Srp 4

Než založíte web, měli byste vědět, o čem ten web bude

04.08.2011 v kategorii Tvorba webů, Úvahy. / Zobrazeno 5 983x / 5 komentářů

Jak se zdá, spousta mladých perspektivních podnikatelů se chce stát uznávanými autory článků z oblasti podnikání na internetu. Někteří znají svůj online píseček už opravdu dobře a vydělávají i slušné peníze. Stačí ale takováto zkušenost k tomu, aby mohli vést magazín a psát zpravodajské články?

Odpověď je celkem jasná. Samotná znalost prostředí internetu pochopitelně nestačí.

Naprosto nejdůležitější je, abyste před spuštěním webu věděli, o čem vlastně bude. Zní to sice logicky, ale na tomto základním bodu ztroskotala už spousta začínajících, nyní už zapomenutých publicistů, kteří by před spuštěním magazínu dali ruku do ohně za to, že vědí, o čem chtějí psát. A přesto – jejich web skončil po třech napsaných článcích.

Ono říci si, že web bude o „podnikání na internetu“ prostě nestačí. Musíte mít nápady na konkrétní články. Na desítky konkrétních článků.

Mít v hlavě jedno, dvě, tři nebo deset témat nestačí. Už jste někdy viděli úspěšný magazín s pěti články? Navíc – kolik lidí myslíte, že si vašich prvních pět článků přečte? Na naprosto neznámém webu od neznámého autora? A teď si představte, že na oněch 5 prvních článků si „vyplácáte“ svá jediná, předem připravená témata.

S pěti či deseti tématy toho příliš nevyhrajete. Než založíte web, vezměte si tužku a papír a napište alespoň 30 unikátních témat, o nichž jste schopní napsat smysluplný článek. Pokud tohle nedokážete, raději s psaním ani nezačínejte. Blogujte, pište své postřehy, učte se. Nezakládejte ale weby, které beztak skončí v zapomnění.

A věřte mi, vím o čem mluvím. To co popisuji totiž platí nejen na internetu, ale i v tištěných novinách.

Dva roky jsem na plný úvazek působil jako regionální novinář v Deníku a byl jsem i u výběrových řízení na nové redaktory, kteří si stejně jako možná teď vy mysleli, že vědí, o čem chtějí psát.

Jejich naivní odpovědi „chtěla bych psát o přírodě“ mě dojímaly skoro až k slzám. Na dotaz „a co o přírodě?“ pak dlouho mlčeli a odpověděli „No jak to je špatný, že se příroda ničí“…. Stačilo pak položit dotaz „A co budete psát zítra? A co pozítří? A co popozítří…..“ a byl konec pohovoru.

Zkuste být na sebe přísní a před založením nového webu si položte tyto dotazy. Co budete psát zítra? Co pozítří……

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


5 komentářů / Než založíte web, měli byste vědět, o čem ten web bude

 1. Tomáš Krčál web dne 04.08.2011 v 9.08 hod.

  Tohle má Petře sakra hloubku.

 2. JerryBestie web dne 04.08.2011 v 10.01 hod.

  No kdyz jsem zacal psat svuj blog, tak urcite jsem nemel cil byt respektovanym autorem. Vedla me prosta touha vydelat penize. Blog je postaven jako affilovy, linky ze kterych plynou provize se tam hemzi jak klubko hadu. 🙂
  Cil nebyl vydelat miliony, ale pokryti nakladu na provoz eshopu. A ten byl splnen.
  Takze bych rekl, ze zacinajici bloger by si hlavne mel uvedomit, co od toho ceka, proc to dela a na zaklade toho si rict o cem to bude.

 3. Petr Jeník dne 04.08.2011 v 10.42 hod.

  Sám si ale přiznal, že jsi věděl, o čem chceš psát.
  Vědět čeho chceš dosáhnout s tím jde ruku v ruce a celkem to vystihuje jeden komentář, který k mému článku kdosi napsal na Google+ a to „…každý chce vydělávat na webu, který je o tom jak vydělávat na webu…“
  Problém je v tom, že spousta začínajících blogerů má pouze tento cíl, ale protože znají asi tak 3 způsoby jak vydělávat na webu, tak skončí právě u těch třech článků, jak jsem popisoval v článku.

 4. TomCZ dne 09.01.2012 v 16.32 hod.

  A Petře. Schválěn nám řekni o čem jsi chtěl být redaktor ty? Jak tě jiní dojímali k slzám a ty jsi nikoho nedojmul? byl jsi ten TOP vybrán jako elita pisálků? OK tedy. Pokud by tomu tak bylo, dostával bys jistý honorář, za který by jsi byl vděčný a neplkáš na webu. Takže tolik k tvým kecům.

 5. Petr Jeník dne 09.01.2012 v 16.38 hod.

  Tak ten poslední příspěvek jsem lehce nepochopil 😀
  Na mém blogu je snad celkem jasný, o čem chci psát a o čem píšu. Nejsem žádný TOP pisálek a nepíšu za honoráře. Píšu si blog a nemám z toho kromě pár desítek eur měsíčně na reklamě vůbec nic. Vydělávám si úplně něčím jiným než psaním. Psaní blogu mě prostě jen baví. Takže tolik k mým kecům.Štítky: , , , , ,