Srp 17

Vzhlížejte ke svým idolům, ale s rozumem

17.08.2011 v kategorii Úvahy. / Zobrazeno 6 183x / 44 komentářů

Někdy je opravdu komické, a možná spíše tragikomické sledovat neochvějnost idolů a model (od slova modla), ke kterým lidé vzhlížejí a to nemluvím jen o podnikání ale úplně o všech oblastech lidského života. Geniálním příkladem takového jednoho současného idola je Patrik Vrbovský alias Rytmus.

Ať udělá co udělá, vždy se objeví jeho obdivovatelé. Fanynky omdlévají na koncertech a dětské palečky se zvedají.

Před nedávnem jsem psal krátký článeček o tom, jak Rytmus postnul na zeď svého profilu na facebooku informaci o tom, že si právě uprdnul. I to mělo obrovský ohlas. Taková je to modla a tak ho lidé obdivují.

Skutečnost je ale taková, že Rytmus je křupan, který si libuje v tom, jak ho ty děcka obdivují. Vydělává díky ním balíky peněz a každého jednotlivce z té obrovské skupiny obdivovatelů má úplně na háku. Každého z nich je ochotný kdykoli poslat do prdele. Nikdy by nikomu z nich nepomohl, pokud by mu z toho nekáplo něco pro něj. Jsou to pro něj anonymní nicky a jen se baví tou jejich naivitou.

A tak je to i v jiných oborech. Blízký je nám obor online podnikání, tvorby webů, SEO a všeho, co se internetu týká.

Také zde jsou modly a lidé, kterým imponuje jak je ostatní obdivují. Ovšem i zde platí to, že právě tyto modly vás mají úplně na háku. Mají z vás prdel. Schválně si vzpomeňte. Už se někdy někomu z vás stalo, že by vám váš idol nějak pomohl? Udělal pro vás někdy něco? Nestalo. Že ne. Jediné co váš idol je ochotný udělat je něco, z čeho bude mít další prospěch on sám a to klidně na úkor vás nebo někoho jiného, kdo jej obdivuje.

A přesto o něm píšete jako o polobohovi a cokoli co řekne, je pro vás svaté. Zvedáte palečky, tleskáte, dáváte plusy a virtuálně se podepisujete pod všechno, co váš idol napíše a jeho slova chcete do kamene tesat. Doufáte, že si vás váš idol všimne? Že budete mít nějaký prospěch z toho, že se jej zastáváte a ty, kteří nejsou jako vy, na ty útočíte?

Omyl. Váš idol je něco jako ten Rytmus a vy jste jako jedna z těch hysterických holčiček pod jeho pódiem, která doufá, že by jí snad někdy pan Vrbovský pohladil po vláscích.

A hádejte co se stane. Patrik Vrbovský alias Rytmu s klidným svědomím a úsměvem na tváři té holčičce plivne do ksichtu a její mámu nazve courou. Ztratí jednu přiblblou obdivovatelku, ale ostatních milion přiběhne, na holčičku taky plivnou a budou doufat, že si jich u toho jejich idol všimne a pohladí po vláscích právě je.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


44 komentářů / Vzhlížejte ke svým idolům, ale s rozumem

 1. Anonymní socka skrytá za monitorem web dne 17.08.2011 v 14.36 hod.

  Narážíš na někoho konkrétního?

 2. TGhoul web dne 17.08.2011 v 14.39 hod.

  „Už se někdy někomu z vás stalo, že by vám váš idol nějak pomohl? Udělal pro vás někdy něco? Nestalo.“

  Informace. John a jeho blog se zkusenostmi je velka pomoc, stejne tak napr. mnoha lidmy opevovany Ahyde (Jan Barta) – nedavno spolecne se Zdenkem Kubikem (denny007, czech made man) meli nejakou prednasku ohledne domen.

  Vybral jsem tri lidi, ktere nejen ja povazuji za sve idoly a vsichni pomahaji informacemi. Rytmus je tupa vyjimka.

 3. Patrik Vrbovský dne 17.08.2011 v 14.51 hod.

  džeeeyeah

 4. jarda dne 17.08.2011 v 14.55 hod.

  Pod ten článek bych se klidně podepsal :D.

  Je ale také trochu pravda co napsal Tghoul. Ale!!

  Nedávno jsem narazil na nějaký starší post kde se psalo, že jeden z těch doménových magnatů řikal jak se budou brzy prodávat domény typu cislopismeno.cz za určitou částku no a ovečky to začali skupovat – kdo těch domén měl nejvíce nevím, ale jen tuším. Samozřejmě byznys je byznys.

 5. Drago web dne 17.08.2011 v 15.12 hod.

  jarda: domény číslo písmeno (NL.cz) se opravdu prodávají a kdo nakoupil za regfee + jeden prodlužovací poplatek (400CZK) opravdu neprodělal 😉

  Jinak slovo idol je možná spíše pro mladistvé. Někteří lidé nás mohou třeba inspirovat, nabudit k většímu úsilí atd. Už za to stojí dejme tomu respektovat je 🙂

 6. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 15.35 hod.

  Tou pomocí mám na mysli konkrétní pomoc konkrétnímu jednotlivci a né povídání na blozích a konferencích, kde si idolové dál pěstují svojí auru.

 7. Lydie web dne 17.08.2011 v 15.41 hod.

  Mojím idolem byl kdysi Vinnetou, teda dokud nezačal s Kleki-petrou ujíždět na Dobrých trávách.
  Pak se řada idolů začala rozšiřovat a v určitém bodě zase zužovat až do úplného splasknutí bubliny. Dnes mám už jen idůlky. Chci tím říct, že většina těch, kteří vám něčím imponují, ať už rozumem, úspěchy nebo čímkoliv jiným, má také své chyby. Takže v důsledku chcete být jako váš idol, ale ne tak úplně docela. Něco by to chtělo trošku přikrášlit a poupravit. Na druhé straně, kdo chyby nemá?
  Výsledkem vývoje by měl být stav, kdy budete jenom sami sebou. Aby si o vás mohl obdivně někdo říct: Bože, to je ale idiot…

  Takového vzájemného obdivu v předchozích dvou článcích a souvisejících komentářích zaznělo opravdu až nad hlavu. Proto už se těším na nějaký další kontroverzní Petrův SEO článeček v budoucnu.

 8. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 15.44 hod.

  Drago: Respektování a olizování půdy, kam někdo jen stoupne, je velký rozdíl. Respektuju spoustu lidí a kupodivu i těch, o kterých píšu někdy hodně negativně. Ale abych bezmyšlenkovitě přikyvoval každému jejich i sebevětšímu nesmyslu, který vypustí z huby, tak to opravdu ne.

 9. nosi dne 17.08.2011 v 16.07 hod.

  Mam takovej pocit v zaludku, ze tohle je uz treti (!) clanek mirenej proti me, posilam tedy zase mensi obhajobu do pavilonu B do Bohnic, doructe to prosim nekdo PJ :-). Takze kde jsem treba nekomu pomohl a nic jsem za to nechtel:

  http://www.nosi.cz/podnikani/chcete-web-naparbecz-tak-si-ho-vemte/
  http://webtrh.cz/148012-daruji-domeny-vhodne-eshopu
  – Na mym blogu je mnoho clanku o tom jak zalozit eshop, jake jsou tam problemy, kde sehnat dodavatele a s pousty dalsich clanku. Myslim ze jsou linkovane vic nez tvoje bulvarni forma.
  – Kdkokoliv mi kdo napsal/napise, dostal odpoved, kde jsem se snazil pomoct :-).

  Kdes pomohl ty? Krome toho ze na svym denicku neustale urazis kdekoho a postujes bludy o seo…

 10. Vembl web dne 17.08.2011 v 16.10 hod.

  Máš pravdu v tom, že idoly se dost často chovají tímto způsobem, ale nic není černobílé. Někdy takový plivanec do ksichtu může člověka nakopnout a přinutit ho se nad sebou zamyslet a začít věci dělat jinak a lépe. Pak to mělo smysl a navíc to pomohlo.

  Jinak je ale blbost mít nějakou modlu a tu slepě sledovat. Každý člověk by měl jít svou vlastní cestou a nenechat se od ostatních odradit jen proto, že zrovna jeho idol to odsuzuje nebo tím opovrhuje. Prostě člověk musí být sám sebou jak říká Lýdie.

 11. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 16.14 hod.

  Nosi:
  Vidíš někde zmínku o tobě? Považuješ se za idol? Proč na mě opět útočíš? Nejsi náhodou malinko paranoidní? Sejdeme se v Bohnicích.
  Já nepomáhám. Já jen škodím. A nikdo mě nemá rád 🙁 a nikdo nechce moje články do kamene tesat 🙁

 12. nosi dne 17.08.2011 v 16.21 hod.

  Cekal jsem tuhle reakci, pruhledne, jeste na tom manipulovani zapracuj, moc ti to nejde :-).

  V komentarich u mnoha jinych clanku me oznacujes za modlu a ze lide jen slepe nasleduji me (hloupe) nazory.

  Za idol se nepovazuji.

 13. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 16.26 hod.

  Vím že si to čekal – nemyslím si o tobě, že jsi blbec.
  Byla to jen přirozená reakce na další tvůj neuvážený útok v podobě „jeníkovat“ a především na komentáře u tvého článku, kterými se moc bavím a to jistě chápeš.
  Nebýt těch komentářů kterými mě tví obdivovatelé pobavili, tenhle článek bych vůbec nenapsal.

 14. Lydie web dne 17.08.2011 v 16.33 hod.

  Mám tě ráda, Petře. Bavím se nad tvými články a komentáři u nich.
  Mám tě ráda Nosi, pokopnuls mě, abych vůbec něco online dělala.
  Mám tě ráda Vemble, včera jsem díky tobě a Plaváčkovi předělávala celý den zdrojový kód.
  Mám tě ráda Drago, 404m je super a ráda se tam vracím.
  Mám tě ráda, ty na kohož jako bych zapomněla, ale myslím i na tebe.

  Hare Krišna, kluci 🙂
  Hergot už konečně!

 15. lol dne 17.08.2011 v 17.08 hod.

  Navstevujem tento blog pre uzitocne informacie a nie pre taketo grcanice. Taketo clanky su len strata casu. Toto uz je niekolky clanok o nicom. Hadate sa ako mali chlapci. Chapem, ze vyvolanim flamu sa snazi Peter prilakat co najviac ludi, ale takymito clankami ide blog dole vodou. Nezmyselna hadka, ktora nikam nevedie. Zaujimaju niekoho taketo clanky? Podla mna nie, nie su nicim prinosnym a citanie toho je strata casu.

  Petre preco nedoprajes svojim citatelom dofolw odkazy? Ako znak, ze si vazis svojich citatelov, by si mohol im dopriat ten jeden odkaz. 🙂

 16. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 17.15 hod.

  Užitečných informací se dočkáš už zítra – díky za příspěvek
  Follow odkazy povedou akorát k tomu, že se lidi budou podepisovat jako „erotické prádlo“, což už stejně dělají a tak tam to follow asi hodím. Je mi to celkem fuk.

  Co se nosiho týká, právě jsem mu psal ať se se mnou spojí, že bych tento flame rád ukončil.
  Je to na něm. Je dost možný, že mi vpálí jako vždy, když jsem udělal vstřícný krok vůči někomu, že mám jít do prdele a že jsem ukázal slabost a diskusi s ním prohrál.
  Rád bych ale věřil tomu, že s tou jednou větou opravdu ustřelil a ostatní bylo jen reakcí na provokaci, kterou jsem záměrně vyvolal.
  Uvidíme, jak se k tomu postaví.

 17. Duben web dne 17.08.2011 v 17.46 hod.

  Petře tak to udělej s komentáři jako Drago na 404m, přezdívka ať není aktivní prolink a web se ukazuje jako samostatný link, nebo buď ještě hodnější a udělej kromě pole Web ještě „Popisek k webu“ a místo webu ukazuj přímo aktivní odkaz s popiskem.

 18. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 17.58 hod.

  Jo
  Asi to udělám tak jak říkáš
  Jméno bude zvlášť a web taky

 19. Lydie web dne 17.08.2011 v 18.01 hod.

  Z hlediska séo bezpečí owww bych na medové rady ohledně follow neskočila a nechala to při starém. Pokud teda nechceš kontrolovat zabanování každého odkazovaného webu, které může přijít i někdy v budoucnu. Akorát si zaděláš na další starosti. Nebo budeš mít námět na článek: „Kam mě dostal špatný odkazový profil“
  Pokud vím, Drago follow odkazy nedávno měnil na nofollow. A jestli je nofollow ze jména nebo z odkazu je lhostejné pro tebe. Příjemnější pro přispěvatele je to z odkazu.
  Asi si teď někdo klepe na čelo, proč to píšu, že?

 20. nosi dne 17.08.2011 v 18.09 hod.

  Lydie: Spis ze to pise holka 😉

 21. Drago web dne 17.08.2011 v 18.47 hod.

  Lydie: díky 🙂

 22. Lydie Snubní prsteny dne 17.08.2011 v 19.30 hod.

  Petře, jdu testovat, už jsem celá žhavá: budu se teď jmenovat Snubní prsteny nebo pořád Lydie?

  Nosi, jako malá jsem s klukama přes den hrála fotbal a po večerech koukala na Vinnetoua a vyšívala. Fotbal už mě nebaví, kovbojky nefrčí a tak jsem se na stará kolena vrhla na seoismus (a vyšívání). Z úspěchů v umístění ve vyhledávačích jsem nešťastná v tom smyslu, že nevím, co dělám dobře, protože se chytám všeho, co kde vyčtu. Mám tu výhodu, že když někde v diskuzi něco kecnu hloupě, jsou ke mně ostatní diskutující slušní a schovívaví nebo to jakoby přehlídnou. Nevýhodu, že mě pořád někdo zve na rande a já to mladé masíčko musím taktně odmítat 😉

 23. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 19.38 hod.

  Dělám na tom – ty funkce ve WP jsou úplně na hovno, ale pohraju si s tím 😀 – bude Lidie, ale v závorce budeš mít odkaz na svůj web se správnými slovy, ať to trochu vypadá

 24. Lydie Svatební oznámení dne 17.08.2011 v 19.47 hod.

  Nevadí, při troše šikovnosti to ani tak z hlediska seoistiky není na závadu, jak vidíš. A ani nemusí být doména k-w.cz.
  A Lydie s tvrdým, ale kratkym Y. A to prosím bez komentářů 😉

 25. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 20.00 hod.

  Já na gramatiku kašlu a kor když se vstekám při upravování funkcí ve WP a ne a ne najít jednu blbou chybu

 26. jarda ložnice inspirace dne 17.08.2011 v 20.20 hod.

  Já se tedy přiznám, že jsem si kvůli několika tvým článkům udělal taky jedno spešl mfa/minisit .Chtěl jsem zkusit testovat tvé rady – ale poslední články mi připomínají zatuchly blog jednoho sexy geniálního programátora 😀

 27. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 20.23 hod.

  Kéž bych byl geniální programátor 😀
  Už hodinu se tu peru s jednou dementní funkcí a nemůžu přijít na to, kde mám chybu – to by mi hráblo. Přijdu na to zítra.
  Dnes už to nechám jak to je.
  Ty Popisy webů už se mi v pohodě do DB zapisují, takže je klidně přidávejte.
  Teď jen tu funkci na vypisování sem do šablony. WP je super redakční systém, ale jak člověk chce hrábnout do kódu, je to peklo. (alespoň pro mě)

 28. Petr Jeník dne 17.08.2011 v 20.24 hod.

  Jo a Nosi se ozval a náš „menší problém“ řešíme 😀

 29. jirin web dne 17.08.2011 v 20.47 hod.

  Ti co tu píšete, že sem chodíte, kvůli cenným radám, to myslítě vážně?.-) Já jsem měl tenhle blog v RSS asi týden a pak to vyhodil, protože to bylo o ničem, ale teď jsem se sem dostal právě kvůli tomu flamu, protože se rád bavím;)

 30. jarda dne 17.08.2011 v 21.02 hod.

  o cenných radách tady nikdo nepsal jde spíš o názory – víc hlav víc ví a nestyd se za to, že to tady taky čteš a teď si se nemohl udržet a hodil si sem link na svůj blogisek 😀

 31. Duben Online hry dne 17.08.2011 v 22.01 hod.

  Kdyby jsi se s tím zítra moc pral, tak dej vědět, dá se říct že já a WordPress jsme jedna ruka. Případně bych o té úpravě udělal i článek k sobě na web pokud by ti to nevadilo, aby si to tak mohli upravit i další lidi.

 32. TomT Marketing, SEO a provozování eshopu dne 17.08.2011 v 22.06 hod.

  Od Rytmuse, přes Bohnice až po úpravu php kódu. Pěkné :). Snad brzo začne Petr psát zase nějaké články se kterých si člověk i něco vezme :).

 33. Rawat Zabava.in dne 17.08.2011 v 22.26 hod.

  Docela by ma zaujímalo, ako sa dá riešiť takáto blbosť 😀
  Že to necháte tak?

 34. jirin web dne 17.08.2011 v 22.43 hod.

  jarda: nečtu, četl jsem zezačátku asi ten týden, a teďka jsem se sem dostal při včerejším flamovaní…

  odkaz na blog davam, aby lidi vedeli kdo jsem a nebyl jsem napadnut v teto agresivni komunite, ze jsem anonymni srac:-)

 35. Petr Jeník dne 18.08.2011 v 8.11 hod.

  Agresivní komunitě?
  Zatím nejagresivnější kdo tu co napsal jsi byl ty, když shazuješ každého, kdo tu něco napsal. 😀

  Duben:
  zkusím se s tím poprat a když mě to moc nasere, napíšu ti.
  Bude to nějaká pitomost, která mi v té funkci chybí a mě štve, když na něco takového nemůžu přijít 🙁

 36. Honza Erotické prádlo dne 18.08.2011 v 9.39 hod.

  Tak sorry za to erotické prádlo, doufal jsem že stačí komentář k věci a oko bude přimhouřeno. 🙂
  Já vás uznávám oba, Petře i Nosi, myslím že oba dva máte právo se povyšovat a je jen na charakteru, zda to uděláte.
  I když se tu budete hádat, tak po další přínosném článku dám zase paleček nahoru. 🙂

 37. baryman dne 18.08.2011 v 17.30 hod.

  Neměl bys dávat za příklad něco nebo někoho, o kom toho moc nevíš.

  Rytmus působí na venek tak jak působí, ale dělá to jen kvůli penězům a kvůli tomu, aby se o něm mluvilo, není to nic víc než reklama pro něho. Vadí mi, když říkáš, že má každého na háku a jaký není zmrd. Je mi naprosto jasné, že hodně lidem jeho vyjadřování leze krkem. Ale to je to, co se dovíš z médií, která hledají senzace. Který bulvár informoval o tom, že jako jeden z mála razantně odmítl odměnu v pořadu Modré z nebe. Jak řekl produkční pořadu, tak na otázku kolik za to setkání s dětmi chce se jen na něj blbě podíval s tím, proč by vůbec něco měl chtít. Už od začátku, co hiphop dělá a je trošku slavnější pravidelně navštěvuje dětské domovy, když se mu ozvou nemocné děti, třeba postižené, tak nemá problém za nimi zajet. Ale to jsou věci co lidi nezajímají a nemluví se o nich. Ani Patrik se tím nechlubí, dělá to z vlastní vůle, ne jako celebrity jen na oko, neupozorňuje na to. Fakt by bylo dobré příště vědět trochu víc.

  Druhá věc – to uprdnutí – taky by bylo dobré si zjistit, že na tu stránku nepíše a nikdy ani nepsal on.

  Jinak máš v tom článku pravdu, ale dávat za příklad Rytmuse mi nepřijde zrovna trefné. jedna věc je to, co si přečteš na super.cz nebo co někdo napíše na jeho facebook, druhá to, co fakt dělá nebo nedělá.

 38. Lukáš Valenta SEO služny dne 18.08.2011 v 19.12 hod.

  a jak jste problém s Nosim vyřešili?

 39. Petr Jeník dne 18.08.2011 v 19.16 hod.

  Neřeš to.

 40. Jarek investiční diamanty dne 18.08.2011 v 22.14 hod.

  Je to bohužel jak píše Baryman, média dnes dokáží zmást i lidi, kterým je naprosto jasné, že něčí mediální obraz ani zdaleka nemusí odpovídat realitě.

 41. baryman dne 18.08.2011 v 22.43 hod.

  To už je prostě síla médií no:)

 42. Orfeus dne 18.08.2011 v 23.45 hod.

  No po delší době jsem se sem přišel podívat, přečetl nadpisy posledních článků a myslím si, že mi to zase na nějakou chvíli stačí. Máš zajímavý způsob psaní, v každém článku urazit nějakou skupinu lidí nebo přímo někoho konkrétního dokáže málokdo, tobě se to daří na jedničku, blogu hádám roste návštěvnost, penízky z PPC se sypou, takže máš asi radost. Gratuluji.

  Ale, nemyslíš si, že by to šlo psát i jinak? Některé články mají poměrně inteligentní obsah, ale ze všech číší tolik nenávisti vůči všem okolo, že si musím myslet, že si zde snad léčíš nějaký svůj komplex. Vždyť si přečti jen posledních pár nadpisů.

  Myslel jsem si, že si docela jak se říká „v pohodě člověk“, usoudil jsem tak z tvých názorů na webtrhu, na které jsem narazil v různých tématech. Nicméně tímto blogem můj názor lehce převracíš.

  A ne, Rytmus skutečně není můj idol, dokonce si troufám tvrdit, že vědomě žádného idola ani nemám. Pokud by si chtěl říci, že to je důvod proč sem píšu. Není, skutečně mě jen trochu obtěžuje ten tvůj „bulvární“ způsob psaní u jinak poměrně inteligentních článků. (Některých).

 43. Jarek vše o bydlení dne 19.08.2011 v 0.02 hod.

  To Orfeus:
  Dle mého názoru a podle toho, že Petr zásadně nedá ani na sebelépe míněné rady jsou jen dvě možnosti:
  1) Buď je Petr pro většinu normálních lidí skutečně tak nepřijatelný, že s tím nic nejde udělat,

  nebo

  2) Petr se takto stylizuje i píše zcela záměrně a velmi dobře ví, proč to dělá, takže s tím nic nejde udělat :-).

 44. Petr Jeník dne 19.08.2011 v 8.22 hod.

  Baryman: Vím že je to jeho mediální tvář. Ovšem v rámci té jeho mediální tváře by právě té holčičce s klidem o ksichtu plivnul. O to smutnější je, že někteří idolové jsou takový skutečně.

  Orfeus: adsense tu dělá velký kulový a kdybych psal za dvě stovky jeden článek někam jinam, vydělal bych asi víc.Štítky: , , , ,