Čec 27

Reklama není něco, co je třeba schovat, aby to nepřekáželo

27.07.2011 v kategorii Reklama. / Zobrazeno 5 642x / 1 komentář

Denně se setkávám se zajímavým paradoxem. Majitelé webů by rádi vydělávali na reklamě na jejich webu, ale nedej bože, aby ta reklama byla nějak příliš moc na očích, nebo ještě hůř, aby návštěvníky jejich webů obtěžovala.

Reklama podle nich patří na samý okraj webu úplně mimo obsah. Úplně mimo zorné pole uživatelů a pokud možno i mimo monitor.

Ideálním místem je podle mnohých tvůrců webů pravá strana monitoru. Takový scyscraper o velikosti 120 x 600 je naprosto ideální. A nebo tři čtverce na stejném místě pěkně pod sebou. Další geniální místo pro reklamu. Pěkně schované a nikoho neobtěžuje. Navíc je ve viditelné pozici a lidi jsou tam na reklamu zvyklí – bývá na tomto místě totiž na spoustě webů, tak proč to měnit.

Ale hergott, krucifix, himl laudon proč ti inzerenti nemají o tyhle pozice zájem?? A když ano, tak proč za směšně nízké peníze nebo dokonce za cenu placenou za proklik? Vždyť na tom nic nevydělám :(

Pokud vám vrtá hlavou poslední odstaveček a to i včetně té poslední věty, tak vlastně odpověď znáte. Na takto umístěné reklamě nevyděláte systémem reklamy placené za prolik protože ta reklama je úplně k ničemu.

A myslíte, že inzerentovi jde o to, aby vy jste vydělali? To je to poslední, na co myslí. Lépe řečeno, nemyslí na to vůbec. Inzerentovi jde o to, aby jeho reklama byla vidět. Aby lidi zaujala a aby právě díky této reklamě vydělal on a né vy.

Pokud se budete snažit reklamní bannery schovávat, nevyděláte si ani na slanou vodu.

Při reklamě je třeba být tvůrčí. Nabízet různá místa a různé formy inzerce. Kombinovat jak to jen lze.

I vám musí záležet na úspěchu inzerentovo reklamní kampaně na vašich stránkách. Jinak se k vám nevrátí. Zkuste najít kompromis mezi neviditelnou a brutálně vtíravou reklamou. Jen pak budete jak vy, tak inzerent spokojení a může začít fungovat dlouhodobá spolupráce prospěšná pro obě strany.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


1 komentář / Reklama není něco, co je třeba schovat, aby to nepřekáželo

  1.  Lydie PPC reklama dne 22.08.2011 v 13.47 hod.

    Ano, přesně to, o čem je tento článek, jsem si uvědomila při prvním pohledu na tvůj kotelweb.
    Taky jsem byla jednou z těch, co reklamu schovávají. Podle toho vypadaly výdělky a po několikaměsíčním zklamání jsem PPC reklamu ze svých stránek úplně odstranila. Že by mi chtěl někdo za umístění reklamy zaplatit, o tom jsem ani neuvažovala. No a díky článku
    http://owww.cz/uspesne-mfa-krok-za-krokem-dil-1-tema-domena/
    to zase zkouším.Štítky: , , , , ,