Dub 15

Nesmyslný aukční systém domén u Subregu mě odradil od dalšího dražení

15.04.2012 v kategorii Zajímavosti. / Zobrazeno 5 127x / 10 komentářů

Jsem opravdu hodně zklamaný z aukčního systému u registrátora domén Subreg. Před časem jsem psal článek o zajímavých LLL.cz doménách, které se právě zde prodávali. Aukce těchto domén už skončily a výsledné ceny těchto domén jsou až směšně nízké. A ani se nedivím. Sám jsem se o některé domény ucházel a přihazovat jsem přestal hned po tom, co jsem zjistil, jak to tam (ne)funguje.

Zatímco v jakémkoli jiném aukčním systému zapíše zájemce o prodávanou věc maximální příhoz, tedy maximální cenu, za jakou je ochotný věc koupit a automat pak za něj do této výše přihazuje, tady se přihazuje ručně po padesátikorunách. A když napíšu více než tu jednu padesátku navíc, tak mi to automaticky hodí tu cenu, kterou jsem napsal.

Ano, jsem ochotný za tuto cenu to koupit, ale je nesmyslné to za ni kupovat, pokud nebude mít o doménu nikdo jiný zájem.

Osobně jsem chtěl koupit doménu ulh.cz – dal bych za ni max 3000,- Kč. Totéž za domény upr.cz a gej.cz. Na začátku aukce bych si tam prostě tuhle cenu nastavil a dál se o to nestaral. Když by někdo přihodil na pětikilo, automat by to přehodil na 550,- a tak by to šlo až do těch mých třech tisíc.

Pokud by byl někdo ochotný dát tisícovku, já bych dal 1050,-. Proč bych ale měl dávat hned tři tisíce, když jiní jsou ochotní dát jen tisícovku?

A sedět u toho a přihazovat ručně padesátku a pak čekat 10 minut, o které se aukce prodlouží, zda mě náhodou někdo nepřihodí….. to je fakt trapný. Na to nemám čas ani náladu.

Takže to byla moje první a na dlouhou dobu poslední aukce domény u Subregu.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 50% (slevový kód: WWW50)

Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


10 komentářů / Nesmyslný aukční systém domén u Subregu mě odradil od dalšího dražení

 1. Pavel Hodnocení holek dne 15.04.2012 v 19.25 hod.

  Subreg na tom asi víc vydělá. 🙂

 2. Petr Jeník dne 15.04.2012 v 19.26 hod.

  Subreg by víc vydělal, kdyby se tam prodávalo víc domén a prodávali se za rozumný peníze a né za desetikoruny jako je to teď. Fakt je to až směšný to co tam mají.

 3. peko peko dne 15.04.2012 v 19.34 hod.

  Nojo, ulh za 550 je nádherná cena 🙂

 4. Lydie Svatební oznámení dne 15.04.2012 v 21.18 hod.

  Na všechno se dá dívat z různého úhlu. Provozovatel Subregu je zřejmě přesvědčený, že víc vydělá takto.
  Stejně tak dAukce:
  Na dAukci by se asi taky prodávala většina domén za víc, než za 150, kdyby tam nebylo pro přihazujícího bez předregistrace nastaveno minimum 700. Probíhala by spousta desetikorunových soubojů, což by byla minimálně větší zábava než teď, kdy tam vesměš zůstává stejná suma po celou dobu aukce.

 5. HonyZahy Metro Praha dne 15.04.2012 v 23.15 hod.

  Tak když se podíváš do světa tak třeba taková Flippa taky nemá proxy bidy a jak jí ty její aukce šlapou

 6. Jan Horak Subreg dne 15.04.2012 v 23.25 hod.

  Automaticky prihazovani je samozrejme v planu s celkovym spustenim aukci uzivatelum primo do rozhrani, coz bude jiz opravdu brzy.

 7. Petr Jeník dne 16.04.2012 v 8.03 hod.

  Až s tím něco uděláte, tak mi napište a já o tom napíšu článek. Myslím, že se to sluší, když jsem vám současný systém takhle zprasil. Ale prostě jsem nemohl jinak. Je to naprosto na hlavu postavený. Jediní, kdo na tom teď profitují jsou kupci, kteří mají čas sedět u toho a v posledních vteřinách přihodit tu blbou padesátku, čímž otráví zájemce, kteří mají skutečný cash a doménu by rádi koupily za mnohem zajímavější peníze, ovšem na to, aby u toho trávily hodiny a hodiny, to tu doménu raději oželí.

 8. Josef Reznicek optimalizace pro vyhledávače dne 16.04.2012 v 17.25 hod.

  To se mi také nelíbí. Vůbec aukce na subreg má své mouchy. kdyby si toto četl nějaký administrátor, může mi napsat, nějaké vypíchnu. Používám jí totiž téměř každý den.

 9. Los Peros Mistrovství světa v hokeji 2012 dne 17.04.2012 v 14.32 hod.

  Osobně to taky nechápu, ale spíše nechápu lidi, kteří tam svoje domény umístí, musí jim být naprosto jasné, že cena bude neuvěřitelně nízká…

 10. Pepa Vybíhal dne 17.04.2012 v 15.07 hod.

  To, že se mi u aukce započítal druhý příhoz a musím ho zaplatit i když přehazuji sám sebe, s tím jsem se již smířil (i když odpověď na stížnost byla velice vtipná – „bohužel každý příhoz který provedete je závazný. Nelze bohužel opravit to, že podržíte déle tlačítko myši, nebo je takto nastaven Váš prohlížeč.“ – Jak jako nelze? -podmínky v programovacích jazycích jsou asi jen pro srandu králíkům – pseudojazykem: if not ($bidder -eq $currentwinner) {addbid($amount,$bidder);} else {…}

  Ale mnohem vice me pobavilo, kdyz po me chteli za vyhranou domenu velmi specifickou castku 478.80 CZK. Jsem si rekl tak co, neumi zaokrouhlovat, ja taky ne. Tak jsem zadal prikaz k uhrade presne na tuto castku. A dnes mi přišlo „Platba za aukci 1620 nebyla prijata. Bylo uhrazeno 398.33 CZK namisto 399 CZK“.

  Dvě aukce, dvě fatální blbosti. To je moje zkušennost se subreg.Štítky: , , , ,