Čer 18

Prodej odkazů ze starších článků v magazínech a na blozích

18.06.2012 v kategorii Reklama, Úvahy, Výdělek. / Zobrazeno 6 012x / 15 komentářů

Už chvíli si pohrávám s myšlenkou, že bych mohl na tomto svém blogu prodávat zpětné odkazy, respektive že by takovýto prodej mohl být zajímavou obchodní příležitostí pro mnohé další. Pochopitelně ale žádné patičky a jiné tomu podobné uchylárny.

Spíše by se mi líbil prodej odkazů přímo z článků. Né že bych chtěl začít psát nějaké PR a udělat tady z toho další z mnoha přihlouplých PR webů o ničem, ale myslím, že ze starších článků, které už jsou dobře indexované ve vyhledávačích, by mohl prospět jak mě, tak inzerentům. A pravidelné čtenáře by to také neotravovalo.

Přínos by byl prostě pro všechny a myslím, že by takto mohli zobchodvat své starší články mnozí publisheři, kteří mají s monetizací svých webů problémy.

Stačí se podívat do Google Alalytics zjisti jaký článek je jak navštěvovaný a odkaz z něj prostě nabídnout inzerentům. Inzerent tak nebude kupovat zajíce v pytli. Bude dopředu vědět, jací lidé článek čtou, jak je oblíbený u vyhledávačů a jaký přínos pro něj odkaz z takového článku bude mít.

Právě teď tuto formu monetizace zkouším v první aukci tohoto druhu na webtrhu.

Prodávám v aukci na webtrhu odkaz z článku na téma Povinné ručení

Těžko říct, jakou cenu budou inzerenti za odkaz z tohoto článku ochotní zaplatit, ale za zkoušku to myslím stojí.

Cenu má takto „hotový odkaz“ vyšší, než pár stovek z nového článku.

Jak to vidíte Vy? Ujme se takovéto obchodování se zpětnými odkazy? Já myslím že jo.

Co mě se týká, tohle bude nejspíš moje první a poslední aukce tohoto druhu, protože se prodejem odkazů už neživím a ani mě nějak neláká se k tomu vracet, ale znám spoustu webů, kde je kvalitní obsah, mají kvalitní tématickou návštěvnost, ale mají problém s monetizací a tohle by pro ně mohla být opravdu zajímavá příležitost, jak na kvalitním obsahu vydělat alespoň na odměny pro autory.

EDIT – konec aukce

Není to ani půl dne a aukce je u konce

Odkaz prodán za BIN, tedy cenu Kup teď, která byla nastavena na 2000,- Kč

Monetizovat starší, u vyhledávačů úspěšné články tedy lze relativně dobře

Kromě toho, že jsem si vydělal na cigára na následující měsíc, tak mě těší i to, že odkaz koupil člověk, o němž vím, že to jen tak nezkouší, ale je to velmi zkušený člověk, který už hodně dlouho a úspěšně působí v oblasti marketingu a především SEO a pokud on věří, že mu ten odkaz přinese užitek, tak to tak asi opravdu bude.

Kromě něj jsem dostal ale i další 2 nabídky na okamžité odkoupení odkazu. Jednu za 1000,- a jednu za 1500,- Kč. A opět od lidí, o nichž vím, že to mají v hlavě dobře srovnané a nekupovali by odkaz, o němž by nebyli přesvědčení, že jim bude k užitku.

Takže pokud máte na svých webech úspěšné články na různá témata, lidé k vám chodí a vyhledávače je mají rády, neváhejte v nich inzerentům nabídnou odkazy. Evidentně o ně zájem je a cenu mají myslím celkem slušnou.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


15 komentářů / Prodej odkazů ze starších článků v magazínech a na blozích

 1. Radek timesoft dne 18.06.2012 v 9.01 hod.

  Myslím, že je to super nápad, hlavně se mi líbí ta noticka starší články. Kdo čte takový server pravidelně, tak jej reklamy otravovat nebudou a u starých to tak nevadí, protože je má přečtené.

 2. Olda mozektevidi.net dne 18.06.2012 v 9.25 hod.

  Jsem k tomuto skeptický… Není to přirozené pro vyhledávače. Přirozené je, když odkaz (ať už placený nebo neplacený) je hned při publikování článku.

  Nepřirozené je, když je článek půl roku bez odkazu a po půl roce je pouze přidaný odkaz, beze změny textu.

  Něco jiného by bylo, kdybych po půl roce článek aktualizoval: „Update článku: Po téměř půl roce dohadování a běhání po soudech mi nakonec …odkaz na někoho… peníze vrátili a vše se vyřešilo.“

  Toť můj názor.

 3. Petr Jeník dne 18.06.2012 v 10.15 hod.

  Osobně si nemyslím, že by vyhledávačům toto vadilo.
  Každopádně tady nejde pouze o ty vyhledávače. Jde i o ty návštěvníky, kteří na odkazy kliknou a slouží tedy i jako textová inzerce.
  U již napsaných článků provozovatel toho webu už vidí, kolik čtenářů na článek přijde. Na jaké hledané fráze, jak dlouho na stránce stráví…. a to je přesně to, co má ještě mnohem větší hodnotu, než ten samotný odkaz jako krmivo pro roboty.
  Já nabízím odkaz z článku, na který přicházejí motoristé na dotazy tykající se povinného ručení a České kanceláře pojistitelů. Takovýto trafic má velmi slušnou hodnotu i přesto, že jich je „jen“ 230 za měsíc.
  Vliv na roboty co se SEO týká, je už jen takovou třešničkou na dortu. A já myslím, že dost významnou třešničkou.

 4. HC Narocni.cz dne 18.06.2012 v 13.02 hod.

  Před časem jsem něco podobného zkoušel u jednoho svého blogu, ale neuspěl jsem, ačkoli byly GPR i SR u některých článků až 3 a návštěvnost se pohybovala ve stovách (výjimečně i tisících) lidí/článek/měsíc.

  Klasické patičkářské odkazy se mi na tom samém webu povedlo prodat, ovšem zobrazují se jen na titulce, o podstránky neměl nikdo zájem.

  Ať se zadaří líp.

 5. Duben Superhry dne 18.06.2012 v 13.41 hod.

  Super nápad, hlavně se mi líbí trvalost koupeného odkazu. Škoda, že nemáš nějaké téma na online hry. Líbí se mi, že nemusím nechat dělat PR článek a tlačit ho do médií, protože jsi to už udělal za mě a dal tomu nějakou návštěvnost. Ještě mnohem zajímavější by mi přišlo, kdyby šlo koupit odkaz v článku, který teprve budeš publikovat, ale tam je problém rychlosti reakce poptávajícího a potřeby rychle publikovat, takže nevím jak by se to dalo technicky skloubit.

 6. Petr Jeník dne 18.06.2012 v 15.47 hod.

  Článek doplněn – odkaz jsem prodal za BIN ani né půl dne po vystavení aukce.

 7. TomT dne 18.06.2012 v 18.21 hod.

  Tak to gratuluji 😉

 8. Holina Gormit.eu dne 19.06.2012 v 8.45 hod.

  Gratuluji k super prodeji, nevím jestli je to nějak běžné, ale přijde mi to jako slušná suma.

 9. Limb dne 19.06.2012 v 12.04 hod.

  Ja bych prodaval opacne (kupujicim by to prineslo navstevnost z vyhledavacu i vetsi navstevnost.

  Udelal bych orientacni seznam temat o kterych bych chtel psat a na vlastnim webu bych vyhlasil aukce o sponzorovany tematicky odstavec v uvedenych clancich. Ke konci clanku by se vlozil reklamni odstavec s odkazama.

  Takovej odkaz by mel hodnotu jak z pohledu seo tak i zvyseno navstevnosti…

 10. Josef SEO dne 20.06.2012 v 11.28 hod.

  Nečekal bych, že se dáš na prodej odkazů. Takových příspěvků proti podobným seo taktikám a pak aukce na webtrhu…
  Nicméně zajímavý monetizační model to je. to je pravda.

 11. Pavel hry pro holky dne 21.06.2012 v 11.36 hod.

  Pro monetizaci je prodej odkazu na trvalo špatný model, vyprodáš všechny články a bude po monetizaci.

  Taková cena se povede u článku, kde je opravdu boj a to jsou právě finanční produtky.

  Zkus takový odkaz prodat v článku o drogách, který tu máš 😀

 12. Petr Jeník dne 21.06.2012 v 12.57 hod.

  Ty to pořád chápeš jako prodej odkazů :(
  Nejde o odkaz ve smyslu krmiva pro roboty, ale o odkazy, který přivede i návštěvníky.

  Jasně že cena je u takovéhoto článku vyšší. Poptávka je ale i u jiných témat. Navíc kdo říká, že cena musí být 2000 ? Stačí 500 nebo i 300 Kč a je z toho zajímavý přivýdělek.

  Co se článku o drogách týká, tak to je neprodejný článek a je to jen ukázka toho, že chceš mít za každou cenu pravdu. Sám jsi řekl, že cena za kterou jsem odkaz prodal já, je vysoká a to z jasného důvodu. A pak vybereš druhý extrém a jako důkaz svého tvrzení po mě chceš, abych jej prodal za stejnou cenu. To je krapátek ubohy.

  A proč píšeš o Vyprodání všech článků? Když každý den někdo napíše jeden článek a zároveň prodá odkaz z jednoho článku, jak můžou dojít články? Nebo jsi jeden z těch, který nechce dělat nic a vydělávat bez práce?

 13. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 23.06.2012 v 20.09 hod.

  Já myslím, že Petr opět jednou ukázal, jak dobře mu to mnyslí a dokáže také své myšlenky demonstrovat na reálném příkladě, což dokáže málokdo.
  Já myslím, že tento způsob monetizace je velice výhodný pro obě strany a nedivil bych se, kdyby jej začalo praktikovat více blogerů. Víte už o někom, kdo se nechal tímto inspirovat?

 14. Real inzerce nemovitosti zdarma i pro realitní kanceláře dne 28.06.2012 v 17.17 hod.

  Velmi dobrý nápad podložený zkušeností, díky za tip, zkusím to taky,…

 15. Rudolf web dne 26.07.2012 v 22.09 hod.

  Já se článkem nechal inspirovat, tak uvidím jaké budou výsledkyŠtítky: , , , ,