Pro 28

LeagueSpy má nový design – včetně loga za 30€ (oprava: 30$)

28.12.2011 v kategorii Tvorba webů, Zajímavosti. / Zobrazeno 10 094x / 69 komentářů

Tak dlouho očekávaný okamžik je tu. LeagueSpy má nový design. A nakonec jsem ani těch nabízených 2000,- Kč nepotřeboval. Kompletní redesign mě vyšel na rovných 30€ (oprava: 30$). Filipínští grafici holt nejsou poznamenaní vlivem webtržnických lobbistů.

Konečně můžeme tvrdit, že jsme skutečně profesionální servis. Nový design splňuje všechno, co jsem chtěl, aby splňoval.

Nijak nenarušil použitelnost a funkce webu, na něž jsou naši uživatelé zvyklí, a přesto se web změnil téměř k nepoznání. Zvolené barvy jsou skvělé a logo jakbysmet.

LeagueSpy

Za takovéto logo by si webtržničtí páni designéři řekli tisíce. Já ho mám v ceně designu za 30€.

Jen pro porovnání pro ty, kteří původní vzhled neznali, zde je screenshot starého designu.

Počítám, že mnohým z vás se logo ani nový design líbit nebude a nenecháte na něm nit suchou, ale víte co? Je mi to jedno. Na našem interním fóru jsou naši editoři nadšený, já jejich nadšení sdílím a věřím, že stejně tak se bude design líbit i uživatelům.

Jo a jen rychlá odpověď na dotaz, který by jistě přišel:

Proč jsem nevyužil nabídky, které mi přišly na webtrhu od „levných“ designérů?

Protože oslovený filipínský designér byl prostě rychlejší, lepší a levnější.

Edit: kolega mě upozornil,  že jsem to v článku malinko zvojtil. Neplatil jsem 30€, ale 30$. Takže komplet to vyšlo na nějakých 24€, tedy 600,-Kč)

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


69 komentářů / LeagueSpy má nový design – včetně loga za 30€ (oprava: 30$)

 1. jerry dne 28.12.2011 v 22.01 hod.

  za ty prachy je to paradni. osobne bych vyuzil jeste to pozadi po stranach ale to uz je jen takova ficura. logo pekne, vystihuje podstatu webu.

 2. Petr Jeník dne 28.12.2011 v 22.03 hod.

  Osobně myslím, že parádní by bylo toto logo i za 10x tolik, což je cena, kterou by si nejraději říkali a nejspíš i říkají mistři z webtrhu.

 3. baryman dne 28.12.2011 v 22.47 hod.

  Pěkné, za tu cenu super. Hlavně ten design je jednoduchý a k tvojí službě skvěle zapadá a zároveň neruší v prohlížení. Prostě tam dobře padne. Pěknou grafiku jde pořídit i za málo peněz.

 4. Adam Amran dne 29.12.2011 v 0.35 hod.

  No za ty peníze adekvátní výsledek.
  Podle mě adekvátně zlý, ale nebudu rozepisovat proč, protože i kdyby ti to sem napsali nejlepší designéři z republiky, ignoroval bys to, takže gratuluju, za ty peníze máš, co jsi chtěl.
  Ta služba by opravdu zasloužila něco daleko lepšího, škoda, že se dočkala pouze tohoto.

 5. Rixo dne 29.12.2011 v 0.38 hod.

  Grafika tam krom loga a jednoho gradientu v podstatě není žádná. Layout naprostý standard. U nadpisů by to chtělo nějaký padding, poštelovat velikosti textu, tj. typografii a bylo by to dobré, jistě plnící svůj účel. 30 éček je až až.

 6. Richard Pltka dne 29.12.2011 v 2.15 hod.

  Design respektive redesign či dalo by se říci facelift je vcelku slušný, pravděpodobně bylo cílem moc nemenit koncept webu kvůli zákazníkům. Neni to zázrak, ale účel plní o mnoho lépe než dřívější a je vskutku reprezentativní.

  Co bych vyzdvihl je logo, ta cena 30€ za takové logo je úžasná, řekl bych že za cenu minimálně 5-10x vyšší by grafici z čech takové nesplodili, za mnohem vyšší cenu určitě ano.

  Jinak být vám bych „dopekl“ ty ikony televize v šedém pruhu ta bílá kolem, nevypadá dobře.

 7. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 7.07 hod.

  Díky všem
  Co se reakcí ve smyslu „za tu cenu….“ či „adekvátní…“ týká, tak ty jsem opravdu čekal. Když už nemůžete říci, že je to špatné, protože to prostě špatné není, napíšete alespoň „za tu cenu…“.
  Nemyslím si, že na webtrhu bych pořídil lepší design a už vůbec né logo. Ta cena je už jen taková třešnička na dortu.
  Myslím, že design je přesně takový, jaký má být. Je tam pár věcí, které se budou muset překódovat. Např. ony zmiňované paddingy, nebo mi to sem tam o pár pixelů lítá mimo, ale to jsou drobné detaily, které uživatele vůbec nezajímají. Až budu mít čas, opravím to jen pro můj lepší pocit.
  Adam Amran: ano, za ty peníze mám přesně to co jsem chtěl. Chtěl jsem perfektní logo a perfektní design, který přesně odpovídá potřebám mým, mého web a především uživatelům webu.
  Richard: Ikonky si necháme udělat od téhož člověka, který dělal to logo. (televize, počasí, forma, dresy,…..)

 8. martin dne 29.12.2011 v 9.52 hod.

  Netvrdím, že by se mi to nějak líbilo, ale souhlasím s jedním. Ceny designu jsou v česku vyšší než ceny v zahraničí. Osobně si myslím, že design elita si ceny diktovat může, ale zbytek se musí přizpůsobit. Potom za logo, nad jehož smyslem se ani jeho tvůrce nezamyslí chtít 10k je poněkud vtipné. Tak ať se daří, vypadá to, že jsi udělal full time job web. :-)

 9. Pixit Pixit.cz dne 29.12.2011 v 11.32 hod.

  Význam grafiky se přeceňuje, nesmí to být vyloženě hnusný, nevkusný, ale jestli je to jak omalovánka to fakt asi ničemu nepomůže. Už jen jak se rozchází názor lidí co s tím mohou mít něco do činění, myslím diskutující zde, neshodnou se na jediné věci, co je nebo není hezké, kolik je to procent populace? A co pak ovce, který ani netuší, kde se ty informace „berou“ natož pak jaký je skrytý význam jaké které čáry v logu?
  Tím chci říci, že těchto investovaných $30 na výsledný úspěch, ziskovost stránek nebude mít žádný vliv, tedy je to vlastně drahé :-).
  V každém případě přeji úspěch nejen Jeníkovi, ale vám všem.

 10. Adam Amran dne 29.12.2011 v 12.24 hod.

  “ Když už nemůžete říci, že je to špatné, protože to prostě špatné není…“

  Mohu říci, že je to špatné a řekl jsem to, protože to podle mě špatné je a mohl bych to i podložit, jen si myslím, že by to byla ztráta času, protože by sis z toho nic neodnesl, jelikož zřejmě práci webdesignera rozumíš lépe než kdokoliv jiný.

  Kdybys měl k naší práci trochu respektu a nebylo ti líto každé koruny, nechal by sis udělat redesign (a tím nemyslím poštelování barev, 2 gradienty apod., ale opravdu redesign) a po A/B testování bys porovnal výsledky s tímhle, pak jsem naprosto přesvědčen, že by jsi byl velmi mile překvapen, jakých výsledků (např. nárůst registrací) se dá pomocí opravdu kvalitního designu dosáhnout. Jsem ale skeptický, že k tomuto někdy dojdeš.

 11. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 12.40 hod.

  Samozřejmě 😀
  Tvoje reakce mě vůbec nepřekvapuje. S webem jsem spokojený já, naši editoři i návštěvníci a ty si pořád meleš svou.
  Jak myslíš, že by mi pomohl „lepší“ design? Za měsíc máme více než 1000 registrací. Opravdu máš pocit, že máš na to mi radit, jak mám ten web dělat?
  Ukaž mi nějaký tebou vytvořený úspěšný projekt a můžeme se dál bavit. Do té doby to od tebe beru stále jen jako kecy ukřivděného designera, který prostě chce mít pravdu, ikdyž ji nemá.

 12. Adam Amran dne 29.12.2011 v 12.56 hod.

  Myslel jsem to tak, že by těch registrací klidně mohlo být daleko více. Prostě si myslím, že je tam nevyužitý potenciál a je to podle mě škoda.

  Nevím, podle čeho jsi usoudil, že jsem ukřivděný. Snad proto, že mi nějaký filipínec kazí ceny? 😀 To fakt ne…Nepotřebuju mít pravdu, ostatně mně je to jedno; jen jsem chtěl, aby jsi třeba jen na chvíli zvážil možnost, že je možné získat ještě lepší výsledky, než nyní máš a dobrý design ti v tom může pomoci. Ale jak vidím, tak ztrácím čas.

 13. jirin web dne 29.12.2011 v 13.11 hod.

  Logo je fakt super, design ten se mi nelibi, nepovazuji to moc za design (grafiku), ale pokud to ucel plni no problem.

 14. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 15.07 hod.

  Adam: Ukaž nějakou svou práci. Kecy v teoretické rovině ve smyslu „objednej si mě, budeš vydělávat víc“ jsou k ničemu a nápadně připomínají kecy SEO šamanů, kteří se snaží podobným způsobem prodat své imaginární služby.

 15. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 15.08 hod.

  jirin: s designem se nehýbalo protože to nebylo třeba. Rozložení prvků přesně vyhovuje tak jak je a to je důležité. Tohle je web se statistikami a žádný cirkus opravdu není žádoucí.

 16. Vembl Hry zdarma dne 29.12.2011 v 15.11 hod.

  Přijde mi to pěkné, jednoduché a dobře udělané logo. Přeji ti, ať se ti to rozjede a na nářky českých „profíků“ se vykašli :).

 17. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 15.43 hod.

  Díky
  Na české „profíky“ fakt kašlu. Mám z nich srandu a fascinuje mě to jejich sebevědomí, že to jsou jedině oni, kdo něco umí. Kdyby to tak bylo, nedělali by design pro jiné, ale pro sebe a na těch webech by vydělávali balíky. Místo toho jen kňučí a poučují ostatní, aniž by sami něco dokázali.

 18. Lukas Inzeráty zdarma dne 29.12.2011 v 16.21 hod.

  Pěkný! Můžu se zeptat kde jsi našel toho Filipínského grafika?:)

 19. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 16.26 hod.

  To nepovím 😀
  Uvažuju o tom, že české logomalíře trochu poškádlím a budu na webtrhu nabízet jeho loga po tisícovce za kus. (že bych ho tu tak nějak obchodně zastupoval)
  Myslím, že zájem bude díky jeho suprovým referencím a ceně velký a vyplatí se mi zakoupit si za tímto účelem i premiovou propagaci.
  To jen abych ty kašpary naučil vážit si dvoutisícových poptávek 😀

 20. Adam Amran dne 29.12.2011 v 16.43 hod.

  Petr: budu tě parafrázovat – můžu ukázat, ale nechci :)
  Nesnažil jsem se tě poučovat nebo se pasovat do role, kde bych ti říkal, jak dělat tvůj web – do toho mi nic není. Šlo mi jen o to, aby jsi vzal v potaz, že existuje možnost, že by tvůj web by mohl vypadat daleko lépe a velmi pravděpodobně by mohl mít ještě lepší výsledky.
  Respektuji tě za to, že dokážeš vytvořit úspěšnou službu, která ti vydělává, ale zároveň vidím, že práce webdesignera je pro tebe asi něco podřadného.
  Když ti někdo design zkritizuje, zkus udělat jednu věc: neoznačuj ho za ukňučence, ale zeptej se, co je podle jeho názoru na tom špatně. Měj trošku otevřený přístup :)

 21. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 16.51 hod.

  Rozdíl mezi mnou a tebou je ten, že já nechci ukazovat cizí práce a ty nechceš ukázat svou. Já své práce ukazuju.

  Od samého začátku říkáš, že to dělám špatně a že by to šlo líp. Ale jak líp, to neřekneš a pak tvrdíš, že mě to nezajímá.

  Naopak. Pokud máš co říci, řekni to. Pokud ne a budeš pořád říkat že je něco špatně a šlo by to líp, budeš pořád jen ukňouranec, který bulí nad tím, že mu někdo kazí ceny. (a nevztahuj to jen na sebe. mluvím k tobě jako ke „grafikům“)

 22. Pixit pixit.cz dne 29.12.2011 v 16.59 hod.

  To mi přijde jako zbytečná strkanice, jeden říká, že dokáže to a to, ale chce to dobře zaplatit. Osobně mám zkšenosti, že když jsem postavil parametry tak, že ano věřím že to bude tak dobré jak říkáš a pokud nebude (vytvoř si rezervu), tak dostaneš o x míň nebo nic. To už je kalibr, kdy vychladně většina těch co si jen tahají triko.

 23. Jakub dne 29.12.2011 v 17.04 hod.

  No, logo je fajn, perfektni design bych urcite nerikal. To jen timhle spojenim tu pan Jenik provokuje ty, co se chytnou. Rekl bych design, ktery neurazi a ktery plni svuj ucel. Chybejici padding vylozene bije do oci. Ale kdyz se o tom vi a kdyz se to opravi, tak proc ne. Hlavne at to slape.

 24. Adam Amran dne 29.12.2011 v 17.19 hod.

  Teprve teď vidím první náznak zájmu o konstruktivní kritiku.

  Nebulím nad tím, že mi někdo kazí ceny, nýbrž nad tím, že taková pěkná služba vypadá „pouze“ takto.

  Abych tedy neplácal jen tak zbůhdarma. Některé moje práce jsou tu http://www.behance.net/amran (nejsou úplně nejnovější, nicméně ty úplně nejnovější nejsou ještě spuštěné). Vyvíjím i vlastní službu http://shople.cz/ (stále ve vývoji, nemůžu se zatím chlubit výsledky, ale časem snad jo :))

  A co je tam konkrétně podle mě špatně?
  Logo se mi zdá vcelku dobré, postačující, ať začnu pozitivně. Slovem zlý jsem předtím reagoval na design.
  Zásadní problém vidím v tom, že když přijdu na web, musím se chvíli pídit po tom, co mi vlastně nabízí a proč bych tam měl zůstávat. Z té tabulky to nechápu vůbec, je mi to vysvětleno až dole, přitom jednoduchá věta v hlavičce nebo nadpis nad tabulkou by výrazně pomohl.
  Dále jazyky: služba je očividně mezinárodní a i když neznám čísla, kolik lidí odkud chodí, tak si myslím, že změna jazyka by měla být výraznější. Miniaturní vlaječky se mi zdají málo, zahraniční uživatel by měl mít co nejméně práce, aby se dostal k informacím v jeho jazyku, když jsou nabízeny. Vůbec nejlepší by bylo zobrazovat jazyk podle IP (jestli to tam je, to nevím, možná ano).
  Když už jsme u jazyků: držet se jednoho zvoleného a nemíchat je. Menu je česky, „aktuální preview“ je česky, naproti tomu socil pluginy nahoře anglicky, stejně jako box s ligami.
  Registrace: když se tím číslem registrací pořád tolik oháníš, tak by ta možnost se zaregistrovat mohla být výraznější, nebál bych se ji umístit jako velký button nad tu tabulky např. Ale především – není tam nikde na očích, co tou registrací získám. Respektive je to tam, ale dost zahrabané. Nedivil bych se, kdyby část těch už registrovaných, to udělala z důvodu, aby zjistili, k čemu registrace vede. Máš také číslo, kolik registrovaných tu službu aktivně používá? To by mě docela zajímalo.
  Každopádně uvést tam, proč bych se jako uživatel měl registrovat, dát mi nějakou motivaci, konkrétní výhody.

  Pak je tady ještě samotná grafika – proč ve zbytku webu není použita ta pěkná modrá z loga? Jsou tam jen červené hovery, které spíše připomínají starší vzhled.
  V tabulce bych používal větší spacingy, jednotlivé řádky možná malinko více oddělil, ať se v ní lépe orientuje.
  Jsou tam ještě další věci, ale takto je to relativně dostačující a důležité jsou spíše věci řečené v předchozím odstavci.

  Snad si z toho něco odneseš. Jsem-li i nadále ukňouranec, pak jsem právě ztratil zbytečně kus života 😀

 25. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 17.51 hod.

  No
  Grafiku děláš hezkou, ale ani jeden z těch webů není komerčně úspěšný. Vesměs jsou to osobní stránky a portfolia, která negenerují peníze.
  Co se týká toho, že nevíš, kam se na stránce vydat, je kvůli tomu, že nejsi cílovou skupinou našeho webu. Naši návštěvníci to vědí moc dobře, což ukazují čísla.
  Nejúspěšnější je v tomto ohledu google. Lidé příchozí prostřednictvím vyhledávání na Google, se registrují z více než 50% a průměrně na webu stráví neuvěřitelnou jednu hodinu a 8 minut, přičemž si prohlédnou v průměru 78 stránek. Míra opouštění je pouhých 12%.
  Takhle opravdu nevypadá chování lidí, kteří nevědí, o čem web je.
  Co se použitelnosti webu týká, opravdu mám tedy pocit, že mi nemáš co poradit. Téma webu jde úplně mimo tebe a podle tvých referencí vidím, že žádný podobný web jsi nikdy nedělal.
  Co se týká odkazů na registraci, tak ta je vidět velmi dobře. Především když uživatel přijde, klikne na to co chce vidět a ono mu to ukáže ve všech jazycích, že je nutné se registrovat, je tam odkaz na registraci a zároveň na informace o stránce v jeho jazyce. A evidentně to funguje vzhledem k vysokému poměru návštěva/registrace.
  Tady žádný problém není.
  Co se detailů v grafice týká, tam máš nejspíš pravdu, ale třípixelový spacing, červené hovery a jiné podobné blbůstky jsou takové detaily, které naprosto nijak nesouvisí s použitelností a přehledností webu.

  Jediný zajímavý nápad je to automatické rozpoznávání jazyka podle IP. To problém nebude a nejspíš to i udělám. Takže za tohle díky.

  Jo a ukňouranec budeš do té doby, než přestaneš brečet nad tím, jak ti někdo kazí ceny. To s tím, že jsi ukázal své práce a řekl mi svůj názor, vůbec nesouvisí.

 26. Adam Amran dne 29.12.2011 v 18.36 hod.

  Ukaž mi, prosím, kde tady brečím nad tím, že mi někdo kazí ceny. Snažím se ti pomoct – investoval jsem nemalý čas, abych ti napsal můj názor s konkrétními věcmi ohledně toho designu – a ty mě urážíš. Chování na úrovní, vážně.

 27. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 18.40 hod.
 28. Adam Amran dne 29.12.2011 v 18.51 hod.

  Ano, vyjádřil jsem politování nad tím, že designéři se nedokáží adekvátně ocenit a přístupují na takové nabídky. Nicméně jejich věc. Vidíš někde, že bych napsal, že kvůli takovým lidem nemám práci? Ne, protože k tomu nemám důvod.

 29. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 19.05 hod.

  Hele o tom se nebudu dohadovat. Nemá to nejmenší význam. X krát jsem napsal, že k tobě (či vodičkovi či komukoli jinému z grafiků) mluvím jako bych mluvil k ostatním designérům a že si to nemáš vztahovat pouze na sebe. Dohaduju se tu současně s X grafiky a rozhodně nebudu slovíčkařit a hledat, co kdo z vás moulů přesně řekl. Kňučíte všichni jak postřelený podsvinčata a navzájem si mastíte ega.
  Nikdo z vás ani všichni dohromady jste mě nepřesvědčili o tom, že vámi požadované ceny jsou adekvátní a že práce za 10x tolik bude kvalitnější. Nemusí být a často prostě není.

  A teď konkrétně k tombě Adame: Ani ty osobně jsi mě nepřesvědčil o tom, že by mi tvá pomoc jakkoli pomohla v mém byznysu. Malovat umíš, ale o použitelnosti webu a marketingu víš kulový s přehazovačkou a jen se snažíš opodstatnit přemrštěné ceny, které máš kecama o tom, že design není jen malování….. v tvém případě je to bohužel tak. Umíš udělat párstránkové prezentace firem a lidí, ale na velký web prostě nemáš. Vypadal by určitě hezky, ale byl by co se použitelnosti týká úplně k hovnu.
  Jsem zvědav, jak se ujme tisícíprvní systém na shopy a zda design bude to, co ti to prodá. Dost o tom pochybuju.
  Ale to už ze mě mluví nasranost, takže toho raději nechám.

 30. Adam Amran dne 29.12.2011 v 19.15 hod.

  Moje ceny neznáš a říkáš, že jsou přemrštěné.
  Do hlavy mi nevidíš a k tomu přitom soudíš mé znalosti na základě zlomku mých prací.
  Pouze mě slepě urážíš. Proč ta zloba?
  Pokud si myslíš, že ti to, co jsem napsal, nemá co dát, stačí říci „děkuji, ale o tvou pomoc nemám zájem“, není tady potřeba mě osobně napadat, to je poněkud ubohé.

 31. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 19.26 hod.

  Tvoje ceny neznám, ale pokud ti připadá směšná poptávka designu za 2000 umím si je představit.
  A urážím tě, protože mě sereš.
  Myslím, že jsem několikrát celkem jasně napsal, že o tvé rady nestojím a ty přesto radíš a máš pocit, že máš moudrosti na rozdávání. Nemáš. Umíš malovat. Toť vše. O použitelnosti webu víš hovno a přitom to prezentuješ jako to, co je víc než pouhé malování. A stejně tak to dělají ostatní designéři, kteří se povyšují nad ostatní. Stejně jako ty mají pocit, že nabízejí něco víc. Nenabízejí. Nabízejí hezké malování a kecama okolo se tomu jen snaží zvýšit cenu.
  Rozdíl mezi registrátorem do katalogů a vámi profíky je prostě jen takový, že vy umíte hezky malovat. Kdybyste uměli i něco jiného, děláte to a neradíte ostatním, jak to mají dělat.
  I tady totiž platí přísloví „Kdo něco umí, ten to dělá. Kdo to neumí, ten to učí.“ A vy designéři jste prostě jen ti, co se snaží ostatní poučovat o tom, jak něco mají dělat.

 32. Adam Amran dne 29.12.2011 v 19.35 hod.

  No krásně ses vybarvil. Upřímně lituji každého designéra, který se s tebou kdy dá do spolupráce. Dál už si s tebou nemám co říct, slyšel bych opět jen urážky a to nemám zapotřebí.

 33. Petr Jeník dne 29.12.2011 v 19.40 hod.

  A co chceš slyšet po tom, co do mě hučíš své ničím nepodložené rady a přesvědčuješ mě o své nadřazenosti nad všemi?
  Mám ti děkovat a vychvalovat tě? To fakt ode mě nečekej. Budu k tobě (a všem ostatním jako jsi ty) mluvit tak, jak uznám za vhodné a protože vy „lepší“ designéři si nic jiného než takovýto tón nezasloužíte, budu mluvit prostě takto.
  Umíte kromě malování hovno a kecama okolo to hovno chcete draho prodat. Nic víc, nic míň.
  Pokud něco jiného než malování umíš, dělej to a možná nebudeš pak mít pocit, že jsi nedoceněnej. (a opět mluvím ke všem grafikům, kteří mají pocit, že umějí něco víc, než malování)

 34. Margot dne 29.12.2011 v 20.53 hod.

  Se zeptám jo?
  Jsi z Prahy?
  Jestli jo tak se nedivím ale pokud ne tak ti povím že teda máš pěkně vysoké ego a potřebuješ hodně rychle uzemnit bo co ty děláš a píšeš je hnus. Nemáš žádné estetické cítění, prostě jsi jelimánek, který nejspíš pořád bydlí u maminky a uspokojuje se tím, jak se na netu navíží do cizích profesí a poučuje!

 35. Palm Pre Plus Palm, HP webOS dne 29.12.2011 v 20.54 hod.

  Mně se tedy nová grafika i logo líbí, za ty prachy to nemá chybu. Co se mi ale nelíbí, je Petrova zcela zbytečná vulgárnost a přehnané sebevědomí. Mám dojem, že už je tady těch Hulánů nějak moc…

 36. veil dne 29.12.2011 v 21.28 hod.

  nezbývá mi než vyjádřit souhlas k tomu co zde psal Adam. Chtěl bych ti něco říct Petře, to že jsi nasraný ti nedává právo tady někoho jakkoli urážet. Nehledě na to, že si stěžuješ jak tě Adam a všichni jemu podobní nasírají, tak proč si napíšeš článek, kterým do nich tak bezohledně rýpeš? Když jsem pročítal Vaší konverzaci, musím říct, že v mých očích Adam opravdu vyrostl (jako člověk, který se dokáže ovládat, nemá zapotřebí nikoho urážet a ještě k tomu má rozumné argumenty – jo a jestli sis toho nevšiml, tak měl snahu ti pomoct) zatímco ty působíš jako někdo, kdo opravdu, jak Margot poznamenal/a, nemá vůbec estetické cítění a po nějakém zatím úspěšném projektu si okamžitě začneš myslet, že rozumí nejlíp všemu co bylo potřeba k vytvoření onoho projektu.

  A ještě abych ti ušetřil vypisování urážek na mou osobu, nejsem grafik ani nic podobného 😛

 37. Duben Online hry dne 29.12.2011 v 23.15 hod.

  Za 30 Eur to není zlé. Logo je mi povědomé, někde jsem už něco podobného určitě viděl. Což není nic proti ničemu, za tuhle cenu bych i u filipínce čekal, že použije a poupraví něco již existujícího. Logo jako takové se mi líbí, pro web je fajn. Jinak je trochu nepraktické, pokud nemáš i další varianty, protože pro propagační předměty (budování brandu u větších projektů je celkem podstatné) bude problém se sítotiskem, vektorizací, ale v principu pak dáš pryč gradienty, nebude to tak pěkné, ale použít to půjde. U zbytku webu bych asi nemluvil o designu, ale o jemných úpravách.

  Přehlednost by mohla být o fous lepší a proti původnímu rozložení nevidím moc rozdíl, kromě odstranění rámečků. Přehlednost textů není z hlediska čitelnosti nic extra, ale dá se to (myslím, hlavně spodní blok, kde jsou řádky textu moc na sobě).

  Obecně za ty peníze pěkný výsledek, vzhled mě osobně neoslní (to u takového webu ani není potřeba), ale rozhodně neurazí a působí seriózněji. Při tom jaké vzhledy používáš normálně, je to zatím asi nejhezčí web co máš. A pokud se to líbí cílové skupině (platící návštěvníci a moderátoři) tak hlavní cíl to určitě splnilo a můžeš být se sebou spokojený.

 38. Jarda F. Čtyřkolky dne 30.12.2011 v 1.56 hod.

  Mám takovou zkušenost, že grafika je vždy subjektivní. Nelze ji změřit a posuzovat objektivními měřitky. Vždy je důležité na prvním místě řešit použitelnost a to, jak na ni reagují uživatelé.
  A mám ještě jednu zkušenost. Můžete udělat kdovíjaký paskvil (pozor, můžete, nemusíte), ale když k tomu klientovi předložíte patřičnou omáčku proč to tak je a co to má symbolizovat, tak to klient zbaští. A čím víc za logo si řeknete, tím větší omáčku musíte připravit. Někdy mi přijde, že vlastní grafickou práci má prestižní studio hotové za kratší dobu než mu trvá vytvořit ty kecy kolem, které to mají prodat.
  A ve finále je to pak stejně jedno, protože jak mi řekl jeden starý zkušený malíř – natěrač, když jsem u něj reklamoval šmouhy na zdi: „to se vokouká dřív než by sis pomyslel“. A měl pravdu.
  Mimochodem, podívejte se na dva nejúspěšnější inzertní weby v ČR mimibazar.cz a bazos.cz. U první grafika otřesná, u druhého žádná. Přesto v součtu tyto dva weby generují návštěvnost, která se blíží v součtu možná pětině celkové denní návštěvnosti českého internetu (to je odhad). Takže o grafice to určitě není.
  Na straně druhé ten Petrův sázkařský web je spíš informační služba. Až bude řešit stránky, které se budou pro firmu zabývající se výrobou stylových bytových doplňků, tak se do těch dvou tisíc asi opravdu nevejde :-)

 39. Petr Jeník dne 30.12.2011 v 9.23 hod.

  Margot: Nejsem z Prahy. Mé neotesané způsoby jsou zapříčiněné mou nasraností vůči lidem, kteří neumějí nic jiného než malovat a mají pocit, že jsou díky tomu lepší než ostatní a především, že tento svůj pocit prezentují způsobem jakým ho prezentují. Např. tvá fráze v komentáři u minulého článku „hloupí zákazníci“ je úplně geniální ukázka arogance. Zákazník, jehož projekt vydělává řádově víc než kolik si grafici říkají za své obrázky, je podle tebe hloupí, protože si nenechá poradit o použitelnosti webu od člověka, který umí používat Photoshop. Proč je takový člověk hloupí?
  Proč někdo, kdo si myslí, že to umí lépe, to taky nedělá?

  Duben: přehlednost je myslím taková, jaká má být. To mohou ocenit jen lidé, kteří se o danou problematiku zajímají a oni to dělají. V diskusních fórech o sázení po celém světě je spousta odkazů a příspěvků o našem webu, kde naši uživatelé oceňují právě přehlednost a množství informací, které dokážeme vměstnat přehledně na jednu stránku.

  Jarda F.: Souhlas. Grafika má být prostě taková, jak vyhovuje uživatelům. Samozřejmě že osobní weby umělců a portfolia designérů musejí být jiná, než web plný inzerátů či statistik jako je tomu v našem případě.

 40. David Babinec dne 30.12.2011 v 15.49 hod.

  Musím říct že jsem se celkem bavil čtením komentářů, až do chvíle kdy to přešlo do nasranosti proti tobě Jeníku. A teď budu mluvit přímo k tobě, klidně si to vem osobně, jak ty umíš. Nezdá se ti že máš ramena trochu moc vysoko? To co ti Adam řekl, byla jeho snaha ti pomoct, sám jsi ho v předešlým příspěvku vyzval aby se kritikou vyjádřil. Myslím že jedinej kdo jen blbě kecá a hovno umí jsi ty. Za internetem se povídá co? Koho by jsi takhle urážel do očí? Takový jako ty jsem už viděl, jak si mastí svoje ego na internetu. Co ty víš o práci grafika ty chytráku? Myslíš že když tvůj hloupej web se statistikama grafiku nepotřebuje, tak jsou najednou všichni grafici ubožáci? Ubožák jsi ty, hloupej šetřílek kterej se tu bude ohánět tím jakýho levnýho našel grafika, kterej ti na koleně splácal nějakou grafiku (nedivil bych se kdyby to logo bylo z nějakýho templatu, možná si dám tu práci a poohlédnu se), nemáš tušení jak dlouho trvá práce grafika, a ty bys nejradši aby každej ji dělal za stovku. Je to práce stejně jako každá jiná, jako ty děláš svoje MFA – mimochodem řekl bych že adsense farmy jsou mnohem ubožejší způsob vydělávání než práce grafika. Ale nejvíc ubohej z tohohle všeho bordelu jsi ty Petře.

 41. Petr Jeník dne 30.12.2011 v 16.00 hod.

  Takže:
  Hloupej šetřílek: když chci ušetřit na stejně kvalitní práci, tak jsem hloupej? Hloupej je ten, kdo vyhazuje zbytečně peníze.

  Internet vs. realita: Neznáš mě a máš hloupí řeči. V reálu bych řekl komukoli do očí to, co píšu tady. S tím nemám nejmenší problém.

  MFA? – viděl jsi web, o kterém se tu bavíme? Jsi hlupák.

  Chtěl mi pomoci? – nechtěl. Chtěl se jen vykecat z kravin, které tu plácal předtím.

  „Co ty víš o práci grafika ty chytráku? Myslíš že když tvůj hloupej web se statistikama grafiku nepotřebuje, tak jsou najednou všichni grafici ubožáci?“
  – vím že můj web nepotřebuje grafiku za desetitisíce a přesto mi to tihle dementi vnucují. Proto je mám za hlupáky a teď i tebe 😀

 42. David Babinec dne 30.12.2011 v 16.28 hod.

  Ty máš totiž za hlupáka každýho a to je tvůj problém, namátkou jsem tu přečetl 4 příspěvky, a v každým se do nekonečna s někým hádám, ale pochopil jsem jednu věc, ty vyhledáváš ty konflikty a rozbroje zde na tvým blogu a děsně se na tom bavíš.

  Nejsi hloupej že chceš ušetřit na stejně kvalitní práci jak ty říkáš, potom je ale otázka jestli je to opravdu „stejně kvalitní práce“ ? Jsi hloupej že máš dojem že by měl každej pracovat za almužnu. Uvědom si že ty lidé nejsou na brigádě v sámošce, budují si svoje postavení dlouho, umělec není ten kdo ti udělá „design“ za 2000,- ale ten kdo ho dokáže prodat za 30 000,-

  MFA jsem neviděl, ale já mluvím obecně o tomhle způsobu výdělku. Napsal jsem snad jasně, že podle mě je MFA ubožejší než práce grafika. Co jsi na tom nepochopil? Pro tebe je kdejakej grafik moula, a ukňouranec a já nevím co, ale proč tady tak kňouráš ty? Pořád ti někdo křivdí, nějakej blbeček na webtrhu tě urazí a už nasranej věšíš na blog o tom jak každej grafik kňourá. To jen ty si tím léčíš komplex že se tě někdo dotknul.

  To že jsem pro tebe hlupák mě nepřekvapuje. Ty pro mě taky :)

 43. Petr Jeník dne 30.12.2011 v 16.41 hod.

  Nemám za hlupáka každýho. Jen ty, co nechápou základní principy ekonomiky.
  A jedním takovým základním principem je to, že když mohu nakoupit stejně kvalitní věc za 2000, nebudu ji kupovat za 30 tisíc.
  Kvalitu posuzují já jakožto kupující.
  Sám jsi teď řekl, že oni vlastně prodávají totéž jen je jejich uměním to, že to dokáží prodat za 30 tisíc místo za 2 tisíce. Na takovéto umění jim seru z vysoka.
  Proč do tohoto taháš MFA, to jsem opravdu nepochopil. Jen prostě další blábol úplně mimo téma, abys měl v něčem pravdu. Já o žádných MFA ale nic neříkal a ty mi se tu se mnou dohaduješ, že grafici jsou lepší než tvůrci MFA. Proč proboha to sem taháš?
  Jeden grafik mě urazil? Pročti si ty píčoviny, co psali na webtrhu k mé poptávce. Projdi si twitter a facebook a vlastně i komentáře tady. Urážka za urážkou proti mě, jen aby ti debilové obhájili své přemrštěné ceny.
  Komplex si žádný fakt neléčím. Žádný nemám a nemám tedy důvod si ho léčit.
  Jo a hlupák skutečně jsi. Každý, kdo nechápe naprosto základní principy tržního mechanismu, sám sobě protiřečí a nechá sebou manipulovat, je hlupák. A ty splňuješ všechny tyhle podmínky.

 44. David Babinec dne 30.12.2011 v 16.55 hod.

  Opět bych se rád přesvědčil o tom že tvůj design za 2000,- je stejně kvalitní jako ten za 10000,- , pak se o tom můžeme bavit.

  Možná jsem se blbě vyjádřil, což ti hned dalo příležitost mě chytit za slovo, tak oprava „umělec je ten kdo dokáže SVOJI PRÁCI za 30K prodat“

  Opravdu si myslíš že grafik co dělá za 2K je stejně kvalitní jako ti o řád dražší? Dobře beru to, že pro tebe stejně kvalitní je, zároveň souhlasím s tím že jako zadavatel si můžeš určovat podmínky, je už na zpracovateli jestli je přijme, ale nesouhlasím s tím aby jsi se takhle do obouval každýho kdo o své práci ví mnohem víc než tvoji designéři. Vím že mě teď nazveš dalším kdo „uráží“ tvoje levný designery. Myslíš že grafik kterej má na víc budě dělat za tak málo? Pro tebe je jeho práce možná srovnatelná s dražšími grafiky, ale nemůžeš to říkat tak všeobecně, když očividně o tom nevíš nic.

  MFA jsem zmínil kvůli tvým komentářům, který jasně říkají že grafik je ubohej když si řekne víc než tvůj grafik. To je ale stejný chování jako těch o kterých píšeš.

  Webtrh, facebook ani twitter jsem nečetl, to co jsem četl tady mi celkem stačilo.

  Končím debatu, nepotřebuju mít pravdu, už jsem napsal co jsem chtěl.

 45. Petr Jeník dne 30.12.2011 v 17.06 hod.

  Odpovídáním na tohle bych se už opakoval a to nemá smysl.
  Podle tebe prostě drahé = kvalitní a levné = nekvalitní.

  Můj designér o své práci ví stejně tolik, co ti drazí designéři. Ten můj je ovšem řádově levnější.
  Já prostě nesouhlasím s tím, že ti designéři vědí více o MOJÍ práci. Nevědí a přesto se mi snaží vnucovat svá moudra a tím zvyšovat cenu své práce. Na to jim ale seru. Chci namalovat to, co jim řeknu aby namalovali a tím to hasne. Oni prostě nevědí, jak má z hlediska použitelnosti vypadat sázkařský servis.

 46. logo dne 30.12.2011 v 17.41 hod.

  Grafiku hodnotit nebudu protoze tam zadna neni. Kazdopadne logo je vykradene z pomerne provareneho balicku logotypu ktery koluje po internetu. Tomu ve vysledku odpovida i cena 30 dolaru.

 47. Petr Jeník dne 30.12.2011 v 17.50 hod.

  Pošli odkaz odkud je to logo vykradené.

 48. Richard Pltka dne 31.12.2011 v 0.43 hod.

  Taky mě zajímá odkud je logo vykradené.

  Jinak je umění sehnat logo kvalitativně na vysoké úrovni za 5-10x menší cenu než by byla například na webtrhu. To Petr evidentně prokázal. Bohužel předhodil tento skill v poměrně arogantním nádechu, který je jediným vodítkem pro negativní komentáře.

  Jsem tedy zvědav na zdroj „vykradeného“ loga … i když jestli se dá dnes udělat logo, které by nebylo malinko podobné druhému je v dnešní době asi těžký úkol.

 49. kenthanio dne 31.12.2011 v 2.59 hod.

  Četl jsem jen prvních pár komentářů, je jich tu moc, nemám na to čas. Vyjádřím se k tomu krátce.

  a) design LeagueSpy je velmi jednoduchý, někomu se může zdát i hnusný a zastaralý (ani mně se moc nelíbí)

  b) dobrý design a layout webu můžou zvýšit počet uživatelů

  c) práce grafiků si vážím a věřím, že jejich služby jsou užitečné

  d) o úspěchu služby nerozhoduje design, ale kvalita samotné služby

  e) jestliže má web dost platících uživatelů, služba je kvalitní

  f) design je jedna z posledních věcí a má smysl do něj investovat až tehdy, kdy není investovat do čeho jiného (poslední krok, jak ještě zvýšit zisky)

  Nějak nevím, o čem se hádat. Redesign proběhl (byť moc nevím, v čem byla předchozí verze horší), uživatelé si nestěžují, majitelé si to chválí – je to OK, není co řešit. Business není módní přehlídka, kde ten nejhezčí vyhrává.

  Neztrácejte čas hádáním se o blbostech a neplýtvejte energií zbytečnými negativními emocemi. Arogance, urážení se a snaha v diskuzi všechny setřít sice můžou přinést několika vteřinovou radost, ale zdaleka ne takovou, jakou přinese dobře odvedená práce, získání odpovídající finanční částky a její následné využití libovolnou lepší formou (jídlo / dovolená / kurva / cokoliv_chcete).

 50. Petr Jeník dne 31.12.2011 v 9.37 hod.

  Asi zavedu nějaký systém hodnocení komentářů a jako první bod bych dal poslednímu příspěvku od kenthanio, který to srhnul naprosto výstižně.

 51. Martin Rus dne 31.12.2011 v 13.17 hod.

  Pane Jeniku, mohu mit na Vas dotaz? Ohanite se zde pojmy jako pouzitelnost, atd. Mohu se zeptat, kde jste nabyl zkusenosti v oblasti pouzitelnosti www?

 52. Petr Jeník dne 31.12.2011 v 13.21 hod.

  Jednoduchá odpověď: Provozováním www

 53. Martin Rus dne 31.12.2011 v 13.22 hod.

  Tipforum a leaguespy?

 54. Petr Jeník dne 31.12.2011 v 13.27 hod.

  A asi 100 dalších, které mi prošli za dobu mého online podnikání pod rukama – některé jsem prodal, některé zrušil, některé stále mám. TipForum a LeagueSpy jsou momentálně mé dva hlavní weby.

 55. Martin Rus dne 31.12.2011 v 13.40 hod.

  Tak dekuji

 56. georgejc fx dne 31.12.2011 v 14.54 hod.

  Možná trochu pesimistická otázka na dnešek. Nebojíš se, že ti leaguespy někdo okopíruje a bude levnější a jistě jak to ve světě internetu chodí tak kopie na sebe nenechají dlouho čekat, zvlášť když už jsou ty informace tak pohromadě.

 57. Petr Jeník dne 31.12.2011 v 15.07 hod.

  Že najednou vznikne několik webů podobného ražení, které vytvoří pár kopírovačů z webtrhu, s tím počítám. Těch se ale opravdu nebojím. LeagueSpy totiž není ani zdaleka nějaký bezúdržbový web vzniklý přes noc. Za jeho vznikem do podoby jaká je teď jsou už teď desetitisíce hodin práce několika lidí a nemalé investice.
  Takže na vytvoření něčeho takového člověk musí mít buď hodně moc času, nebo hodně moc peněz. Konkurenceschopné kopie tak mohou vzniknout maximálně v řadách větších firem. Ani takové konkurence se ale nebojím. Né že by nemohli být lepší. To pochopitelně mohou být, ale ani tak se nebojím, že by nás to nějak výrazně ohrozilo. Navíc konkurence je zdravá a nakonec může i pomoci, když si lidé budou na fórech povídat o tom, kterou ze služeb využívají.

 58. Jarin dne 02.01.2012 v 23.40 hod.

  Petře těch 100 webů bude asi dost přehnané číslo. Ještě někde před necelými třemi lety jsem tě někde zahlédl jako redaktora novin. To by znamenalo že jsi udělal do dnes 3 kvalitní a použitelné weby měsíčně. To je prostě nemožné. Pokud nemyslíš web = WordPress v základu + bitmapa v hlavičce. Nebo máš ještě nějaké trumfy k ukázce? Zajímá mě to protože jsem na webu Owww a tak očekávám názory profíka.

 59. Petr Jeník dne 03.01.2012 v 7.52 hod.

  100 jich asi nebylo, ale přes 50 určitě. Tu stovku ber jako takovou autorskou licenci. Bylo jich prostě hodně.
  A nemluvil jsem o kvalitních webech. Spousta z nich byly MFA weby, které co do kvality obsahu stáli za kulový a o použitelnosti se u nich dalo mluvit jen v souvislosti s výdělky. Byly stavěné tak, aby lidi přišli, klikli na reklamu a odejdi. Další byly vytvořené vyloženě za účelem jejich prodeje, další pak za účelem prodeje PR článků či textových odkazů.
  Díky těmto webům jsem se toho spoustu naučil. Ještě před třemi lety, když jsem skutečně končil svou dvouletou novinářskou kariéru, jsem ani netušil, co to je např. php či SEO.
  Vše co umím, jsem se naučil právě díky tvorbě a provozování spousty webů. A umím toho myslím dost.
  Důkazem budiž to, že můj poslední projekt LeagueSpy vydělal ze PRVNÍ měsíc provozu téměř tolik, kolik vydělává za měsíc po roce jeho fungování TipFórum.
  Takže směle tvrdím, že toho opravdu umím dost. Vím jak získat uživatele, vím jak je udržet, vím jak má vypadat web, aby jej lidi rádi využívali, vím jak naučit vyhledávače, aby web dobře indexovali, vím jak na marketing….
  Vše co dělám mám vyzkoušené a tedy ověřené. A výsledky, které se dostavují, mi dávají tu mou jistotu, že to nedělám úplně blbě.

 60. Radek Janečka internetový obchod dne 06.01.2012 v 14.03 hod.

  Co se týče umístění bloku atd., tak žádna změna a přece to vypadá daleko, daleko líp. Za ty peníze velice slušná práce.

 61. Tomas dne 07.01.2012 v 20.03 hod.

  Grafika je jednoduchá a na takovýto web může stačit. Nicméně prezentovat to jako nějaký super grafický výtvor opravdu nelze. Osobně bych za tuto grafiku nedal více jak 1000 Kč, ale tu 1000 bych možná oželel, takže by se to z mého pohledu dalo označit za dobrou koupi.
  Součástí grafiky asi nebylo kódování do HTML/CSS, tam lze najít nedostatky, stejně jako na celém designu. Použitelnost například neznamená, že když v menu najedu na obdélník, který změní barvu jako by byl celý klikatelný, ale kliknout můžu pouze na text.

 62. Michal Fridrich dne 10.01.2012 v 14.52 hod.

  Hele, jaký je to pocit, chlubit se logem z fotobanky?

 63. Honza dne 10.01.2012 v 14.59 hod.

  Okem zkušeného grafika můžu říct, že tento design bych dokázal poskládat za 1 hodinu…Tzn. hodinová sazba 600 Kč je myslím docela v pořádku..

 64. Petr Jeník dne 10.01.2012 v 15.13 hod.

  Michal: pošli odkaz – už jsi několikátý, co něco takového říká, a nikdy to zatím nikdo nedoložil. Fakt by mě to zajímalo.
  Honza: jj – chápu – jiné reakce jsem nečekal. To bylo celkem přirozené.

 65. Richard Pltka dne 11.01.2012 v 0.36 hod.

  Taky bych rád konečně už viděl to logo z fotobanky.

  Michale proč když říkáte že je z fotobanky neukážete důkaz?

 66. jajaapaja.cz dne 11.01.2012 v 15.06 hod.

  Smrade! Zneuzivat dolaruchtivy mexikance! Rasisto! Smrade!

 67. Jarin dne 15.01.2012 v 14.43 hod.

  Já bych si vzhledem ke snaze o světovost loga ještě ověřil jestli ten mexikán-potažmo ty máte licenčně vyřešený použitý font „Serpentine serif EF Bold“ protože ten samotný stojí €32 viz. tvůrci http://www.fonts4ever.com/product_info.php?products_id=2959

 68. Petr Jeník dne 15.01.2012 v 14.51 hod.

  Já si objednal službu, tu jsem zaplatil a víc to neřeším.
  Nemohu být zodpovědný za případnou nelegálnost software.

 69. Jarin dne 16.01.2012 v 9.55 hod.

  To ale není vůbec tak jednoduché z pozice autorských práv. To samé by bylo např. se skladbou, kterou ti dám na tvé DVD a ty pak s tím DVD provedeš veřejnou prezentaci bez uhrazení potřebných poplatků. Průšvih máme v tomto případě oba dva. Ale to jenom polemizuju, nechce se mi studovat licenční podmínky použití.Štítky: , , ,