Čec 5

Nejlepší reklama je taková reklama, která jako reklama vůbec nevypadá

05.07.2011 v kategorii Reklama. / Zobrazeno 6 930x / 3 komentářů

Proč by měl někdo zaplatit za reklamu, která jako reklama vůbec nevypadá? To je snadné. Protože taková reklama je ze všech reklam tak úplně nejúspěšnější. Dokážu to dvou jednoduchých příkladech, které jsem vyzkoušel na TipFóru.

Testuji nový způsob monetizace TipFóra. Narazil jsem totiž na web PokerStrategy, což je taková škola pokeru, kde je možné po složení jednoduchého kvízu získat až 50$ do herny dle vlastního výběru.

Já pak za každého přivedeného uživatele získám od 10$ do 100$ podle toho jak jsou pak aktivní při hře pokeru. Protože klasický affil na poker pro mě nebyl zrovna zlatý důl, zkouším tohle.

Původně jsou zkoušel jejich bannery a také nějaké textové odkazy, které nápadně připomínaly adsense či sklik. Nějaké registrace jsem zaznamenal a i nějaké menší výdělky z nich.

Pak jsem ale zkusil něco úplně jiného. Vložil jsem odkazy přímo na konec každé uživateli napsané analýzy. Tyto odkazy se tváří jako součást textu, jako by je tam napsaly sami uživatelé. Vůbec tam není patrné, že jde o reklamu. Ani název stránky tam není zmíněný.

A ejhle. Výsledkem je zdvojnásobení registrací a doufám tedy i ve zdvojnásobení výdělků.

To mě pak přivedlo k další možné formě reklamy. PR článku, která jako PR článek nevypadá.

Na titulní stránce TipFóra je přehled témat, která se právě diskutují. Jedná se o výpis témat podle data a času posledního příspěvku. Mezi uživateli velmi oblíbené místo. Tak jsem prostě napsal téma o možnosti získat penízky zdarma na poker a  jeden (ten vrchní) řádek mezi aktuálními tématy jsem věnoval „natvrdo“ právě tomuto tématu.

PokerStrategy - TipFórum

Tato forma reklamy se ukazuje být opět jako velmi úspěšná. Je tam chvilku. Článek si zatím přečetlo kolem 30 lidí a když koukám na počet registrací u PokerStrategy, dělá mi to radost 😀

Co mi ale dělá ještě větší radost je to, že mohu na TipFóru nabízet další, pro inzerenty velmi zajímavou a přitom nenásilnou formu reklamy.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Affiliate tracking Rozjeďte svůj vlastní affiliate program během 10 minut


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


3 komentářů / Nejlepší reklama je taková reklama, která jako reklama vůbec nevypadá

 1. Tomáš Stibor web dne 13.07.2011 v 12.38 hod.

  Koukám, že se snažíte přilákat lidi i v tomto článku.

 2. Petr Jeník dne 13.07.2011 v 12.58 hod.

  Myslíte ten affil odkaz? Ne – od toho si příliš neslibuju 😀
  Ale byl to dobrý postřeh.
  Přemýšlel jsem zda tam affil odkaz dát nebo ne. Vzpomněl jsem si na podobný případ u Draga na webu http://404m.com , kdy on něco popisoval a hodil k tomu také affil odkaz a byl z toho pěkný rozruch.
  Protože jsem začínající bloger, o rozruch stojím a proto jsem tam affil odkaz vložil také. Že bych od čtenářů tohoto blogu ale čekal, že se budou učit poker, to opravdu ne.

 3. Honza web dne 14.07.2011 v 8.37 hod.

  Tady asi opravdu affil odkaz nemá smysl, tak by se dal skriptem schovat. A to bych třeba udělal i na tom tipfóru. Někoho affil může odradit a očištěné odkazy pak vypadají lépe.

  Také o PokerStrategy přemýšlím, protože klasický affil výsledky nic moc. O českou mutaci PokerStrategy se stará můj známý Pavel Stehno, aktuálně hraje na WSOP hlavní turnaj a je zatím nejlepší Čech. Tak držím palce a snad těch 8 milionů $ vyhraje. :-)Štítky: , , , ,