Zář 28

Práce mě malinko brzdí od blogování – tady jsou výsledky

28.09.2011 v kategorii Tvorba webů. / Zobrazeno 5 715x / 22 komentářů

Konec srpna a září jsem měl vyloženě pracovní naprosto jsem nestíhal nic psát. Mnozí čekáte na dokončení seriálu o tvorbě MFA a také na druhý díl seriálu o tom, jak úspěšně prodat web v aukci. Já jsem ale místo blogování raději vsadil na práci, která mi přinese i nějaký ten užitek.

K seriálům i dalšímu psaní se vrátím co nevidět. Dnes bych ale rád ukázal to, co mě teď tak zaneprázdňovalo.

Věnoval jsem se tvorbě a rozjezdu dvou nových diskusních fór a to CZFotbal.cz a HokejKlub.cz a také nový vychytávce na TipFóru, kterou jsem tamním uživatelům sliboval už dlouho.

Co si od těchto projektů slibuji a jak toho chci docílit?

CZFotbal.cz

– rozjezd diskuse o českém fotbalu. Co se návštěvnosti týká, spoléhám se zpočátku na TipFórum. Následně ale chci, aby sem návštěvníci chodili především z vyhledávačů. Z Google sem budou lidé chodit na longtailové výrazy na názvy jednotlivých zápasů. Tohoto cíle jsem už částečně dosáhl. Ovšem za tak krátkou dobu to zatím nemůže být žádný šlágr. Co je pro mě ale velmi důležité je optimalizace tohoto webu na klíčové slovo fotbal.cz, resp. CZ Fotbal, což jak Seznam, tak Google vnímají prakticky stejně. Hledanost této fráze je velmi vysoká a přestože je zde slušná konkurence, věřím, že se mi povede web na toto slovo dostat hodně nahoru.

HokejKlub.cz

– zde je to vlastně podobné. Budu se ale soustředit jen na Google a longtailové výrazy a teprve pak uvidím, jak to půjde a kam se vrhnout dál.

Obě fóra pak mají společné to, že chci získat velkou spoustu fanoušků pro FB stránky, které k jednotlivým fórům patří. (CZ Fotbal, HokejKlub)

Za tímto účelem jsem vytvořil takovou malou „anketu“ a zkusím nějakou tu korunu utratit za posty na velkých FB stránkách. „Hlasováním“ v této anketě se lidé stanou fanoušky právě jedné z mé stránek. Kromě toho plánuji i nějaké další marketingové akce na FB, o kterých se zatím zmiňovat nebudu.

Obě tato fóra mají také společnou funkci Fankluby. Uživatelé mohou vstoupit do fanklubů svého týmu či reprezentace.

Nová funkce na TipFóru

Další věc, na které jsem pracoval byla nová soutěž na TipFóru, kterou pracovně nazývám Tipovačka. Jedná se o celkem promakaný systém tipování, kdy jednotliví uživatelé TipFóra mohou vkládat své tipy na sázení, přičemž jejich tipy mohou vidět i ostatní. Zároveň je vidět, jak kdo tipoval předtím a především jak si stojí co se zisku/ztráty při sázce imaginární tisícikoruny na každý jeho tip a lidé hledající tipy na sázení tak mohou dobře vidět, od jak úspěšného tipera si právě nechají radit. Vidět jsou statistiky jednotlivých tiperů a také Toplist všech zúčastněných v aktuálním měsíci a následně i měsících minulých. Tato funce na TipFóru se okamžitě po spuštění stala hitem a dělá mi velkou radost.

Od této nové funkce si slibuji ještě větší návštěvnost a také přirozený linkbuilding. Úspěšní tipeři se totiž rádi chlubí svými výsledky a tady je budou mít pěkně na jednom místě.

Tak a to je důvod, proč jsem flákal psaní na blog. Měl jsem hodně práce.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

Fotbal.guru aktuální informace z fotbalového světa.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


22 komentářů / Práce mě malinko brzdí od blogování – tady jsou výsledky

 1. Jakub Čižmař Propagace na internetu dne 28.09.2011 v 10.48 hod.

  Zdravím Petře,

  věřím, že tvé projekty budou časem bohatě navštěvované jednoduše proto, že o fotbal i hokej bude zájem neustále. Lidé si často chtějí popovídat a ne vždy mají s kým. Myslím si ale, že u diskuzního fóra se ti bude dařit sbírat velkou spoustu návštěvníků právě skrze longtaily… Hádám, že budou přivádět mnohem více lidí, než fotbal CZ nebo tyto obecné fráze :).

  Co se týče TipFóra tak to byl bravůrní nápad. Lidé se velmi rádi chlubí svými pozitivními výsledky a pokud je tam budou moci ventilovat veřejně a všichni ostatní to uvidí, virální linkbuilding bude perfektní :).

  Každopádně budu nadále sledovat a přeji ti hodně štěstí 🙂

 2. Petr Jeník dne 28.09.2011 v 10.52 hod.

  Díky

  Ty longtaily opravdu fungují skvěle – odzkoušeno na TipFóru. Stačí tam mít analýzu nějakého českého zápasu a návštěvnost v den zápasu letí rapidně nahoru. Jenže sázkaři příliš na český sport nesází. Proto také tato dvě nová fóra.

  S tím TipForem je to přesně jak píšeš. Každý se opravdu může pochlubit svými výsledky. Stačí kliknout na jméno uživatele v toplistu (či přímo u výpisu tipů) a dostaneš se na detail toho kterého tipera – třeba tady je můj: http://tipforum.cz/tipy-uzivatele.php?uid=53

 3. Lydie Svatební oznámení dne 28.09.2011 v 12.15 hod.

  Tento článek je pro mě obrovským zklamáním, protože jsem naprosto nesportovní člověk. Přesto jsem zajásala: Hurá, Petr žije a píše! a celý jsem si ho přečetla. Ne že by mě začal sport zajímat, ale absťák je absťák.

  Určitě jsi myslel kliknout na jméno uživatele v tiplistu (a ne v toplistu) dodávám na důkaz, že čtu i komentáře.

  Jakub má s tím virálem určitě pravdu a já bych dodala, že by tipaři přivítali možnost řazení dle úspěšnosti tipování. Nyní je mi to řazení nepochopitelné. Pokud uznáš, že je to dobrý nápad, měl bys odvolat úvodní větu: „Já jsem ale místo blogování raději vsadil na práci, která mi přinese i nějaký ten užitek.“

 4. Petr Jeník dne 28.09.2011 v 12.19 hod.

  Opravdu jsem měl na mysli TOPlist a nikoli Tiplist

  A Toplist je právě to, o čem mluvíš, tedy řazení dle úspěšnosti: http://tipforum.cz/toplisttipy.php

  V těch tipech je to řazené podle data a času začátků zápasů.

 5. Lydie Svatební oznámení dne 28.09.2011 v 12.32 hod.

  … a to jen potvrzuje, že je to pro mě španělská vesnice 🙂

 6. Jakub Čižmař Propagace na internetu dne 28.09.2011 v 12.58 hod.

  No abych pravdu řekl, pro mě je sport také španělská vesnice, dívám se na to jen z marketingového pohledu :D.

  Po sportovní části nevím, ale po marketingové jsou stěžejní právě ty body zmíněné výše, tedy:
  1/často aktualizované téma (nové zápasy), což vyhledávače milují a umožňuje široký přísun návštěvníků přes longtail
  2/Oboustranný zájem – lidé se budou předhánět, aby byli v TopListu na co nejvyšší příčce a tudíž ostatní se budou zajímat o tipy těch nejlepších.

  Prostě skvělý nápad 🙂

 7. georgejc fx dne 28.09.2011 v 13.53 hod.

  Nebude teď mít vliv na sázkaře taky novela loterijního zákona, podle kterého teda jak jsem pochopil je konec se zahraničníma sázkovkama u nás.

 8. Jiří Cerhan dne 28.09.2011 v 19.00 hod.

  30. 9. vyjde fifa 12, třeba by se z toho dalo vytřískat něco návštěvnosti do toho CZfotbalu, ale to už nechám na tobě.

  Taky ti na forech doporučuju dodělat přihlášení pomocí FB, Google accountu, twittteru, open id, disqus. No nemusí bejt nutně všechno, ale doporučuju je ten fb je to nejlepší věc pro rozjezd fora. Tušim že jde i nějak udělat aby to člověku co se přihlásí přes fb a přidá příspěvek rovnou hodilo na zed něco.

  Spoustu lidí odradí nutnost registrace a přitom by i měli co říc kdyby to šlo bez registrace, ale na málo rozjetym foru se registrovat nechtěj.

  Divil bych se kdyby alespon na ten fb nebyl na bb nějakej ten plugin.

  Taky jsem tu našel pár užitečnejch rad tak chci něco poslat nazpět.

 9. frances Affilblog.cz dne 28.09.2011 v 19.03 hod.

  Petre nezblaznis se z tech for? Ohledne tipovacky toto je super napad a rozhodne to muze prilakat dalsi lidi, pokud to spojis s nejakym odmenovacim programem, muze to byt hodne zajimave. Treba majordomus:), general tipfora apod:)

 10. unlucky dne 29.09.2011 v 0.02 hod.

  me by hlavne zajimala tvoje pracovni doba, v kolik vstanes, co jdes udelat jako prvniho.. krome osobni hygieny atd..

 11. Honza Spodní prádlo dne 29.09.2011 v 9.19 hod.

  Myslím že se v budoucnu můžeme těšit na sázku Nosiho a Petra, zda má v průměru měsíčně 150.000,-. 🙂
  Obdivuju toho, kdo dokáže rozjet fórum. Moje představa je, že potom už je to sněhová koule, která se musí jen lehce postrčit správným směrem, ale možná s tím je potom stejně práce jako na začátku.
  dobrá fóra mají i úžasné statistiky, např. emimino.cz od Adwio má 10.000 lidí denně, 30 stránek v průměru každý z nich a stráví tam půl hodiny.

 12. LukasP Tipinternet.cz dne 29.09.2011 v 9.46 hod.

  Ahoj Petře,

  Pouštět se do sportovních webů, jejichž monetizace bude záviset především na affiliate od sázkových kanceláří není v současné době dobrým nápadem, viz. 2 dny starý článek na podnikatel.cz.

  http://www.podnikatel.cz/aktuality/konec-online-pokeru-a-sazeni-u-cizich-kancelari/

 13. Petr Jeník dne 29.09.2011 v 9.46 hod.

  S diskusními fóry je hodně práce i po jejich rozjetí.
  Lidi se neustále dohadují a pořád se jim něco nelíbí. Vždy se také najde někdo, kdo tam dělá rozbroje mezi ostatními.
  Další kategorie jsou spameři. Jsou jich mraky. Úspěšné diskusní fórum není o tom, že lidi dělají obsah a ty jen inkasuješ peníze za reklamu.
  Navíc reklama např. v podobě PPC zabírá jen na nově příchozí uživatele. Stálí návštěvníci na reklamu téměř neklikají.
  Takže dlouhodobá stejná reklama téměř nefunguje. Aby jsi z fóra něco vydělal, musíš reklamu neustále měnit. Její umístění, její vzhled, různé inzerenty….
  Např. vložení skliku se zdálo jako super nápad. Udělalo pár stovek za den. Po třech dnech ale ticho po pěšině a nedělalo to ani padesátku. Pak jsem udělal ten banner jezdící a opět to šlo nahoru. Po pár dnech ale opět kulo belo.
  Takže teď zkouším něco jiného. Míra proliku super, ale za pár dní to půjde opět do háje, takže opět budu muset dát něco jiného…. A tak pořád dokola. Není to žádná sranda.

 14. Petr Jeník dne 29.09.2011 v 11.30 hod.

  LukasP:
  1 – tenhle zákon omlátí o hlavu našim zákonodárcům EU – je v naprostém rozporu s evropskou legislativou.
  2 – tyto dva nové weby nejsou o sázení a není na nich a ani nebude ani jeden odkaz na sázkovku – ani na českou, ani jinou.
  3 – kdyby ten zákon přeci jen vstoupil v platnost, rozjede se neskutečný boj o online sázkaře mezi 5 českými sázkovkami a tím se zvedne cena inzerce.

 15. LukasP dne 29.09.2011 v 12.20 hod.

  1) Bohužel je to v rozporu s evropskou legislativou, ale domnívám se, že existují reálné případy, kdy je státní politika nad tou evropskou – tedy, že jsou vyjímky, kdy si stát může upravit zákony podle vlastních pravidel. Nejsem si 100% jist. Každopádně i můj názor je, že to nemá šanci na úspěch a zákon je vyvolán uměle českými sázkovkami.

  Jen říkám, že podobný byznys je momentálně riskantní.

 16. Petr Jeník dne 29.09.2011 v 12.25 hod.

  Evropský soudní dvůr už jednou rozhodl, že hazard je služba a jako na takovou se vztahují pravidla EU o volném pohybu služeb:

  Precedentní nález evropského soudního dvora je naprosto jasný. Buď hazard zakáží všem, vč. českých sázkovek, nebo nikomu. A pokud zákon opravdu v platnost vstoupí, prohraje stát neskutečný prachy v arbitrážích, které si zahraniční sázkovky pochopitelně ujít nenechají.

  Článek 56 Smlouvy o fungování EU zakazuje omezení svobody volného pohybu služeb pro příjemce v jiných členských státech.

  Ve věci Schindler27 Soudní dvůr EU poprvé potvrdil, že poskytování a využívání nabídek hazardních her ze zahraničí je hospodářská činnost, která spadá do působnosti Smlouvy. Ve věci Gambelli28 Soudní dvůr dále rozhodl, že se to týká i služeb nabízených elektronicky a že vnitrostátní právní předpisy, které zakazují provozovatelům usazeným v jednom členském státě nabízet on-line služby hazardních her spotřebitelům v jiném členském státě nebo omezují svobodu přijímat nebo využívat coby příjemce služby nabízené poskytovatelem usazeným v jiném členském státě, představují omezení volného pohybu služeb.

  Omezení jsou přípustná pouze jako odchylná opatření výslovně uvedená v článcích 51 a 52 Smlouvy o fungování EU, nebo jsou-li v souladu s judikaturou Soudního dvora odůvodněna naléhavými důvody obecného zájmu. Sodní dvůr uznal některé důvody naléhavého obecného zájmu, např. snahu ochránit spotřebitele, předcházet podvodům a zabránit navádění občanů k nadměrným útratám při hře, jakož i snahu zabránit narušování veřejného pořádku. Omezení daňových příjmů však mezi důvody uvedené v článku 52 Smlouvy o fungování EU nepatří a není naléhavým důvodem obecného zájmu. Uznané společenské faktory mohou všechny posloužit k odůvodnění potřeby vnitrostátních orgánů uchovat si dostatečnou pravomoc pro stanovení požadavků nezbytných pro ochranu spotřebitele a společenského pořádku s ohledem na druh poskytování služeb nabízených v této oblasti.

  Judikatura rovněž stanoví, že poskytování těchto služeb a přeshraniční omezení, která mohou být důsledkem regulačního pojetí, musí vést ke skutečnému omezení příležitostí k hazardním hrám a musí být uplatňováno důsledně a systematicky na všechny služby nabízené v této oblasti. Pokud orgány členského státu podněcují a povzbuzují spotřebitele, aby se účastnili loterií, hazardních her nebo sázkových her, aby z toho státní pokladna měla finanční zisky, nemohou se orgány tohoto státu odvolávat na společenský veřejný pořádek, pokud jde o potřebu omezit příležitost k sázení, aby tak odůvodnily omezení31. Omezení musí být uplatňována nediskriminačně a přiměřeně, tj. musí být způsobilá zaručit splnění sledovaného cíle a nesmějí překračovat meze toho, co je k dosažení tohoto cíle nezbytné. Řízení o udělení licence musí být v souladu se zásadou rovného a nediskriminačního zacházení a z ní vyplývající povinnosti transparentnosti.

 17. Stránský Elektro projekty dne 09.10.2011 v 16.42 hod.

  Ahoj,
  chtěl jsem se zeptat, jakou částku sežere takové fórum ?
  Určitě doména, pak hosting. Hosting asi podle návštěvnosti ne ?
  Kolik vyjde prosím tě hosting třeba u TipFóra a na kolik by podle tebe vyšel hosting pro fórum, které by mělo denně kolem 50k UIP a ve špičce něco mezi 3 – 5k lidí online ? Je s takovou návštěvností už lepší vlastní server ?

  Předem dík za odpověď

 18. NETOR NETOR - Váš internetový mentor dne 19.10.2011 v 0.43 hod.

  Na fórum, které by mělo denně kolem 50k UIP stačí VPS.

 19. Stránský Herní fórum dne 26.10.2011 v 21.46 hod.

  Ok, dik, tak ta situace (jestli vubec nekdy) asi nastane za delsi dobu.

 20. Netor Kecá dne 27.10.2011 v 17.11 hod.

  S 50k UIP forem tě z každé VPS dřív, nebo později přemigrují na dedikáč. Ten člověk neví, o čem mluví.

 21. Jan Zlatohlávek admin@jan-zlatohlavek.cz dne 30.10.2011 v 17.48 hod.

  Už dlouho tady nevyšel žádný nový post? Chodil jsem sem pravidelně, ale teď už tady dlouho nic nového nebylo? Bude někdy slibované pokračování seriálu o tvorbě MFA? dík

 22. martin dne 21.11.2011 v 9.40 hod.

  asi to nebude nikdy … proste zase dalsi mrtvej blogŠtítky: , ,