Srp 10

Milionové imperium je letadlo. A to v tom nejhorším slova smyslu

10.08.2012 v kategorii Trendy a události, Úvahy. / Zobrazeno 30 178x / 161 komentářů

Je to pár dní, co jsem napsal článek Milionové imperium: Kirš mluví jak ti Jehovisti, co jsem včera vyhodil od baráku. Píšu v něm mimo jiné, že celý projekt Milionové imperium Davida Kirše vypadá jako letadlo. Ale že nejspíš není. Ovšem po podrobnějším prozkoumání mám jasno. Tento projekt je letadlo. A né že ne.

Předem musím zmínit, že proti multi level marketingu nic nemám. I běžný affiliate systém je vlastně MLM. Někdo nabízí svůj produkt a k propagaci jeho prodeje získává partnery, kteří jsou placení formou provizí z prodeje jimi přivedených zákazníků.

Dalším levelem pak je schánění dalších partnerů. Seženete-li partnera který bude propagovat zboží a získávat zákazníky, dostanete provizi i z jeho prodeje. Prostě běžný affiliate systém, který praktikuje kdejaký e-shop a kterému není co vytknout.

Proč tedy mluvím o letadlovém systému hanlivě?

Protože pojem Letadlo už je ale takový druhý level MLM. Neprodává se běžné zboží a běžné služby a především ne za běžné ceny. O to zboží vlastně ani nejde. Jde o to získat pod sebe dost lidí, kteří si tou koupí také.

V tomto systému se prodává jen to pozlátko okolo onoho zboží či služby. To zboží je totiž ve skutečnosti bezcenné a těm, kdo jej koupí, tak nepřinese žádný užitek. Jediné na čem ti, kdo si v tomto systému zboží či službu koupí, vydělají, je to, že seženou další zoufalce, kteří si to koupí také a oni z toho získají provizi.

Ovšem aby si to někdo další koupil, musí o tom mluvit v superlativech stejně, jako o tom mluví ti, kdo jsou na špici této pyramidy. O dokonalosti této služby či zboží pak tito napálení lidé mluví až fanaticky.

„Je to skvělé. Je to úžasné. Dalo mi to hrozně moc. Jsem šťastný, že to mám…..“ Také už vám takové věci lidé říkali? Nebo jste je někde četli?

A kdo takové věci říká? A kdo je píše? Všimněte si, že to jsou VŽDY jen ti, co budou profitovat na tom, že si tu věc či službu koupíte také.

No a konec obecných řečí o MLM a zpět k Milionovém impériu.

Co si zde kupujete? Jakousi přednášku o tom, jak zbohatnout. Z kolika lidí myslíte, že se milionář po absolvování této přednášky opravdu stane?

Když to přeženu, tak to bude jedno procento ze zúčastněných.

A kolik procent lidí myslíte, že o tom bude mluvit s nadšením? Toto číslo se bude blížit ke sto procentům.

A kolik myslíte, že těchto až fanatických zastánců dokonalosti pana Kirše a jeho přednášek bude ve svých oslavných blábolech používat affiliate link, díky němuž vydělají na tom, že další zoufalci si zaplatí pro ně bezcennou přednášku?

Po pravdě, ještě jsem neviděl článek, který by chválil tento projekt a uvnitř kterého se nevyskytl affiliate link.

Milionové imperium prostě Letadlo je. A to v tom nejhorším slova smyslu. Lidé kupují něco, o čem se kdesi dozvěděli že je to skvělé a že díky tomu vydělají balík. Pak zjistí, že díky tomu žádný balík nevydělají a aby vydělali alespoň něco, píší o tom jako o skvělé věci a doufají, že se do této zrůdné sítě chytí další zoufalci.

A kdo na tom vydělá? Přeci David Kirš.

Na vydělávání peněz nevidím nic špatného. O tomto člověku si naopak myslím, že je velmi schopný. Dát do kupy takovýto projekt, lépe řečeno zpropagovat jej tak, jako to udělal on, není nic jednoduchého.

Jeho dřívějších přednášek jsem se nezúčastnil. Věřím, že pro lidi z oboru marketingu měli nějakou cenu. Lidem prodával něco, co jim bude k užitku.

Ovšem teď už opravdu hodně přestřelil. Prodává nesmyslné bláboly o nichž ví, že jsou jeho cílovému publiku k hovnu. Podle prezentace jakou zvolil je navíc naprosto jasné, že se snaží oslovit úplné lamy. Ve svých videích zdarma vyvolá mezi nimi dojem, že to co jim následně nabídne za peníze, pro ně bude mít obrovskou cenu. On ví že nebude. Ale ti idioti to nevědí. Zaplatí mu a i přesto, že jim to nakonec ve skutečnosti nebude k ničemu, budou o tom tvrdit, jak skvělé to bylo.

Čtěte také můj následující článek: Zaplatí si žrouti kořínků bláboly o zdvojnásobení štěstí v Milionovém impériu?

Tak a teď se do mě můžete pustit. Už vidím ty fanatické reakce idiotů, kteří se do tohoto systému zapojili. Schválně kdo jako první napíše oblíbenou větu těchto psychoušů ve znění „I kdybych si z toho odnesl jedinou věc, tak to stálo za to“.

 

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Velké díky patří sponzorům tohoto mého blogspotu:

holitka.cz Gillette žiletky za poloviční ceny.


Chcete se i vy stát sponzorem tohoto mého článečku a mít na tomto místě inzerát?
Inzerát můžete vložit a více se dozvíte TADY.


161 komentářů / Milionové imperium je letadlo. A to v tom nejhorším slova smyslu

 1. David Lörincz blog David Lörincz dne 10.08.2012 v 7.44 hod.

  I kdybych si z toho odnesl jedinou věc, tak to stálo za to !

  Jóo jsem první 😀

 2. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 7.48 hod.

  To neplatí – ty nejsi idiot a nemáš na svém blogu affil link na Milionové imperium :)
  Koukám ale, že tam pořád píšeš o tom, že chceš chlapa 😀

 3. Mikey web dne 10.08.2012 v 8.04 hod.

  Určitě je dobře nastavenej provizní systém, protože spousta affiláků si ten kurz koupí jen z důvodu „slevy“ 3000 Kč. Nechci hodnotit jestli je to dobrej kurz nebo špatnej kurz… Protože co já vím o jeho kurzu?:) Jak jsem psal minule – důležitý jsou body, jedno jak. Není to nijak za morální hranicí, nezavírá důchodce do místnosti a nenutí je podepsat. Každej si to může v klidu rozmyslet. Z mého pohledu velmi dobře promyšlená věc a za sebe říkám – když to lidi chtějí, proč ne?

 4. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 8.07 hod.

  Jo – vydělá na tom a to jsou ty body pro něj.
  Ovšem neshodneme se na tom, zda to je nebo není za morální hranicí.
  Podle mě jo.
  Prodává zoufalcům návod na zbohatnutí i přesto že ví, že jim ten návod nebude k ničemu a především, že tito zoufalci pak budou lákat další zoufalce jen proto, aby se jim alespoň vrátilo to, co do toho dali.

 5. Turek Jak vydělat milion dne 10.08.2012 v 8.09 hod.

  Ono těžko soudit Petře jaký bude obsah kurzu. Ale mě vždy udivovalo proč takové kurzy, když jsou na to knihy blogy. Nedávno jsem četl dokonce jednu v češtině od Ewen Chia Jak jsem vydělal svůj první milion na internetu, viz můj odkaz. A myslím si že v kurzu nebude více.

 6. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 8.12 hod.

  Sorry, ale ten affil odkaz jsem ti smáznul :)

 7. Miroslav Sedlák web dne 10.08.2012 v 8.33 hod.

  Hlavně je to o té formě, od Chia jsem to začal číst a nedočetl. Pokud dostanu 8 hodinové video školení, tak to dokoukám. I kdyby David to přečetl online, tak pořád je lepší to vidět v reálných situacích, než se na to dívat na obrázku.

 8. Radoslav Niče Tvorba www stránek dne 10.08.2012 v 9.01 hod.

  Z jeho videí jsem vůbec nepochopil, v čem mi vlastně pomohl.. Už ani pořádně nevím, o čem mluvil, samá omáčka bez přidané hodnoty. Absolutní ztráta času.. Jsem rád, že tento názor nesdílím sám.

 9. tasselhof Tasslovice dne 10.08.2012 v 9.09 hod.

  Trochu krok stranou – jakkoliv souhlasím s předchozím názorem, tak tady si myslím, že z hlediska letadla je to až fabulace.

  Nevím, kolik peněz nabízí běžný affiliate program, ale podle mě 3000 Kč jsou *fakt velký prachy* – A spousta bloggerů proto bude produkt vychvalovat. Ne proto, aby dostali lidi pod sebe, ale pouze pod vidinou vysokého zisku.

  Já sám jsem se do programu přihlásil a jsem dost zvědav, co že mi to bude chtít David prodat a kolik to bude stát. A hlavně, jak si zdůvodní, že je naprosto nezbytné, abych to měl.

 10. Lubomír dne 10.08.2012 v 9.28 hod.

  PJ: By mě zajímalo, kolik jsi za to dostal. Jen málo lidí ví, co letadlo skutečně je a co jej odlišuje od MLM. Stejně tak málo lidí ví, že pouhé označení za MLM a letadlo pomáhá k pošpinění takovým způsobem, že se takové informace chytají další chudáci a papouškují dále. Stejně tak sněhová koule nebo pyramida a síťový marketing nebo referenční marketing.

  Obsah kurzu tu nikdo nezná, přesto tu všichni papouškujete, že obsahuje prd. 😀

  Nevím co je na tom špatného, že si David Kirš v ceně vyhradil provize pro zprostředkovatele. Vybral si strategii přes doporučení. Asi by se vám víc líbilo, kdyby si zaplatil někde reklamní bannery.

  Neříkejte mi, že nikdo z vás nedělá affil. Jo, jasně, affil se sázkami není letadlo a ze sázek vám nechodí provize.(?) Stejně tak u těch ostatních affilů. Ale to co vím určitě, je, že nikdo z vás affiláků nemá žádnou vlastní službu, kterou byste aktivně prodávali. Děláte vlastně to samý, co dělají ti, kteří doporučují Milionové Impérium.

  Prostě David Kirš vás všechny předběhnul, protože vymyslel vlastní službu a dokázal jí hodně dobře předat dál zrovna přes takový, jako jste tu vy všichni chytráci, kteří jen čumí. Má dobrou strategii a ta jeho službám zvýšila hodnotu a vy můžete jenom vejrat a spekulovat o tom, zda jeho služby vůbec hodnotu mají 😀 .

 11. Radek Naše rodina dne 10.08.2012 v 9.28 hod.

  Kdysi jsem se zúčastnil na popud kamaráda, který do podobného systému nevědomě spadl, jedné takové masáže. Už ani nevím, co to bylo zač, jaký byl název, ale to co jsem viděl v sále, to mi zůstane nadobro zaryto v paměti. Usadili jsme se a po chvíli celý sál povstal, i my „vyděšeni noví“ coto bude, protože tak nás nutili ti nad námi. Uličkou proběhlo s tleskáním pár blbečků. Celý sál začal freneticky tleskat, dupat. Tleskali a dupali i nováčci, kterým bylo důrazně naznačeno že musí. Tleskání a dupání trvalo tak dlouho, dokud ti blbečci na podiu nenaznačili, že stačilo. Pak nastaly kecy o ničem, masáž mozku. Vydžel jsem to do pauzy ze služnosti ke kamarádovi a šel pryč. Děsný zážitek.
  Pan Krš obnovuje za pomocí internetu podobné praktiky. Jen už člověk nemusí do sálu.

 12. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 9.35 hod.

  Lubomír: Nedostal jsem za to nic. Peníze vydělávám jinak.
  Jak jsem v článku psal, proti běžnému affilu nic nemám.
  Mám ale velké výhrady k tomu, že někdo prodává sračky a lidé kteří si ty sračky zaplatí, tak o nich pak mluví v superlativech jen proto, aby nalákali další zoufalce aby si ty sračky koupili taky jen proto, aby se jim vrátilo to, co do toho nacpali. A přesně tohle je případ Milionové impéria Davida Kirše.
  On moc dobře ví, že lidem, na které tu svou kampaň cílí, bude ta jeho přednáška k ničemu. Nevydělají díky jejímu absolvování ani na slanou vodu. Ovšem mluvit o ní budou jako o něčem úžasném a pochopitelně k tomu přidají affil link v doufání, že se díky jejich úžasné zkušenosti chytí další idioti.

 13. Lubomír dne 10.08.2012 v 9.39 hod.

  PJ: Ale vy obsah přednášky neznáte, nebo se mýlím?

 14. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 9.50 hod.

  Předpokládám, že to bude ve stejném stylu, jako jsou videa zdarma, které slouží pro nalákání zoufalců, kteří si následně přednášku zaplatí.

 15. Martin dne 10.08.2012 v 9.54 hod.

  Já se teda musím pana Kirše zastat. Videa sleduji také, pár minut jsem tedy přeskočil, protože ty motivační řeči okolo mne moc nezajímají spíše jsem chtěl slyšet fakta a zda mi to pomůže. Hodnotím to jako velmi dobrý nápad, jednak na tom určitě vydělá, mnoha lidem to pomůže a nakopne je to k tomu aby něco dělali, možná je to i nasměruje tím správným směrem , aby jejich projekt vydělával. A to, že tímhle způsobem vydělá akorát on? Tomu nevěřím… Jednoduše je to názorná ukázka toho, že to co ve videích propaguje opravdu funguje a jemu to ten business přináší. Zda si pak objednáte něco na víc je jen na Vás a věřím, že ti co si to objednají i budou vědět proč.

 16. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 10.00 hod.

  Jo jo – a i kdybyste si odnesl jen tu jednu věc, bude to stát za to 😀

 17. Miroslav Sedlák web dne 10.08.2012 v 10.11 hod.

  Když mně ta jedna věc za rok vydělá víc jak ten poplatek za kurz. Tak to za to bude stát.

  Sám to vidím na affilu, buduji weby a peníze z affilu tečou.

 18. Lubomír dne 10.08.2012 v 10.17 hod.

  PJ: Ale jsme u toho, že obsah kurzu neznáme. Inu nejsem si jist, zda někdo, kdo se může pochlubit přáteli nebo referencemi jako jsou Pavel Řehulka nebo Jan Pohlreich, může nabízet v přednáškách nějakou slátaninu. Naopak, myslím, že někdo, kdo je ve spojení s takto úspěšnými lidmi má celý projekt důmyslně promyšlený včetně konečné přednášky.

  Však Pavel Řehulka také prodává pomocí emailingu a některých dobrých informací, které poskytuje zdarma. Jediné co je odlišuje je, že pan Řehulka zřejmě neprodává pomocí affilu.

  Ostatně zda a jak kdo využije ony informace, je vždy na každém jednotlivci. Žádná přednáška, kurz nebo seminář z nikoho milionáře neudělá, s tím souhlasím.

 19. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 10.24 hod.

  Lubomír: A jsme u toho. Je to přesně jak píšete: „Žádná přednáška, kurz nebo seminář z nikoho milionáře neudělá, s tím souhlasím.“
  Ovšem úvodní videa projektu Milionové imperium se snaží vyvolat v lidech dojem, že právě to které si následně zaplatí, z nich ty milionáře udělá.
  To že David Kirš je velmi schopný člověk, to je jasná věc. To nezpochybňuji ani na chvíli.
  Vím také to, že informace které se lidé v té přednášce dozvědí, tak jsou založené na zkušenostech a fungují.
  Když prodával informace odborníkům, kteří si díky ním rozšířili své obzory a dokázali ty informace dále zužitkovat, nebylo na tom nic v nepořádku.
  Ovšem teď prodává něco, o čem sám ví, že to jeho zákazníkům nebude k ničemu. 99% účastníků jeho přednášky to nedokáže zužitkovat. On to ví. Jen z nich láká peníze a navíc jim nabízí provizi za to, že mu budou přivádět nové zoufalce toužících po zázračném zbohatnutí.
  A ti lidé to pro něj budou dělat. Budou jej vychvalovat jen proto, aby získali za nic utracené peníze zpět.

 20. gramer cena ropy dne 10.08.2012 v 10.26 hod.

  No já bych měl maličko odlišný názor Petře:

  1) Nikdy není rozumné hodnotit něco, co neznám. Stalo se mi mnohokrát, že jsem byl ne/příjemně překvapen, jak diametrálně se můj odhad rozešel s realitou. Takže bych obsah školení DK nezatracoval, když nevím, jaký ten obsah je.

  2) Mnohdy stačí, že se najde někdo, kdo prostě zformuluje roztroušené informace do ucelené podoby. Jednak tím ušetří druhým tápání a slepé cesty, za druhé odladí informační šum. Opět moje osobní zkušenost – nemusí být nic nového nebo převratného, stačí když jsou dosavadní fragmenty spojeny v celek. Viz Ewan CHia – také jsem četl a šlo právě o spojení segmentů v celek.
  Ve svém tradingu také hledám nové info a vylepšení.

  3) Potenciál něčeho zajímavého je opravdu v leckterém člověku. Příklad: sbírám staré a poměrně drahé zbraně. Byl velký kumšt najít člověka, který se vyzná ve falzech zbraní ze třicetileté války. Ten člověk je z Hradce Králového a se svými znalostmi konzultuje také v Rakousku, Švýcarsku, Anglii a USA. Cena kolečkové pušky je cca 180-400.000 Kč, takže jeho názor má pro mne obrovskou cenu. Nechci vyhodit 200k na aukci za padělek.
  Moje baba skvěle vaří. Je díky tomu jak sud (doufám že to tady nečte). Pořád hledala, co by vlastně měla dělat – a hádejte co dnes dobře zpeněžuje? Ne, neprodává své sádlo při liposukci, ale právě své znalosti vaření. Vydělává slušně a baví ji to.
  Takže pokud DK donutí svým kurzem člověka k zamyšlení, co fakt umí a co může nabídnout, je možné, že tím mnoha lidem orpavdu otevře oči.
  Z vlastní zkušenosti: Obchoduju ropu, je to fuška.

  4) Zapojení každého pozitivně hodnotícího do letadla? Nemusí to tak být, opět z vlastní zkušenosti: Natrefil jsem na člověka, který umí obchodovat opce a učí to. Stálo to 7k, ale díky tomu valím ropu s větším klidem a pokud dobře počítám, tak vydělávám o cca 8% ročně víc. Čili zase jeden, který objevil svoje výjimečné schopnosti a nabízí je. Jako poděkování jsem mu dal na svých stránkách odkaz – a hned se dotazovali lidi, co za to mám. Nic. Jen jsem poděkoval.

  Takže tak.
  Uvědomte si, že Vy a další lidi tu na webu znáte xkrát víc, než běžný člověk, o marketingu, netu a atd. Ale je 90%lidí, kteří zdaleka tolik nevědí a neznají. Možná jim pomůže právě kurz D.K.

  PS: Nejsem v žádném affilu. D.K. neznám, nic od něj nemám. Na jeho kurzu jsem nebyl a ani se na něj nechystám (můj byz je ropa, ne marketing atd.)

 21. Lukáš dne 10.08.2012 v 10.30 hod.

  Trošku mi to připomíná podvůdek z Aukra, kde se prodával zaručený návod na zbohatnutí a pak poštou v obálce přišlo, že si máte dát stejný inzerát na Aukro a posílat stejné dopisy.

 22. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 10.34 hod.

  gramer: Je naprosto zřejmé, na jakou cílovou skupinu Kirš cílí kampaň. Na zoufalce, kteří chtějí zázračně zbohatnou bez práce. Tomu perfektně odpovídá jeho prezentace.
  Je také jasné, že 99% (a spíš ještě víc) lidí jím předávané informace nedokáže využít k tomu, aby je zpeněžili.
  A jediné, na čem se pokusí vydělat je to, že se zapojí do další propagace v rámci affiliate systému.
  On prostě prodává něco bezcenného. Resp. cenu to nějakou má, ale né takovou za jakou to prodává a už vůbec ne pro ty, kterým to prodává.

 23. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 10.37 hod.

  Tahle diskuse už začíná připomínat to, co jsem psal v článku. Tedy to až fanatické obhajování daného produktu.
  Připadám si pomalu jak kdybych stál před kulturákem, kde právě proběhl ten šílený seminář MLM společnosti a kdosi si o té společnosti dovolil pronést něco negativního a ti zfanatizovaní idioti se ho snaží ukamenovat.

 24. Nishkam www.letacek.cz dne 10.08.2012 v 10.40 hod.

  „Předpokládám, že to bude ve stejném stylu, jako jsou videa zdarma“

  Toto mi neprijde uplne fer. Podle mne delate zavery, ktere chcete delat, bez dostatecne argumentace. Je tady nekolik otazek:
  – Co vas skutecne stve? Proc chcete delat tyto zavery?
  – Jake duvody presvedcuji lidi produkt zakoupit? Evidentne to bude neco, co nevidite, ptotoze pro vas tam zadna hodnota neni.
  – Mluvite o moralce. Co presne je zde nemoralniho? Pisete „Prodává nesmyslné bláboly o nichž ví, že jsou jeho cílovému publiku k hovnu.“ Jak to muzete vedet? Zkusil jste Davidovi zavolat a zeptat se ho? Nakonec, cilove publikum si kupuje produkty prece svobodne, nikdo je k nicemu nunuti. To co je blabol pro jednoho, muze byt hodnota pro jineho, co myslite?

  Pro upresneni dodam: nejsem konzumentem tohoto programu; do affilu MI nejsem zapojen; jednou jsem Davida potkal osobne, ale nemuzu rict, ze se zname dobre.

 25. Martin http://www.itefektivne.cz/ dne 10.08.2012 v 10.46 hod.

  Nic proti, ale mě se ty ukázková videa docela líbí, teď jsem si je pouštěl a upřímně řečeno, ten kdo mě donutil se na web vrátit a video prohlédnout jsi byl ty Petře :)

  Ale souhlasím s tebou, pro většinu lidí je to o ničem, oni prostě ty rady nepoužijí. Většina lidí chce jenom poslouchat jak vykopat díru, ale nikdy nevezmou krumpáč do ruky.

  Já jsem třeba dříve vlastnil docela navštěvovaný blog, už mě to nebavilo, tak jsem ho prodal a dodnes toho lituji. Naštěstí už mám zkušenosti a vím, že vybudovat úspěšný blog/web trvá třeba 5 let, přičemž je potřeba aktualizovat minimálně 1x týdně!

  Nyní svůj blog (link tu máte) provozuji již rok, ze statistik vím, že nováčci často přijdou a přečtou si třeba i 10 stránek a stráví na webu klidně 30 minut, protože tam je obsah, co táhne. Ale vybudování nějakého rozumného blogu mi trvalo rok a to je návštěvnost ještě nízká.

  Jenomže tady je problém pro většinu lidí. Kamarád a já jsme si zřídili každý svůj blog. A já povídám kamarádovi:“já tě převálcuji“, a on:“jak to myslíš“. A já na něj:“Jsem trpělivý, budu tak dlouho psát, až tu návštěvnost vybuduji“. A tady je právě ono, většina lidí se nadchne, maká týden a pak se na to „vysere“. Ale tak to nefunguje!

 26. Nishkam www.letacek.cz dne 10.08.2012 v 10.48 hod.

  „cenu to nějakou má, ale né takovou za jakou to prodává“

  Cena neni nic objektivniho. Prodavat za vysokou cenu je v dnesni dobe velmi zadana dovednost. Na trhu je spousta produktu, ktere nejenze nemaji zadnou hodnotu, ale i poskozuji zdravi lidi. Pritom maji pekny obal a masove se prodavaji.

 27. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 10.50 hod.

  Kirš prodává něco, co lidem, na něž kampaň cílí, bude k ničemu.
  Na vaše dotazy vám odpovím trochu nezdvořile také otázkou:
  Z kolika lidí myslíte, že ta přednáška udělá milionáře? (resp. kolik lidí dokáže ty informace vstřebat a především využít)
  Jak jsem psal v článku, jsem toho názoru, že max. 1%.
  Zbylí to budou vychvalovat jen proto, aby nalákali další lidi, kteří si to zaplatí a oni díky tomu získají provizi.
  A to je to, o čem mluvím.

 28. Nishkam dne 10.08.2012 v 10.57 hod.

  Muj nazor je 0% :) ale nevidim zde duvod ke kritice. Pro mne je ta kampan obdivuhodna a hodne vypovida o psychologii prodeje a lidi obecne.

 29. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 11.02 hod.

  Pokud někdo prodává něco, o čem je sám přesvědčený, že to jeho zákazníkům nebude k ničemu, pak já tedy důvod ke kritice vidím.
  A pokud jde o Letadlo, což je v tomto případě naprosto zřejmé, že o Letadlo jde, pak vidím důvodů ke kritice ještě víc.
  A proto to kritizuju :)

 30. Nishkam dne 10.08.2012 v 11.07 hod.

  Vzdyt nevite o cem je presvedcen ten kdo prodava! Nemluvil jste s nim, nebo ano?

  Vite o cem je presvedcena vetsina prodejcu kosmetiky a potravin? Vite o cem je presvedcen majitel hospody, kde se nedodrzuji zakladni hygienicke normy?

 31. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 11.10 hod.

  Váš názor je, že to nebude k ničemu 100% účastníků těch přednášek.
  O Kiršovi mluvíte jako o velkém borcovi a myslíte si, že on si myslí, že to těm lidem k něčemu bude.
  ?????
  To je na mě už trochu moc. Fakt psycho

 32. Lubomír dne 10.08.2012 v 11.13 hod.

  PJ: Vůbec nechápu, proč to srovnávat s nějakou zkušeností s nějakým kulturákem. O mě nic nevíš a předpokládám, že ani o většině zde přispívajících. Mne jenom udivuje, že někoho dovede takto rozčílit něčí úspěch.

  Pro tebe jsou ty informace zřejmě bezcenné, protože sis je už sám dohledal a máš vlastní systém na vydělávání peněz. Ale proč by si k informacím nemohli přijít jiní třeba nějakým seminářem, kde by byly uceleny (nevím, zda je to případ DK).

  Každopádně, kdyby i zbylých 99% blogerů a webmasterů vědělo, jak uspět v těch samých affilech, jako máš ty, pak by z toho nakonec neměl nic úplně nikdo. To že uspějí jenom ti, kteří se do toho skutečně dají bez ústupků, to je přeci normální věc. Je průměr a nadprůměr.

  To že se toho někdo chytí je dáno tím, že to spadá do jeho cílů nebo potřeb, ale nikdo neovlivní to, jestli se tím nákupem spálí, nebo zda jen nakoupí přednášku, vyprdne se na její affily a půjde to využívat pro svoje služby tak, aby skutečně uspěl.

  Na druhou stranu sám nemám důvod se účastnit nějaké takové přednášky, ale kdybych měl ten důvod a spálil bych se nákupem bezcenných informací, taky by mě to nezabilo. Kdybychom se měli pořád orientovat na názory druhých, asi bychom neustále seděli na místě a nikdy bychom ničeho nedosáhli – ani to 1% z nás.

 33. Pavel dne 10.08.2012 v 11.21 hod.

  Vezmu to z druhé strany… tohle téma je pro tehle blog jako stvořené, poslední dobou už tu moc kontroverzních témat jako zezačátku nebylo, takže téma MI přišlo právě včas a vhod 😉 Za dva dny očekávám další článek o MI :-) Na tohle je prostě Petr expert.

  MI se mi osobně nelíbí, nicméně cílovku si to asi najde a je to už věc každýho, jak s tím naloží. Osobně znám víc lidí, které toto dokáže nakopnout k nějaký činnosti, i když by stejně posloužila i mnohá videa zdarma, ale neodsuzoval bych to.

  Trochu mimo je ale to, jak Petr píše, že si to někdo koupí, nic mu to nedá, tak tehle kurz alespoň začne doporučovat za provizi. Pokud se nepletu, kurz nikdo zatím neplatil a affiliate bude po prodejní fázi ukončen, takže toto nehrozí…

  Závěrem… D. K. tímto asi vydělá nějaký peníze, ale mezi lidmi z online světa už nyní ztratil svoji pověst. Tak snad mu to za to bude stát…

 34. David Lörincz blog David Lörincz dne 10.08.2012 v 11.22 hod.

  David Kirš na to jde opravdu mazaně. jsem si jist, že kurzy zabývající se psychologií ho musely stát nemalé peníze. Taky se ve volném čase zajímám o neuromarketing a neuroekonomii, a tohle je jasný případ toho, kdy mnoho lidí bude jednat iracionálně a ten kurz si koupí. Není to logické, nepřemýšlím a kupuji. Navrhuji, abychom se složili Petrovi na kurz a on by ho pak mohl zhodnotit. Nebyl to ostatně tvůj záměr Petře ? Že ty po tom kurzu strašně toužíš ?! 😀

 35. Nishkam dne 10.08.2012 v 11.23 hod.

  PJ. Jen potvrzujete neschopnost argumentace a vedeni fer diskuze.
  Pisete: „Váš názor je, že to nebude k ničemu 100% účastníků těch přednášek.“
  Kde jsem rikal neco takoveho?

  Pisete: „O Kiršovi mluvíte jako o velkém borcovi a myslíte si, že on si myslí, že to těm lidem k něčemu bude.“
  Kde jsem rikal neco takoveho?

  To zacina byt opravdu psycho.
  Umite respektovat jednoducha fakta bez prekrucovani?

 36. Janyka dne 10.08.2012 v 11.26 hod.

  I kdyby mi to dal někdo zadarmo, tak bych se na to nedíval. Opravdu přísahám. Na internetu je tolik různých přednášek, návodů od úspěšných lidí, knih, motivačních proslovů, atd. A člověk má přitom tak málo času. Navíc úvodní videa z M. impéria mi přišly jako solidní tlučhuba-ztráta času.

 37. emik dne 10.08.2012 v 12.08 hod.

  Jen pro přesnost: Správný MLM poskytuje provize nahoru za to, že je pod ním vybudován obrat, a ne z vašich peněz, které zaplatíte za produkt.

 38. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 13.18 hod.

  Jak jsem předpokládal.
  Našla se spousta lidí, kteří to tu obhajují
  A dokonce i ti, kteří uznávají, že ta přednáška nebude nikomu k ničemu.
  A aby toho nebylo málo, dozvěděl jsem se pochopitelně také to, že píšu své články proto, že závidím a nepřeju Kiršovi jeho úspěch :)

 39. Lubomír dne 10.08.2012 v 13.31 hod.

  PJ:

  Záhadné zjištění? To jsi čekal, že ti tu budou tví čtenáři jenom papouškovat tvoje názory?

  Tak např. jeden z tvých papoušků (Janyka):
  „I kdyby mi to dal někdo zadarmo, tak bych se na to nedíval. Opravdu přísahám. Na internetu je tolik různých přednášek, návodů od úspěšných lidí, knih, motivačních proslovů, atd. A člověk má přitom tak málo času. Navíc úvodní videa z M. impéria mi přišly jako solidní tlučhuba-ztráta času.“

  – hlavně že ho neodradilo první úvodní video. Prý „úvodní videa z M. impéria mi přišly jako solidní tlučhuba-ztráta času“. Je to pro něj ztráta času a nikdy by se na to nepodíval, ale viděl obě videa.

  Je zajímavé, že ti vadí, když tě někdo upozorňuje jen, abys neodsuzoval neobjevené a svoje super inteligentní papoušky tu ještě hladíš po peří.

  Taky hýbeš těmi 99 procenty, ne že ne.

 40. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 13.41 hod.

  Ty jsi ale kecka viď :)

  Ty jsi někde četl, že bych tu někoho chválil za to, že mi přitakává?

  Evidentně máš problém s vnímáním reality a rád sebou necháš manipulovat. Přesně takové ovečky Kirš potřebuje.

  Tohle je opravdu skvělé sledovat. Viz. moudra mistra Nishkam:
  Psal doslova „Muj nazor je 0% ale nevidim zde duvod ke kritice.“, čímž reagoval na můj dotaz, kolik si myslí, že lidí dokáže po zakoupení té přednášky, ty načerpané vědomosti dokáže zužitkovat.

  A přesto má pocit, že ta přednáška je super.

  Odpověz mi i ty drahý Lubomíre: Kolik myslíš, že dokáže lidí využít vědomosti z té přednášky?
  Já to tipuji na max 1% a to jsem ještě velký optimista, protože svou kampaň cílí Kirš na úplné lamy, které chtějí jen bez práce zbohatnout. Ovšem aby se to těm lamám alespoň vrátilo, budou o tom tvrdit, jak skvělé to je, aby nalákali další lamičky v rámci affil programu. A to je právě to Letadlo, o kterém mluvím.

  Stále nechápeš?
  Nebo jen nechceš chápat, protože jsi jedna z těch lamiček?

 41. Nishkam dne 10.08.2012 v 13.51 hod.

  PJ. Prosim, prestante prekrucovat cizi a vlastni slova!

  Vas dotaz byl „Z kolika lidí myslíte, že ta přednáška udělá milionáře?“
  Nebyl tedy „kolik si myslí, že lidí dokáže po zakoupení té přednášky, ty načerpané vědomosti dokáže zužitkovat.“

  Toto je priklad nedustojneho prekrucovani, kterych tam mate vice. Jednoduse se snazite mit pravdu za kazdou cenu. V teto chvili nema cenu s vami pokracovat v jakekoiliv diskuzi. Je mi to lito, ale shazujete sam sebe.

 42. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 13.57 hod.

  Dotaz zněl doslova: „Z kolika lidí myslíte, že ta přednáška udělá milionáře? (resp. kolik lidí dokáže ty informace vstřebat a především využít)“

  Už to nehul.

 43. Nishkam dne 10.08.2012 v 14.01 hod.

  To jsou 2 ruzne dotazy. Odpovedel jsem na ten prvni.

 44. Lubomír dne 10.08.2012 v 14.04 hod.

  PJ:

  Víš, já na rozdíl od tebe nedovedu jasnovidecky předpokládat, kolika lidem ty informace pomohou. Netroufnu si to odhadnout hlavně proto, že neznám obsah oné přednášky. Stejně tak ty nemůžeš stavět předpoklad na základě jiného předpokladu, že ona přednáška obsahuje prd, když jsi se jí ani neúčastnil.

  Ano, některé lamičky zřejmě staví mnoho předpokladů na jiných předpokladech, aniž by nejprve získali nějakou praxi. V tomto se zřejmě v určitých ohledech od těch tvých předpokládaných 99% nelišíš.

  Možná by bylo úplně nejlepší, abys ještě napsal jeden článek, kde bys Davidu Kiršovi jasně vymezil, jakým způsobem by měl cíleně vyhledávat účastníky přednášky, o které vlastně vůbec nic nevíš a pak mu poslal email.

 45. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 14.06 hod.

  Otevři slovník cizích slov, nalistuj si slovo „respektive“ a poznáš, že se nejedná o dva dotazy, ale o upřesnění dotazu.

  Každopádně jsem moc rád, že čtenáři mého blogu mohou vidět naprosto přesně cílovou skupinu, kterou Kirš dokáže oslovit a zmanipulovat. Tedy úplné lamy.

 46. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 14.09 hod.

  Lubomíre – z tebe začínám mít pocit, že jsi snad dokonce samotný Kirš. Nebo nějaký jeho umpalumpa.
  Aby byl někdo takhle zfanatizovaný pár keep smiling videi, tomu se nechce věřit už ani mě.

 47. Nishkam dne 10.08.2012 v 14.11 hod.

  PJ. Upresnujes dotaz tim, ze se zeptas na neco uplne jineho?

  Lubomir. Jeste by PJ v tom 3. clanku mohl Davidovi presne stanovit cenu jeho produktu, kterou mistr PJ poklada za primerenou, resp. morlani z jeho pohledu.

 48. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 14.14 hod.

  Nishkam a Lubomír:
  Vy jste fakt jak ti psychouši, co plivou na toho pána, který si dovolil říci něco negativního o Amway před kulturákem, kde právě proběhl nábor nových oveček :)

 49. Lubomír dne 10.08.2012 v 14.24 hod.

  PJ:

  Podle čeho? Kde mu (nebo chceš-li na základě tvého nového předpokladu – „sobě“) dělám reklamu?

  Celou tu dobu se jen divím, že jeho/“mou“ strategii odsuzuješ a přirovnáváš ji k letadlu, k MLM, chytání lam a kdo ví co ještě z tebe vyleze.

  Hmm, kdybych byl Kirš, asi bych stejně jako v tvém článku o WEDOSu napsal: „děkuji za příspěvek“.

  Oproti tvému pocitu mám já z tebe pocit, že si lidi moc škatulkuješ. Už jsem tě asi lákal někam do kulturáku, teď jsem dokonce samotný David Kirš. Jsem zvědav, kým budu příště, Santa Clause, Václav Klaus nebo dokonce Ježíš Kristus? Nechám se překvapit.

  Ne, neřeknu ti svojí identitu, ty si taky přeci nedáváš do facebooku do profilu lidi, které osobně neznáš.

 50. Lubomír dne 10.08.2012 v 14.30 hod.

  PJ: Máš pravdu. Nejsou to tvé předpoklady. Jsi prostě jasnovidec. Jaká mystická umění využíváš? Kabalu, Buddhismus, nebo nějaké jiné esoterické učení?

 51. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 14.32 hod.

  Ano. Škatulkuju. To je tvůj jediný správný postřeh v této diskusi.
  A tebe jsem zaškatulkoval do škatulky zfanatizovaných psychopatů věřících, že tohle přeci není letadlo i přesto, že to prostě letadlo je.
  Ta Kiršovo přednáška nebude k užitku nikomu. Jediné, jak na tom lidé vydělají je to, že to budou dál propagovat a dostanou provizi z toho, že si to koupí další.
  Prostě letadlo. Nic víc, nic míň.
  Už dávno zblblým lamám tohle ale vysvětlit prostě nejde a ty jsi tomu jasným důkazem.

 52. Lubomír dne 10.08.2012 v 14.46 hod.

  PJ: Špatná škatulka. Kde jsem prohlásil, že to není letadlo?
  Já totiž nevím, jestli je to letadlo, ale na rozdíl od tebe vím, jaký je rozdíl mezi affiliate, MLM a letadlem. Rozhodně nemůžu s jistotou, jako ty, prohlásit, že jde o MLM nebo letadlo.

  To je to samé, jako kdybych měl o tobě prohlašovat, že takové články píšeš schválně jen proto, aby se měl kdo jakých drbů na internetu chytit, protože ti to získá nějaké ty zpětné odkazy. Přitom teď vidim, že teď píšeš buď na základě blbosti nebo na základě nevědomosti.

 53. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 15.06 hod.

  O odkazy mi opravdu nejde :)
  Jsi opravdu hodně mimo

  Já říkám, že tohle MLM, resp. letadlo je.
  A opravdu je. Napsal jsem už hodně argumentů pro své tvrzení.
  Ty na ně ale nějak nereaguješ. Jsi totálně zaslepenej.

 54. kiklop dne 10.08.2012 v 15.20 hod.

  Vidím zde pouze jediného fanatického zástupce a to postoj majitele tohoto blogu :)

  Na přednášku MI se nechystám, nejsem správná cílovka a navíc nevěřím, že mi to může něco přinést.

 55. Duben Superhry dne 10.08.2012 v 15.27 hod.

  Petře gratuluju ke krásnému flame :), máš tu dneska krásně rušno.

  Z prezentování miliónového impéria a spamu co mi chodí do mailu to vidím podobně jako ty. Navíc ten jeho smartemailing mě permanentně spamuje (odhlašování neodhlašování). Takže jeho návod třeba bude, jak získat co nejvíc peněz na úkor ostatních (ano mazaání spamu je na úkor mého času), což v principu ani od letadla daleko není.

 56. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 15.34 hod.

  Jo jo
  Tyhle témata jsou hodně oblíbený Kiršovo zadkolíbači jsou hodně aktivní při flejmování :)

 57. Lubomír dne 10.08.2012 v 15.48 hod.

  PJ:

  Tvoje emoce bych teda chtěl mít.

  Tak hlavně letadlo frčelo někdy v 90. letech ještě když jsem chodil na školu. V životě jsem 4 roky spolupracoval s 2 MLM a affil využívám tak, že pomáhám firmám rozvíjet DropShipping a kromě toho tvých článků o tom, jak nevydělávat a nenachytat se na internetu, by ti možná neuškodila nějaká praxe o vedení většího podniku. Myslím, že vím, kdo z nás je tu mimo. Ty si prostě sedíš doma na židli, píšeš firmám články, prodáváš odkazy a je ti fajn, ale nedovedeš si představit, že ti podnikatelé nemají čas sledovat negativní zprávy o nějakých affilech. Tvoji návštěvníci jsou lidi jako ty a ne lidi, kteří potřebují od někoho poradit v tom, jak zajistit vyšší odbyt ve firmě. Proto pro tebe ti podnikatelé z tvého pohledu budou pořád lamy, protože se nedovedeš na ten problém podívat s trochu větším nadhledem.
  Takže ano, očekávám, že ta přednáška bude postavená tak, aby jí „lamy“ porozumněly a ne, aby tam přišel nějake Jeník, aby jim vysvětloval, že nevydělají na klikačkách po internetu.

  Ty jsi mimo s tím, že se zřejmě domníváš, že ref. odkazy a affil nabízejí zúčastnění. Přitom o těchto informacích nevim, kde jsi přišel, protože tyto informace nejsou ani v jednom z těch dvou videí. Ten affil, jak jsem zjistil David Kirš nabízel samostatně nezávisle na těch videích onoho MI. Takže je tu rozdíl mezi těmi, kteří affilují MI a těmi, kteří jej (jako já nebo ty) ze zvědavosti shlédli.

  No je to tvůj problém, že jsi taková lama, že sis ani pořádně nezjistil informace, když už jsi o něčem chtěl napsat jako o letadlu.

  Jestli chceš, trochu tě do té cenové politiky zavedu. Když si zaplatíš v cestovce za pokoj v Hiltonu nějakých 4000 za noc, pak to neznamená, že celých 4000 jde Hiltonu, ale nějaká provize zůstane té CK.

  V MI máš na výběr buď 3000 ze zaplaceného kurzu nebo 10% z toho samého, kterého doporučil někdo, koho jsi do affilu přivedl. To je ovšem jen buď jedna nebo jiná možnost a né 2 úrovně MLM. MLM je Multi Level Marketing = víceúrovňový marketing. Už mě to nebaví ti to vysvětlovat, ani sledovat jak zareaguješ, zbytek si domysli.

 58. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 15.59 hod.

  Teda ty si se pěkně rozepsal
  Zkončil jsem u tvého povídání o mě a o tom, jak sedím doma na židli, píšu články pro firmy a prodávám odkazy.
  Zbytek netřeba číst 😀
  Ani jedno z toho už hooodně dlouho nedělám.
  Mimochodem s affiliate programy mám zkušeností hodně. Jak na straně partnera, tak na straně provozovatele affil programu.
  Takže myslím, že dokážu dobře rozlišit, co je a co není klasický affil program a co prachsprosté letadlo.
  To že ty to rozlišit nedokážeš, to je tvá starost.
  Je možná docela dobře, že tu píšeš jako úplná nula anonymně, protože kdybys tyto své názory prezentoval veřejně, jako poradce by si se docela ztrapnil.

 59. Alfréed dne 10.08.2012 v 16.47 hod.

  Obvykle bývá u placených věcí (kurzů, knih, filmů) to nejlepší ve free ukázce, aby se nalákali lidé. Tady jsou úvodní videa hadr.

 60. nosi imyourfather.ca dne 10.08.2012 v 16.55 hod.

  Pro me je to jeden z nejvetsich bullshitu co jsem kdy v CR videl… Pokud si nekdo ten kurz koupi, nebo pokud nekdo na tyhle slova slysi, at jde OKAMZITE vratit zivnostak, nema to cenu.

  „A ja vam tu ted predstavim tzv. kruh bohatstvi, takto premysli novi milionari“. Ble!

 61. Petr Jeník dne 10.08.2012 v 17.04 hod.

  Zajímavý námět na další článek
  Budu prostě jen citovat Kiršovo „Amway perly“
  To bude docela sranda

 62. Jerry dne 10.08.2012 v 17.16 hod.

  Musím souhlasit s Petrem, Nosim a se všemi odpůrci kruhu bohatství. Zkouknul jsem asi 2 – 3 videa, celé jsem to neviděl, neboť není v mých silách to vidět celé. Každopádně už jen ten krutý amaterismus při zpracování těch prezentací o něčem svědčí. Přesvědčovat budoucí milionáře pomocí jedné „nástěnky“ a trhacích papírků je známka ubohosti. Opravdu to na mě dělá dojem, že DK vydělává miliony měsíčně. ::D

 63. Rodik dne 10.08.2012 v 19.35 hod.

  Petře Jeníku,

  ty seš neskutečně zakomplexovaná nula…

  1) Nedal si tady jediněj argument, který by byl založen na faktech!!!
  2) Amway perly mně taky dostaly a upozorňuji, že nejsem amwayák. Připadá mi, že podle tebe byl Steve Jobs hovado, který masírovalo lidi svým produktem a na přednáškách lidi vymejval
  3) Mluvíš tady o morálnosti věci a jak je podle tebe morální útok, který tu na Davida Kirše předvádíš?
  4) Navážíš se do toho, jak díky negativní reklamě David Kirš získává nové zákazníky a díky těm tvejm dvoum sračkovejm článkům svítíš na prvním místě při vyhledávání miliónového impéria
  5) Nejsem účastníkem impéria, nic tu neobhajuju, jenom napadám tebe, kokoty tvého typu nemůžu vystát. Napadáš věci, který tvůj mozek nepochopil. Seš zablokovanej sráč, kterej hledá na věcech pouze negativa. Seš klasickej hater a Arnie by ti dal za to dělo (odkazuji se na jeho motivační video, které ty ale určitě napadáš, protože Arnie tam hází Amway perly). Hawk, díky, že jsem si díky tvé debilitě mohl ulevit. Díky lidem, jako seš ty mám motivaci být lepší a lepší :-)

 64. Dr. Těhotenství dne 10.08.2012 v 19.43 hod.

  Pěkně ostrá debata.
  Fér je, že Petr příspěvky nefiltruje…

 65. nosi yourmother.ca dne 10.08.2012 v 19.45 hod.

  Srovnavat Kirse s Jobsem, taky dobrej joke :-))

  Nezmenis nic at se vztekas sebevic, jsou to bullshitacky blaboly a vymejvarna, kazdej kdo je apson trochu inteligentni to vidi.

 66. Pavel office ať pracuje za vás dne 10.08.2012 v 20.31 hod.

  Jak se říká – z každé prezentace si lze něco odnést. Při nejhoším si odnesete poučení: TAKHLE NE! Takže v prvním komentáři zmíněna věta: „I kdybych si z toho odnesl jedinou věc, tak to stálo za to !“ je pravdivá…

 67. eridanix dne 10.08.2012 v 20.32 hod.

  Z celého vystupování a podnikání p. Kirše mám podobný pocit, jako to Petr Jeník popisuje v článku.

  Sledoval jsem celé to divadlo s Email Academy, dokud nedošlo na peníze. Rétorika, jakou David Kirš používal ve svých vystoupeních, pro přesvědčování lidí, byla pro mě osobně nepříjemná a nepřijatelná, prostě nátlak. A čekal jsem co z toho bude, jak se to vyvine. Jak je vidět spousta lidí se nechala umluvit a (asi) ze zoufalství své tři tisíce utratila za „nic“.

  Dle mého názoru, zobnr pan Kirš ještě nějakou tu korunu a pak vše utichne. Jen je mi líto všech, kteří se nechali napálit. Ale každý se musí občas spálit, aby si dal příště pozor.

  Jsem rád, že nejsem se svým názorem sám! A za odvážný článek děkuji!

 68. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 7.44 hod.

  Jupíííí
  Jsem zakomplexovaná nula, sráč, blbeček,….. a to řekl ten, kdo se podepíše jako Rodik 😀
  Parádáááá
  A aby toho nebylo málo, na dotaz „milionové imperium“ už nesvítí můj blog na prvním místě, ale dokonce na prvních dvou místech na google.
  Doufám, že takováto propagace Kiršovi hodně pomůže. Vždyť přeci negativní reklama je taky reklama 😀
  Jemu to ale určitě neva. Nasadí široký keep smiling a přejde to s humorem. Kor když tu není ani jediný argument. Inteligentní lidé, které svými videi oslovuje, přeci dokáží poznat, že to tu píše úplná nula 😀

 69. Hanka web dne 11.08.2012 v 7.57 hod.

  Petře,
  říkala jsem si, jestli se mám vůbec do diskuse zapojovat…ale protože vlastně mluvíte i o mě, zapojím. Videa Davida se mi líbí a nepovažuji se ani za idiota ani za zoufalce. Ale je možné, že ty mě znáš líp než já sama…

  Hodně souhlasím s Lubomírem a mám z tebe takový pocit, že se prostě nedokážeš smířit s tím, že David dělá něco, na co jsi ty nepřišel.

  Poslední dobou vídám lidi jako ty… budeme kritizovat za každou cenu a tím se postavíme na vrcholek všeho vědění…looseři, které kritizujeme nám nesahají ani po kolena. Není to náhodou proto, že si potřebuješ zvednout sebevědomí kritikou ostatních na rozdíl od příznivců Davida, kteří to dělají vírou v sebe sama a své schopnosti?

 70. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 8.03 hod.

  Juppííí po druhé
  Hanka našla díky Kiršovi víru v sama sebe a své schopnosti.
  Ikdyž když teď koukám na tvůj webík, tak tu víru v sama sebe máš už dlouhou a svá moudra rozséváš dál naprosto stejnou formou, jako volí Kirš.
  Nedivím se proto, že o něm mluvíš tak krásně.
  Přeji ti Hanko, ať ti to sluníčko v dušičce svítí ještě hodně dlouho

 71. Michal dne 11.08.2012 v 8.08 hod.

  Petře většina tvých článku stojí za hovno :) ale tady s 100% souhlas. Ty videa jsou síla a výrazy typu „jste to vy“ „ano“ opravdu nemají do MLM a svědků jehovových daleko. Když si k tomu přidam křiváckej ksicht a afektovanej hlas přednášejícího evokuje to ve mě vzpomínku na podomní prodejce vysavačů. Fakt strašná sračka a překvapuje mě kolik lidí o kterejech jsem měl docela dobrý mínění to propaguje.

 72. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 8.41 hod.

  No jo no. Nemůžu se zavděčit všem a vždy.
  Když píšu o svých zkušenostech z online byznysu, tak čtenářům chybí bulvární nádech v mých článcích a stěžují si, že to bez toho stojí za hovno a naopak.
  Co se tvé zkušenosti s podomním prodejce vysavačů týká, tak mám taky jednu takovou.
  Paní to hustila do mé tchýně. Asi po deseti minutách jsem jí dost sprostě vyhodil. A tchýně už celkem nahlodaná jejími kecy se kvůli tomu se mnou týden nebavila :)

 73. Meph dne 11.08.2012 v 9.02 hod.

  Byla jen otázka času, kdy takový zmrdoviny začnou dělat lidi v čr. V zahraničí to jede už dlouho, ti lidi na tom neskutečně vykešují, ale stejnak většinou pustí jen veřejně dostupný info. Ukážou lamám jak dělat keyword research a podobný kokotiny a to je všechno. V podstatě celej tady to „marketérství“ je založeno na lži. Prostě zblbnout co nejvíc lidí, aby si koupilo bezcenej produkt. Stejně jak chujové prodávající motivační knížky, většina z nich zbohatla až na nich.

  Affiliate je něco úplně jinýho, tam člověk většinou doporučuju reálnej produkt, nebo klidně službu, ale tady fakt lidi kupují pouhé sny.

  V podstatě celej clickbank, warrior forum, blackhat world = scam

  Jeník mě většinou taky sere, ale tady s ním musím na 100% souhlasit.

 74. Marcel Kupka web dne 11.08.2012 v 9.03 hod.

  1. Co dělá David Kirš se mi nelíbí
  2. Stejně se mi nelíbí třeba nabídky půjček na lichvářský úrok
  3. David Kirš ale našel skulinku na trhu a po „testu“ s e-mailingem se vydal z vod IT do světa žen na mateřské, lidí bez práce apod.
  4. Kdybych na to měl žaludek, udělal jsem to už dávno. Příruček „Jak být bohatý a šťastný ve třech krocích“ mám z mládí načteno hodně:)

  Tudíž souhlasím s tvrzením, že „Ovšem teď už opravdu hodně přestřelil. Prodává nesmyslné bláboly o nichž ví, že jsou jeho cílovému publiku k hovnu.“

  – nová Kiršova kampaň patří do Vlasty, Chvilky pro tebe a podobných periodik.

 75. Alfréed dne 11.08.2012 v 9.18 hod.

  (74) přesně tam patří. jen je problém, že cena neodpovídá cílovce. Tohle bude fail pro Kirše.

 76. Stephan dne 11.08.2012 v 9.18 hod.

  Z videii jsem pochopil to, ze si ma kazdy vytvorit svoji databazi, „milionovou databazi“, kterou pak bude bombardovat emaily a doufat, ze mu to vydela. Samozrejme Kirs rekne jeste neco jinyho, ale hlavni bude emailove bombardovani.

  Myslim, ze se muzeme tesit na narust spamu a obchodovani s databazemi ve vetsi mire. Opravdu se na to netesim a myslim, ze to nastve hodne lidi. Uz ted mi chodi hodne emailu od Kirse a pokud si chce vytvorit armadu spameru, tak myslim, ze je na case, abychom vytvorili armadu udavacu na UOOU.

 77. Poptavka-zdarma.cz Poptavka-zdarma.cz dne 11.08.2012 v 10.57 hod.

  Kirš se je jen chytil tématu, který teď hodně frčí a to SPAMOVÁNÍ, o kterém tvrdí, že provádí legálně. A není se čemu divit, kdekdo dneska nabízí naslepo své nabídky přes internet, je to levné a nestojí to skoro nic.

  Každopádně, pokud bych chtěl jít touhle cestou, najmu si někoho, kdo s tímto už zkušenosti mám a nepůjdu do školení.

  Nebo že by to školení bylo reklamou pro služby Kirše? 😀

 78. Hanka web dne 11.08.2012 v 13.04 hod.

  Petře,
  nebudu pátrat po tom,zda je tvé přání vůči mě myšleno od srdce nebo ironicky a řeknu jen děkuji ♥
  Svou víru sama v sebe a své schopnosti jsem našla hlavně díky sobě a pomohli mi v tom jiní lidé, David to nebyl. Možná to byli všichni ti, díky kterým jsem se necítila dobře. Možná díky nim jsem se naučila, že není dobré nechat se ovlivnit názory a řečmi druhých lidí, protože každý člověk co někoho nebo něco kritizuje, mluví hlavně o sobě 😉 Došla jsem teď do místa, kdy si myslím, že je dobré si je poslechnout a podívat se na určitou věc či situaci i z druhé strany. Těším se, až nebudu mít potřebu vůbec reagovat :) Co se týká Davida a jeho přínosu pro mě…díky němu přemýšlím o sobě a situacích v mém životě i jinak, ale stejně tak je to i díky tobě a spoustě dalších lidí. Takže jsi pro mě stejně důležitý jako David. Ale ani jeden z vás není tak důležitý jako já sama. Takže máš mé díky Petře

 79. Jarek odhalujeme podvody dne 11.08.2012 v 15.04 hod.

  Ahoj Petře,
  rád bych upozornil, že princip “letadla“ je v ČR trestný čin, takže jsi-li o tom skutečně přesvědčen, a chceš-li udělat dobrý skutek pro 99% a uzemnit své odpůrce ;-), obětuj chvíli svého času, a podej trestní oznámení.

 80. Nishkam dne 11.08.2012 v 16.11 hod.

  Jarku, trestni oznameni je skvely napad!
  Pochybuji sice, ze by PJ mel na neco takoveho koule.
  Na druhe strane existuje trestni cin pomluvy.
  Bloger ve snaze zvysit navstevnost svyho blogisku by mel hlidat hranice kam az muze zajit. Na miste DK bych nevahal, krome jineho by to mohl byt dalsi zpusob ziskani publicity.

 81. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 16.26 hod.

  Paráda
  Kašpárek, který není schopný ani zveřejnit svou identitu bude povídat o někom, že na něco nemá koule 😀
  Nepřipadáš si trochu hloupě?
  Kirš trestní oznámení pro pomluvu nepodá. Protože pokud by ho podal a policie, státní zástupce či soudce by to smetl ze stolu, obrátilo by se to dost hrubě proti němu. V tom okamžiku by totiž už samy orgány činné v trestním řízení museli jednat a samy proti němu zahájit trestní stíhání.
  Zda by uspěl nebo ne, to by záleželo na mnoha faktorech. Především na tom, jaký státní zástupce, potažmo soudce, by tento případ dostal na stůl.
  Pokud ovšem něco ví o tom, jak trestní právo v tomto státě funguje, byl by velký hlupák, aby trestní oznámení podával.
  Rivalita mezi soudci a státními zástupci je opravdu velká. Nejednou si mi státní zástupci stěžovali, že se jim soudci mimo síň smějí do očí a na férovku jim řeknou „tohle ti neodsoudím“.
  Takže milý Kirši. Zkus to. Podej na mě trestní oznámení pro pomluvu. Okamžitě, jak to policie, státní zástupce nebo soudce shodí ze stolu, bude to vlastně důkaz toho, že ten tvůj Milionové impérium skutečně letadlo je.
  Zajímavá taškařice že? 😀
  Já nemám nejmenší důvod trestní oznámení podávat. Mě nikdo nepoškozuje.

 82. Nishkam web dne 11.08.2012 v 16.50 hod.

  Petre, uroven tve konverzace je uboha. Nejdrive jsi mi zacal zde tykat, ted prechazis na osobni urazky. Jakou identitu potrebujes? Rodne cislo nebo IC? Pokud jsi zvedavy, muzes zacit studovat odkaz u teto zpravy.
  Pokud bychom se nekdy potkali osobne, budes muset se mi omluvit a urcite mi nebudes tykat. Proto prosim radsi uz bud zticha.

 83. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 16.59 hod.

  Tykal bych ti s klidným svědomím dál. To můžeš být úplně klidnej.

  Je úžasný vidět, kdo se Kirše zastává.

  Takový Krásnoláskaři jako ty a Hanka 😀

  viz. Nishkamův http://letacek.cz
  a Hanky
  http://www.glamour-woman.cz/

  weby plné sebepoznání a hledání štěstí 😀
  Přesně ta cílovka, kterou Kirš potřebuje zblbnout a vede se mu to.

  Díky, že jsi odhalil svou identitu.

 84. Jarek dne 11.08.2012 v 17.15 hod.

  Tady už padají příspěvky se slovem „Bárta“ automaticky do spamu? 😉

 85. Nishkam dne 11.08.2012 v 17.21 hod.

  Petre, to, ze bys mi tykal, nerika nic pekneho o tobe.
  Spise nez, abych se zastaval DK, vadi mi to, jak urazis lidi, ktere neznas, abys obhajil svuj pochybny nazor a zvysil navstevnost sveho blogu.
  „Krasa“ a „laska“ skutecne nejsou pro mne nadavkou. Stejne tak ani sebepoznani a hledani stesti. :)
  Kdybys byl pozornejsi, vsimnes si, ze odkaz na letacek.cz jsem uvedl uz vyse ve svem prvnim komentari.
  Nejsem ani cilovka DK, to uz jsem ti taky psal, protoze si ten produkt nekoupim. Nicmene si myslim, ze reklamni kampan udelal vyborne a prave ta me zajima.

 86. David Lörincz blog David Lörincz dne 11.08.2012 v 17.22 hod.

  Čím to bude, že většina těch, které se Davidova projektu zastávají, nesdělí své pravé jméno ? Dovedlo mě to k sepsání článku: http://blog.davidlorincz.cz/2012/08/11/proc-pouzivame-prezdivky-a-ne-cela-jmena/

 87. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 17.41 hod.

  Nishkame
  Na tyhle jogýnský sebepoznávací kecy fakt nemám náladu.
  Nečti to tu, poznávej sám sebe a buď šťastnej.
  Tady lásku a štěstí nehledej. Určitě né v tom smyslu, jakou rozséváš ty a Hanka.
  A pokud si necháš od takovýho rouhače jako já poradit, nehledej lásku a štěstí ani u Kirše. On totiž nic takového nedává. Jen si hraje s hlupákama, kteří mu ty jeho kecy sežerou. A lidi jako ty jsou pro něj největším ternem, protože dokáží ty jeho bláboly ze srdce obhajovat.
  On to má opravdu skvěle zmáknutý. Využívá idioty, aby nalákal další idioty.

 88. Nishkam dne 11.08.2012 v 17.44 hod.

  Petre, ctes co ti pisu nebo mluvis sam se sebou?

 89. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 18.14 hod.

  Čtu – nechoď sem, nečti co píšu a pokud ano, nereaguj na to. Tyhle své šťastné a krásné myšlenky šiř mezi těmi, které zajímají.

 90. Lubomír dne 11.08.2012 v 19.52 hod.

  No tak především já svou celou identitu nesděluju už jenom z toho důvodu, že v úvodnim článku vidim, že ten člověk je zaujatej vůči MLM, kde jej popisuje jako letadlo. Druhý důvod je ten, že žádný důvod, proč debilům typu Petr Jeník sdělovat vlastní identitu, prostě není… já s těmi urážkami nezačal a přestože jsem psal nestranně, sám Petr Jeník mne začal urážet.

  Dále zde chci jen sdělit, že s autorem článku není důvod, proč jeho stránku podporovat dalšími příspěvky, protože on sám schválně využívá bulvárního přístupu, jen aby měl nějakou návštěvnost. Věříte snad, že by to takový blb dokázal jinak?
  Stačí se jen podívat, jak se pouští do lidí, kteří jen zpochybní jeho přístup.

  PJ: Jsem anonymní, takže jsem nula, souhlasim. Užij si svých pár chvil slávy vítězství urážkami mířenými na anonymní přispěvatele, kteří zpočátku jen komentovali tvůj záměrný postoj.

 91. Martin Kůra web dne 11.08.2012 v 20.45 hod.

  No teda nechápu pane, kdo vás kam píchnul, ale vypadá to, že jste jeden z těch závistivců, kteří se umí do jiných jen strefovat za to, že něco dokázali, protože se na nic víc nezmůžou. Já jsem zcela dobrovolně na doporučení známého navštívil web pana Kirše, se zájmem jsem se podíval na jeho videa ZDARMA a napsal si pár poznámek, které v budoucnu v mojí firmě využiju. A když se mi to bude hodit, tak se opět zcela dobrovolně na školení pana Kirše přihlásím. LETADLO abych pohledal. Ano, naprosto vám rozumím, že je VÁM SPECIÁLNĚ poskytovaný materiál k hovnu, protože vy sám jste naprostý zoufalec, co má 122 lajků na facebooku a myslí si, že něco dokázal. Vám totiž nepomůže žádné video, možná ani to letadlo. Poroučím se.

 92. Kvasnička Jan Kvasnička Jan dne 11.08.2012 v 21.07 hod.

  Není toto nějaký rekord v počtu komentářů u jednoho článku? 😀

 93. Petr Jeník dne 11.08.2012 v 21.19 hod.

  Jo jo. Je to rekord. Královsky se tím bavím.
  Jak jsem předeslal, zítra bude pokračování. Přetrpím ty Kiršovo videa a vypíšu všechny Amway perly, které v nich blije.
  To zas bude komentářů o tom, jak závistivec Jeník honí návštěvnost 😀

 94. drago neklikat chci jen zpětný odkaz dne 11.08.2012 v 21.54 hod.

  Petr: měl by jsi si dát na stránky hasičský přístoj, nebo ti to tu požární inspekce zavře za flame war. Doufám, že pak zveřejníš kolik ti přinesl článek návštěvnosti. Takhle se dělá SEO. Tvůrci MFA (made for affiliate) ti mohou závidět. No v každém případě dobře pro tvé inzerenty.

  Nechceš udělat školení jak psát články co vyvolají takovou odezvu? Já bych přišel :)

 95. Mara Bytové doplňky dne 12.08.2012 v 8.01 hod.

  Já bych hlavně byl rád, aby tenhle „milionový boom“ už skončil, píše se o tom všude a už je to asi tak stejně nudny čist jako články o wedosu. Tím nemyslím tvůj blog,ale komplet po internetu.

 96. Holina rebelka.info dne 13.08.2012 v 10.28 hod.

  Já myslim, že panu Kirschovi i tento článek řádně zvedne návštěvnost a konverze. Lhostejno, že je negativní :-)

 97. Martin Kůra www.abiturient.cz dne 13.08.2012 v 12.04 hod.

  Och, to je od Vás pane Jeníku tak geniální psát rádoby kritiky na něčí práci a trumfovat rekordy v návštěvnosti a komentářích. Co takhle glosovat Steva Jobse. Nebo Laryho Page. To by Vám nepřineslo více komentářů? Vy se prostě jen vezete a honíte si své ego. Asi Vás zklamu, ale to umí opravdu každý blb.

 98. Rosta dne 13.08.2012 v 12.38 hod.

  Musím říct, že jsem prošel ty videa od Kirše, dokonce jsem prošel ten jeho pdf soubor, kde píše 10 věcí k úspěchu či jak.

  Omáčka, omáčka, omáčka. To jsem člověk co si dokáže vzít z každé hlouposti aspon náké pozitivum nebo přínos. Ale v té boržuře nebo v tom videu, jsem se nedozvěděl absolutně nic nového, respektive nic nového co jsem věděl už ve škole snad a střední.

  Možná se najde někdo, koho ty videa namotivují a třeba začnou něco dělat. Ale, divný že k tomu potřebují video aby to nekoho nakoplo. Možná je to teda nakopne, budou v euforii a budou makat na něčem…Ale jak bude trvat dlouho to jejich nadšení ? Týden? Měsíc ? Pak šupem zpátky do továrny.

 99. David Stypka Prototypo.cz dne 13.08.2012 v 12.43 hod.

  Davida znám hodně dlouho. Díval jsem se na jeho aktivity zezačátku poměrně kriticky. Už ne. To, co nabízí (a ano, vím, co nabízí) má minimálně tu hodnotu, za kterou to prodává. Stal se z něj mezitím kouč. Samozřejmě by mohl jako ajťák sedět v temném kanclu a znuděně říkat, na co přišel. To by se asi líbilo autorovi tohoto blogu víc. Ale prodal by hovno. Dal tomu formu, která je učesaná, plná energie, motivující – to je mnoha lidem protivné.
  A teď k tomu hlavnímu: MI není letadlo a už z podstaty být nemůže. Přečti si definici letadla a nejlépe se veřejně omluv, strécu, pokud na to máš koule. :)

 100. jirkazeman holítka za poloviční cenu dne 13.08.2012 v 12.57 hod.

  No videa jsou příšerná dá to hodně práce … se soustředit na to co vlasně říká mě spíš víc zaujala první pozice ve vyhledávání na google 😀 gratuluju Petře, tomu říkám odborník !!! a jde to i bez keců jak je člověk dobrej 😀

 101. David Lörincz blog David Lörincz dne 13.08.2012 v 13.30 hod.

  Jo Petře, veřejně se omluv. — ne dělám si prdel. Nakonec mu můžeš poděkovat za propagaci. Už se těším na večerní bláboly v akci. Dřív si kazit náladu nebudu. :-)

 102. Libor Činka – psychoterapeut dne 13.08.2012 v 13.56 hod.

  K výroku Petra Janíka: „D. K. Prodává nesmyslné bláboly o nichž ví, že jsou jeho cílovému publiku k hovnu. “

  Tvrzení, že D. K, „ví“. – je předpokladem a tedy nelogickým soudem vzniklým buď z toho důvodu, že autor byl unavený a tedy nemyslel, anebo z toho důvodu, že jeho precizní a logické myšlení má mezery. Taková tvrzení jsou nebezpečná a mají na svědomí více zla na tomto světě, než si lidé uvědomují. Pro jedince hledající pravdu proto nabízím moudrost někoho jiného. Každý si tak může vybrat cestu svého myšlení.

  Staří Řekové věděli, že si Sokrates velmi váží znalostí.
  Jednoho dne ho potkal známý a povídá:
  „Jestlipak víš, Sokrate, co jsem se zrovna dozvěděl o tvém příteli?“
  „Počkej chvilku,“ odpověděl Sokrates. „Než mi cokoli řekneš, rád bych tě podrobil zkoušce. Říká se jí zkouška tří sít.“
  „Zkouška tří sít?“
  „Přesně tak,“ pokračoval Sokrates. „Než mi začneš vyprávět o mém příteli, možná bude dobře na chvilku zkusit prosít to, co mi řekneš.
  Prvním sítem je PRAVDA. Máš naprostou jistotu, že to, co mi chceš říct, je pravda?“
  „Ne,“ odpověděl známý, „vlastně jsem to jenom slyšel …“
  „Dobře,“ řekl Sokrates. „Takže ty opravdu nevíš, jestli je to pravda anebo ne.
  Teď použijme druhé síto, jménem DOBRO. Chceš mi o mém příteli říct něco dobrého?“
  „Ne, naopak…“
  „Takže mi o chceš něm říct něco špatného a nejsi si jist, jestli je to pravda.“ pokračoval Sokrates. „Ale pořád ještě můžeš zkouškou projít, protože zbývá ještě jedno síto. Jmenuje se UŽITEČNOST. Je mi to, co mi chceš o mém příteli říct, užitečné?“
  „Ne, moc ne.“
  „Dobrá, takže to, co mi chceš říct, není ani pravdivé, ani dobré, dokonce ani užitečné, tak proč bys mi to měl vyprávět?“ uzavřel Sokrates.

 103. Petr Jeník dne 13.08.2012 v 14.00 hod.

  A přesně tohle jsou lidé, na které ty Kiršovo kecy zabírají.
  Viz můj následující článek: http://owww.cz/zaplati-si-zrouti-korinku-blaboly-o-zdvojnasobeni-stesti-v-milionovem-imperiu/

 104. gramer cena ropy dne 13.08.2012 v 14.08 hod.

  Martin: „Většina lidí chce jenom poslouchat jak vykopat díru, ale nikdy nevezmou krumpáč do ruky.“

  Tak tos mne dostal. Naprosto přesné a perfektní formulace. Děkuji ti a budu to citovat.
  Perfektně to sedí na můj byz, což je burzovní trading. Spousta lidí se ptá, jak to dělám. Já jim to vysvětlím. Po čase se ptám, jak si vedou. Nejčastější odpověď: já na to kašlu, nezačal jsem s tím.

  Skělá formulace, ještě jednou díky!

 105. Vaclav web dne 13.08.2012 v 20.40 hod.

  Řekl bych že to bude něco jako ty obálky že člověk zaplatí a dostane návod jak posílat obálky.

 106. dkoudela dne 13.08.2012 v 20.48 hod.

  A opravdu je Kiršův problém že lidé ve finále prostě nebudou dělat to co by z nich mohlo udělat o něco úspěšnejší lidi? ení to problém těch lidí spíše? Hm?

 107. Despo dne 14.08.2012 v 2.39 hod.

  to: Drahy Libor Cinka
  Nez zacnes tvrdit ze to co povedal P.J. nie je pravda musis prejst skuskou troch sit.
  Mozes mi 100% povedat ze to co pise P.J, nie je pravda?
  „Nie“ povedal Libor Cinka „Ked sa budeme drzat pravidla Occamovej britvy zistime ze skor nas D.K. odrbava nez ze by s nas vsetkych boli milionari po pozreti jeho videi.“ Nevadi aj tak mozes pokracovat ak si si isty ze to co pre nas D.K. robi je dobre. „Noooo pre nas mozno nie …ale urcite pre D.K. to dobre bude…inac by to nerobil nie? Ale pre nas to asi az take dobre nebude no.“
  Takze D.K. pre nas nic dobre nechce a nie si si isty ze P.J. sa nas snazi od tohoto skveleho obchodu odradit len preto, aby na tom sam zbohatol. Nevadi , stale mozes skuskou prejst pretoze zostava este jedno sito. Vola sa UZITOCNOST. Si si isty ze to tvoje ojebavanie ludi pribehom o Sokratovy je nejak uzitocne k tomu aby ludi prestaly okradat kadejake vychcane svine? „Nie nie ja sam som vychcana svina takze mne sa taketo jednanie s ludmi paci a bol by som stastny keby aj mna kazdy odrbaval“ uzavrel Libor Cinka.

 108. Michal dne 14.08.2012 v 9.00 hod.

  Clovece, co to tady meles? 😀

 109. Eva dne 14.08.2012 v 9.55 hod.

  Na FB na mě jukl odkaz na první článek o MI z tohoto blogu, takže jsem neváhala a přečetla i další. Budu pak číst ještě dál i ty články a diskuze náśledující.

  Z vlastního pohledu chci říct, že autor článku má de facto pravdu a nesouhlasím s ním s jediným tvrzením v diskuzi, a to, že propagace MI je formou MLM, resp. letadla (příspěvěk č. 53). Prostě tady by měl jasně říct- co to je? MLM nebo letadlo? Co si myslí, že to je? Neboť mezi těmito dvěma je rozdíl – MLM je legální a letadlo je nelegální. MLM je morální a letadlo je nemorální. V tom by měl mít autor článku (Petr Janík)jasno.

  A co se týče toho, co vlastně MI je. Je to soubor přednášek, či seminářů, na jejichž konci je nákup PRODUKTU. Takového produktu, který může všem těm, kteří ho UMÍ a DOKÁŽÍ využít, přinést propagovaný prospěch – tj. být do roka milionářem. Pravdu má autor, když píše, že toho možná (ano – možná) dokáže využít pouhé 1%. Ti ostatní prostě budou jen propagátoři něčeho, o čem nemají ani páru, co to je, jak to funguje a jak toho využít. Jsou to dealeři a roztleskávačky a je jedno, jestli to budou nabízet přes vlastní odkazy, vlastní stránky, vlastní emaily. Jsou to jen prodejci produktu DK, který jim za to zaplatí. Tito lidé se dozajité milionářem do pověstného roka nestanou.
  Milionářem se stane (a zase jen možná) ten, kdo tedy tyto motivační přednášky absolvuje, zakoupí kýžený produkt (dle mé domněnky by to měl být onen SmartEmailing) a ten APLIKUJE do svého podnikání na získávání klientů pro SVŮJ PRODUKT….co já vím, třeba ponožky, nebo prodej zájezdů své cestovní kanceláře, či jiné obchodní artikly.

  Takže je naprostá hloupost si myslet, že každý, kdo tuhle motivační olympiádu absolvuje bude milionářem. Nebude – a s bídou jich za rok na základě tohoto školení přibude 1%.
  Lidé, co se pustili do propagace s vidinou závratných zisků je mnoho – jenže je to jak je název knihy Ivo Tomana – Motivace zvenčí je jako smrad – za pár dní se vyvětrá.
  Milionářem se stávají jen ti, kdož jsou jedineční – v tomto případě to bude z té velké show jen David Kirš. :-)

  A pak tu ještě padlo – že kdosi ne/může vědět, co si DK myslí. To nemůže opravdu nikdo a je už spekulace, jestli DK ví o tom, že 99% kupujících a nadšených (mnohdy zfanatizovaných) prostě neuspěje a milionářem NIKDY nebude. Opravdu NIKDY z takových lidí milionáři nebudou – nemají to v krvi, nemají to v sobě, nemají na to buňky. Budou z nich jen paběrkovači. Je však možné, že DK je přesvědčen o tom, že ti lidé, co se hlásí do seminářů, sledují videa a hlavně KOUPÍ PRODUKT – že v nich něco prostě je, třeba to jen doutná a potřebují jen nakopnout a ukázat způsob – jak propagovat sebe a svou firmu, jak získat klienty, jak třeba jen vytvořit databázi potenciálních klientů…a tím se stát oním milionářem. DK možná předpokládá, že tito jeho klienti a zákazníci mají SVÉ PRODUKTY.
  Ale mnozí to vezmou opravdu jen tak, že stačí, že se stanou prodejcem MI a to ještě tak, aby se nepředřeli….no a hlavně nemyslet, neboť myšlení bolí. :-)

 110. ESCAPE dne 14.08.2012 v 15.09 hod.

  Tak dneska ráno jsem shlédl všechna 3 dostupná videa na MI a s něčím to ve mě hnulo. Přijal jsem od něj myšlenku, zvedni svojí prdel a pojď něco dělat. K jeho smůle to nebude zakoupení dalších povídání a knížek, ale moje tvorba. Už dlouho jsem něco takového chtěl udělat, ale ty jeho motivační kecy mě motivovali. (fakt mluví dlouho, ale ne z cesty). Ta videa mají hlavu a patu. A ten obchodní model, který tam prezentuje, je taky fajn. Tohle beru. A jestli je to letadlo nebo neni, je mi uplně jedno.

 111. chovatelské potřeby chovatelské potřeby dne 14.08.2012 v 15.21 hod.

  A tak ze je David Kirs borec, ze neco takoveho udelal, o tom myslim neni sporu. Je jen otazka, kolika lidem to pomuze, kolika ne. Nakolik za to muze David a nakolik ne. Nakolik dopredu vi, ze to vetsine bude k prdu a jestli se mu s tim dobre zije. Jako retor je ale bezvadnej a nic, co by nebyla pravda nerika. A sam i otevrene rika, ze to jak MI funguje je presne praktickym prikladem toho, o cem v tech kurzech vypravi. Za sebe: rad jsem se podival na na ty free videa. Nic moc noveho jsem tam nenasel, ale jista motivace v tom pro me byla. Platit pokracovani si vsak nebudu, to bych se citil jako ovecka.

 112. ctihodny dne 14.08.2012 v 22.05 hod.

  Kdyz vas nekdo cizi chce naucit vydelavat miliony, je to samozrejme podezrele, je totiz velmi pravdepodobne, ze ty penize chce vydelat na vas. Samozrejme, ze z toho chce mit nejakou vatu i ucitel sam, jen pozor abyste nevydelavali pouze na nej a meli z toho neco i vy.

 113. Jirka web dne 15.08.2012 v 21.25 hod.

  Je to pravda, vždy jde o to aby on sám vydělal nejvíc. Otázka pak je kolik toho vyděláte vy sami a jestli vůbec.

 114. Dalibor kulturní server dne 16.08.2012 v 17.22 hod.

  Jen stručně – “nic to těm co si to koupí nepřinese“ – dyt se odporuješ sám si řekl že na tom trhne hodně peněz – jinými slovy asi to umí a pokud to co umí ukáže jiným a oni to udělají podobně z jiným obsahem, proč by neměli vydělat srovnatelné nebo ještě lepší peníze než on pokud to bude ještě zajímavější?! Jinak ja zhlédl videa všechny a nechystám si od něj koupit další, přestože se mi tyhle videa hodně líbili, ale opravdu nechápu jak můžeš vědět že to těm lidem nic nepřinese. Možná by to stálo za to dát Davidovi ty peníze a poslat tam někoho, kdo to osvětlí co mu to dalo a co mu to nedalo a za rok se ho třeba zeptat kolik peněz vydělal, potom si myslím, že by sis mohl za svým názorem stát do té doby je to hypotéza.

 115. Martin Kohout Oregáno dne 16.08.2012 v 19.37 hod.

  V ČR existuje hodně dutých hlav, myslím, že má šanci. :)

 116. Casanova blog dne 16.08.2012 v 21.24 hod.

  Svůj názor jsem rozepsal ve svém blogu…

 117. chobot dne 17.08.2012 v 11.50 hod.

  a jak zabrání DK, že třeba někdo nenahraje ( ten kdo si zaplatí kurz) jeho filmy nekam do warez apod?

 118. Miroslav Pavel dne 17.08.2012 v 20.32 hod.

  Dnes jsem napsal na http://milionoveimperium.cz/faq-milionaru/ tohle dále a pak teprve objevil tento web. Tak jsem zvědav, jak dlouho to tam vydrží, než zasáhne cenzura: Můj názor: Já se věnuju lektorování a tato videa bych mohl používat jako příklady manipulace s lidmi a jak je přesvědčit pro svůj vlastní zisk. Přemýšlím, zda je tu cenzura nebo se většina nechala tak úspěšně zmanipulovat? Mám z toho pocit Teleshoppingu v moderním prostředí internetu. Neustále ve videích čekám na nějaký kvalitní obsah a pořád jen samá omáčka, slyším pořád dokola milion, jedinečná neopakovatelná nabídka a příležitost, super, úžasné, nejlepší, jak jsme všichni skvělí a experti, jak si budu moct pořídit to a to a to, koupit si to životní štěstí konečně, a že budeme nějací divní, když to nevyužijete a necháme si tuto ojedinělost života – poslat skoro 10 tisíc korun někam pryč – ujít. A jak to David dělá hlavně pro nás, pomineme-li to všimné ve výší skoro 10 tisíc Kč, které mu pošleme. Po dokonalé emoční masáži a vtíravém nadšení (videa se pouští hned na většině stránek a poslední video ani nejde posouvat, abyste o kus masáže náhodou nepřišli) musí přijít časový limit – abyste do druhého dne náhodou nevychladli, tak zaplaťte hned dnes, manipulace přes poslední kusy – počet účastníků je omezený – aneb v analogii: máme poslední kus zboží – což zvyklá ještě někdy i mě a už to cpu do košíku, bonusy navíc (ať máte pocit, kolik si toho odnášíte, proto ty desítky minut masáží výše uvedených – v TV vám daly ty bazmeky dva, tu jsou videa navíc) a kdyby to někomu ke zmanipulování nestačilo, tak ještě nasaďme dobročinnost, na to hodně lidí slyší – a bude šťastné celé Česko. Škoda, že jsem z Moravy. Opravdu se divím, že to většina lidí neprokoukne, a nebo se to tu průběžně maže či to možná píše nějaký brigádník, ale to už jsem na tenkém ledě hypotéz. No ale za 10 litrů si koupit štěstí do života… Konečně to někdo prodává. Ufff.

 119. Štěpán dne 20.08.2012 v 9.43 hod.

  I já jsem důvěřivý.
  Respektive sám druhé zásadně nešidím a proto jsem lehkou kořistí těch beskrupulních. Ale ošidit se dám jen jednou!
  Nyní každou lákavou a zaručenou příležitost odkládám o rok. Existuje-li projekt a vydělává ještě za ten rok, pak se s nadšením přidávám. Dlužno však dodat, že žádný senzační projekt ten rok zatím nepřežil…

 120. Martin Půjčky dne 20.08.2012 v 12.53 hod.

  Ahoj, myslím, že by bylo zajímavé se složit (každý by dal třeba 500 kdyby nás bylo 20) a mrknout se tomu blíž na „zoubek“ 😉 Sám pan David K. říká, že přístup pak můžeme dát kamarádům a známým :)) Co říkáte? Mohlo by se to tu pak pořádně zrecenzovat, to jeho „Milionové Impérium“.

 121. Renda Koučink dne 20.08.2012 v 14.20 hod.

  To se to tu pěkně rozjelo:-) Já Vám přináším trocha praktické zkušenosti. O motivaci jsem se už za ta léta něco dozvěděl a manipulaci také. Co mne jako laika na kurzu DK zajímá jsou nástroje kampaně, propagace. Právě protože jsem laik, zají má mne to jak to funguje a jaký sw s jakým propojením použít. To většina z tohoto blogu asi ví. Za ucelené informace jsem ochoten přiměřeně zaplatit z důvodu úspory času. Ne ale 10 tis. Proto jsem z jeho komentářů oslovil pár lidí, zda do toho půjde se mnou a složíme se na jednu licenci. Dostalo se to až k DK. K překvapení DK neměl nic proti tomu. Přihlášení 10ti lidí za 10 tisíc, jak jsem navrhoval. Podle všeho má zatím zájem asi 7 lidí. Ostatní se neozvali, proto mi to trochu zavání tím affilem, tzn. ty co jsem oslovil z jeho pozitivních komentářů propagují, ale nekupují. Nicméně, pokud se mi sejde těch 9 lidí, za 1000 do toho jdu pro zvědavost a laickou zkušenost s internetovým marketingem. Pak Vám povím, nebo se Petr připojí a pak bude o čem psát delší dobu:-). Pokud se ale cena nerozředí, budu si to zkoušet sám podobně, jak jsem laicky vytvořil svůj web. Každopádně je velice zajímavé, jak to DK rozhýbal i v odborných kruzích, pokud to tu takto mohu s respektem k Vám nazvat. Myslím to pozitivně. To, že jsou videa příliš dlouhá (s jitotou záměrně pro potřebu motivace,ne z blbosti) a až manipulující je jasné. Něco málo informací pro laiky tam ale také bude. DK to z pohledu byznysu, i právě takového jaký kvete – kvetl? v US, je okopírovaný a umí ovlivnit lidi, zvládl skvěle. Lidé jedou na emocích, vč.tvrdých výrobních manažerů s tvrdými výsledky. Jen druhy emocí – motivací jsou občas rozdílné. David míří do specifického segmentu a právě i pomocí sociálních sítí. V předchozí kampani si nechal dávat reklamy na weby. Jeho produkt měli využít lidé už s webem, podnikáním. Nyní jde o začínající a nezkušené podnikatele a jiné, emotivní, proto ta reklama na FB podpořená oblíbenou soutěží s výhrou. Jde mu to, ne? Kope díru, jak tu bylo zmíněno. Zda neetické? Vždyť podobných neetických věcí, kdy je spotřebitel ovlivňován před koupí tu máme v demokratickém světě kam se podíváme, TV, rádia, markety a jejich letáky apod. Pokud ta neetika je myšlena takto, pak to je trochu neslušné. Pak bychom se ale upodávali v trestních oznámeních. Zbývá jen, že každý je odpovědný za sebe a svá rozhodnutí, i když v případě prodeje hrnců nebohým důchodcům to platit nebude. To však nebude tento případ a je to právě na každém. DK tam má berličku vrácení peněz, ale i ta se dá zpochybnit. Platí na 30 dní a videa jsou 5 týdnů a zřejmě tam budou další podmínky. Ale je to legrace, že? Tak kopejme:-)R

 122. Antonie Marcellová dne 20.08.2012 v 19.54 hod.

  Na téhle diskuzi je vidět,že co člověk,to názor.Osobně jsem se na MI těšila,když přišel první email,ale po zhlédnutí videa mi bylo jasné,že to nebude pro mě to pravé.Na jejich FB jsou jen pozitiva,což prostě SMRDÍ.A motivace si levněji přečtu v knihách,než za cenu p.Kirše.
  A musím říct,že proti affiliate programům a MLM nic nemám – vyzkoušela jsem obojí.Jediná věc co mi vadí všeobecně na jakémkoli druhu obchodu,jsou většinou falešní lidé,lháři a podvodníci – na ty jsem asi alergická a po několika špatných zkušenostech už dovedu podobné lidi odhalit dřív,než se UPÍŠU.Vadí mi,že na podobné nekalé praktiky tady neexistuje zákon,který by to zakázal.
  Tak krásný den,ať vyděláváte pár korun,nebo miliónů.Tony

 123. Vilém dne 21.08.2012 v 12.08 hod.

  Krásný den Vám všem :-)

  Každopádně znám člověka, který prošel kiršovou email academy a využil to v praxi. Platí si i tento kurz a je to úspěšný podnikatel.

  Každý žijeme v jiném světě, ale někteří myslí, že musí všichni patřit do toho stejného, tak nás o tom chtějí přesvědšit.

 124. Kranox dne 21.08.2012 v 23.09 hod.

  Technicky vzaté, na to aby človek bol v niečom ozaj dobrý, musí to mať rád a tomu naozaj veriť a ísť si za tým bez rozptyľovania sa :)
  Z tohto hľadiska Kirš ani nemôže byť podvodník a ani vo videách sa tak neprejavuje. Je to motivačný rečník, ktorého druhá profesia je e-mail marketing :) Jeho štýl vystupovania mi pripomína Jacka Canfielda. Ak človek spojí motivačnú psychológiu s time-managementom a tým čo má rád, tak to funguje :) Možno nie pre každého, ale každý má svoju hlavu na krku a mal by ju používať sám za seba 😀
  Ako R. Kiyosaki spomína, 95% ľudí sú krysy v kolečku.
  Ide len o to, ktorí z nich sú natoľko silní a schopní nahrabať si pod kolečko toľko potravy, ktorej sa nedotknú, že sa to kolečko zasekne a oni po ňom vylezú na slobodu :)
  Tie videá o EA, aj o MI kampani som si prešiel, sú tam užitočné veci, ak človek počúva aj informácie a nie len balast okolo :)
  PS: Príklad affiliate bez internetu zo života. Poznal som chlapíka čo rád maľoval byty. Mal málo zákazok a tak ho napadlo, že každému zákazníkovi ktorý ho odporučí, dá peniaze 5-10% z ceny odporučenej zákazky. Čím vyššia cena, tým viac percent. Funguje to neuveriteľne dobre :) Až tak že naposledy čo som o ňom počul, mal už troch zamestnancov :)

 125. Ivana dne 22.08.2012 v 12.31 hod.

  Zdravím komunitu,
  Jsem ráda i za pozitivní reakce na Davidovu presentaci i za ty negativní.
  Já jsem na internetu, jak jsem se dočetla v diskuzích «naprostá lama». Nestydím se za to, nejsem lama v nečem jiném . David na mě trochu působí dojmem, že by mě moh´mého lamovství zbavit. Ale v motivačních videích mi chybějí konkrétní informace, jak to udělá. Některé z možností jsem našla i ve Vašich diskuzích a jsem čím dál víc v šoku, kolik toho nevím. Ale vím jedno, kdyby David mluvil víc konkrétně, jako to děláte vy v diskuzích, a slíbíl, že tohle mě naučí, už bych byla přihlášená. Jenže on mi vykládá, že jsem skvělá, protože poslouchám jeho půlhodinové emotivní monology a na závěr mi slíbí, že za deset táců jich mohu mít víc. To mě mate:-(
  PS Produkt mám skvělej

 126. Jakub dne 27.08.2012 v 19.50 hod.

  Je patrné, že David je tak moc prozíravý, že myslel i na diskuze v blozích. Velké nafouknuté nic, díky jemu samotnému, dobře spolupracující a komunikující špičce pyramidy a vůbec týmu obchodníků s leštěným prdem funguje GREJT. Jste prostě skvělí a fajn:-) Evropa tak jak ji známe zdá se, že se chýlé ke svému konci a je dost možné, že brzy tento způsob kšefování s ničím nebude tak nějak možný-takže se to všichní užijte dokud to možné je ať už Vám to přinese a odnese cokoli :-) …..

 127. Tomáš Poner dne 03.09.2012 v 10.19 hod.

  Ano, taky bych byl pro veřejnou omluvu za označení „letadlo“, jelikož to samozřejmě letadlo není (doporučuji se více vzdělávat, než začnete kecat další blbosti)

 128. Petr Jeník dne 03.09.2012 v 10.27 hod.

  Omluvu? Za co?
  Prober se

 129. Tomáš Poner dne 03.09.2012 v 11.38 hod.

  Jestli OPRAVDU nevíš za co (třeba to jen hraješ, popularita je droga), tak seš ještě větší blb, než jsem si myslel 😉

  Wiki – „Pyramidové schéma (označované také jako pyramidová hra nebo letadlo) je dlouhodobě neudržitelný a podvodný model, který slibuje výdělek především za získávání dalších účastníků takového schématu.“

  Kde máš v MIO získávání další a dalších lidí do pyramidy?

  Wiki – „Každý nový účastník musí za vstup do schématu zaplatit poplatek a za to dostává právo vybírat tento poplatek od dalších účastníků, které sám získá. Část vybraného poplatku si nechává pro sebe a část odevzdává tomu, kdo jej získal. Pyramidové schéma nenabízí žádný dodatečný kvalitní produkt ani službu. V praxi takový model ale nefunguje, neboť počet účastníků velmi rychle narůstá. Tento obchodní model je nelegální.“

  Podej trestní oznámení. Nepodáš? Tak jsi ubožák, protože víš že to letadlo není ;-D

 130. Libor dne 04.09.2012 v 10.44 hod.

  Souhlasím s Tomášem, nechtěl jsem napřed do této nesmyslné diskuse přispívat, ale je fakt že za nejvyšší míru trapnosti považuji napsat článek o něčem, o čem vlastně nic nevím. Letadlo, pan Jeník možná někdy letěl, ale o letadle, o kterém píše zde, prostě nic neví, nebo je to jen populista, který závidí úspěch někomu jinému a chytá se tématu, který mu zajistí navštěvnost jeho webu. Nic jiného v tom nebidím. Z mého pohledu snůška blbostí, které nikomu nic nedají. Udělejte si každý názor sám. Vždycky se najdou takoví, jako je Petr Jeník, nebo David Kirš. O co oběma jde – obecně o vlastní profit, ale jeden to dělá jako amatér a druhý naprosto profesionálně.

 131. Petr Jeník dne 04.09.2012 v 11.11 hod.

  Líbí se mi, jak tyhle kecy začali přibývat po tom, co na tento článek chodí lidé z odkazu …/milionoveimperium/…./otazky-na-davida/ 😀

  Mimochodem já milion za rok prodejem informací s ještě solidní rezervou vydělám – a co vy kašpárci? Bude vám to letadýlko k něčemu?

  Závist? Nee
  Nemám co závidět.
  Profit z toho, že o Kiršovi píšu?
  Jakej profit? Trafik v podobě hledačů štěstí u Kirše je naprosto bezcennej.

  Už se konečně proberte.

 132. Daniel K. dne 04.09.2012 v 11.49 hod.

  Pane Petře Jeníku,
  řiďte se prosím heslem ignoruj a buď ignorován. Úspěch je vždy o dvou stranách – jedni vás milují a druzí vás nenávidí. V Česku je bohužel fenoménem úspěch závidět a to je i Váš případ. Úspěch se zde neodpouští. Až dosáhnete alespoň z desetiny podobného úspěchu, můžete si MOŽNÁ takto bez pokory pouštět hubu na špacír, každý má právo na svůj názor (i když ve Vašem případě velmi omezený a zabedněný). Do té doby stáhněte ocas, sledujte a učte se jak se buduje něco, o čem si Vy můžete jen nechat zdát, dokud Vám vaše ustrašené ego nedovolí otevřít oči:):) Ale svým způsobem Vás chápu, těžko někdo pochopí integrální počty, když ho nenaučili ani malou násobilku. Takže si z toho nic nedělejte, nikdy není pozdě:):):)

 133. Libor dne 04.09.2012 v 12.21 hod.

  Taková malá výzva na konci – podívejte na pana Jeníka, vždyť je očividné, jak ho to baví, jak je rád, že může někomu nadat a škodit. Jednou z ne zrovna korektních technik jak zvyšovat návštěvnost webu je optimalizovat ho na klíčová slova, která v daný moment hýbou internetem.
  Proč si dole na stránce vypsal štítky navádějící „zoufalce a kašparky“ na jeho stránku? No jo pane Jeníku, Vaše kecy splnily přesně to, co jste chtěl. I k tomu lze pogratulovat…
  Pokud s Jeníkem nesouhlasíte, bude nejlepší sem nepřispívat, Jeníka nikde necitovat, protože ten si jen mne ruce, jak mu sem tímto „zoufalci a kašpárci“ přivádí další Mařenky. HOWGH.

 134. Petr Jeník dne 04.09.2012 v 12.49 hod.

  Jééé – a jedeme dál
  Vy snad ani neumíte číst ňoumové
  Ale je vidět, že vliv na vás Kirš má. To se musí uznat.
  Mluvíte přesně jako totálně zblblý ovečky z řad ubožáků lapených do sítí Amway

 135. Encorex dne 06.09.2012 v 20.25 hod.

  Možná David Kirš nezačíná stejně jako Ivo Toman, když hned na začátku řekne: 95% procent z vás to nikam nedotáhne! Všichni se tomu smějí a myslí si, že se jich to netýká … Dnes jsem dostal od IT email a tam píše: Kdo bude hvězdou budoucnosti? Hvězdami budoucnosti budou mistři ovládání a manipulace. Asi se Vám slovo manipulace nelíbí, ale opravdu jde o manipulaci.
  Začne to sebemanipulací k úspěchu. Pak to pokračuje ovládáním a manipulací jiných lidí. To jsou obrovské „nespravedlivé výhody úspěšných lidí “.
  David Kirš je v tomto smyslu Hvězdou budoucnosti již nyní! A proto mě zajímá jak to dělá! A tobě jednu zprávu zase od Ivo Tomana „Závist si musíš zasloužit“. Tobě ovšem není co závidět …
  Encorex

 136. Lukáš Říha dne 07.09.2012 v 7.26 hod.

  No srovnávat Ivo Tomana s Kirše?? No to si děláš legraci? To jsi šlápl trochu vedle zmanipulovaný kašpárku 😀

 137. Martin dne 08.09.2012 v 0.48 hod.

  Důkladně jsem pročetl tuto diskusi a lze vedle sebe postavit dvě různá tvrzení:
  1) Kirš a jeho Miliónové impérium je podvod na důvěřivé hejly
  2) Petr Jeník je arogantní a sebestředný idiot, který si jenom podobnými články léčí své mindráky
  To první dokázat nelze, protože obsah kurzů nikdo zatím nezná. To druhé lze prokázat velmi snadno přečtením této diskuse.

 138. Petr Jeník dne 08.09.2012 v 5.59 hod.

  3)Martin, který raději skrývá svou identitu, je idiot, který si léčí mindráky anonymními příspěvky v diskusích :)

  Nepřipadáš si trochu hloupě, když mě označíš za zamindrákovaného idiota za něco, co následně uděláš úplně stejně a navíc ještě anonymně?

 139. Martin dne 08.09.2012 v 8.38 hod.

  To, že ti tady nenapíšu své kompletní nacionále, nemění nic na tom co jsem napsal.

 140. Petr Jeník dne 08.09.2012 v 9.18 hod.

  Nemění to hlavně nic na tom, že jsi udělal totéž co já.
  Napsal jsi o někom na internetu něco negativního. Což je podle tebe známka zamindrákování a toho, že kdo to udělá, tak je idiot.
  Nebo to platí jen na mě a když to uděláš ty, tak je to v pořádku?
  Jsi dobře mimo ty joudo. Škoda jen, že jsi natolik zamindrákovanej, že to co děláš, tak děláš anonymě.

  Jen takový jednoduchý dotázek:
  Myslíš, že by zamindrákovaném člověku vadilo, kdyby o něm nějakej anonymní blb psal na jeho blogu to co píšeš ty o mě? Zkus se nad tím zamyslet. Smazal by zamindrákovaný člověk takové komentáře, nebo by je tu nechával?

 141. Vladislav Janata hubnutí, podpora erekce dne 09.09.2012 v 11.02 hod.

  Tento clanek i vsechny dalsi zde o MI my jenom potvrdili co si o MI myslim a jsem za ne velmi rad. Co se kolem MI rozmohlo je hnus a kolik ovci do toho spadlo za svoje posledni penize vi jen Buh.

 142. Tomáš www.uctovani.net dne 10.09.2012 v 16.03 hod.

  Já jsem nedokoukal ani jedno video, samá omáčka a navíc hrozně homosexuální hlas, to se nedalo poslouchat. Nemam rád způsoby kdy se danej tváří že zná 100% návod a odpovědi na všechno což byl jeho případ, přitom se přehnaně přetvařoval jak je všechno fajn a super, dvojtý růžový brejle, nesed mi.

 143. Jarda Čada dne 12.09.2012 v 13.09 hod.

  Ahoj Petře, mám tvůj blog rád a rád se vracím, ale co jsi rozpoutal za diskuzi o něčem, co ještě nezačalo, no nevím, zda děláš dobře. Z tvojí pozice blogera je to super. Odvádíš zde skvělou práci, soustředíš se na svůj blog a tohle téma se ti opravdu povedlo. V mých očích jsi z odborníka bohužel klesnul na ubohý bulvár, ale i ten se čte a prodává. Problém je, že pak cílení reklamy je trošku omezené. Ale pokud jsou pro někoho důležité grafy a ne prodej, tak si stejně koupí za pár korun u tebe, to je jasné, a oba to jistě chápeme.

  Mně osobně trošku vadí česká mentalita. Pokud můžu pochválit, tak to neudělám, ale když můžu pošpinit něčí práci, tak to jo, to se přidám. Fakt hnusná vlastnost. A to nemyslím chválit, abych vydělal, ale přirozeně něco pochválit. Tím nijak nenapadám tebe, ty máš názor a nebojíš se ho říct nahlas. Ale ty tvoje ovečky… Proč odsoudit práci člověka, který se prezentuje, jak se prezentuje? Odsoudíte něco, co jste doteď nikdo neviděl.
  Mojí prací je tvořit internetové obchody a následně se starat o jejich propagaci. A víš, kolikrát jsem se setkal s názorem lidí, zákazníků, kteří se rozčilují na provozovatele shopu, že jim něco nedošlo, i když tam bylo napsáno před odesláním závazné objednávky velkým písmem v červené tabulce MINIMÁLNÍ OBJEDNÁVKA OD 200Kč. Mně osobně dokonce jeden klient řekl, cituji „A kdo to kurva čte?“. Ano, lidi prostě to důležité nečtou. Tak proč nenatočit video? Od čeho jsou prezentace?

  To, co tady píšeš o letadle, no dej si ruku na srdce, to myslíš vážně? Ty odborník?
  Za letadlo se dá označit něco, co je závislé na přísunu stále nových lidí, aby to bylo „života“ schopné. Pokud se přísun zastaví, tak systém zkolabuje, protože nemůže být naplněno, co slibuje.

  V případě MIO je cena produktu +/- 10000 a provize za jeden uskutečněný prodej je 3000, nic víc. Kdyby slibovaná provize byla v součtu např. (levelů) 10001 a více, tak se to dá označit za letadlo (podvod). Tohle je jen dobře nastavený marketing.

  Nehledě na to, že se se začátkem tohoto kurzu prodej zastavuje. Tzn. není to o tom, že vydělám na prodeji něčeho, co nikomu nic nepřinese.

  Souhlasím s tebou, že asi hodně procent lidí neuspěje. Ono to ale není o tom vydělat milion, ale ukázat lidem cestu, že to jde – vydělat milion pomocí internetu a info podnikání. A Davidovi to prostě jde a dělá to, jak to dělá. Proč ho za to dosuzovat?

 144. Jirka nesprávný údaj dne 16.09.2012 v 15.11 hod.

  Ahoj,

  jenom pro pořádek – MLM není běžnou marketingovou strategií a už vůbec není jako affiliate (i když v lecčems mají cosi společného). Každé MLM je prostě a jednoduše podvod a nesmysl, který ať prodává či ne, vždy přinese užitek jenom těm pár nahoře a to na dřině a neúspěchu těch ostatních, kteří na tom z 99,9% prodělají. To není můj výmysl, tak mluví matematika přátelé. To jenom trochu oprava k originálnímu článku.

  S pozdravem

  Jirka

 145. Adam dne 21.09.2012 v 14.58 hod.

  Koukám zase další zakomplexovanej frustrovanej ajťák co se snaží kolem sebe šířit rádobymoudra a vést svůj „boj za pravdu“. Na MI jsem zpočátku pohlížel trochu s nedůvěrou, ale po shlédnutí tří vydání, musím konstatovat, že tam je poměrně slušné know-how krok za krokem, jak podnikat a stát se expertem na konkrétní oblast.
  Možná bys měl taky začít dělat nějakej opravdu úspěšnej a pozitivní projekt, který ostatním udělá radost a né úplně zbytečně házet svou frustraci a negativní energii po jiných…

 146. Petr Jeník dne 21.09.2012 v 15.26 hod.

  Doufám, že ti jednou budu moci závidět úspěch, stejně jako ho teď závidím Kiršovi.
  Snad jednou najdeš odvahu, zveřejníš svou identitu a ukážeš čeho jsi dosáhl.
  Jak já se fakt těším na to obrovský množství milionářů v českém online prostředí. To se to bude hned úplně jinak podnikat, když tu bude tolik lidí, kteří budou mít balíky peněz.

 147. Matus Lajcak dne 25.09.2012 v 17.43 hod.

  Jedinu otazku mam. Kupil si autor tohto blogu MI? Ak nie, tak vsetky jeho nazory su v rovine myslim si ale v skutocnosti nevie o tom nic a hodnoti to len na zaklade toho, ze sa mu nepaci kirsovo nadsenie s ktorym to prezentuje. Podla mna to je ale dost malo na to, aby som niekoho obvinil, ze celoplosne ojebava ludi.

 148. Petr Jeník dne 25.09.2012 v 19.02 hod.

  Matus:
  Vím jak vydělat do roka milion prodejem informací na internetu. Vím to, protože to dělám. A vím proto, co to obnáší. A vím tedy, že ať Kirš do lidí naláduje jakékoli množství nadšení a bude jim vyprávět sebevíc o jejich snech, tak tím se nich úspěšní „infopodnikatelé“ nestanou.
  Troufám si říci, že NIKDO z účastníků toho kurzu nebude do roka milionářem díky tomu, co se od Kirše naučí. A on tvrdí, že se z nich stanou milionáři s velkou pravděpodobností. Tedy že jich bude většina. NEBUDE.
  KIRŠ JE LHÁŘ, který prodává lidem jejich sny. A protože to dělá tak jak to dělá, ty dementi u něj utratí své poslední peníze a ještě mu za ty jeho kecy tleskaj.
  Mělo by mi těch lidí být líto, ale není. Jsou mi k smíchu stejně jako tyhle bláboly od kašpárků, jako jsi ty.

 149. Michal zatim nemam dne 29.09.2012 v 13.31 hod.

  Dobrý den, pane Jeníku,
  mohl byste mi, prosím, poradit, jak prodávat informace na internetu, abych se nemusel registrovat do MI? Chci ušetřit poslední naspořené peníze, které mám a byl bych moc rád, pokud byste mi dokázala poradit, tzn. co bych měl udělat, abych uspěl.
  Mockrát děkuju za odpověď.
  Michal

 150. Petr Jeník dne 29.09.2012 v 18.30 hod.

  Michale, přečtěte si tento můj článek: Čtyři věci, z nichž 3 musíte bezpodmínečně mít. Jinak jste v háji – najdete ho tady: http://owww.cz/ctyri-veci-z-nichz-3-musite-bezpodminecne-mit-jinak-jste-v-haji/

  Pokud jste jako jeden z mnoha nabyl dojmu, že pouze díky MI vyděláte prodejem informací na internetu peníze, aniž byste věděl jak, tak tenhle článek vám možná otevře oči.

 151. Bohumil dne 05.10.2012 v 20.00 hod.

  Děkuji za profi hodnocení, mám podobný názor a děkuji. Good luck

 152. Michal zatim nemam dne 15.10.2012 v 13.39 hod.

  Dobrý den Petře, přečetl jsem váš článek o 4 věcech, které je třeba mít, než se pustím do internetového podnikání. Domnívám se, že 3 mám, a projekt mám rozpracovaný už více jak rok a půl. Při příchodu Milionového impéria jsem se těšil, že budu moct využít něco nového, ale asi to nepůjde, a to zejména z toho důvodu, že všichni budou mít stejný scénář… Úvodní video, pak dvě další a pak prodejní, jako měl D. Kirš. Takže mě nezbývá vymyslet něco jiného. Kdybyste měl nějaký nápad, budu vděčný 😉

 153. Petr Jeník dne 15.10.2012 v 14.21 hod.

  Michale, neznám váš produkt a bez toho nic nevymyslím.
  Rád bych vám poradil a pokud mi věříte, tak mi napište na e-mail uvedený v západí a já se nad tím zkusím trochu zamyslet.
  Nebojte, nápad vám opravdu neukradnu :)
  Dělám 12 hodin denně a nestíhám realizovat ani nápady své

 154. Petr Liska nemám dne 16.10.2012 v 19.40 hod.

  Je to takové nadepisování obálek v novém kabátě.V obálce sice kromě keců nic není, ale když nachytáš dalšího tak zbohatneš. Průměrně inteligentní člověk, který se někdy k něčemu propracoval na to nebude reagovat. Ale chápu, že především pro mladé nezkušené lidi je to velké lákadlo. Jinak naprostý souhlas, že jde samozřejmě o letadlo toho nejhoršího typu. Za předražené peníze si kupujete kecy. Milionové imperium to samozřejmě bude pouze pro ty na vrcholku pyramidy. Dříve nebo později bude jmenovaný pan profláklý v celé republice, jaké že to vymyslel zase nové šméčko. Zřejmě mu to bude už asi jedno, protože bude mít dost a v této zemi už se raději nebude moc zdržovat.
  Toť můj názor.

 155. Si dne 05.11.2012 v 12.03 hod.

  Styl pan Kirše mi vskutku nejde pod fousy. Ale „recenzovat“ produkt, který neznám, a psát o něm, že stojí za hovno, mi nepřipadá fér.

 156. Lilly různé dne 12.11.2012 v 17.58 hod.

  Nedočetla jsem vše, ale svůj názor vložím. Ať si DAvid dělá, co chce, protože si ho stejně koupí zase jen ten, kdo chce. Není to jen o tom, že on něco nabízí, ale hlavně o tom, že ti, co opravdu chtějí něco za nic ,se na to chytnou. A když se nechytnou na DK, tak se chytnou na něco podobného, protože se prostě chtějí chytat, místo aby dospěli.Možná jsou zoufalí, ale kdo z nás nikdy nebyl ? Jeho praktiky jsou jasné, jde mu o byznys, ale nikomu nestojí u hlavy se zbraní, kup to ! Lidi nekupují DAvida, lidi kupují něco, co jim chybí a zdá se jim, že by tady mohli najít. Jestli to najdou nebo ne, to je prostě cena za jejich rozhodnutí. Podle mne je systém MLM dobře promyšlený system – mluvím obecně – ale co z něj dělají lidi, je věc druhá. Většina lidí, kteří se vrhají do takovýchto systémů hledají kotvu, chtějí někým být, něco si dokázat a tolik se zaslepí tou myšlenkou toho, že zrovna tohle jim daný program nabízí, že prostě koupí. A když se nepodaří, tak pujdou dál a koupí další. Ve skutečnosti odmítají převzít zodpovědnost a dospět. David udělal jen to , že použil co neefektivnější praktiky a zahrál na city a pocit nedostatku u co největší skupiny lidí. Ale chytli se oni sami, z pozice toho, kým jsou. Určitě kladně hodnotím to, že vůbec dokázal takovýto projekt zrealizovat, obsah no comment, nemůžu soudit, ale vždy je na člověku, jak to použije nebo ne. Kdo přemýšlí, je mu jasné, že ze všech milionáři nebudou, protože nemají základní povědomí o tom, co to vlastně je budovat firmu anebo se živit podnikáním, ještě do tohoto stadia nedorostli. A pokud všichni pojedou v jeho stylu, tak to budou dělat jako přes kopírák a stejně se neuchytí a jsme zase u toho samého, nedorostli do toho. Tedy bych Davidovi nevytýkala, že blbne lidem hlavu, protože to ve skutečnosti nedělá, to si dělají oni sami svými iluzemi a nedostatečnou dospělostí. Co se týče DPH, tam mám velké pochyby, ale je to jeho riziko, protože si tím zároveň může položit hlavu na špalek , takže tady si říkám, že bud je to pěkný podvodník nebo totálně hloupý, že na sebe takto nebezpečně upozorňuje.

 157. Albert dne 31.12.2012 v 14.45 hod.

  Tak jsem se díval na stránky tzv. Miliónového impéria, samozřejmě k takovým věcem mám krajní nedůvěru, neboť jsem přesvědčen, že jediným milionářem projektu je právě D. Kirš (je to jeho skutečné jméno?) Už od prvního okamžiku jeho videa je mi velice nesympatický, přímo na něm cítím, jak se vysmívá lidem. Já v jeho pohledu cítím, jak si myslí – vy jste všichni blbci, skočíte mi na to!
  Hned jsem to vypnul.

 158. Midnight dne 10.03.2013 v 13.42 hod.

  internet je skvělá věc, reference na služby jsou stejně daleko (asi tak dvě kliknutí) jak samotné služby. viděl jsem to první video, přišlo mi jako hromada prázdných keců, tedy… v zásadě má pravdu, ale neřekl nic objevného, jen běžně známé věci, ani nic konkrétního, jen abstraktní poučky, a tak jsem si šel vygooglit kdo to vlastně je. Potvrdil jste mi podezření které už jsem měl.

  Každopádně jeho styl „zoom-in slideshow“ se mi hodně líbí, přinejmenším jako nápad. (Jasně, určitě není jeho, ale teď u něj to vidím poprvé.)

 159. groun dne 25.03.2013 v 9.20 hod.
 160. Vadim Pekárek dne 13.05.2013 v 9.04 hod.

  Skvělé téma pro blog. Kontroverzní, výborně rozdiskutované odpůrci i zastánci. Petře, moc blogy nečtu, na tento jsem se dostal náhodou….vlastně už v tuto chvíli ani nevím, co jsem původně hledal.
  Ale přineslo mi to zábavu, pobavení, poučení i připomenutí si Sokratových třech sít.
  Bez ohledu na to, co zde píší účastníci diskuse, se vším respektem k jejich názorům, se mi líbí přímočarost sdělení a komentářů, které jsem měl to potěšení tady číst.
  Užil jsem si to.
  Díky Petře.

 161. Ray dne 30.05.2013 v 0.18 hod.

  Chtěl bych se zeptat na jednu jedinou věc. Je pravda, že ti co s výkladem nesouhlasí a nepřinese jim to očekávané výsledky, že jim Kirš peníze vrátí??? Tohle mě zajímá ze všeho nejvíc. Pokud jim ty peníze vrací, tak co se tu řeší?Štítky: , , , ,