Čvc 5

Zaplní někdo konečně díru na českém trhu s PPP reklamou?

05.07.2011 v kategorii Reklama. / Zobrazeno 3 939x / 2 komentáře

PPP reklama – tedy Pay Per Post Reklama je forma reklamy, kdy inzerent platí za napsání a umístění článku o jeho webu, zboží či službě na web provozovaný publisherem.

Jedná se o velmi účinnou formu reklamy. Někdo od takovýchto článků očekává přímou návštěvnost a někdo zpětné odkazy z článků.

Bohužel na českém internetu však neexistuje žádný systém, který by dokázal zprostředkovat tento druh reklamy mezi inzerenty a publishery.

Chabým pokusem o takový systém je Placla.cz. Bohužel zde chtějí pouze „kvalitu“. Onou kvalitou jsou pak podle provozovatele pouze „blogy“ s ranky a alespoň nějakou byť jen mizivou návštěvností.

Do této kategorie se vejde spousta webů založených adolescenty pouze za účelem výdělků z Placly a právě jen takové zde jsou.

Na to si také inzerenti zvykli a přizpůsobují tomuto internetovému odpadu ceny, které za napsání a umístění článků nabízejí.

Protože všichni teď chtějí aby jejich systém sdružoval jen kvalitu (placla nevyjímaje), zkusil jsem do systému vložit své TipFórum, přičemž jsem garantoval minimální čtenost PR článku a to v počtu 500 zobrazení.

Podmínky byly na chlup stejné jako jsem uvedl v nabídce na Webtrhu.

Téměř okamžitě mi však od provozovatele Placly přišla zpráva, že můj „blog“ byl smazán. Hned jsem tedy odpověděl jedním slovem „proč“.

No a důvod je zřejmý. TipFórum není blog.

Tak se ptám: To mohou být na Placle jen blogy? Co magazíny či zpravodajské weby? Kde mají provozovatelé takovýchto webů nabízet své služby, které jsou mnohem kvalitnější než články na webech založených POUZE za účelem výdělků z Placly?

Řekl bych, že v tomhle ohledu je tu pořádná díra na trhu. Kvalitní weby totiž nemají kde nabízet PPP reklamu a inzerenti kteří toto poptávají ji nemají kde kupovat.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


2 komentáře / Zaplní někdo konečně díru na českém trhu s PPP reklamou?

 1. Honza web dne 14.07.2011 v 9.26 hod.

  Tak hotovo. Přečteno vše co jsi dosud sepsal. Docela se mi to líbí, od owww si slibuju nové nápady a podněty.
  Vykašlal bych se na adolescenty a zážitky s nimi. 🙂
  Více pozitivní energie také prosím. Mně třeba nevadí weby, které jsou založené jen na tom aby něco vydělaly. Ani nevím proč bych něco zakládal z jiného důvodu. Až mi bude 60, tak budu dělat věci pro zábavu, ale do té doby potřebuju ty miliony a tomu musím podřídit vše ostatní. No však to také znáš.

 2. Petr Jeník dne 14.07.2011 v 9.42 hod.

  Tak zrovna dnes jsem jeden pozitivnější napsal: Jak vydělat na blogu a přitom neodradit pravidelné čtenářeŠtítky: , ,