Srp 11

Pravdu nemám nikdy, bojím se jí, a když mi jí někdo řekne, odmítám ji

11.08.2011 v kategorii Úvahy, Zajímavosti. / Zobrazeno 2 933x / 2 komentáře

Je to tak jak stojí v titulku. Vždy, když něco napíšu (a nejen já), není to pravda. Můj názor je špatný a pokud mi někdo pravdu řekne do očí, nesnesu jí a stále si stojím za svou lží. Jsem despota, diktátor a když se mi něco nelíbí a nedejbože to smažu, popírám demokratické zásady a svobodu slova.

Opravdu. Je to tak vždy a nejen u mě. Je to u každého, kdo má tu možnost něco rozhodovat a možnost sdělit svůj pohled na jakoukoli věc širšímu obecenstvu.

A čím to je? A proč se z toho nezblázním? A proč tedy vůbec něco píšu? No protože vím, že s tou „pravdou“ je to vždy tak trochu jinak.

Často píšu své názory o věcech, o nichž se přou dva či více táborů. Jedni zastávají názor stejný jako já a druzí názor opačný. Ti, co zastávají jiný názor, pak téměř vždy, když jim dojdou racionální argumenty, přijdou s větou, která obsahuje nařčení z toho, že „pravdu nedokážu snést“ či „….a když ti někdo řekne pravdu do očí….“

Problém je v tom, že i v případě, kdybych zastával zcela opačný názor, našli by se borci, kteří by mi neváhali vpálit do očí „tu druhou pravdu“ a já bych opět byl ten, kdo jí nedokáže snést.

A tak je to se vším a nemusím ani nic říkat. Stačí jen něco udělat či neudělat. Příkladem budiž web TipFórum.cz, který provozuji. Když jsem zrušil soutěž v počtu hodnocení, byl jsem v očích některých uživatelů špatný a když se mi svůj postoj snažili vysvětlit, byl jsem ještě horší a navíc jsem byl despota a diktátor, protože jsem na základě jejich argumentů svůj názor nezměnil. Navíc jsem si dovolil jejich pohoršené a urážlivé příspěvky promazat a vysloužil jsem si tak nálepku toho, kdo nedokáže snést pravdu o tom, jak hrozný jsem.

Své by k tomu mohl říci určitě i Martin Schlemmer, provozovatel Webtrhu. Jakékoli jeho rozhodnutí pobouří část uživatelů jeho fóra a téměř vždy se z něj stane Fidel Castro, který nesnese „pravdu“, kterou mu těch pár ukřičených borců říká.

Naslouchat všem, plnit přání všech a být tedy u všech lidí oblíbený, je prostě nemožné. Vždy se najde někdo, kdo s vámi nesouhlasí a řekne vám „pravdu do očí“.

Vážení „pravdomluviči“ vpalující lidem „pravdu do očí“, zkuste se jednou nad sebou zamyslet. Nebo ještě lépe. Zkuste někdy něco vytvořit, něčeho dosáhnout a mít tak možnost rozhodovat. Schválně, myslíte, že se všechna vaše rozhodnutí budou líbit všem? Že nikdo nepřiběhne a nevpálí vám pravdu do očí?

Vyzkoušejte si to a pak si můžeme o té vaší „pravdě“ popovídat. Do té doby u mě budou tito „pravdomluviči“ pouze usmrkánci, kteří nemají ani páru o tom, o čem mluví.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


2 komentáře / Pravdu nemám nikdy, bojím se jí, a když mi jí někdo řekne, odmítám ji

 1. Mr. Atsor web dne 11.08.2011 v 16.02 hod.

  Zajímavý článek. Je pravdivý, ale dá se to čekat. Když se změní něco na Facebooku, okamžitě je hned zaplněný nadávkami a „pravdou“ o tom, jak je to špatné. A tak je to všude. Pravda je jen jedna a to, že ne vždy můžeš vyhovět všem a každá změna má nějaké oběti.

  Na druhou stránku je v tom i lidská ješitnost. Lidé strašně rádi vlepí jiným pravdu (čti kritiku) do očí tak, aby je to naštvalo co možná nejvíc. To je klasika, ale už trochu něco jiného…

 2. Bubák Awara web dne 11.08.2011 v 19.39 hod.

  Občas uvažuji, že bych se při sdělování některých administrátorských rozhodnutí (či jiných „pravd“) měl podepisovat jako Hitler.

  Zajímalo by mě, zda by i potom měli odpůrci neodolatelné nutkání mě informovat o tom, jaký jsem despota a fašista.Štítky: , ,