne 14.07.2011 v 17.02 hod.

  ok – jednou tě přesvědčím – udělám web, nechám ho na webtrhu zkritizovat a dopředu ti řeknu, kdo se ozve a co bude říkat a za každé slovo „balast“ mi v případě, že ten web prodám za více než 5000,- kč, koupíš flašku 😀
  A rozhodně to co jsem psal neplatí jen o dětech. Navíc dítětem nepřestane člověk být úderem osmnáctého roku života. Skutečně dospělým je člověk až tehdy, kdy je nucen postavit se na vlastní nohy a na ty se také postaví.

 5. Haden dne 14.07.2011 v 21.55 hod.

  Cituji: patnáctiletý, opupínkovaný, svými vrstevníky odkopnutý, zamindrákovaný adolescent.
  Takhle nějak bloguje Mgr. Radovan. Ale ten narozdil od tebe něco dokázal. Ty si zatim hraješ na něco, co fakt nejsi.

 6. Petr Jeník dne 14.07.2011 v 22.42 hod.

  a na co si hraju?
  já opravdu patnáctiletý, opupínkovaný, svými vrstevníky odkopnutý, zamindrákovaný adolescent nejsem 😀
  dokonce ani netvrdím, že jsem dokázal něco, co jsem nedokázal.
  porovnání s Kalužou myslím také není na místě. Metrosexuál nejsem, nechlubím se „holki s kozi“ ani nic podobného. Dokonce ani nikoho nenazývám sockama, což mimochodem napsal kdosi přímo na tomto mém blogu o mě 🙂 (pochopitelně jsem to smazal)

  a důvod proč jsem tyto přívlastky napsal? protože právě přesně o jednom takovém konkrétním člověku vím. Protože je to ale ve skutečnosti i chudák s ošklivou vadou řeči (nechápat urážlivě – opravdu ho lituju), nebudu ho jmenovat.

  tento člověk se zapojuje do velké spousty diskusí, velmi rád používá mnou zmiňovaná slova a světe div se, je to obdivovaný borec s velkou virtuální autoritou. bohužel, ve skutečném životě je závislý na kapesném od rodičů a je to „chudák“ (opět prosím nechápat urážlivě – je to skutečný chudák)Štítky: , , ,