35 komentářů

 1. 
  Stránský Madeira dne 25.08.2011 v 12.51 hod.

  Takže příští díl bude zase za tejden ? Nebo už dřív ?

 2. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 12.52 hod.

  Asi už v pondělí – přes víkend udělám kus webu a v pondělí ukážu přímo už na tom konkrétním webu, jak jej dělat.

 3. 
  Honza Články o bylinkách a pěstitelské sady dne 25.08.2011 v 12.56 hod.

  Zdravím,

  tak Wedos taky nemůžu jinak, než doporučit. Pokud se nepletu, tak včera byla dokonce akce 2 roky webhostingu + doména .eu na rok za symbolických 180 Kč. Ale proč rovnou VPS? Nestačil by jen webhosting a neomezený počet aliasů?

 4. 
  vojta Cestování na českých řekách dne 25.08.2011 v 12.57 hod.

  Pořád ještě nevidím nic o MFA. Probíráš tu základní postupy, které se musí udělat při založení jakéhokoliv webu a které všichni znají. Palec dolů, akorát to zbytečně natahuješ! 😀

 5. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 13.01 hod.

  Vidíš to.
  Minule jsem dostal v komentářích „seřváno“ za to, že jsem nenapsal nejdřív o tom, že musíš být kvůli provozování adsense na svém webu plátcem DPH.
  Někdo holt chce všechno od základů a někdo by nejraději seriál ve stylu „hup na krávu už je tele“.
  Jak už jsem tady tady na blogu kdysy psal, ať udělám co udělám, vždy je to špatně. Viz článek: http://owww.cz/pravdu-nemam-nikdy-bojim-se-ji-a-kdyz-mi-ji-nekdo-rekne-odmita-ji/

 6. 
  PATWIST PATWIST BLOG dne 25.08.2011 v 13.05 hod.

  Honya, to máš pravdu a ja som to prešvihol :((. Aj mne sa wedos zdá byť najpriateľnejší, tak sa netreba báť oboznámiť o tom ľudí ktorý nepoznajú.

 7. 
  Duben Hudební magazín dne 25.08.2011 v 13.08 hod.

  Petře tak ti nevím, ale tohle je jeden z takových článků co jsou vesměs naprosto o ničem. S MFA je tam související akorát jedna rada a to že se vyplatí udělat si VPS hosting (vlastní server), pokud plánuješ rozjet desítky MFA, původní díl byl o nečem jiném najednou je z jednoho webu plán dělat jich desítky, proč jak?. Nějaké konkrétní pro a proti webhosting versus VPS? Kromě ceny? Protože ke spoustě domén je malý webhosting zdarma a ten na MFA stačí, nebo je v řádu desetikorun, to se i pro větší množství MFA stále může vyplatit. Informační hodnota článku je mizivá. To už jsi mohl rovnou začít psát seriál ve stylu: Díl první: co je to počítač, Díl druhý: Jak mačkat klávesy, Díl třetí: Co je to ten internet, … postupně se dostat k tomu co je to web stránka, pak jak se programuje nebo instaluje WP a u dílu č.150 bys už třeba pomulu začal dávat rady na které se podle bombastických titulků čeká. Prostě tvoje klasika, hlavně natahat lidi, jestli jim skutečně dáš nějaké zajímavé informace už pro tebe není podstatné.

 8. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 13.14 hod.

  Duben: viz. můj příspěvek výše. zavděčit se každému nemůžu a pokaždé, když něco napíšu, bude se to někomu nelíbit a bude mít nutkání o tom napsat komentář, jak jsem zase udělal něco špatně. Už jsem se s tím smířil 😀

 9. 
  Duben Hudební magazín dne 25.08.2011 v 13.23 hod.

  Jo všiml jsem si toho, když jsem to odeslal. Mezitím jsi to okomentoval. Jako novinář bys mohl udělat rozumnou koncepci seriálu a definovat odkud kam ten popis bude, jak moc do detailu půjdeš, ale zase by ti to nepřinášelo ten flame. Ale nenech si do toho kecat a piš si to po svém :).

 10. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 13.33 hod.

  Nevím jak jsi přišel na to, že si novináři dělají nějaký koncept. Většina novinářů ještě ráno neví, co bude psát odpoledne do zítřejšího vydání 😀
  V tom je krása novinařiny.
  A tohle je podobné. Mám pár nadčasových témat která využiji ve dny, kdy se neděje něco aktuálního, ale většinou mě napadne něco jiného a na takováto témata sahám jen výjimečně.
  Na a tenhle článek byl něčím aktuálním. Chtěl jsem si pro nový MFA web zřídit také nový hosting. Napaldo mě oslovit Wedos s prosbou o radu, co pro mě bude nejvýhodnější a protože VPS je pro mě novinka, zařadil jsem nečekaně tento díl do seriálu.

 11. 
  Duben Online hry dne 25.08.2011 v 13.39 hod.

  No, že novináři ráno netuší o čem budou odpoledne psát to jsem věděl, ale že když někdo dělá seriál, tak si nerozvrhne dopředu co v kterém díle bude a jakou bude mít daný seriál koncepci, aspoň přibližně když už ne na každý konkrétní díl to jsem žil asi v iluzích. Pak se nemá smysl divit, jak to s články v mediích vypadá. O důvod víc nevěřit novinářům ani nos mezi ušima 🙂

 12. 
  Lydie Výměna odkazů dne 25.08.2011 v 13.55 hod.

  Výše uvedené MFA je na Wedosu s minihostingem. Ročně to tedy stojí komplet 168 Kč včetně DPH na cz doméně. Na jiných doménách ještě levněji.

  Pokud nechcete neustále přidávat nové stránky a tím pádem měnit menu, je to opravdu nejvýhodnější varianta. Pokud se ale pak chce něco změnit na všech podstránkách, je to pakárna, bez níž se dá obejít.

 13. 
  Gabriel dne 25.08.2011 v 14.00 hod.

  Ak je clanok na diely, nedaju sa dat do clanku odkazy na diely ostatne? Vyhladavanie na tychto strankach tiez este nedorazilo 😉 Inak fajn citanie. Dik.

 14. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 14.03 hod.

  Díky za tip – jdu to hned vzájemně prolinkovat.

  Tak hotovo – vytvořil jsem tag Seriál MFA na výpis článků dle tohoto tagu budu odkazovat z každého článku v seriálu.

 15. 
  Vembl Marketing na internetu dne 25.08.2011 v 14.48 hod.

  Zajímavý postřeh s tou VPS. S Wedosem nemám zkušenosti využívám aerohosting.cz, kde si mohu dát až 15 webů na jeden hosting. A jinak si myslím, že je docela dobře to psát tak nějak od začátku, včetně výběru hostingu, ať je to kompletní. Uvidíme jak půjde linkbuilding a ty ostatní věci kolem toho a jak se to chytne. Jsem zvědavý na tu novou niku.

 16. 
  Pari Samolepky na zeď dne 25.08.2011 v 15.20 hod.

  Jen doplňující otázka a zároveň rada – když chceš mít desítky webů, pravděpodobně bude lepší využít více webhostingů (údajně má vliv stejná IP adresa). Což při vzájemném prolinkování může být nevýhoda. Jaké jsou vaše zkušenosti s tímto?

 17. 
  slanecek blogiki dne 25.08.2011 v 15.29 hod.

  Třeba mně se tento „začátečnický“ styl seriálu líbí. Zrovna dneska jsem řešil, jestli webhosting nebo VPS 🙂

 18. 
  Lydie SEO dne 25.08.2011 v 15.46 hod.

  Pari:
  K tématu více webhostingů hledej SEO hosting. Narazila jsem na ten termín náhodně, když jsem se dívala, kde hostuje guru Kubíček. Někde můžeš hostovat každý web na jiné IP adrese (jiný Class C).

  Moje zkušenost je taková, že vliv IP adresy hostingu tady je. Odkaz z homepage vlastního tématického webu PR3/SR5 – účinek nic moc. Odkaz z homepage mrňavého tématického MFA z jiné IP – téměř okamžitý skok na Google z 11. na 3. pozici. Na Seznamu to ověřené nemám, protože mě nechce pustit nad vyhledávací řádek 😉

 19. 
  Martin Pánek wubio.cz dne 25.08.2011 v 17.32 hod.

  Těšil jsem se, že se konečně dozvím něco zajímavého o MFA a on je ten článek o hostingu 🙁 Pokud by to někoho zajímalo, tak my používáme hosting webya.cz. Je sice zhruba dvojnásobně dražší, ale běží nám tam desítky webů a několik eshopů a jsme spokojení. Podpora reaguje na jakékoli připomínky a zdarma Vám pomůžou s instalací SW atd.

 20. 
  Linki Linki dne 25.08.2011 v 17.33 hod.

  5. Petre, nedelejte ze me vola, kdyz jsem vam vytknul, ze v manualu pro tvurce MFA opominate zminit nutnost platby DPH, bylo to objektivni, ted vam jen vytykaji „obecnost“, ktera s MFA nesouvisi. Takze bane a kose v plne krase:)

 21. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 17.40 hod.

  Linky: Vůbec jsem z vás nechtěl udělat vola. Jen jsem tím svým příspěvkem chtěl říct, že každému připadá důležité něco jiného a ať napíšu cokoli, vždy se najde někdo, komu vadí že jsem něco napsal nebo že jsem něco nenapsal. A příklad, kdy jsem dostal „vynadáno“, že jsem nenapsal o nutnosti být plátcem DPH byl myslím na místě.
  Jsem zvědav, až příště budu psát o samotné tvorbě webu a nebudu tam psát přesný postup jak na HTML, CSS, instalaci RS a podobné věci, zda se v komentáři objeví výtka, že jsem to měl napsat víc dopodrobna.

 22. 
  Drago web dne 25.08.2011 v 18.15 hod.

  Já to naopak vítám. Chtělo by to pořádně zdůraznit že na MFA/minisite je potřeba vlastní hosting a pár domén. Jestli webhosting anebo VPS to už záleží kdo co umí. Někdo na minisite potřebuje jen HTML+CSS, někdo PHP+HMTL+CSS a někdo hold WordPress.

 23. 
  Drago web dne 25.08.2011 v 18.19 hod.

  OT: když zadam odkaz na mé stránky a nevyplním popisek tak se objeví zpětný odkaz jen v kódu protože mezi ním nic není. Ideální by bylo, při nevyplnění tam dát jako popisek URL. Pokud se s tím nechceš otravovat tak tam můžeš dát do
  value=“www“ máš po starostech a potěšíš ty z nás co vyplňování formuláře nevěnují moc pozornosti.

 24. 
  Drago web dne 25.08.2011 v 18.22 hod.

  Mělo tam být do patřičného inputu s názvem web ale skript to odmazal.

  Sry za dvojpost.

 25. 
  Lydie Svatební oznámení dne 25.08.2011 v 18.28 hod.

  Linky + Petr:

  Chlapi, zase se úplně zbytečně hádáte o nějaký vyšší princip!
  Pravdou je, že článek se mohl klidně jmenovat jen Hosting vs. VPS. Je mi jasné, že Petr chtěl názvem přilákat tlupu MFAiánů, nadržených na pokračování seriálu. Ale ať je nadpis jakýkoliv, objevilo se tu i několik docela zajímavých informací. Aspoň tedy pro nás Neználky.

  Ještě by bylo hezké rovnou vysvětlit, proč VPS a ne multihosting. Ten je u Wedosu přece taky v pohodě? Jaké má pro MFAiány nevýhody?

 26. 
  TonyK Kondenzační kotle dne 25.08.2011 v 19.08 hod.

  Pokud chceš dát na jeden VPS desítky až stovky vebíků, tak ta úspora spojená s náklady na hosting může být zajímavá.

  Nicméně sluší se také připomenout rizika takového řešení.
  Při zabanování jednoho tvého MFA se s tím daleko snadněji svezou i další weby sídlící na stejné adrese, pro vzájemné prolinkování webů není úplně nejvhodnější mít je všechny na jedné IP, atd.

 27. 
  Petr Jeník dne 25.08.2011 v 20.04 hod.

  Drago: udělám tam nějakou podmínku, že když není vyplněný popisek a zároveň je vyplněný web, aby tam hodil třeba „web“. Díky za připomínku

  Co se stejné IP adresy týká, nikdy jsem to nezkoumal, ale prolinkovávám své weby i teď a také jsou na jedné IP a výsledky jsou dobrý. Zda by mohly být lepší to nevím. Těžko říct. Možný je všechno.

 28. 
  Rawat Darčeky dne 25.08.2011 v 23.59 hod.

  Ten Seo hosting vyzerá zaujímavo. Existujú nejaké CZ/SVK firmy, ktoré ho ponúkajú ?

  Na google som našiel len zahraničné spoločnosti a neviem, či pri odkazovaní na slovenský web majú mikrostránky na USA IP adresách taký istý vplyv ako slovenské IP.

 29. 
  Lydie Svatební oznámení dne 26.08.2011 v 0.19 hod.

  Rawat:
  Já jsem to zatím viděla u tele3.cz

 30. 
  Petr Jeník dne 26.08.2011 v 13.29 hod.

  Drago i ostatní: kdo vyplní u komentáře jen URL webu a zapomene na popisek webu, tomu se vedle jména objeví „web“ s odkazem na zadaný web

 31. 
  Lydie Svatební oznámení dne 26.08.2011 v 15.33 hod.

  Takže ti Petře děkuji za všechny, jimž se vrátil jejich starší SEO spam na tvůj blog 🙂

 32. 
  Kapibara dne 27.08.2011 v 22.11 hod.

  Ono je MFA a MFA v ČR vešli ve známost paweby pubertálních dementů, kteří se usadili na webtrhu ( v podstatě ho dostali do kytek…oni ), kde tyto výtvory můžeme vidět v aukcích kuli tomu tam také chodím vždy mě titulek aukce „ Prodám VÝDĚLEČNÉ MFA za 300. – „ velmi pobaví.
  MFA není dvoustránková sračka s ukradnutým obsahem. MFA je cíleně propracovaný web s originálním obsahem dělaný za účelem zisku z reklam.
  Jedná se o běžný byznys, kterému jak jistě víte se v zahraničí věnuje seriozně řada firem.
  Seriál „Úspěšné MFA“ by se tedy měl ubírat jiným směrem.
  Osobně by jsem ti doporučil psát tak jak jsi začal, provokovat a prezentovat své názory pak to budu s oblibou číst. Tímto si sem jen přilákáš uhrovatý paka – viz bláboly alá webtrh v diskusi.
  GL+HF All

 33. 
  Petr Jeník dne 28.08.2011 v 9.05 hod.

  Ono je opravdu MFA a MFA. Já rozhodně nedělám MFA weby v tom pojetí, jak ho popisuješ ty. Tedy jednostránkovou šílenost. To je možná problém těch, kteří tady proti MFA tolik vykřikují. Mají v mysli vžitého něco šíleného. Moje MFA se od běžných bagaznínových webů liší jen tím, že tam jsou „nastražené“ reklamy tak, aby měli lepší míru prokliku, než na běžných magazínech. O tom ale budu psát v dalším dílu seriálu, který je na řadě buď zítra, nebo v úterý. To nejsem ještě úplně rozhodnutý.

 34. 
  Palo Tenisky Nike dne 02.09.2011 v 14.02 hod.

  Vdaka za tento sierial. Som velmo zvedavi ako to dopadne, lebo moj nazor co sa tyka MFA bol a zatial aj je dost skepticky. Teraz mam dovod to vyskusat a konecne to nebude len o pocitoch ;).

 35. 
  poggo www.poggo.cz dne 12.02.2012 v 21.07 hod.

  Zdravím, nebylo by bejvalo jednoduší místo VPS zvolit klasický hosting od wedosu? Majít tam možnost přikoupit neomezene aliasů. Bez starostí a za tu cenu to má lepší výkon u verze extra.

  Jinak kdy bude další díl?