Zář 3

Radim Jančura (Student Agency) zvažuje právní kroky proti Kiršovi

03.09.2013 v kategorii Trendy a události. / Zobrazeno 24 066x / 37 komentářů

Úspěšný podnikatel, zakladatel Student Agency. Radima Jančuru snad netřeba více představovat. Hodně si ho vážím a líbí se mi, co a jak to dělá. O to více mě překvapil jeden z mnoha e-mailů, který jsem před časem obdržel od Davida Kirše a ve kterém stálo, že právě Radim Jančura bude po boku několika šarlatánů hostem online vysílání v rámci Milionového impéria.

Byl jsem z toho po pravdě celkem rozhozenej. Nedávalo mi to vůbec smysl. Říkal jsem si, jak takovýto člověk může být součástí něčeho takového?

Pak jsem si přečetl článek v pátečních Lidovkách, resp. v magazínu Pátek a bylo mi to jasné.

Mohlo mi to být jasné už dřív, když bych dokázal tu snůšku blábolů v tom online vysílání přetrpět. Já to ale prostě nedokázal. Naštěstí to ale dokázala redaktorka Lidovek a celkem trefně to popsala.

Nedalo mi to a pustil jsem si to také.

Jiří Vokáč Čmolík, jakási Bea Benková, bůhvíkdo Aleš Kalina a další dva „experti“ na cosi Libor Činka a Vladimír Vymětal. No a mezi touto partičkou nýmandů a šarlatánů právě Radim Jančura jako speciální host.

O těch pěti většina lidí nikdy neslyšela. Sami o sobě mluvili v superlativech. Jsou skvělí odborníci na to co dělají. Chválili se navzájem a mezi sebou si povídali o tom, jak jsou známý a úspěšní, jak jeden druhého viděl v televizi, jak se jeden od druhého nechávají inspirovat, jak úžasné bylo to, co ten druhý kdesi v prestižních novinách publikoval….. no prostě vzájemné poplácávání po zádech, že by člověk skoro nabyl dojmu, že jsou to opravdu známé osobnosti, které už někdy něco dokázaly.

Nejsou a nedokázali. A proto tam Kirš potřeboval někoho, kdo opravdu něco dokázal. Koho lidé znají a vzhlíží k němu. A to byl právě Radim Jančura.

Jeho vystoupení se od těch ostatních ale diametrálně lišilo. Žádné kecy o snadném zbohatnutí, žádné kecy o těch ostatních. Bodeď by také jo, když o nich nikdy předtím neslyšel a ani netušil, že je právě uprostřed tohoto balastu.

Ale byl tam. A to na lidi zapůsobilo. A to byl také cíl. Ukázat ovečkám, že i Radim Jančura je příznivcem kiršovo Milionového impéria.

A jak to je ve skutečnosti? Položil jsem panu Jančurovi pár otázek:

Věděl jste, pro jaký projekt děláte rozhovor?

NE

Věděl jste, že Vaše jméno bude spojováno s tímto projektem?

NE

Věděl jste, že tento rozhovor bude využívá ke komerčním a marketingovým účelům v rámci propagace Milionového impéria?

NE

Jak hodnotíte své vystoupení, resp. využití rozhovoru s vámi v tomto projektu zpětně?

V této souvislosti zvažuji obranu právní cestou

Jaká je váš názor na celý tento projekt?

Vše, co nyní vyplulo ohledně projektu na povrch je pravděpodobně bohužel pravda. Tento typ parazitního podnikání bude na světě, dokud na něm budou žít lidé. Zvláště lidé, kteří potřebují naději zvenčí. Jednou je to sekta, která slibuje novou cestu, jednou podnik á la letadlo a příště třeba návod, jak vytvořit do roka milion. Lidé rádi uvěří, že jim někdo pomůže. Musí si ale pomoct sami. A nebo nemusí, je to jejich rozhodnutí. Já taky ještě jako student VUT nemusel nic začínat, ale chtěl jsem a začínal jsem s 5000 Kč. Kde je dnes Student Agency ví každý, ale je to o práci, ne o zázracích a návodech. Zásadní rozdíl mezi mnou a důvěřivci je v tom, že mě nehnal dopředu mamon, ale snaha přinášet lidem v ČR lepší služby. A to platí dodnes. Nepotřebuji být milionář a dávat to najevo. Peníze jako cíl nejsou přece smyslem života.

Konec dotazování

Tak co? Stále si myslíte, že Kirš s Vámi hraje férovou hru?

Docela špína takto využít známou osobnost bez jeho vědomí k tomu, aby naprosté bláboly o zdvojnásobení štěstí získaly na důvěryhodnosti.

Na závěr jen předem odpovím na dotaz, který by určitě přišel: NE – nevím o tom, že by mě Kirš zažaloval. Od té doby co mi na začátku července přišel dopis, se nic neděje.

Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:


Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.


37 komentářů / Radim Jančura (Student Agency) zvažuje právní kroky proti Kiršovi

 1. Lukáš Voplakal Lukáš Voplakal dne 03.09.2013 v 8.13 hod.

  Ikdyž na Kirše nemám tak vyhraněný názor jako Vy Petře, je to opravdu sranda sledovat Vaše zapálení pro věc .. doufám, že příběh nekončí .. :) Radim Jančura je prostě jiná liga, klobouk dolu. Na Kiršovi vidím ale pozitivní to, že rozhýbal lidi, že asi celkem dost lidí vytáhl z pasivity. Ikdyž jeho návody nezafungují, lidi budou dle mého i tak hledat cestičky (ne zkratky) k prosazení se.

 2. Petr Jeník dne 03.09.2013 v 8.16 hod.

  Nerozhýbal. Jen z nich vytáhl peníze. Lidé, kteří potřebují takovéto berličky se nikdy nerozhýbou. Rozhýbalo to pouze další šarlatány a kyberšmejdy k tomu, aby vytáhli peníze z dalších lidí.

 3. Martin dne 03.09.2013 v 9.01 hod.

  Lidi to rozhýbalo asi tolik, jako když odpoví na inzerát s nabídkou domácí práce za tisícovku a jako odpověď přijde návod: „dejte si inzerát s nabídkou domácí práce za tisícovku“.

 4. Martin P. Podlahy dne 03.09.2013 v 9.14 hod.

  Pozitivní zpráva, aspoň bude mít Kirš práci. :)

 5. Pavel K. dne 03.09.2013 v 9.34 hod.

  Snad to pan Jančura dotáhne úspěšně do konce a neskončí to jen u vyjádření. V tom věřím, že si nenechá sr… na hlavu.

  Nejvíc mě u projektů Kirše a spol. vadí ty jejich vzájemné live konference, kde se všichni vzájemně chválí a vzbuzují dojem, že jsou něco víc. To je výslovná manipulace. Krásně je to vidět i u Stani Mrázkové a jejího posledního článku – trošku se jí tam sesypaly negativní komentáře. Mimochodem je ot ta expertka, která nejdřív napsala ebook o tom, jak napsat ebook, i když předtím žádný nenapsala. A ted napsala o tom, jak ho prodala. No samozřejmě hlavně díky Kiršovi.

 6. Radek Půjčka před výplatou dne 03.09.2013 v 9.44 hod.

  Tohle si asi Kirš do referencí nedá :))

 7. Petr dne 03.09.2013 v 10.01 hod.

  Je mi Kirše líto, ale jen do něj!

 8. Honza Milionářem snadno a rychle dne 03.09.2013 v 10.44 hod.

  …tak mě napadlo, už sem někdy někdo dal Petrovi do komentářů affil odkazy na MI? :-) To by byl gól. Ale konverze asi nulová. 😀

 9. Michal dne 03.09.2013 v 11.25 hod.

  Aleš Kalina je uznávaný odborník na osobní rozvoj, tento pátek bude v Show Jana Krause. Napřed si aspoň ta jména vygooglujte. To, že je neznáte Vy, neznamená, že je nezná ani nikdo jiný.

 10. A web dne 03.09.2013 v 11.48 hod.

  Uznávaný kým?

 11. Petr Jeník dne 03.09.2013 v 11.50 hod.

  Přesně tak: uznávaný kým? Dalšíma podobnýma šarlatánama a ovečkama, které zmanipulovali?

 12. Kleo dne 03.09.2013 v 12.08 hod.

  Koukám, že někteří prostě netuší, jak hluboko vede králičí nora (viz. Michal). Už dříve jsem přemýšlel, že bych vytvořil síťový graf pro znázornění napojení všech infokouč podnikatelů mezi sebou, ale nemám takové zapálení jako PJ. Proto jestli by šel někdo do toho se mnou, nechť se ozve na kleofas.hatlapatka(uzenáč)seznam.cz

  PS: Only Michal … proč myslíš, že se to jmenuje SHOW Jendy Krause ? :) Viděl jsem tam jednou i reprezentantku pirátské strany, která ukazovala své mléčné žlázy (nebo to byla TOP striptérka ČR? fakt nevím) … popřemýšlej z čeho má TV peníze a kde je tedy její zájem 😉

 13. O Aleškovi Kalinovi dne 03.09.2013 v 14.00 hod.

  !!! Aleš Kalina je jen další trubec podobný Čmolíkovi !!!

  V jeho referencích mě pobavilo jak se chlubí, že byl v roce 2007 zapsán do knihy Who is Who 😀 😀 😀

  Kdo neví co to je Who is Who za podvod: http://www.blook.cz/2008/08/16/encyklopedie-who-is-who/

  A tento kouč prosím (dnes dělá kouče každý idiot, viz Michaličková), si ještě dovolí vydat DVD 7 kroků k získání bohatství a přitom se nechal tak snadno ojebat 😀 😀

 14. O Činkovi dne 03.09.2013 v 15.13 hod.

  !!! Činka je totální kokot, který si myslí že ví něco o mozku a učení angličtiny (prodává za 5400 Kč magickou angličtinu extra [namluvenou robotickým hlasem] a napsal třeba ojeb Anglická gramatika bezbolestně – viz ulozto), ale ví též úplné hovno !!!

  Zde je ukázka nejen jeho jazykových schopností 😀 😀 😀 http://www.youtube.com/watch?v=XXSE9y7FlmI

 15. Martin dne 03.09.2013 v 15.36 hod.

  Výuka psychologie pro začátečníky, kdo se chce pobavit, najeďte na video http://www.youtube.com/watch?v=ORor9FL-pIw a sledujte, jak ten zmrd neustále lže „ukážu vám, jak zbohatnout“, „já znám ty principy“ a snaží se to maskovat 😀 😀 😀 prý: „já bych nechtěl vlastnit kasíno“, po chvilce: „to co vám říkám, je absolutní pravda“ a vůbec vrchol je, že je jen na posrané lodi a dělá, jak kdyby to byl výlet za miliony… 😀

 16. panZero http://panzero.blog.cz dne 03.09.2013 v 16.22 hod.

  Mě fascinuje, že si Kirš & spol. myslej, že jim takový podvůdky projdou…

 17. Honza dne 03.09.2013 v 16.28 hod.

  Osobně bych do toho nedával tolik agrese. Nesouhlasím a nelibí se mi, co dělá pan Kalina (ostatní jména jsou pro mě neznámá včetně pana Kirše). Ale sám jsem zažil, že mi pomohl někdo v těžké době po zabití blízkého člověka. Dlouho jsem se z toho vzpamatovával, propadal se v práci, kariéra šla do kopru a pomohl mi člověk, se kterým jsem cestoval do hor. Asi není přesný výraz kouč, možná spíše osobní psychoterapeut, ale o to nejde. Naučil jsem se mít více tolerantní pohled na lidi, původně jako fyzik jsem byl silně exaktně orientován. Proto bych v tom neviděl tolik špatného. Pokud to člověku v daný moment pomůže, tak je to to hlavní. Sice bych byl rád, aby ti, co tzv. pomáhají byli slušní lidé, ale stále vidím jako hlavní bod, že to pomůže tomu, kdo má nějakou starost a je něco jako pacient. Asi bych do toho dal více tolerance, i když v kombinaci se zlatou střední cestou, taky není dobré nechat parazitovat na lidském neštěstí.

 18. manasekp manasekp dne 03.09.2013 v 16.50 hod.

  Pouceni pro ostatni – kdyz uz hodlate verejne o necem lhat a prodavat pochybne infoprodukty tak to aspon nedelejte vlasnim jmenem :-)

 19. Karel Slevomat dovolená dne 03.09.2013 v 17.20 hod.

  To je neuvěřitelná show stim Kirschem. Opravdu se bavím a jsem rád Petře, že máš pro tuto věc takový zápal.

 20. Václav Bartoš Krimidoma.cz dne 03.09.2013 v 18.47 hod.

  Jančurova věta za milion: „Peníze jako cíl nejsou přece smyslem života.“ Ale vysvětlujte to lidem vyměňujícím svůj čas za hodinovou mzdu, co tím chtěl básník říci. Každý by Jančurovi namítl, že se mu to povídá, když on ty miliony má.

 21. Petr Jeník dne 03.09.2013 v 19.15 hod.

  Ber to jako takové povinné milionářské klišé.
  Ani pro mě peníze nejsou smyslem života. Smyslem mého života je moje rodina a to, aby se moje rodina měla co nejlépe. A peníze chápu jen jako jeden z mnoha nástrojů, jak smyslu svého života docílit.

 22. Radek P. Párty trička dne 04.09.2013 v 6.25 hod.

  Někdo tu vzpomínal Krause. Byla by to pořádná šupa, kdyby Kirš napochodoval do tohohle pořadu. Myslím, že Honzík Krausů by ho pěkně rozebral :))

 23. JW web dne 04.09.2013 v 7.46 hod.

  Dát Krausovu show jako příklad uznávané osobnosti není zrovna nejpřesvědčivější 😀 On sám tvrdí, že se snaží hledat spíše zajímavé než známé lidi… podle toho by klidně mohl být Kalina uznávaný jako pan Odvárka :-))))

 24. peto counter strike dne 04.09.2013 v 15.36 hod.

  lol to že použil Kirš tento rozhovor pre svojé potreby bez súhlasú je už drzosť veľkého kalibru

 25. dk pánské mikiny dne 05.09.2013 v 14.59 hod.

  Je někde na netu to video kde dělá Kirš ten rozhovor?

 26. Alice Nowak dne 05.09.2013 v 23.12 hod.

  Jezis..!! Kalina a jeho manzelka Cerna…! Uf uf uf.. Ani jeden nema kompetentni vzdelani. Mnou si ruce na podzim, kdyz se lide dostavaji do depek. Jejich metoda je jen lziva manipulace a nekdo by uz v tomhle ceskym rybnicku mel zakrocit a kybersmejdy, alias samozvane uznávane odborniky, utnout. Osobni zkusenost (halt za blbost se plati) mám a je to az neuveritelne, co tu muze lidem projit! Oba umí houby a chteli by kozich. Parazituji na lidske hlouposti i nestesti.

 27. Petan dne 08.09.2013 v 14.42 hod.

  Petře, se divím, že si ještě někdo nevšiml toho, že kirš své milionové imperium zastitoval firmou expert empire s.r.o. a v te ma 100% podíl firma z kypru. zajímavé:-)) zajimavé je že tech firem má založených plnou a na každou jiný projekt.

 28. Ivo dne 16.09.2013 v 21.30 hod.

  Náhodou jsem narazil na tento blog a na kritiku p.Kirše. Přiznávám, že jsem si kurz zaplatil a ačkoliv jsem se nedal na cestu infopodnikání, v mnohém mi kurz pomohl. Uvědomil jsem si chyby, které ve svém podnikání dělám, našel jsem „návod“ na propagaci svého zboží a další info. Mohu zodpovědně prohlásit, že díky tomuto kurzu a dalším na internetu sehnaným informacím (k jejichž shánění mě vyprovokoval kurz) jsem zvýšil svoje příjmy. Ale ne o miliony nebo statisíce, nicméně i tisíce jsou dobré. Já jsem prostě spokojen s kurzem, ale p. Kirš posílá neustále další a další nabídky a navíc zřejmě prodal databázi svých klientů svým kamarádům, od kterých chodí další nabídky. A tyto další nabídky p. Kirše jsou už ale opakováním a omíláním předchozích informací. Udělal jsem si závěr, že p.Kirš si postavil podnikání na poskytování informací a rád by ze svých klientů dostal co nejvíc, ale už nepřináší moc nového. Porovnávám s podobnými informacemi od p. Řehulky, od něho mi chodí tipy, ve kterých je vždy něco nového. P. Kirš např. probírá stále dokola e-mailing, ale jen se opakuje, pouze změní formu. Je prostě třeba informace třídit a přebírat a kupovat „s rozumem“. P. Kirše bych nezatracoval, ale byl bych i opatrný s jeho chválou. Omlouvám se za zdlouhavé vysvětlování, ale snad to někomu pomůže. (MI neprodávám).

 29. Petr Jeník dne 17.09.2013 v 7.04 hod.

  Ivo: a přesně o tom to je. Přesně o tom píšu a mluvím. Ten kurz tě stál deset táců. A „díky němu“ vyděláváš tisíce.
  Ten kurz nemá tuhle hodnotu. Je to prostě jen další předražený hrnec, který ti Kirš prodal, protože k němu dal tu omáčku okolo.
  Lidi lákal na to, že je naučí vydělávat miliony. A místo toho dostali tuhle opičárnu, která má hodnotu nula nula nic.
  A jako bonus jste mu všichni poslušně předali svoje kontakty, aby mohl masírovat další a další lidi toužící po lepších zítřcích.

 30. Martin Vše pro váš event dne 17.09.2013 v 14.30 hod.

  Myslím, že Kirš si pěkně zatopil. Jsem zvědavý jak to Jančura vyřeší.

 31. Jarda dne 17.09.2013 v 21.32 hod.

  Tak kluci jsou ale féroví..tentokrát dávají bonusy za 35tisíc a nabízí jen za 10+dph borci! http://www.infopodnikanivpraxi.cz/prihlaska

 32. Mám právo sedět dne 17.09.2013 v 22.32 hod.

  Těch 10 000 Kč bych klidně zaplatil, ale téhle ženské ( http://www.youtube.com/watch?v=TeTTkz6VgAc ) a za 60 minutový proslov o info podnikatelích. :)

 33. Svatava Dvořáková dne 18.09.2013 v 9.46 hod.

  No a mezi touto partičkou nýmandů a šarlatánů právě Radim Jančura jako speciální host.

  Pro ty, kdo mě ještě nešmírujou:

  DOPORUČUJI: Objednejte si webhosting se slevou 25% (slevový kód: WWW25)

  Pokud se chcete stát sponzorem tohoto mého blogspotu a mít na tomto místě svůj inzerát, není nic jednoduššího.
  Více se dozvíte a vložit svůj inzerát můžete přímo TADY.

  A co to tady teď děláte vy? O panu Činkovi jsem nejen slyšela, ale díky němu jsem se naučila Anglicky.Pan kirš když nic jiného, vypracoval velice dobré uživatelské programy. A co jste udělal vy? O vás já nikdy v životě neslyšela. A zajímalo co vám dává právo o někom napsat, že je nýmand. Za to bych žalovala já vás.

  na co chcete popisek webu- není to náhodou také sbírání kontaktů?

 34. Tom Cyklo Scott dne 19.09.2013 v 23.25 hod.

  Kirš je zvláštní. Nechápu že o něm někdo vůbec píše. Z webového světa bych ho vymazal.

 35. Patrik designpeople.cz dne 24.09.2013 v 21.41 hod.

  To je právě ono. Kirš je tak zvláštní, až to lidi dokáže popudit k reakcím. O průměrných lidech se nikdy psát nebude.

 36. Petr Blog dne 25.09.2013 v 14.07 hod.

  Nemám tak vyhraněný názor, ale spousty věcí jsem se dozvěděl až zde. To s Jančurou je mazec.
  Jinak můj názor jsem nedávno vyjádřil zde:
  http://pnovak.blogspot.cz/2013/09/lesk-bida-infopodnikani-v-cechach.html

 37. Veronika dne 02.10.2013 v 23.15 hod.

  Připadá mi to tu celé nějaké divné. Nechce se mi věřit, že by tak inteligentní člověk jako je pan Jančura nevěděl o tom s kým se baví, čím se ten člověk zabývá a k čemu ten rozhovor je. Taky nevím, proč bych měla věřit jediné slovo autorovi tohoto článku. Kde je důkaz o tom, že mezi autorem článku a panem Vančurou proběhl rozhovor, který je zde prezentován? Kde je důkaz, že je to pravda? Pan Vančura asi nemá v životě co na práci a tak dává rozhovory kdejakým zakomplexovaným pisálkům. Nejsem žádnou zastánkyní Davida Kirše, ale tomuhle co se tu děje prostě nerozumím.Štítky: , , , , , , , , , , ,