Dub 25

Překlepové domény mohou být opravdu zajímavé. Jak najít ty správné?

25.04.2012 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 11 145x / 9 komentářů

Překlepové domény neboli překlepovky, mohou vydělat spekulantům celkem slušné peníze. Zjistit u cizích projektů jaké překlepovky jsou zajímavé, lépe řečeno jak lidé onu doménu komolí, ale není jednoduché. Záměna Z za Y a jiné podobné finty lovců překlepových domén nejsou tím jediným, co by měl člověk při hledání zajímavé překlepovky využívat.

Intuice je v tomto ohledu asi opravdu nejdůležitější, ale je vaše intuice ta správná? Jak lidé komolí domény si můžete snadno ověřit a to nejen ve vlastním Google Analytics, ale i u cizích projektů.

Stačí si prověřit alexa rank u jakékoli domény. Zadejte do vyhledávacího pole doménu která vás zajímá, následně skočte na detail výsledků a vyjede vám mimo jiné i seznam nejhledanějších výrazů.

Přišel jsem na to tak, že jsem si ověřoval Alexu u webu LeagueSpy a nestačil jsem se divit. V TOP 3 nejhledanějších výrazů je zkomolenina domény leaugespy a to s jedenácti procenty, což je už opravdu slušné číslo. Juknul jsem do GA a vidím, že z výsledků vyhledávání na tuto zkomoleninu k nám v uplynulých 30 dnech přišlo téměř 100 lidí.

Google sice chápe, že je je to překlep a automaticky lidem nabízí výsledky na to správné slovo, tedy LeagueSpy, ale kolik lidí to nevyhledává a ten překlep hodí přímo do příkazového řádku? Těžko říct. Pár jich myslím určitě bude a myslím, že vlastník domény leaugespy.com by tak mohl nějaký ten centík na zaparkované doméně s reklamami vydělat.

Tuto doménu jsem si pochopitelně registroval a přesměruji jí na tu správnou, ale myslím, že jako návod na vyhledávání zajímavých překlepovek to není úplně špatné vodítko.

Jaký máte vy názor na překlepovky? Jak je hledáte? Komentáře jsou vám k dispozici.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


9 komentářů / Překlepové domény mohou být opravdu zajímavé. Jak najít ty správné?

 1. Honza Hry online dne 25.04.2012 v 9.05 hod.

  Tak je to liga v jiném jazyce nebo to hledají amíci a jen se přepsali? 100 je dost. Z toho by se dala odvodit návštěvnost LeagueSpy…

 2. jarda dne 25.04.2012 v 9.05 hod.

  Doufám, že se později podělíš o to kolik lidí tam vážně z tý adresy přišlo.

  Mimochodem jen tak zběžně jsem pročetl Městské noviny Česká Lípa a vážně bezva štoural 🙂

 3. Duben Online hry zdarma dne 25.04.2012 v 11.20 hod.

  Já mám překlepovky hlavně k afroditě, hodně lidí zná brand AfroDita.name, ale i tak zadají do prohlížeče afroditaname.cz :), takže tuhle variantu mám a směruju správným směrem.

 4. vital DNVital dne 26.04.2012 v 23.11 hod.

  Preklepy su hlavne o traffic tastingu. Odhady su pekna vec, realita je ale podla mna omnoho dolezitejsia.

 5. Lydie Svatební oznámení dne 28.04.2012 v 14.16 hod.

  Na moji jedinou překlepovku (říkám jí tipodoména) TIPrecepty mi překlepem přijde 1,8 návštěvníka denně, zatímco na „originál“ toprecepty je to více než 33333x víc. A to prosím si na klávesnici hoví I hned vedle O. Založit návštěvnost na tomto druhu překlepu asi nebude to pravé. Kolik totiž takových zbloudilých klikne na reklamu, aby se to vyplatilo?

  Tomu, co popisuje ve 3. komentáři Duben, bych neříkala typodoména, ale BFUdoména nebo i jinak na B začínajíce.

  No a překlep, jež popisuje Petr v článku, zase plyne z neznalosti anglického pravopisu, tak nový správný název nechám na jiných, protože je to i můj problém. Zato si ještě pamatuju azbuku 😉

  Já osobně nejčastěji vynechávám písmena. Tento druh překlepu zvu ŽRÁDLOdoména a záleží hlavně na tom, pod kterou klávesou ztvrdne drobeček chleba upadlý mi na klávesnici.

  Jaké znáte ještě poddruhy TYPOdomén?

 6. Josef Řezníček optimalizace pro vyhledávače dne 01.05.2012 v 17.47 hod.

  Měl jsem jich v minulosti docela hodně, ale všechny jsem prodal. Už to není to, co bývalo. Vyplatí se ale určitě koupit typo pro svoje vlastní projekty.

 7. Martin auto magazín dne 28.05.2012 v 10.58 hod.

  U zahraničních automobilek lidé mají problém napsat jejich správný název, zejména pak s názvem Peugeot.

 8. Kapibara dne 07.06.2012 v 6.30 hod.

  Pár překlopek mám většinou když nemám co dělat, což je tedy málokdy tak je hledám a když se mi zamlouvá tak ji koupím. Hledám ne jako profík, ale jak jsem psal ze zábavy, třeba si napíšu písmeno do hledaní v seznamu nebo google a koukám, co mi tam vyjíždí za slova pak je sjedu insights na google mrknu do KW tool pak na alexu a když je to zajímavé jdu hledat překlepy. Co se týče monetizace tak je dávám všechny na parking. Zatím se mi celkem daří a většinou po 6/7 měsících mají na sebe vyděláno. Nevím tedy jestli je to hodně nebo málo, ale mi to takto stačí v podstatě je to 100%. Ty co jsou na prd už neobnovím a takhle si pokarčuji už 5 let.

 9. Andy dne 16.11.2012 v 0.17 hod.

  Zdravím. Chtěl bych začít s doménami a tak bych se chtěl zeptat kolik taková doména vynáší. Chápu, že je to asi hodně široký pojem, a že záleží na mnoho faktorech např. zda má doména webové stránky, na jejich kvalitě, nebo že nadnárodní značky jako třeba com budou asi výnosnější. Zajímá mě ale hodnota domény, kterou jen zaparkuji a dále nerozvíjím nebo ji takto už koupím. Když takovou doménu pořídím př. za 2000Kč na 2 roky, vynese mi více než jsem do ní investoval? Děkuji.Štítky: , , , , ,