50 komentářů

 1. 
  kubaCZ hokej živě dne 09.12.2011 v 10.47 hod.

  Ahoj,
  Ty jsi si na to už odpověděl sám. Češi si neváží svého času a také mají představu, že co je na internetu je zdarma.

 2. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 10.55 hod.

  No jo, ale takové množství informací se vyhledat z časových důvodů ani nedá, takže o čas nejspíš nejde. Oni by ty informace rádi měli, ale raději se obejdou bez nich, než aby za ně platili.
  Asi to bude opravdu tím, že máme zakořeněnou představu, že na internetu musí být všechno, co není hmatatelné, zdarma.

 3. 
  kubaCZ online výsledky dne 09.12.2011 v 11.10 hod.

  Lidi v ČR nechápou, že SW taky někdo vytváří a nechtějí za něj platit. Nedejbože kdyby jim někdo nezaplatil za jejich práci!
  Další možnost je, že se registrují pouze příležitostní sázkaři pro které je 500kč/měs. poměrně velká část možné výhry.
  A nebo si jednoduše neuvědomují, že sbíráním informací na netu stráví třeba 15h/měs. při 1/2h hledání denně.
  Při 100Kč/h času (hodně při zemi) je to 1500Kč/měs. Nehledě na to, že ušetřený čas mohli využít daleko lépe a ještě na tom vydělat…
  Češi se prostě honí za cenama, ale neřeší kvalitu. 🙁

 4. 
  Marekzprahy blog dne 09.12.2011 v 12.07 hod.

  Když se na tu stránku podívám jako člověk, který se o sport vůbec nezajímá (nechodím na zápasy, nedívám se na ně v televizi, nikdy jsem si nevsadil, dokonce si ani nečtu který sportovec chodí s kterou modelkou – zkrátka jde to úplně mimo mně), tak můj pocit je takový, že je League Spy služba, která automaticky načítá různá RSSka a pak je prodává dál. Jinými slovy nevidím tam tu přidanou hodnotu (tím netvrdím, že tam není, ale prostě není vidět).

  Stránka, kterou vytváří tým odborníků, vypadá jinak – neběží na phpBB, nemá grafiku jakou to má teďka, všude jsou fotky těch odborníků, je tam screencast…

  Budu zlý, ale mám pocit, že si tu službu zaplatily jednotky, maximálně desítky lidí (podle počtu FB fans). Dělat na základě tohohle vzorku jakékoli závěry ve stylu Češi jsou takoví a ostatní jsou lepší, mi přijde trochu předčasné.

 5. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 12.15 hod.

  Marku z Prahy – tvé pocity jsou hodně špatný 😀
  Automatický agregátor to opravdu není ani zdaleka. Veškerá data jsou vkládaná ručně.
  FB stránku jsem vytvořil ve středu (dnes je pátek). Toť na vysvětlenou.
  A ano. Jsou to teprve desítky lidí, kteří platí, což považuji po dvou „ostrých“ víkendech (zápasy se hrají o víkendech) za velký úspěch.
  O každou ligu se stará člověk z té dané země.
  phpBB je skvělý systém, který má řadu výhod, mezi něž patří především překlady a mnohé módy jako je hromadné rozesílání mailů a další….

  Je úžasný, jak někdo, kdo sám říká, že tomu nerozumí, to hodnotí. Přidanou hodnotou je přehlednost, ucelenost a multijazyčnost informací.

  Jo. Nejspíš to bude fakt tím, že jsme v Česku. Takovýmto dementním reakcím od hlupáku se fakt asi nevyhnu.

 6. 
  petr lziDnes dne 09.12.2011 v 12.19 hod.

  Mno…sám sis odpověděl…na stránkách jsem nebyl, ale neuvažuješ třeba o zpoplatnění na jeden den? Jako že někdo si jednou za měsíc vsadí třeba za 1000 Kč a třeba 2E by zkousl…1000 Kč rozdělí třeba na 20 sázkových příležitostí, ale jen jednou měsíčně…

 7. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 12.22 hod.

  Máme možnost platby na týden, dva týdny a měsíc (5, 10, 20€)
  Na kratší období je to nesmysl jak pro nás, tak pro lidi a to kvůli poplatkům spojených s převodem peněz, které by pak převýšili zaplacenou částku.

 8. 
  Rosta dne 09.12.2011 v 12.33 hod.

  MarekZPrahy :

  Jak můžeš tedy hodnotit servis, když dané oblasti zdaleka nerozumíš ? Pokud by si tyto informace dokázal tahat z RSS, tak jsi genius a budeš jedničkou na světovém trhu.

  Ad. phpBB – Vůbec nechápu v čem by se ten servis lišil kdyby byl v jiném systému. Informace by byli pořád stejné a zákazníkům muže být přece jedno na čem systém běží, pokud je přehledný. Rád bych slyšel ten důvod proč phpBB ne ?

  Ad. fotky odborníků – K čemu bude fotka odborníka pro zákaznika ? Copak díky fotce odborníka vyčte víc informací ?

  Ad. screencast – Nevím co to přesně je, co je tím myšleno ?

 9. 
  kubaCZ hokej živě dne 09.12.2011 v 12.45 hod.

  Ty fotky odborníků, nebo aspoň info o nich, není špatný nápad.
  Určitě by to pak působilo profesionálněji a důvěryhodněji…

 10. 
  Ondřej Hlaváč web dne 09.12.2011 v 13.02 hod.

  V únoru (se startem ligy) asi zkusím tvůj affiliate a uvidíme, co z toho bude :-). Ale u nás lidi nejsou prostě zvyklí ani ochotní za obsah platit. Bohužel.

 11. 
  MegatronSK web dne 09.12.2011 v 14.42 hod.

  Pekné štatistiky, ale skúmať by sa mi to nechcelo. Keď mám tipovaciu náladu, tak tipujem, ale väčšinou len live stávky.

  Ako dôvod nezáujmu by som videl asi absenciu češtiny.

 12. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 15.08 hod.

  Čeština tam pochopitelně je. Nebo co myslíš, že znamená ta česká vlaječka v řadě mezi anglickou, německou, nizozemskou, chorvatskou, řeckou a polskou?
  To důvodem nejspíš nebude. V článku jsem navíc psal, že spousta čechů se registruje jen proto, aby měli free verzi webu v češtině.
  Další borec, který ani nečte článek, který komentuje a který se vyjadřuje k webu, který ani neviděl 🙁

 13. 
  LukasP Affiliate podnikání dne 09.12.2011 v 15.30 hod.

  Víceméně souhlasím s odpovědí, Češi jsou prostě vychcaní a nehodlají platit za nic i proto možná Češi kradou, kde se dá. Co bych ti doporučil sledovat IP přihlášených lidí, protože, a především Češi, se budou na členství skládat v několika lidech. Takhle to tu chodí, obejít se to dá podmínkou 1-2 IP na platbu a případným zrušením účtu, případně příplatkem za multilicenci pro více IP.

  Druhou věcí proč objednávají lidé z Polska, Chorvatska, Srbska či Makedonie je fakt, že se tam více sází. V Čechách to jsou samé nejasnosti ohledně online sázení a proto dost Čechů jde radši do Fortuny zaplatit manipulák, sednout a pokecat.

  Dalším bodem je profesionalizace. Až to vydělá nějaký peníze, měl by jsi investovat do designu. Je jedno na čem to jede, když to bude dobře vypadat. Takový největší servis pro prodej tipů (vím že je to trochu něco jiného) je Betadvisor.com, kde máte i jednotlivé profíky popsané a vyfocené, hned to vypadá jinak a důvěryhodněji. třeba se tam trochu inspiruješ.

 14. 
  kenthanio dne 09.12.2011 v 15.39 hod.

  Snižte v ČR ceny. Pět set korun měsíčně je pro většinu Čechů opravdu docela hodně peněz a cílová skupina si za to radši koupí pivo. Za dvě stovky si to nějaké ty uživatele možná najde..

 15. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 16.05 hod.

  LukasP:
  1 – Design se měnit nebude. Resp. změní se pouze logo. S tím jak vypadá zbytek jsem spokojený. Podívej, jak vypadá sázakřský servis, který denně navštěvuje kolem 70 tisíc lidí: http://vitibet.com – a tam se jedná pouze o statistiky klubů.
  2 – IP už sledujeme a zatím je to v pořádku, ale připravený na to jsme.

  3 – Nevím zda jsi pochopil to, co nabízíme. Nenabízím tipy, ale ucelené informace o zápasech. Komplet statistiky klubů a hráčů, sestavy, absence apod…

  kethanio: Ceny měnit nebudeme a už vůbec ne v závislosti na národnosti. Já si nestěžuju, že Češi nejsou našimi zákazníky. Máme dost zákazníků z jiných zemí a měnit ceny kvůli tomu, že Češi nejsou ochotní platit, to bychom byli sami proti sobě.

 16. 
  Laďa osobní blog dne 09.12.2011 v 16.45 hod.

  Faktem je, že si sám na odpovídáš. Proč se u nás prodá takové množství levných potravin?
  Nicméně i kvalitní potraviny si najdou své kupce, ale velmi pravděpodobně z jiné cílové skupiny než ty levné z Lidlu.
  Zdá se mi, že obdobné to bude s tvou cílovou skupinou. Naposledy jsem vsadil někdy na střední škole, takže si netroufám tvrdit, že cílovku znám, ale nebude průměrný sázkař spíše člověk z nižší příjmové skupiny? Ti doopravdy nezaplatí za nic, co si můžou „sehnat zadarmo“. Faktem totiž je, že takoví lidé nepřemýšlí nad hodnotou vlastního času. Na český trh se úplně vykašli 🙂
  Hodně úspěchů!

 17. 
  MegatronSK web dne 09.12.2011 v 18.40 hod.

  Ja som si článok prečítal, ale je dosť smutné, keď „autor webu“ nevie, že na webe nemá češtinu.

  Keď si kliknem na nejaký zápas, tak sú info v angličtine. A ani ta tvoja vlajočka tomu veľmi nepridá, keďže je to len presmerovanie na hlavnú stránku a informácie o webe. A samozrejme aj tie podmienky sú v angličtine.

  A osobne som platil za soft na tipovanie viac peňazí, ale bolo to o kvalite, ktorú poskytoval a vtedy som tipoval takmer denne. Konkrétne bfexplorer.net a to je program, za ktorý som bol ochotný platiť. Toto som fakt bližšie neskúmal, ale niesom až taký maniak do štatistík, aby som to platil.

 18. 
  nb dne 09.12.2011 v 18.49 hod.

  Já tedy sázím více jak 20 let,ale statistiky na tvé stránce jsem na netu našel za pět minut. Stačí mít v záložkách několik stránek a vědět kde co najdu.

 19. 
  Václav Bartoš Kulturní akce - Nekultura.cz dne 09.12.2011 v 19.01 hod.

  Ahoj Petře,

  na základě jakého vzorku respondentů, resp. jakého počtu uživatelů jsi k tomuto závěru došel?

  Hezký den

 20. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 19.04 hod.

  MagatronSK: Tak jsi natvrdlej: http://leaguespy.com/homepage.php?language=cs
  Při registraci si uživatel zvolí jazyk a pak už bude mít vše v češtině.

  nb: Ty umíš najít chybějící hráče z portugalské, řecké, rakouské, nizozemské, belgické a mnohých dalších lig? Najdeš kolik zápasů v kuse chyběli, jak moc důležití jsou pro tým, na jakém hrají postu….? To ti zabere 5 minut? Nebo hledáš jen statistiky týmů a bez dalších informací se obejdeš?

  No evidentně nemá smysl se dohadovat 😀
  Cizinci platí, protože jim stránky přinášejí něco, co jinde nenajdou a Češi remcají. A přesně o tom je ten článek. Díky ti „nb“ za tvé potvrzení mých slov.

 21. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 19.08 hod.

  Václav Bartoš: více než 540 registrací. Z toho 173 uživatelů má nastavený jako výchozí jazyk češtinu. (ano, opravdu jde nastavit český jazyk 😀 )
  Plateb z ČR 0.
  Plateb ze zahraničí desítky.

 22. 
  nb dne 09.12.2011 v 19.20 hod.

  Posuzoval jsem podle rozboru free analýzy na dnešní německou ligu.A tam nikde nevidím jak je který hráč důležitý.Jenom sestavu a náhradníky a kdo chybí.Nikde není obvyklá základní sestava-nebo kdo kolikrát nastoupil v sezóně. A nepotřebuju rozbor na spoustu zápasů z různých lig. Hledám rozbor zápasu,na který chci vsadit. A bylo to víc o pár minut,to máš pravdu.Jen o to jak rychle(spíš pomalu) čtu. Pokud je placená analýza jiná než tato free,pak se omlouvám,ale žádné informace o kterých píšeš tam nevidím.

 23. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 19.26 hod.

  nb: http://leaguespy.com/preview.php?id=1404

  Když se zaregistruješ, tak si můžeš nastavit jako jazyk češtinu, a všechno budeš mít pěkně česky. (jo, fakt to jde 😀 )

  Je tam všechno, o čem píšu že tam je a o čem ty tvrdíš, že tam není.

  Podle čeho vybíráš zápasy, na které chceš vsadit? Já podle toho, jaké o těch zápasech mám informace.
  Ty si nějak náhodně vylosuješ v hlavě nějaký zápas a k tomu jdeš hledat info? Není to trochu postavený na hlavu?
  Není lepší mít info dřív, než se rozhodneš na nějaký zápas vsadit?
  No to je fuk. Je mi jedno jak sázíš.

 24. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 19.31 hod.

  Možná zkus také najet myší na jméno nějakého hráče. Budeš překvapený, co tam všechno je.
  A ty hvězdičky u hráče jsou ona jeho důležitost. Dole na stránce máš vysvětlivky. Zobrazují se i po najetí myši nad ty hvězdičky.

 25. 
  Jerry Online podnikání dne 09.12.2011 v 19.37 hod.

  Zdarec, bohužel z našinců peníze dostaneš těžko. To je prostě fakt. Každopádně netrval bych na tvém místě tak sveřepě na tom stávajícím designu.
  Vzhled je půlka úspěchu. Ser na to jak vypadá konkurenční web, buď lepší. Už investice 5 – 10K s tím dokáže neuvěřitelně zamávat.
  Jinak ti fandím.
  Jak již někdo napsal – ser na čechy, z nich nezbohatneš.

 26. 
  Petr Jeník dne 09.12.2011 v 19.50 hod.

  Na Čechy fakt seru. Stačí mi číst tyhle komentáře a mám sto chutí z webu češtinu vyhodit. Tohle je fakt síla.
  Design asi měnit budeme. V první řadě změníme logo, které je opravdu špatný. Ono už teď to žere dost peněz a na velký úpravy fakt není. Ti lidi, kteří se starají o obsah, něco stojí (ne, fakt to není agregátor 😀 ). Každý týden navíc přidáváme další ligu a další překlady a to jsou další investice. Design prostě musí chvíli počkat. Důležitá je pro nás použitelnost webu a ta je myslím dobrá. Lidi se k nám vracejí a i ti, co si platí na kratší období (týden či dva), tak předplatné prodlužují, což je pro nás hrozně dobrá zpráva.

 27. 
  psi slevy brno dne 10.12.2011 v 2.43 hod.

  Chci se zeptat, k propagaci v zahraničí používáte pouze váš affil, nebo i jiné služby?Díky

 28. 
  MegatronSK web dne 10.12.2011 v 5.43 hod.

  Jenik: Nepochopil som, že ty nechceš odpoveď na to, ako vylepšiť web. Pardon, že som napísal môj názor.

 29. 
  Petr Jeník dne 10.12.2011 v 8.49 hod.

  MegatronSK: Ty jsi neodpovídal na to, jak vylepšit web. Žádnou takovou odpověď jsem ani nežádal. Napsal jsi nesmysl o tom, že na webu není čeština a následně o tom, jak sis kdesi něco platil.
  Psi: I jiné služby.

 30. 
  Anonym dne 10.12.2011 v 17.44 hod.

  Tahle diskuse je krásnou sondou do mysli Jeníka, takže si to zrekapitulujme. Jeník je skálopevně přesvědčen, že jeho služba je úžasná a kdokoliv ji nechce z jakéhokoliv důvodu používat, tak je naprostej idiot. Tomu říkám charakter!

 31. 
  Petr Jeník dne 10.12.2011 v 17.50 hod.

  Ale vůbec ne 😀
  Službu kterou nabízím si po dvou týdnech zaplatilo několik desítek cizinců. Jen Češi ne. O tom je ten článek.
  Diskuse je o tom, že jeden borec píše, že na webu není čeština, která tam je, a druhý borec že tam nejsou údaje, které tam jsou.
  Netvrdím, že ti co mi neplatí jsou idioti. Idioti jsou ti, kteří napíší blábol a ani nejsou ochotní se pod něj podepsat.

 32. 
  Bertrand Bertrand dne 11.12.2011 v 19.52 hod.

  ahoj, kde hledas a najimas ty zahranicni makace? jak je platis, jakou mate smlouvu atd? tohle by mohl byt docela zajimavej dalsi clanek, hodne lidem by to treba pomohlo, me teda urcite – dik

 33. 
  Jarin jarin.cz dne 12.12.2011 v 0.38 hod.

  Marekzprahy napsal celkem trefný pohled běžného návštěvníka stránek a ty jsi ho z fleku nazval idiotem a hlupákem. Tohle prostě profík nedělá. Zkus nějaký kurz sebeovládání. Jinak k tématu 1) češi platit nebudou neb sázejí po troškách 2) je to drahý viz. bod 1.

 34. 
  nobody zadnywebnemam.com dne 12.12.2011 v 3.25 hod.

  Me to prijde jako super napad ten projekt. Sice netipuju, sport nesleduju, ale fandim ti! Fakt super napad IMHO! Jinak vubec se tady tomu nedivim 🙂 cesi jsou fakt v nekterych vecech uplne mimo! Ale kasli ne, IMHO ty komentare tady nestoji ani za 5 sekund mozkoveho casu. Fuck the haters!

 35. 
  Petr Jeník dne 12.12.2011 v 9.33 hod.

  Jarin:
  1 – MarezPrazy nenapsal nic trefného. Napsal, že je to jen další agregátor, což nemůže být trefné, protože to není pravdivé.
  2 – Běžný uživatel stránek LeagueSpy je člověk, který se zajímá o sázení. Jak sám MarekzPrahy přiznal, o sázení se nezajímá a vůbec mu nerozumí a tudíž to není běžný uživatel našich stránek. Proto jeho námitky nejsou námitkami běžného uživatele.
  3 – Marekzprahy napsal názor člověka pohybujícího se v oblasti IT. Běžného uživatele naprosto nezajímá, na jakém systému jaký web běží. Běžný uživatel ani netuší, že existuje nějaké phpBB.
  4 – Úspěšnost stránky ohodnotil podle počtu fanoušků na facebooku, aniž by věděl jakákoli další data. FB stránku jsem vytvořil dva dny před zveřejněním tohoto článku. V té chvíli jsme měli už více než 500 registrací (po dvou týdnech od spuštění webu!). Nyní jich máme více než 630.

  A protože jsem sám sobě slíbil, že nebudu nadávat, tak toho raději zanechám 😀

 36. 
  Petr Jeník dne 12.12.2011 v 9.45 hod.

  Jen bych ještě rád dodal, že i z téhle diskuse jsem si něco užitečného vzal a to námitku, že na webu „není čeština“. Čeština tam pochopitelně byla i v době napsání toho příspěvku, ale pouze pro registrované uživatele.
  Námitka „není tam čeština“ proto byla vcelku odůvodněná. Neregistrovaný uživatel skutečně viděl vše kromě úvodního textu v angličtině.
  To beru skutečně jako pohled běžného uživatele. Běžný uživatel opravdu přišel a to nejdůležitější si přepnout do vlastního jazyka přepnou bez registrace nemohl a nemohl tedy vědět, že po registraci se to změní.
  Tento nedostatek jsem tedy odstranil a už i neregistrovaní uživatelé si kliknutím na vlaječku mohou nejen prohlédnout informace v češtině (nebo kterémkoli jiném ze sedmi jazyků), ale od kliknutí na onu vlaječku se jim do cookies zapíše informace o jazyku a změní se tak jazyk u veškerého obsahu webu.
  Tato funkce webu velmi prospěla. Zaznamenali jsme více než 100 registrací za jediný víkend a s tím i spojený nárůst plateb.
  Takže za nepravdivou (napůl pravdivou), leč velmi podnětnou námitku „není tam čeština“ děkuji.

 37. 
  Jarda F. web dne 13.12.2011 v 22.02 hod.

  Dobrý den, Petře. Možná, že Češi neplatí mimo jiné i proto, že stále ještě nejsou tolik zvyklí platit přes platební systémy. Zkuste zavést platbu formou SMS, teď už jsou provize zajímavější. Myslím, že touto formou bude šance oslovit české sázkaře. Na mobily jsou zvyklejší. Integrace je otázkou pár hodin. Ze zahraničí to sice asi nepůjde, ale v ČR velmi běžné a užívané (viz topování inzerátů apod)
  Další důvod, proč češi neplatí, vidím v tom, že asi vědí, že jde o českou službu. Kdyby to nikdo nespojoval s ČR, tak by ho možná ani tolik nenapadlo přemýšlet o tom, že by se nemělo platit.

 38. 
  frances Linkmonitor dne 13.12.2011 v 23.19 hod.

  Petře systém i nápad to je super. Teď to jen dobře nakopnout (marketingově) a nic neposrat. Toto by mohlo být do budoucna zajímavé podnikání. Na ČR se vyser pokud se jim nechce platit a nebo udělej freemium model a všude těm registrovaným neplatícím bouchni reklamu a reflinky na sázkovky.
  Jinak ať se daří.

 39. 
  Adam dermalogica dne 14.12.2011 v 10.53 hod.

  To je to takový způsob hry. Když Češi najdou způsob jak stejnou věc získat zdarma nebo levněji, mojí z toho dobrý pocit. Nehledě na to, že musí vynaložit nemalé množství času.

 40. 
  Radek dne 20.12.2011 v 12.30 hod.

  Systém se mi líbí.
  Osobně nechápu že žádna registrace z Čr není asi to bude doopravdy tím, že si typický Čech neváží svého času.
  Druhá věc je že hodně lidí asi tyto informace baví hledat, ale to pořad nevysvětluje.
  Když se řešila ta čeština nepřemýšlel si nad tím nastavovat jazyk podle ip?
  Pak mě ješte tip když nastavím čestinu proč je cena v eurech?(někoho to může odradit)

 41. 
  Asb dne 20.12.2011 v 15.40 hod.

  Jeníku, Ty sám si nevážíš kvalitních služeb a sám nechceš moc platit… nechápu význam tvého „článku“
  ____

  http://webtrh.cz/164455-novy-design-leaguespy

 42. 
  vodička web dne 20.12.2011 v 15.41 hod.

  Petře, při vší úctě, s tvými poptávkami a pohrdáním grafika píšeš článek o tom, že Češi nejsou ochotni platit za služby? Vždyť si stejný jako oni.

  Měl jsem tě kdysi za seriózní osobu, ale touto poptávkou:

  http://webtrh.cz/164455-novy-design-leaguespy

  si pohřbil veškerou etiku, kterou jsou i Češi ochotni respektovat a to už je hodně hluboko. Nechci tu o tom diskutovat, oba na to máme jasný názor, to je evidentní, jen bys možná měl vyndat pomyslný trám ze svého oka a pak ukazovat na stébla v očích ostatních.

 43. 
  Petr Jeník dne 20.12.2011 v 15.49 hod.

  Ale vůbec ne
  Já chci zaplatit. Nabídl jsem 2000,- Kč a ty také zaplatím.
  V článku píšu, že Češi neplatí za naše služby vůbec a raději je nebudou využívat i přesto, že se jim líbí.

  Co se výše nabízené ceny týká, na mou poptávku reagovalo několik kvalitních grafiků, kteří mé podmínky akceptují.
  Myslím tedy, že tak je to správně. Poptávka se potkala s nabídkou. Grafik udělá práci a já za ni zaplatím.

  V případě, který popisuji v článku, se v případě Čechů nabídka s poptávkou nepotkává. Cena se zdá Čechům vysoká a proto naše služby nevyužívají. Protože ale naše nabídka jde především mimo ČR, mohu s klidným svědomím říci, že nabídka a poptávka se z globálního hlediska potkává i na LeagueSpy a tržní mechanismus tak funguje.

  Takový je prostě trh. Nic víc, nic míň.

 44. 
  Michal Fridrich dne 20.12.2011 v 16.00 hod.

  Petře tleskám, krásný blog o navoněném hovně. Pohrdáte čechy a zároveň je sám degradujete.

  Krása.

  M.

 45. 
  Petr S. Coreheart dne 20.12.2011 v 16.44 hod.

  Seš tatar…

 46. 
  Demeter dne 20.12.2011 v 17.02 hod.

  S těmahle přechytračenejma onasysama se asi někomu roztrh pytel…

 47. 
  Asbe dne 20.12.2011 v 17.16 hod.

  kvalitní grafik je velmi diskutabilní pojem.. hlavně pro někoho, kdo nabízí za takto rozsáhlou práci otrokářských 2000,- ale Vy to očividně nechápete, tak to neřešme.
  na webtrhu se samozřejmě najde vždy dost začátečníků, kteří jsou za to ochotni udělat design…

  mimochodem podle mě je účel článku spíše propagační… v tom jste mistr, to se musí nechat 🙂

 48. 
  Petr Chutný - dne 21.12.2011 v 11.34 hod.

  Zajímavé je že tento článek píše někdo, kdo na webtrhu poptává webdesign včetně loga za 2000 kč. Rozesmálo.

 49. 
  HonzA dne 22.12.2011 v 14.31 hod.

  Ad http://owww.cz/za-kvalitni-sluzby-si-lidi-radi-zaplati-tedy-krome-cechu/#comment-1556

  Muzete prosim dolozit své tvrzení jmény – popř. spíše rovnou linky – na portfolia kvalitních grafiků, abych věděl, koho mám případně doporučovat? Kvalitních lidí je málo, a ochotných pracovat za takové cenu ještě méně!
  Diky moc!

 50. 
  Petr Jeník dne 22.12.2011 v 14.42 hod.

  Můžu, ale nechci.
  Každopádně je to snadné. Pokud máte koule na to snést navážení ukřivděných grafiků na svou osobu, zadejte si poptávku a nabídněte za služby tolik, kolik jste za práci ochotný dát a né tolik, kolik si představují ti, od nichž můžete očekávat okamžitý útok. Uvidíte sám, kolik a jakých grafiků se vám ozve.
  Mě jejich navážení nevadí, jsou mi pro smích a naopak jejich chování umím obrátit ve svůj prospěch.
  Chápu ale, pokud tohle podstoupit nechcete. Umějí být velmi oškliví a je jich hodně a ještě dokáží stáhnout s sebou dav přisluhovačů, takže raději přistupte na jejich nátlak a nabízejte za práci víc, než je třeba.