40 komentářů

 1. 
  Miroslav Sedlák web dne 10.05.2013 v 7.19 hod.

  Super, že ti to funguje, ale přesně o tomto byla Emailacedemie. O komunikování se zákazníky a ne o klasickém spamovém posílání emailů, jak to dělá 95% eshopů a firem.

 2. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 7.27 hod.

  Jo jo – Email Akademie měla smysl. Mě se hnusí Milionové imperium, které je od toho na míle vzdálené. Kdyby zůstal u Email Academy, rozvíjel službu SmartEmailing a nepouštěl se do prodávání snů, neřekl bych proti němu jediný křivý slovo.
  Teď do toho zabřednul. Lže, spamuje, slibuje nesplnitelné, chudáky odrbává díky svým slibům o poslední drobný a učí lidi, jak spamovat. Proto ho nesnáším jako člověka.

 3. 
  markus Preklady z/do poľského jazyka dne 10.05.2013 v 7.33 hod.

  perfektne to ma vyriesene amazon, staci aby som prisiel na ich stranky a hned na druhy den mi pride email s ponukou toho co by ma mohlo zaujimat podla toho co som u nich v predchadzajucom dni hladal

 4. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 7.36 hod.

  A přesně o tom píšu
  O tom obrovském rozdílu mezi chápáním email marketingu v podání žroutů blábolů z Milionového imperia a skutečným, dobře cíleným e-mailingem.

 5. 
  HC Zrcadlo.blogspot.com dne 10.05.2013 v 7.43 hod.

  Nezmiňujete podstatnou věc:

  Lidé, kteří jsou u Vás zaregistrováni, otevřeli mail a zareagovali prostě proto, že byli s Vašimi službami spokojeni a nic zlého neočekávali.

  Pokud byste jim např. posílal každý týden debilní newsletter, šel by mail o bonusu rovnou do koše.

 6. 
  Miroslav Sedlák web dne 10.05.2013 v 7.47 hod.

  S MI máš pravdu, ale když se ptali Kirše na to kolik lidí se může stát milionáři, tak odpověděl jednotky. Viz http://www.setrimecas.cz/prednasky-a-videa/david-kirs-zacal-jsem-z-niceho/ 15 minuta.

  Akorát škoda že tento proslov neměl hned na začátku. Když nějaký MI Impéria vidím a jak ty lidi žijí ve snu…

 7. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 7.53 hod.

  Vím, že on to ví. O to horší to ale je. Lže naprosto vědomě a cíleně. Tvrdil lidem, „že se po absolvování MI stanou s velkou pravděpodobností milionáři“.
  Co je velká pravděpodobnost? 80%, 50%, 10% ?
  On ale ví, že to nebude ani jedno procento lidí. Sám říká že jednotky lidí. 1 = 0,1% z tisíce. A jedno promile fakt není „velká pravděpodobnost“. Naprosto jednoznačně je to lhář, který odrbal díky svým lžím chudáky o jejich poslední drobný. Ale dost o MI. O tom jsem toho napsal už dost. Dnešní téma je „skutečný, cílený a fungující e-mail marketing“ vs. „to, co se děje“

 8. 
  Tomáš web dne 10.05.2013 v 8.01 hod.

  Tak on e-mailing funguje, ale musí se dělat s rozumem. Kdybys poslal univerzální sdělení, tak takovou konverzi mít nebudeš a určitě v tom hraje roli, že už předplatiteli byli.

  To Markus: ale ono to jde takto udělat na každém e-shopu, e-mailing je tak chytrý, jak ho dokážeš nastavit.

 9. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 8.03 hod.

  Tomáš: a přesně o tom je tenhle článek. O tom, že takto se to má dělat. Né tak, jak to dělají kiršožrouti.

 10. 
  Holina Fruit Ninja dne 10.05.2013 v 8.03 hod.

  Mě prozatim email marketing moc nefunguje, zřejmě z důvodů uvedených v článku. Sice návštěvnost se zvýšila, ale konverze nula a to jak na Affilliate tak na PPC.

 11. 
  Tomáš web dne 10.05.2013 v 8.28 hod.

  Holina: Tak ono do toho vstupuje víc faktorů – vstupní stránka, call to action prvky a hlavně nabídka:)

  Smartemailing se pořád vylepšuje, takže i s ním půjdou dělat za chvilku lepší a lepší věci, ale na silverpop to stále nemá:)

 12. 
  Peter Chodelka Web dne 10.05.2013 v 8.50 hod.

  „E-mailing není od toho, abyste získali nové kontakty.“

  Podľa mňa je toto práve jedna z najvačších výhod e-mail marketingu. Získavanie nových kontaktov, ktoré by sme žiadnym iným spôsobom nezískali.

  A nemyslím si, že by sa jednalo o SPAM. Ak si na svojom webe, napríklad o chudnutí, umiestním e-book výmenou za e-mail – možem s týmto e-mailom ďalej pracovať. A o tom to je. Cielené e-mail marketingové kampane je iba jedna časť e-mail marketingu. Tá druhá je práve to, čo odsudzujete – zbieranie kontaktov, ktoré aspoň trochu prejavili záujem o moje služby/produkty.

 13. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 8.57 hod.

  To co popisujete není e-mail marketing. Je to sběr kontaktů.
  Pokud vám někdo přijde na stránku a dá kontakt na sebe výměnou za něco zdarma a souhlasí s tím, že mu za to můžete posílat svoje nabídky, pak v tom problém nevidím.
  Špatně je ale to, že od lidí jako vy mi chodí SPAM s odkazy na stránku, kde ten sběr kontaktů děláte, aniž bych kdykoli předtím tu jejich stránku vůbec navštívil či jim na sebe dal kdekoli jinde kontakt.

 14. 
  Chodelka Peter http://www.chodelka.sk dne 10.05.2013 v 9.24 hod.

  Od lidí jako vy? Ja som Vám určite nikdy nič neposielal ani nikomu inému 🙂

  Áno, to je pravda, ale to hovoríte konkrétne o MI. Ja hovorím o e-mail marketingu – a tam ten zber kontaktov je základ. Zber kontaktov zo svojho webu z návštevníkov, ktorí ten kontakt dať chcú (výmenou za niečo).

 15. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 9.37 hod.

  Ano – od lidí jako vy. Neříkám, že konkrétně od vás. Ale od lidí, kteří e-mailing chápou jako to, že jeho hlavní součástí je sběr těch kontaktů.
  Tak to není – e-mailing je cílené rozeslání e-mailů lidem, na které už kontakt máte chtějí od vás zprávy dostávat.
  To čemu vy říkáte e-mail marketing, je prostě sběr kontaktů. Někdo je krade, někdo je získává výměnou za něco. Ale pořád je to jen sběr kontaktů.
  Služba SmartEmailing je nástroj e-mailingu teda – na rozesílání hromadných e-mailů, jejich tvorbu, jejich sledování. Nemá naprosto nic společného se sběrem těch kontaktů. A přesto mi Kirš poslal v uvítací zprávě blábol o tom, že mi tím pomůže ke sběru kontaktů. Nepomůže.
  K tomu si musím pomoci sám.
  A spousta lidí, stejně jako vy, to pak motá dohromady. Ne – e-mailing není sběr kontaktů. Emailing je marketingový nástroj ke kemunikaci s lidmi, na který už kontakt máte.
  Na to že si říkáte marketingový specialista, tak to máte v hlavě opravdu hodně pomotaný.
  Ostatně o tom hovoří i ten graf, co máte v patičce webu. Motáte mezi sebou pojmy jak hrušky s jabkama.
  Říkáte v něm, jak úžasný jste na online marketing a zároveň, že každý z nástrojů online marketingu ovládáte méně.
  To je jako byste řekl „znám perfektně všechno ovoce“, ale znám relativně slušně jablka, o trochu méně hrušky a úplně blbě švestky.
  Pak ale ovoce perfektně neznáte.
  Jediné co mě celkem potěšilo je fakt, že i sám víte, že e-mailingu téměř nerozumíte. Pak chápu vaše slova tady.

 16. 
  kallax dne 10.05.2013 v 9.44 hod.

  Udivuje mě, že ještě nikdo neupozornil na to, že opěvovaná služba SmartEmailing je v podstatě kopií softwaru Email Marketer, který má ale jiný business model. Schválně se podívejte na uživatelské rozhraní. Namátkou třeba způsob, jak se vytvářejí custom políčka:

  SmartEmailing
  http://www.smartemailing.cz/navody-a-postupy/vlastni-pole/

  Email Marketer
  http://vimeo.com/9247214

 17. 
  Chodelka Peter web dne 10.05.2013 v 10.11 hod.

  1. Asi to je vec pohľadu. Nie, nemyslím si, že zber kontaktov je hlavná časť e-mailingu, ale vynechávať túto časť úplne je podľa mňa nezmysel. Myslím, že by to malo byť súčasťou každej e-mail marketingovej stratégie (ako to napríklad ponúka Robert Nemec http://www.robertnemec.com/e-mailovy-marketing/)

  2. Ako online marketingový špecialista priznávam to, že viem o všetkom niečo ale nič na 100%. Myslím, že to je problém veľa špecialistov a konzultantov, ktorí sa nešpecializujú na jednú vec, ale na celý „odbor“.

  Ten web neberte moc vážne, stále nie je dokončený 🙂

  3. Nie, nemám to v hlave pomotané. Viem čo robím, a ak si dám na web, že ovládam online marketing, tak to má svoj dovod. Tak isto chápem, čo považujete za e-mail marketing, ale úprimne s Vami nesúhlasím. A nie kvoli Kiršovi, MI a neviem akých iných ošialov, ale proste preto, že som si to sám otestoval a videl som efektivitu e-mailových kampaní na zozbieraných kontaktov.

  4. V službách akým je SmartEmailing, GetResponse, Mailchimp máte nástroje na tvorbu registračných formulárov na zber kontaktov, takže keby tieto služby „nemali naprosto nic společného se sběrem těch kontaktů“, na čo by tieto nástroje mali v sebe zabudované???

 18. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 10.18 hod.

  Emailing pros JE rozesílání e-mailů lidem, které máte v databázi kontaktů.
  To je prostě fakt. To že funguje rozesílání nabídek lidem, kteří o nabídku projevili zájem, v tom se shodneme. O tom i píšu.
  Vy jen prostě motáte dohromady sběr kontaktů a e-mailing, tedy rozeslání e-mailu.
  Ale na tom se prostě neshodneme. Dělejte to jak chcete. Sbírejte si kontakty a říkejte tomu po vzoru guru Kirše e-mailing.
  Já říkám, že slovo e-mailing znamená rozesílání cílených e-mailů lidem, na které už kontakt mám.

 19. 
  Chodelka Peter Web dne 10.05.2013 v 10.25 hod.

  Ja skutočne nepatrím medzi Kiršových nadšencov.

  Iba hovorím, že súčasťou e-mailingovej stratégie by mal byť aj zber kontaktov. Možno výraz „e-mailing“ znamená rozosielanie e-mailu – to už je skor také slovičkárčenie 🙂

 20. 
  Jan Štráfelda http://www.adaptic.cz/znalosti/slovnicek/mailing/ dne 10.05.2013 v 12.21 hod.

  Diskuze mě pobavila víc než článek. Zejména oceňuji, jak Peter Chodelka reaguje i na poměrně agresivní napadání umírněně a pozitivně 🙂

  Ale k tématu: zřejmě to v Adapticu také děláme špatně, neboť do pojmu email marketingu též zahrnujeme sběr emailů a dokonce i analýzu, jak se k nim dostat, co nabídnout výměnou a jak „mailing“ navázat na další marketingové strategie.

 21. 
  Mirek Obchodování na Forexu – Udělejte to po svém! dne 10.05.2013 v 12.35 hod.

  Já si myslím, že tento nástroj je skutečně určen jen pro rozesílání emailu již EXISTUJÍCÍCH kontaktů, ano lze s ním spamovat, ale pak už je to klasicka sockoidní vychcanost.

  Petře a dle čeho třídíš? máš na to nějakou tabulku či sis naprogramoval nějaké udělátko?

 22. 
  F. Janypka Novinky a návody zo sveta IT dne 10.05.2013 v 13.04 hod.

  Pre mňa osobne je email spam keď v ňom nenájdem nič pre mňa prínosné. Ak mi ale na email príde nejaká akcia alebo novinky ktoré sú pre mňa užitočné tak také maily rád čítam, problém ale je že väčšina emailov z newsletterov sú práve spam, a preto bránia možnosti aby som otváral tých pár užitočných. Myslím že je lepšie poslať menej emailov ale skutočne prínosných.

 23. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 13.05 hod.

  Jan Stráfelda: NIKDE na vašem webu nevidím, že e-mailing je sběr kontaktů. Nebo je to natolik marginální záležitost, že ji vůbec nezmiňujete.
  Naopak jsem se v tom vašem slovníčku dočetl totéž, co zde opakuji neustále.
  Tedy cituji „Pro firmy, které řeší email marketing, potřebují udržovat kontakt se zákazníky, opakovaně se jim připomínat a zvýšit věrnost značce.“ ….. a totéž několikrát v jiném znění.

 24. 
  Petr Jeník dne 10.05.2013 v 13.08 hod.

  Mirek: mám na to pochopitelně udělanou automatickou funkci – jen zadám vstupní údaje a vyplyvne mi to seznam lidí, kteří údajům odpovídají.
  Pak už jen kliknu na „přidat bonus“, automaticky to přidá bonus ve výši jakou zvolím a na jakou dobu chci, zkopíruju seznam e-mailů a importuju jej do smartemailingu a je hotovo.
  Za minutu mám vygenerovaný seznam a odeslaný přesně cílený e-mail.

 25. 
  Pavel Lasák Microsoft Office - návody dne 10.05.2013 v 17.24 hod.

  Přesně tak když se divám do reportu mých newsletru kde mám cliks rate 8x a open rate 3x větší než průměr pro můj segment, tak určitě z mé strany o spam nejde.

  Takže souhlasím s tebou e-mailing funguje velice dobře.

 26. 
  dk pánské mikiny dne 10.05.2013 v 20.44 hod.

  Petře prosím Vás zrovna dneska jsem to chtěl vyzkoušet… jak je to s těmi 7 dny zadara? Lze to vyzkoušet a když mi to nebude sedět tak neplatit nebo už se tomu nedá vyhnout? A smartemail podporuje funkci že lze každého oslovit jménem nebo jste si dal tu práci a každému poslal mail jednotlivě?

 27. 
  Peto counter strike online dne 11.05.2013 v 6.19 hod.

  ono to funguje aj vďaka tomu že e-mail marketing ešte nieje taký rozšírený a nepoužíva ho veľa ľudí, firiem

 28. 
  Petr Jeník dne 11.05.2013 v 6.50 hod.

  dk: jo – je tam 7 dní komplet zdarma a ke každému mailu lze opravdu přiřadit jméno (a další věci) a pak pomocí speciálního kódu vložit do šablony e-mailu to jméno, takže tam budeš mít např. „Vážený uživateli %%Jméno%%,…..“ a ono to tam vyplní to správné jméno – popř. tam je i funkce na skloňování jmen, takže když máš v DB skutečná jména, tak můžeš toho člověka oslovit pěkně česky „Dobrý den Františku“ apod.

 29. 
  Roubenka Stylové a levné ubytování dne 11.05.2013 v 10.43 hod.

  Petře, tak nám už konečně řekni kolik jsi za to dostal?!

 30. 
  Jana Příznaky těhotenství dne 11.05.2013 v 13.00 hod.

  Dlouho tu nebyl aktualizovaný obsah, byla by opravdu škoda, kdyby z tohoto kvalitního blogu vznikl PR web…

 31. 
  George Dárek pro pivaře dne 11.05.2013 v 14.36 hod.

  „E-mailing není od toho, abyste získali nové kontakty. E-mailing je od toho, abyste mohli cíleně, jednoduše a hromadně oslovit kontakty, které už máte.“ …toto by zasloužilo minimálně strong-ovat, a ještě lépe někam viditelně vytesat. Těch stejných spamů na různé emailové účty vážně poslední dobou chodí stále víc.

  Ono i některé velké eshopy to ze zasíláním nabídek poslední dobou čím dál více přehánějí a když mi od nich přijde dvakrát týdně newsletter, dosáhnou leda toho, že jejich robot jde na black list.
  Tento článek se mi líbí, jen škoda, že na úrodnou půdu asi nedopadne.

 32. 
  Petr Jeník dne 11.05.2013 v 15.28 hod.

  Roubenka, Jana: Myslíte to vážně, nebo je to legrace, které nerozumím?

 33. 
  Radek Teorie velkého třesku dne 12.05.2013 v 13.10 hod.

  Ad diskuze mezi Petrem a Peterem: Bavíte se celou dobu o tom stejném, tedy myslíte to stejně. Pro Petera je to ale emaling=celýp proces email marketingu, pro Petra emailing=odesílání emailů uživatelům.

  Podle anglické Wiki má asi pravdu Petr – http://en.wikipedia.org/wiki/E-mailing

 34. 
  Honza Magnetické separátory dne 14.05.2013 v 11.01 hod.

  S e-mailingem právě začínám, tak jsem rád že tu píšete, že to funguje. jen musí být vše správně nastaveno.

 35. 
  gustav Italština dne 19.05.2013 v 11.30 hod.

  Potvrzuje i další teorie.

 36. 
  Vladimír Blog pro každého dne 23.05.2013 v 12.34 hod.

  Milý pane,

  Davida Kirše nemusím, osobně ani nijak jinak, mimo toho co jsem si přečetl na síti, ho neznám, jeho služeb nevyužívám, protože jsou pro mě jednak zbytečné, druhák předražené. Přesto má v jednom pravdu oproti Vašemu tvrzení. Email Marketing je především o hledání nových kontaktů, ale současně i udržení stávajících kontaktů. Nebudu zde popisovat proč. Máte-li zájem, stáhněte si a přečtěte mou elektronickou knížečku – Porozumět Autoresponderům. Je zdarma na http://www.sms-praha.cz/ebook2/index.html. Jestli si to stáhnete a přečtěte, zjistíte, že email marketing organizovaný pomocí autoresponderů, není a nemůže být spamování. Tam se nerozesílají tisícky emailů na náhodně (koupené, nebo robotem vyharvestované) adresy, ale lidem, kteří o to projevili zájem. Přičemž neobdrží jeden email, například s Vámi nabídnutou slevou kreditů, ale za 2-3 dny další email za 10 dnů další atd., (v přednastavených termínech) do té doby, pokud nekliknou na vygenerovanou URL k odstranění jejich adresy z databáze. Do email marketingu patří i tvorba Opt-in seznamô a to jsou právě ty způsoby, jak hledat a najít nové klienty.

 37. 
  alwe autopožičovňa dne 30.05.2013 v 12.54 hod.

  A co ti co su spammermi nechtiac? Najviac ma asi dojalo, ked sa na nasu byvalu zamestnankynu (pozn. red.: pomsta za vyhadzov) stazovala na obchodnej inspekcii nejaka firma, ze ju nasa zamestnankyna zahatala spamom. Neviem kolkych takto oslovila, aby nam narobila zle, ale fakt je, ze zle narobila. Jej cielom sice bola pokuta od inspektoratu, no inspektorat nic nedokazal.
  A tie vysvetlovania na inspektorate obstaroznym mumiam, co je email a ako to funguje.. ale to je uz asi ina tema.

 38. 
  Tomáš Zimné záhrady dne 31.05.2013 v 9.50 hod.

  S emailingem taky začínam, důležité je vybudovat vlastní databázi (ikdyž je to náročné), jinak to nemá smysl. Zkoušel jsem koupit i nějaké maily koupit, ale nikdy nic z toho nepřišlo.

 39. 
  Vladimíra dne 31.05.2013 v 17.51 hod.

  Smekám před vaším názorem. Jak jsem někde četla tak nic se neděje jen tak a tak se mi zrovna v tu pravou chvíli dostal do rukou Váš článek. Líbí se mi. Byla jsem chycena do kampaní které teď ovládly snad celé Čechy a i když všechny nápady které byly propagovány byly zajímavé, toto davové šílenství mě nějak odradilo dále se toho zúčastňovat.Ale budiž všem přáno jejich výnosů z kampaní, ale bojím se že toto zničí podnikání na internetu. Vladka

 40. 
  Bunda web dne 24.06.2013 v 0.01 hod.

  Na newsletteru nevidim nic zle, samozrejme pokial sa neposiela casto,kazdy den, skor by som tam dal akcie.Ludia su ovce,za 5 % budu aj vrazdit 😀